Jump to content

Ūdens sildītājs, sildam nedaudz lētāk.


spameris
 Share

Recommended Posts

Būtībā ir liels potenciāls šādam produktam tirgū. Visiem Latvijas ūdensildītājiem kuri dzīvo ar biržas cenu tāds būtu obligāts.

Link to comment
Share on other sites

Viss jau ir vienkāršāk? Telefonā atgādinātājs, kad nav ieteicams mazgāties, ēst gatavot utml.🙂

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , jacobs teica:

Viss jau ir vienkāršāk? Telefonā atgādinātājs, kad nav ieteicams mazgāties, ēst gatavot utml.🙂

Ar ūdeni man šķiet ka ne pavisam nav vienkāršāk :D , cik es te pēdējās dienas papētīju tipiski jau tās cenas ir augstākas no rīta ap 7-9 un vakarā ap 20-22. Nu un ja vajag ieiet dušā no rīta, ko tad tu darīsi. Cilvēkiem jau uz darbu ar jāiet, tas pats jau arī vakaru. Cena ir zema ap 0:00, tak pofig ka to ūdeni vēlāk uzsilda.  Nu jā protams ja baigi daudz cilvēku tad var palikt ar aukstu boileru. Bet nu mums te 4triem pagaidām tā nav sanācis. Arī no telefona varu palaist override funciju, kas ignorēs 2h visas cenas.

 

Pirms 45 minūtēm , Daiļais teica:

Būtībā ir liels potenciāls šādam produktam tirgū. Visiem Latvijas ūdensildītājiem kuri dzīvo ar biržas cenu tāds būtu obligāts.

Nu jā varbūt, itkā jau pat tur nekā diži sarežģīta nav, ne pašā risinājumā ne tā uzstādīšanā, vajag tik būt wifi pieejamam. Es tik domāju vai kādām smart home jau nav, kas līdzīgs. Vienīgi kurā katrā smart rozetē 3KW pieļauju ka nevar likt.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Var būt juridiskas problēmas ar Nordpool datu lietošanu. Bez maksas, it kā, tikai nekomerciālai lietošanai

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Zinu, ka Holandē pastāv līdzīgi komerciāli produkti jau vismaz gadus 15. Pie tam, ļoti advancēti - var ievadīt maksimālo cenu vai diapazonu kurā esi gatavs maksāt par pakalpojumu, piemēram - veļas mazgāšanu, un veļas mašīna sēž un gaida, kad iestāsies labvēlīgie apstākļi. Un nākamā līmeņa nosacījums - ja labie apstākļi neiestājas x stundu laikā, tad mazgā arī pie slikākiem (atkal robežas).

Zinu, ka šamie pētīja kā to var attiecināt pat uz apkuri, tikai cik tālu tika, to gan es nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, man katru dienu rituāliņš pieregulēt viedo rozeti, kad uzsildīt boileri :)

Ko tik nedarīsi, lai kapeiciņu ietaupītu. Lai gan, ja tajās boilera stundās cena ir 0, vai kā biežāk kādas 2x zemāka, kā citā brīdī, tad kāpēc ne. Tas tomēr kādu 1min. prasa. Un kaut kādas efekts ir. Pat labs, es teikšu. Man tēva māja arī iet uz biržu, tur neko neregulēju. Tad starpība ar to, ka es tikai savā mājā boileri pieregulēju ir tuvu 20%.

 

Bet reāli, tur jau vajag tomēr tādu labu algoritmu, kas saprot, kad ir laba cena, cik ilgi vēlams sildīt un tml. Tur jāskatās, kad tāda tiešām zemāka, iespējams, kaut kas ar vidējo dienas cenu jāsalīdzina, un viss kas cits jāņem vērā. Es parasti uzsildu pa nakti pamatā, kad cena ir zemāka (pēdējā laikā nez kāpēc starp 23:00-un 1:00 ir zemākā cena) un tad pēcpusdienā piesildu klāt, lai ir vakaram. Tad ir bijis, kad zemākā cena atkal ir pa dienu. Vēl jau būtu labi, ko esmu domājis, ka gadījumā, ja tomēr kāds notērē neplānoti, tad arī tas viedais slēdzis saprot, kāda t ir boilerī, un tomēr ieslēdz to, līdz tiek sasniegta kāda minimālā t.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Raimonds1 teica:

boileris ir ar kārtīgu jaudas rezervi.

Tā rezerve jau arī nav tik viennozīmīgi... Lūk, es vasarā, kad neiet apkure, uzsildu savu 3m³ akumulatoru ar 200l boileri tajā un tad pat līdz 2 nedēļām parazitēju.😉Taču ļoti karstā vasarā, to atļauties grūtāk, jo no pat nelieliem zudumiem boilera telpā, reizē darbnīcā, paliek par karstu... Tad pāreju uz savu 6kW 100l elektroboileri. Nemaz nerunāsim, ka maz kurš var atļauties ierīkot līdzīgu akumulatora sistēmu.

Un vēl nesen manā sistēmā aizkaļķojās akumulatora boilera aukstā ūdens ievadcaurulle un tad tikai pēdējo mēnesi tikai elektrība, kamēr varēju novērst problēmu. Tad nu, parastā mēnesī elektrība bija ~150,-, bet pēdējā ~170,-. Nu nebija man tie 20,- liels dzinulis kustēties, kad malka un granulas arī nav nekādas lētās. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Bet reāli, tur jau vajag tomēr tādu labu algoritmu, kas saprot, kad ir laba cena, cik ilgi vēlams sildīt un tml.

Nav vienkāršāk un effektīvāk uzlikt akumulātoru, lai izlīdzina cenu?

Kad lētāks, tad lādē, kad dārāks tad lieto salādēto. Palīdzēs arī pret elektrības pazušanu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Bet reāli, tur jau vajag tomēr tādu labu algoritmu, kas saprot, kad ir laba cena, cik ilgi vēlams sildīt un tml. Tur jāskatās, kad tāda tiešām zemāka, iespējams, kaut kas ar vidējo dienas cenu jāsalīdzina, un viss kas cits jāņem vērā. 

algoritmam nav ne vainas manupraat, ko rēķinam attiecībā pret nordpūl dienu, kas gan ir CET laika zonā. Tb izrēķinam indeksu par katru stundu, kuru nu tad varam piekoriģēt kāda tolerance ir OK pret vidējo cenu dienā. Uzliksim lai silda pie negatīva zscore, sildīs tikai ja ir zem vidējās cenas, tagad izmantoju indeksu, kas ir 0.6.  Izskatās, ka te kautkas līdzīgs, kad sarkanajos nesildu https://nordpool.didnt.work/ (lapa nav mana).

 

 group['z_scores'] = (group['pricekwh'] - group['pricekwh'].mean())  / group['pricekwh'].std()

 

image.thumb.png.3aac4f161ba73744712be4b7951f038b.png

 

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Iekārtu ražotāji arī neguļ - man saimniecībā "viedais"veļas žāvētājs (vieds tik daudz, ka ar aplikāciju slēdzams un pielāgojumi režīmi), pēc kaut kāda atjauninājuma arī piedāvā sakonfigurēt tā, ka tiks darbināts "ECO režīmā", t.i. - skatīsies cenas... Neesmu vēl gan notestējis šo iespēju, bet izklausās diezgan cerīgi un ticami.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , martinno teica:

Iekārtu ražotāji arī neguļ - man saimniecībā "viedais"veļas žāvētājs (vieds tik daudz, ka ar aplikāciju slēdzams un pielāgojumi režīmi), pēc kaut kāda atjauninājuma arī piedāvā sakonfigurēt tā, ka tiks darbināts "ECO režīmā", t.i. - skatīsies cenas... Neesmu vēl gan notestējis šo iespēju, bet izklausās diezgan cerīgi un ticami.

ja nav noslēpums, kas par modeli ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , AndrisBB teica:

Nav vienkāršāk un effektīvāk uzlikt akumulātoru, lai izlīdzina cenu?

Kad lētāks, tad lādē, kad dārāks tad lieto salādēto. Palīdzēs arī pret elektrības pazušanu. 

Nu vienīgais, ka ieguldījumi, diezgan būtiski. 

Link to comment
Share on other sites

Esošie risinājumi standartā ir paredzēti, ka tiek lādēti no saules (vai tml.), nevis no tīkla. Izmaksas ir ~1000EUR par kWh , bet ietilpība parasti ir sākot no kādiem 10kWh.

Sanāk padārgi.

Lai paņemtu un uzkrātu lēto biržu, tad jātaisa pašam kāds risinājums, vai jāpasūta kādam kantorim.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , spameris teica:

Nu vienīgais, ka ieguldījumi, diezgan būtiski. 

Kautkāds treidoffs sanāk, dārgākas izmaksas, bet pieliek mazliet pie komforta, vienmēr būs 'lētā' elektrība arī no rīta un vakarā. Nu ar nosacījumu ka aķis pietiekoši liels, zudumi nebūtiski (cenu starpība nosedz zudumus). Atmaksāties laikam nesanāks.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pamatā no 7-10 rītā un no 19-22 vakarā ir tās stundas. Vakarā var paķert vēl klāt reizēm kāda uz abām pusēm.

Man biržas tarifs, tā kā labi zinu.

šo te var menedžēt ar pavisam vienkāršu taimeri. Var prātot, ka minētais gudrais algoritms ļaus ietaupīt vairāk, bet nu tas nav tik vienkārši. Rīta stundām nekādu problēmu, pēc tām tiek uzsildīts boileris un vakarā gatavs. Bet, ja vakarā visi nepaspēj ar dienas krājumu, tad ko - neies gulēt, lai ietaupītu 10 centus un pusvienos naktī beidzot dušā varētu? 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Varbūt kādam noder mani 5 centi.

Es boileri sildu tikai naktīs no 2:00-6:00 ar programmējamo sonoff rozeti, kad statistiski parasti ir vismazākā elektrības cena

Ja boileris/tens pietiekami liels/jaudīgs, tad vienai dienai parasti pietiek (~8kWh max manā gadījumā).

Protams, mazliet jāplāno patēriņš. Ja paredzami lielāki ūdens patēriņi, tad arī "atļaujos" boileri ieslēgt arī pa dienas vidu, kad elektrības cenas nav kosmoss, salīdzinot ar rītu/vakaru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , e = d teica:

Var prātot, ka minētais gudrais algoritms ļaus ietaupīt vairāk, bet nu tas nav tik vienkārši.

kas tieši nav tik vienkārši? Nedomāju, ka ideja "kā uzsildīt lētāk" strādās, bet strādā, ka "nesildīt, kad ir dārgi". Efektivitāte pieņemu, ka tuva 100%, cenas zinu ja nemaldos sākot no 18:00 par nākamo dienu. Manuprāt tur nekā diži gudra vairs nav. 

Pirms 43 minūtēm , e = d teica:

Bet, ja vakarā visi nepaspēj ar dienas krājumu, tad ko - neies gulēt

Ja tā parādās kā problēma, tad jāuzliek lielākas ietilpības boilers, kas nav īpaši liels ieguldījums, nu kautvai salīdzinot ar elektrības akumolatoriem. Nu un protams jo lielāks boilers, jo var likt mazāku toleranci pret vidējo cenu dienā, vai pat negatīvu.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

OK, nedaudz pārfrāzēšu. Mērķis jau nav sakrāt pilnu boileru(siltu/enerģiju) pa mazai kripatiņai, bet dabūt pilnu boileru maksimāli ilgu laiku.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 13 stundām , Daiļais teica:

Būtībā ir liels potenciāls šādam produktam tirgū. Visiem Latvijas ūdensildītājiem kuri dzīvo ar biržas cenu tāds būtu obligāts.

Biržas cena tik strādā vienā virzienā - tiem kas grūž tīklā! Patērētājam šie izvelk vidējo un maksā!

Vienkāršāk nav jēgas iespringt,bet taimeris labi ieekonomē neatkarībā no biržs cenas!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , biomass979 teica:

 Patērētājam šie izvelk vidējo un maksā!

Nav tiesa, vajag tik skaitītāju gudro. Ar kuru pārdevējs var nolasīt patēriņu pa stundām.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
1 stundu atpakaļ, _dunduks_ teica:

Es boileri sildu tikai naktīs no 2:00-6:00 ar programmējamo sonoff rozeti

Man nav rozete ,bet kabināmais  uz skavas KG316 mikrocompjuters taimeris...

Link to comment
Share on other sites

biomass979
Pirms 5 minūtēm , spameris teica:

Nav tiesa, vajag tik skaitītāju gudro

Tu domā to veido ar  atalināto piekļuvi?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , biomass979 teica:

Biržas cena tik strādā vienā virzienā - tiem kas grūž tīklā! Patērētājam šie izvelk vidējo un maksā!

Nē, ja pareizi tevi sapratu. Biržas tarifs tā arī strādā, ja tajā stundā tērē, tad arī to cenu par tās stundas patēriņu rēķina.

Vidējo izvlek, ja ir biržas tarifs, bet vēl nav uzlikts viedais skaitītājs.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
Pirms 39 minūtēm , spameris teica:

OK, nedaudz pārfrāzēšu. Mērķis jau nav sakrāt pilnu boileru(siltu/enerģiju) pa mazai kripatiņai,

Tieši tā! Man pietiek lai ir ūdenis ilts nevis vāroš.Jo kadmazgajos izmantoju mērēni patikami siltu-Vasarā vispār arējā duša! Kubiks virs galvas un vis notiek 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu cik tur sanāk ietaupīt uz ūdens sildīšanu, droši vien ka neko būtisku, bet elektromobīļa gadījumā, ja var lādēt pa 0.08 - 0.10 Eur/Kwh, tad braukšana faktiski sanāk par velti. Tur lielāks potenciāls tai cenas vaktēšanai.

Man ar visu fiksēto £0.34kwh (€0.38kwh) sanāk uz pusi lētāk kā ar dīzeli.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
Pirms 9 minūtēm , ju teica:

bet vēl nav uzlikts viedais skaitītājs.

Aaa, tad jau  vis noslēpums veidā skaitītāja!

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Nezinu cik tur sanāk ietaupīt uz ūdens sildīšanu, droši vien ka neko būtisku,

Notestēju,17kw. ietaup un ja paseko ūdens krūzes atkaļķošanais  tad visi 20Kw! Diemžēl uz metināšanu neko neiekonomesi,ku tad 2 pa nakti jau necelsies un ekonomijas nolūkos nematināsi Sporta ižam rāmi!! 

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Uz apkuri varētu taupīt. Siltumsūknim.

 

Tur gan vajag lielā izmēra siltumakumulatoru. Zemāka temperatūra, lielāki tilpumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Raimonds1 teica:

Uz apkuri varētu taupīt. Siltumsūknim.

 

Tur gan vajag lielā izmēra siltumakumulatoru. Zemāka temperatūra, lielāki tilpumi.

Nu jā, tā varētu būt, ka akumulējot siltumu apkurei, vai ja lādē elektro auto varētu diezgan būtiski ietaupīt. Bet nu man lielākais tāds patērētājs neskaitot plīti ir tas ūdens sildītājs, man tāds no zila gaisa minējums, ka varētu sanākt vismaz vienai alus kastei mēnesī  no ietaupītā. Tā kā tikai šomēness uzliku to biržas cenu, kā arī uzreiz pieslēdzu to slēgātāju, precīzu ietaupījumu būs grūti izrēķināt. Tērēju ap 600KWH mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr gan esmu bijis pārliecināts, ka sava radošā enerģija(ja tāda ir😏) jātērē lai nopelnītu vairāk eirikus, nevis ietaupītu tikai monētas.

Par hobijiem nerunāju, un arī, vai pa tiešām nozīmīgiem ietaupījumiem, bet nepasliktinot savu dzīves kvalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tas ir interesants kā uzdevums.

Gaiss-gaiss siltumsūknis.

Elektrība tikos un tikos ir par tik un tik lētāka.

Bet temperatūra āra gaisā ir par tik un tik zemāka un COP koeficiens arī mazāks.

 

Zemes urbums. temperatūra daudzmaz konstanta. Cits rēķins.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , jacobs teica:

Es vienmēr gan esmu bijis pārliecināts, ka sava radošā enerģija(ja tāda ir😏) jātērē lai nopelnītu vairāk eirikus, nevis ietaupītu tikai monētas.

Par hobijiem nerunāju, un arī, vai pa tiešām nozīmīgiem ietaupījumiem, bet nepasliktinot savu dzīves kvalitāti.

Tiešām domā, ka tie ~20EUR bija visam šim te bija galvanais dzinulis, pētīt statistikas metodes, nordpool API, hardwari, kas spēj slēgāt 3KW strāvu, MQTT, python pandas, sqlite, dataframe, ESP8266 visādi exception ja nav wifi ut...  utt....  

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , spameris teica:

Tiešām domā

Bet es taču arī rakstu, ja līdz galam izlasa:🙂

Pirms 31 minūtēm , jacobs teica:

Par hobijiem nerunāju

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Nezinu cik tur sanāk ietaupīt uz ūdens sildīšanu, droši vien ka neko būtisku

Naudā ne ļoti, bet man boileris paņem gandrīz pusi no visa patēriņa. Ja es boilerim nosacīto tarifu dabūju par 30% zemāku, tad uz visu pārējo patēriņu man ir ~15% ietaupījums.

Link to comment
Share on other sites

No 7:00 liidz 11:00 boileris nesilda,  jo nav pareizais zvaigzhnju staavoklis birzhaa? Ja es pirmais celjos 7os, eju dushaa. Peec 20min man 180l bolerii uudens tra nokriit no 50 liidz 40 graadiem.

Sanaak naakamais aiz manis 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , spameris teica:

Tiešām domā, ka tie ~20EUR bija visam šim te bija galvanais dzinulis, pētīt statistikas metodes, nordpool API, hardwari, kas spēj slēgāt 3KW strāvu, MQTT, python pandas, sqlite, dataframe, ESP8266 visādi exception ja nav wifi ut...  utt....  

projekta aprakstā no visa šitā ir tikai kaudze vadu, plastmasas kārba, kaut kādas mazas ķīniešu platītes un gabals exceļa. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...