Jump to content

Datora korpuss ar putekļu filtriem


Ze Baarda
 Share

Recommended Posts

Varbūt kādam ir pieredze ar kādu no mūsdienīgiem datoru korpusiem, kas nodrošina sakarīgu aizsardzību pret putekļiem?

 

Pirms 13gadiem vienam pc nopirku Antec 1200 v3 keisu (140+ naudas tajā laikā, kas bija normāls kosmoss priekš case), bet nenožēloju nemaz, putekļu filtri strādāja ideāli, mb un citas komponentes nekad mūžā neesmu tīrijis, jo filtri visu savāca. Dotajā situācijā negribu atmesties tādu naudu..

 

Kādam varbūt lietošanā ir kāds labs korpuss un personīgā pieredze, variet ieteikt ko apsaktīties?

Varbūt ir viedoklis par papildus filtru uzlikšanu korpusam, kuram filtrs nekad nav bijis no rūpnīcas paredzēts!?

 

Labots - Ze Baarda
Link to comment
Share on other sites

Lcs006

Mani pieci centi:

Filtrācijā nekas nav mainījies, izņemot, ka filtru tīrīšana atvieglota (ērtāk izvilkt/noņemt). Skaties lai filts nav aiz mazu caurumu sieta - gaiss netiek cauri.

Man pašam bija Antec 300, kuram tehniski nebija filtrs, bet siets veica filtrēšanu.

Svarīgi skatīties lai filtrs nosedz visus atvērumus - piemēram, mēdz būt, ka priekšā filtrs, bet priekšai apakšā robs lai priekšu norautu un bez filtra.

Šobrīd man ir Thermaltake S300 un šim ir tieši tāda problēma - priekšējais filtrs ir zaudējis savu nozīmi.

 

Cik esmu licis citiem - katrs keiss individuāli jāskatās. Varu ieteikt Fractal Design (dārgi gan), NZXT.

Bet, ja godīgi - zem 140 būs sarežģīti iebraukt (es ar savu S300 mēģināju). Kā virziens ir skatīties "gaming" keisus, kur mazāk ledi - tad arī stikla virsmas mazāk un ir vietas filtrie/sietam.

 

Pirms 29 minūtēm , Ze Baarda teica:

Varbūt ir viedoklis par papildus filtru uzlikšanu korpusam, kuram filtrs nekad nav bijis no rūpnīcas paredzēts!?

Esmu darījos ko līdzīgu - adaptējis keisu lietošanai pastiprinātu putekļu telpās - lētāk ir gatavs keiss ar filtriem, bet gatavošana ir fun.

Link to comment
Share on other sites

Athlons
Pirms 45 minūtēm , Ze Baarda teica:

ir viedoklis par papildus filtru uzlikšanu korpusam, kuram filtrs nekad nav bijis no rūpnīcas paredzēts!?

https://www.demcifilter.com

 

vienu esmu nopircis priekš custom builda... 9 no 10...

būtu 10 no 10, ja mazliet stingrāks būtu, bet funkciju pilda lieliski... respektīvi, ja nav atbalsta restes, tad filtrs tiek "piesūkts" pie propellera...

uzlikšana ļoti ērta - ar magnētu... ja plastmasas, vai manā gadījumā, alumīnija, tad nāk līdzi pašlīmējoša magnētiska lenta, pie kā pielikt filtru...

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Cīņā pret putekļiem datorā ir divas galvenās iespējas - pirmā iespēja ir biežāk veikt telpu uzkopšanu, tad nebūs arī putekļu. Otrā iespēja ir apmeklēt dāmu zeķubikšu bodes, nekas labāks par zeķubiksēm putekļu filtriem nav izdomāts. Kas attiecas konkrēti uz korpusiem, maz putekļu uzkrāj, piemēram, Be Quiet Slient base 802 korpuss, jau pusgadu darbojas, uz stikla sienas nav redzami putekļi (4 karlsoni uz ieplūdi, 4 karlsoni uz izplūdi). Padārgs gan, maita!

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vēlviena opcija or 100% hermētisks case. Makroflex vai silikona smāķis - paša izvēle. Galvenais aizpūst ciet arī visus neizmantotos konektorus - usb, hdmi, vossvarìgàkais arì c13 konektoru sagatavot darbam.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Palielā grāpī var ieliet eļļu, iegremdēt datora iekšas (bez ventilatoriem), vāku virsū un DIY eļļas radiatordators gatavs :)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 15 stundām , Ze Baarda teica:

sakarīgu aizsardzību pret putekļiem

dators tiks lietots galdnieku darbnīcā vai citā ļoti putekļainā vidē?

Ja nē, tad neredzu baigo jēgu, vienkāršāk ir reizi gadā noņemt vāku un izpūst ar saspiestu gaisu.

Labots - ivo
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Anreel
5 minutes ago, ivo said:

dators tiks lietots galdnieku darbnīcā vai citā ļoti putekļainā vidē?

Ja nē, tad neredzu baigo jēgu, vienkāršāk ir reizi gadā noņemt vāku un izpūst ar saspiestu gaisu.

 

No manas pieredzes saspiestā gaisa baloni ir niekošanās, labāk ieguldīt elektriskajā gaisa pūtējā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 16 minūtēm , Anreel teica:

ieguldīt elektriskajā gaisa pūtējā

Tikai ne pārāk jaudīgā. Zinu gadījumu, kad pūšot ar jaudīgu kompresoru, no MB pazuda ne tikai putekļi :jump:.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Anreel teica:

saspiestā gaisa baloni

Protams. Es jau neieteicu izmantot tieši balonu. Pašam mājās ir vecs krievulaiku kompresors, ne vienu reizi vien ir tīrīti datori, līdz šim nekas cits, izņemot putekļus, nav aizlidojis :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

paldies par ietiekumiem, pačekošu tos keisus un pastudēšu.. Ir fakts, ka dārgs keiss ne par velti ir dārgs... un mēģināt ielīst pro keisu līnijā ar budžeta naudu faktiski nav iespējams..

 

karoč pārtaisīšu putnu būri, apvilkšu ar zeķubiksi, spraugas ar putām ciet un likšu iekšā savu jauno 12to intel sēriju :D Paldies par profesionālajiem padomiem :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Jainit

Nu nestreb karstu, it kā pirmo dienu forumā. Putas pataupi gadījuma, ja nu izdosies ieteicēju dzīvajā satikt, varēs "izpūtēju" aizpūst, lai mazāk smird. 

Par tēmu , pašam pieredze niecīga.. sākot ar antec P160 , tad Fractal Design R5 , tagad Fractal Design C . Pēdējie 2-i klusie, bez logiem. Stock priekšējam filtram pa gadu kāds puteklis tāpat tiek cauri, bet nav nekas traģisks. R5 filtri ņēmās nost pa smuko, Define C mazliet čakarīgāk ar priekšējo, bet dzīvot var. Apakšējo , ja vajag ,var izvilt no priekšpuses. Korpusam 2 ventilatori uz ieplūdi, 1 uz izplūdi . t.i. lai veidotos pozitīvs spiediens korpusā un putekļi nelīstu pa šķirbām iekšā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Ze Baarda teica:

mēģināt ielīst pro keisu līnijā ar budžeta naudu faktiski nav iespējams.

Es līdzīgās situācijās parasti meklēju lietotu mantu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

inteens
6.03.2023. , 15:24, Ze Baarda teica:

karoč pārtaisīšu putnu būri, apvilkšu ar zeķubiksi, spraugas ar putām ciet un likšu iekšā savu jauno 12to intel sēriju

Vah.. iemet pēc tam kādu bildi, modinga sadaļā sen nekādu jaunumu naf.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
martvigs

Lai nebūtu jāveido papildus topiks, tad es arī meklēju korpusu.
Būvēju sev PC, 13700kf un mātene Asus prime Z-790P WIFI D4. ATX, formāta. Kādu korpusu ieteiktu ar labu gaisa plūsmu, lai viss labi dzesētos un vel varētu ielikt 3 ventilatoru ūdens dzesi. Kompis stāvēs zem galda, tapēc rūdīto stiklu labāk nevajadzētu. Būtu labi lai arī priekšā būtu 2 ventilatori un vieta priekš DVD diskdziņa.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , martvigs teica:

vieta priekš DVD diskdziņa

Sašaurināja iespēju loku līdz apmēram 1(?) korpusam..

 

Fractal Design Define 7

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

8.03.2023. , 18:18, raiviic teica:

Labāk jau kādu muciņu :drinks:. Nekādu karlsonu,

Nekādu ieteikumu man nav, bet, ja datoram slodze neliela, tur cehā kautkādu, tipa, exceli sabakstīt un nosūtīt/saņemt, tad tādam pie mūsdienu ofisa proču patēriņa, nekādi papildus karlsoni vispār nav vajadzīgi. Proča vents lai griežas savā nodabā. Vienīgi par PSU jāpaštuko, lai nepietaisa.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
pirms 23 stundām , Lcs006 teica:

Sašaurināja iespēju loku līdz apmēram 1(?) korpusam..

 

Fractal Design Define 7

arī ieteiktu apsvērt usb dvd. šodien tādas izvirtības tikai kaut kādiem galīgi lētajiem keisiem vairs ir.. vai nu arī ūber dārgajiem. parasti priekšā visi liek karlsonus aiz stikla, ar visām bling-bling gaismiņām, tapēc arī dvd un karšu lasītāju caurumi vairs nav tur.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...