Jump to content

5G internets Latvijā un ne tikai pilsētās


e = d
 Share

Recommended Posts

Izskatās, ka nu tas ir klāt. Tele2 Tērvetē ir uzlikuši kaut ko jaudīgu un tāli darbojošos. Dabas parkā strādā, un visu ceļu līdz Augstkalnei bija 5G ikona telefonā. Cellmappers vēl guļ un nav info par šo.

Kartē https://www.tele2.lv/karte/ ierakstot Tērvete, Augstkalne vai Zaļenieki, rāda ka ir pieejams 5G

Te varētu apspriest piekļuves veidus, rūterus, antenas. 
pagaidām izskatās, ka Mikrotiks ir vienīgais, kam var pieslēgt ārējās antenas. 
 

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Es kaut kur pirms gada , varbūt vairāk boot komentāros lasīju, ka "fiziku nevar apčakarēt" un 5G raidītājam būs jābūt katrā laternas un koka galā, uz tiem būs jābūt novilktam optikas vadam, savādāk bezcers, un to ka tādā Tērvetē 5G būs 2054.gadā varbūt tikai..

Link to comment
Share on other sites

Es tā domāju ka ir palaiduši 700MHz staciju.

Es domāju ārpus blīvi apdzīvotām vietām diezgan labs risinājums.

Bite gan vēl guļ, pat Vecrīgā vairāk neķer.

Protams, saprotu, ka lietotājam vulgaris tāds 5G bijis/nebijis, tik cik atslogot 4G/4G+.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LMT 5G ir jau sen. Tele2 ar kādu laiku ir un ne tikai Tērvetē. Bite nupat tika skaidrība ar licencēm, jāgaida kad laidīs vaļā, dzelži jau salikti.

Speedtestu ar uztaisīji vai tik priecājies par 5G zīmīti ? :) 

Pirms 32 minūtēm , e = d teica:

Cellmappers vēl guļ un nav info par šo.

Vajadzēja ieslēgt un ierakstīt būtu info ;)

Šobrīd MT 5G ir  tikai Chateau un cenas 5G rūteriem ar palielas, jāsāk ar to ko operators piedāvā.

 

Ko sagaida no 5G? Vietā kur bija 2Mbps, arī 20Mbps, nerunājot par 200, būs nākamā paaudze.

Kamēr vietā kur 4G+ piedāvā 300-500Mbps nebūs prieks no Tele2 n78 5G ar zemāku ātrumu. Pat ja mirdz 5G zīmīte ;)

Foršiem ātrumiem (1Gbps+) vajag optiku un raidītāju uz katra staba.

 

 

Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Bite itkā sūdzas, ka viņiem frekvences nedodot, cik tur taisnības, kas zin..

Beidz kost 😆

https://www.tvnet.lv/7709279/sprk-atlavusi-bite-latvija-un-unistars-kopigu-ierobezotu-radiofrekvencu-joslu-izmantosanu

 

Link to comment
Share on other sites

gribēju tik piebilst ka pirms ķeraties pie smagās artilērijas, āra antenām, signāla analīzes utt... ir vērts papētīt, vai ar lokālo tīklu viss OK. Man te mājās itkā 5g internets ar to Mikrotik rūteri, kurš stāv bēniņos un vēlviens mikrotik AP pirmajā stvā. Arī kautkā internets īsti pa vakariem negribēja īsti labi iet, arī protams pirmā doma LMT sux utt..., bet izrādās pie vainas te viens dzeltens android TV boxis, kurš 5Ghz WiFi čakarēja(to boxi jau arī protams vakarā ieslēdza), nu ne tā, ka neiet bet vismaz pingojot no laptopa GW ik pa brīdim pings uzleca augsts, vai vispār timeouts. Izlīdzējos uztaisot vienu virtuālo Wifi 2.4Ghz lai pie tā slēdzas, tur ar sēž tik pārsvarā kautkādi paštaisīti ESP brīnumi.

Link to comment
Share on other sites

Pag, tu gribi teikt,  ka turpmāk interneta problēmu gadījumā vajadzēs ne tikai ISP trobelēt, bet arī Tev rakstīt , lai pārbaudi savu bokšu saimniecību? fāāk...

Link to comment
Share on other sites

LMT jau kādu laiku Tikai nav pilsētas, Plus viņiem pat 5G nevajag lai būtu stabils un ātrs internets vakaros.. (protams ne visur)

 

Bet te maza kartīte ko saliku kopā no pieejamā Tele2 un LMT..
image.thumb.png.109662607b387b3a2c529059356cd4ad.png

Ja skatāmies visu kopa jā Tele2 ir pārklājis lielu daļu jo izmanto n28 priekš 5G(700mhz) jau, plus te nav viss, personīgi zinu ka ir vēl stacijas Aizputē, Rigā pie Aizkraukles Ielas un Juglā, Buļļupe kur nav ielikuši kartē.. Cik dzirdeju viņi pārtaisa karti.. vai viss gan n78 (3.5ghz BW100mhz ) gan n28 (700mhz BW 10mhz ) būs vienā krāsā kas to zin.. jo pašlaik tā ir ka viss kopā.

Un Maldinās cilvēkus visu 5G liekot viena bļodā.

 

Nākosāis piemērs Gulbene kartē viss noklāts bet reālit Intersite 5G nestrada un tikai pie centra torņa ir 5G 😕

image.png.8b91814f1ea1d106611f8147db19b95e.png

photo_6005677857357019373_y.thumb.jpg.5b4eb371b8ebb793e2596d3e9e056da4.jpg

 

ar n28 un Tele2 ideālos apstāļos (agrs rīts, RSRP -80dBm,SINR +15) 250mbps Lejā 75mbps augšā uz Viņu Zviedru serveri.

un tai pašā laikā LMT ar modernizētu bāzes staciju var 4G 450mbps, 60mbps.

Īsti Tele2 5G n28 haipu marketingu neredzu.....

 

5G palīdz protams ka ir pārslogot stacija lai tiik ātri nogāž kā tas ir 4G gadījuma.  Gan LMT gan Tele2. arī Bitei..

 

Tādas manas pārdomas.

PS, ja Tev ir 5G Android Telefons kad esi kādā 5G zonā sledz iekša Cellmaper.net un fonā palaid kādu trafiku lai uzģenerējs 5G trails. Jo bez slodzes pie 5G neslēdzas.

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , DJWoX teica:

Plus viņiem pat 5G nevajag lai būtu stabils un ātrs internets vakaros.. (protams ne visur)

Jūrmalā, Asaros, piemēram.

ZB jau. Izdarīts ir viss. OK, joka pēc vēl pamēģināšu SXt vai kā tā bundža, varbūt tas kaut ko uzlabos vakarā.

Bet nu ir arī tā pati TV aplikācija līka. Ja Youtube, HBO no tā pašas tv bundžiņas iet OK, bilde skaidra, tad vakarā, ieslēdzot TV tajā pašā laikā, tur pamatā miglas bilde. Pa reizei ieslēdzas skaidra. Nemāk tā LMT Tv aplikācija izcīnīt sev plūsmu, kā to dara YT vai HBO, piemēram.

 

pirms 13 stundām , M@R$$ teica:

Protams, saprotu, ka lietotājam vulgaris tāds 5G bijis/nebijis, tik cik atslogot 4G/4G+.

Un kāda jēga, ja optika uz torni pilna. vai pat ar to 5G vēl vairāk aizsista.

 

Man arī tuvākajā tornī ir 5G. Bet es esmu tieši uz robežas. Atbrauca LMT apakšnieka speciālists, ar pirkstu pamērīja, teica, ka nedošot man to 5G, lai gan izskatājās, kad viņš laida speedtestu, ka ir labāk nekā man ar 4G (jumta antena).

 

Jā, man jau ir piebesījis. Bet nav jau nekāda garantija, ka kādam citam operatoram ir labāk.

Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām ir tā, ka tam tehniķim pat sūda telefonā 5G bija labāks nekā Tev 4G, tad es pamēģinātu šitādu kombināciju, ja esi gatavs pačakarēties.

https://mikrotik.com/product/chateau_5g
https://www.iskra.eu/en/MIMO/MIMO-Antenna-P-60-5G-7003800/

To Mikrotiku var dabūt pie LMT uz kaut kādu testa laiku noteikti un visticamāk, ka arī kārotās antenas te kāds pārdod, tikai pērc internetā un pārliecinies, ka 14 dienu laikā vari atgriezt, ja rezultāts neapmierina.

OK, šis ir mazliet lauku variants, jo Mikrotik pagaidām nav nekā no 5G outdoor, bet saliekot visu hermētiskā nozarkārbā būs OK.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Ja Youtube, HBO no tā pašas tv bundžiņas iet OK, bilde skaidra, tad vakarā, ieslēdzot TV tajā pašā laikā, tur pamatā miglas bilde.

Nu piektdienas vakarā vēl ok, bet pirmdienā nevajag - piebremzē! ;) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nē nu man brilles tā kā jau sāk prasīties, bet kāpēc tikai tad tas TV čakarējas . Var jau būt, ka substance acu gaišumam jau izgājusi :D

Šodien plāns no jemas dabūt to SXT, tad skatīšos, varbūt man izdodas pieslēgties ar to pie cita torņa. Ir tur kaut kāds mazais arī Asaros uz bodes, apmēram tādā pašā attālumā.

Ja tas neies, ta ņemšu Starlink. Nu jau mēnesī tikai 60EUR (vēl pirms pāris nedēļām bija 100). Bērni gan nebūs priecīgi (online spēlēs)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , ju teica:

Ja tas neies, ta ņemšu Starlink. Nu jau mēnesī tikai 60EUR (vēl pirms pāris nedēļām bija 100). Bērni gan nebūs priecīgi (online spēlēs)

Optika nemētājās zem ielas?

Starlink cena jau pasen samazinātā, bet viņu biznesa modelis tāds, ka rīt atkal var uzraut atpakaļ😆 Ar debesu redzamību viss kārtībā? Ja daudz augsti koki apkārt var būt problēmas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , DJWoX teica:

Jo bez slodzes pie 5G neslēdzas.

Vaitad? Kas notiek ja ieslēdz 5G only režīmu?

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, optika pašlaik nav, tikai DLS, un par to kādreiz prasīja 1000Ls. Slokā gan nesen pārvilka no DLS uz optiku. Tēvam tagad 500mbit pieslēgums. Tur gan arī LMT daudz labāks, pat telefons velk ar 80, kas man Asaros varbūt retos gadījumos.

Var jau būt, ka te arī drīz pārvilks, tad, protams, būs vien jāpieslēdzas. Atmaksātos, ja tā var teikt.

 

Ar debess redzmību tā kā OK. Vienā pusē tāds lielāks koks, bet nav pavisam klāt. Tur lielākā problēma tā pārslēgšnās starp satelītiem, tur bērniem kādā spēlē var nepatīkami sanākt :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

KebabMaster
Pirms 14 minūtēm , Māšuks teica:

Vaitad? Kas notiek ja ieslēdz 5G only režīmu?

Nestrādās, mums nav Standalone tīklu. Pagaidām 5G ir kā papildu frekvence pa virsu 4G.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ju teica:

šis viss esot tikai tāds 4G+

Kāds ir teorētiski maksimālais 4G+ ātrums? 300? Šeit forumā komentāros lasīju, ka laba pārklājuma vietā pat 800 esot nomērīts. Gan jau 5G vien būs, nevis 4G+.

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoju starp Mellužiem un Asariem, LMT ātrums aptuveni 400 gan dienā, gan vakarā. Rūteris ir pie loga otrā stāvā, +/-  tiešā antenas redzamībā, kura Dainai uz jumta.

Pamēģināju TELE2  5g, pa dienu ap 300, bet vakarā knapi 100.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , vvv teica:

Gan jau 5G vien būs, nevis 4G+.

Tas 4G, precīzāk laikam būtu jāsauc par LTE-Advanced, nodrošina iespēju "savienot" - CA (carrier aggregation) vairākas frekvences (ko gan darīja jau 3G), teorētiski iespējamie ātrumi ir pat pāri 1Gbps. Lai to izmantotu, vajag, pirmkārt, operatoram frekvences ar pietiekamu platu joslu, otrkārt, jābūt bāzes stacijā iekārtām kas spēj to nodrošināt un, treškārt, klienta galā modemu kurš spēj saprast šādu "apvienoto" frekvenču jūkli.

5G arī nodrošinās līdzīgu iespēju un var sakombinēt ātrumus  3Gbps un pat vairāk.
Ja nemaldos, tad  300Mbps ir 4G ātrumus kuru var dabūt ar 20MHz platu frekvenču joslu un 4x4 MIMO, kas varētu būtu maksimums bez CA un to parasti parādās kā 4G max ātrums.

  • Patīk 2
  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , maize teica:

5G arī nodrošinās līdzīgu iespēju

Apskatījos googlē, 5G advanced dabā jau ir, pagājušā gadā sācies...

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Varbūt ātrums uzlabosies, ja beigsi kaķi žāvēt mikrenē..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Zin... teica:

Man ciemā pie mājām 5G dod ārā 60-70 Mbps, 4G 180 Mbps. Vērtīgi.

 

Tas vel labi, tiko paskatijos - man 5G dod knapi 2 Mbps 😂 

Link to comment
Share on other sites

@juapbēdīnāšu Mikrotik SXT LTE 6 no @jema nebūs nekas labāks :( jo tas modēms nemāk salikt kopā B3+B1 vai B3+B7 vai ar B1+B7 kas dod viss labāko ātrumu ..

Ja vēl nedeg tad šo iesaku paņemt https://www.getic.lv/product/mikrotik-atl-lte18-kit vai

arī tulit tulit viņi paziņos apr 5G versiju ATLGM&RG502Q-EA kas būtu labs konkurents Zyxel NR7101.

Vispār iesaku turpināt čiksetēt LMT un viņiem vajadzētu Tev bezmaksas uzlikt Zyxel NR7101, jo paziņām pie Baltezerta tā arī izdarīja. ka šo LMT paši pa savu naudu uzlika. pa 18eur mēnesi neslikti. un no 30 mbps vaakaros tagad ir stabils 200mbps ..

Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas vel labi, tiko paskatijos - man 5G dod knapi 2 Mbps 😂 

Jā tā ir arī novērots Bet iesaku uzlikt Cellmpaer un ievākt datus :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , vvv teica:

Kāds ir teorētiski maksimālais 4G+ ātrums? 300? Šeit forumā komentāros lasīju, ka laba pārklājuma vietā pat 800 esot nomērīts. Gan jau 5G vien būs, nevis 4G+.

Praktiskais maksimus Latvija no 4G ir 550mbps siguldā pie Pilsdrupām/Tautas parka  jaunās stacijas eNB ID 19032 ar Iphone 14, S21 Ultra. arī
Bitei Mārupē ar Erricons eNB ID 40780  smuki iet 500mbps, vakaros ~~350.. ar 5G domāju ka būs pat 1gbps  
.

Somijā noteikit var dabūt pat vairāk ar 4G..

Bet Kas labāk Lēns 5G vai ātrs 4G :D

  

 

 

photo_5909201686319184950_y.jpg

Labots - DJWoX
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , DJWoX teica:

@juapbēdīnāšu Mikrotik SXT LTE 6 no @jema nebūs nekas labāks :( jo tas modēms nemāk salikt kopā B3+B1 vai B3+B7 vai ar B1+B7 kas dod viss labāko ātrumu ..

Nav tev taisnība un kā vēl māk!

Link to comment
Share on other sites

Man tā galva stāvēja iz 1,3 un 7 kanāla , loti smuki CA strādāja, speciāli izslēdzu 20, jo tas deva zemu ātrumu. Nu gan jau @ju ieliks savus testus

Link to comment
Share on other sites

ar V034 Firmware nekā tādā :( tāpec es mekleju cat6,cat9 PCIe modemus ko ņemt  mikrotik lte cat6 vietā

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , DJWoX teica:

Latvija no 4G ir 550mbps siguldā pie Pilsdrupām/Tautas parka

Cik frekvences tur kopā strādā?

Link to comment
Share on other sites

tur bija visas 5,

32-20-7-3-1

 
 

 20mhz+10+20+20+20 90mhz 4G..

 

Bet jāpārbauda b32 vai patiešām un vai Mimo 4t4r, ar bija tas ar dod boost

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

 

Un te no kolēģa 5G no Siguldas šokolades uz Centra pusi ,zemāk tikai 4G

image12232.png.2c0211164b1e5cba171fd26087456ce6.png un 5G no šokolādes

bet atkal novirzos no tēmas..

 

Ja kāds ir ar LMT 5G,

Baltinavā,

Puikulē,

Alojā,
Ramatā

 

ieliekat rādijums kā izskatās..

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

MAn ar jauno LHG LTE18 tagad šādu LMT uzrādīja, dienā līdz 250 iet

 

 

Ekrānuzņēmums 2023-02-14 223449.jpg

Ekrānuzņēmums 2023-02-14 223420.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tev ir tas pats Ķegums? Cik KM līdz tornim. Signāus var vari ielikt ? Es b40 atslēgut lai dabūtu max ātrumu.. Bet operatoram labāk TDD ka ir kad nav slodze..

Link to comment
Share on other sites

Jā Ķegums, līdz tornim 1.2 km, bet kalns priekšā, nav tiešās redzamības.

 

 

Ekrānuzņēmums 2023-02-14 230722.jpg

Es slēdzu 20 kanālu ārā, jo lōti stiprs un lēns, tagad vēl neko neeksperimentēju viss diapazons vaļā

Labots - jema
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...