Jump to content

Modbuss...


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Priecīgu pieGdienas vakaru! Cerams, visiem ir pietiekami alus vai citu atspirdzinošo dzērienu... lai nepietrūkst un vakars nebūtu sasipts.

 

Nopietni. Kāpēc iekārtām, kas komunicē ar modbus rtu protokolu, ir tāda dīvainība. Piemēram man ir konvertori 4...20mA -> rs485 modbus rtu. Datašītā vērtības reģistrs ir 40017, bet, man jāpieprasa 16 (40017-40001)? Ir cita iekārta - temperatūras/mitruma sensors comet T3419. Attiecīgi temperatūras un mituma reģistri ir 49 un 50, bet jāpieprasa 48 (49-1) un 49 (50-1)?

Tātad - problēma nekāda nav. Vienkārši bezjēdzīga interese. Kāpēc tā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

Kāpēc tā?

Tā kā paC nezinātu. 
Tā medz būtit sevišķi, ka frekvenču svārstība ir tik lielā diapazonā vai arī ņemot vērā esošo inflāciju un radiācijas daudzumu atmosfērā, tad tas ir normas robežās, ja ignorērē pārējo koieficentu attiecību pret relatīvo mijiedarbību pret atmosfēras vakuma stāvokli ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , zooomby teica:

Tā kā paC nezinātu. 

Mļa, man nav tik daudz alus... es drīzāk nolūzīšu nevis ģenerēšu kognitīvo koeficientu miliedarbību atmosfŗas vakuuma stāvoklī.

Ievērojāt🤣, es nepiemonēju efektīvos. Mļa, kas ar mani, kas ar mani...

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, jā. To es sapratu, ka katrā pasaulē eksistē cita nulle.

Bet jautājums - kāds iemesls. Un no kā atkarīgs vai nulle ir 1, vai 40001?

Vai iemesls ir racionāls? Vai pirmajā gadījumā līdz ledusskapima ar alu bija 1m, otrajā 40km un 1 m (pļa, pisec, nabadziņš, kuram tā).

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Sveiks.

Kas ir tieši tas, ko Tu nesaproti?

 

Atkarīgs no datu tipa, ko vēlies nolasīt.

 

Rtfm, atkarīgs no iekārtās ražotāja...

 

Modbuam ir reģistri, reģistru garums kas atkarīgs no datu tipa utt. 

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , biivers teica:

Kas ir tieši tas, ko Tu nesaproti?

Problēmu nav. Modbuss nav nekāds kosmoss un darbojos ar to. Vienkārsi neveselīga interese. Kāda iemesla pēc datašītā skaidri un gaiši rakstīts, ka tā un tā reģistra adrese ir 40017, bet man jāsūta adrese 16, jo nulle ir 40001.

Tas ir kaut kāds iekārtu ražotāja īpatnība vai tam ir racionāls pamats?

 

Iluzora situācija. Ja tā ir ražotāja īpatnība. Sēž uz modbusa divu dažādu ražotāju iekārtas. Vienai reģistrs ie 31, un nulle ir 30, otrai reģistrs 502 un nulle 501.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Specenē tak rakstīts https://modbus.org/docs/Modbus_Application_Protocol_V1_1b.pdf

7 lapā.

 

4.4 MODBUS Addressing model The MODBUS application protocol defines precisely PDU addressing rules. In a MODBUS PDU each data is addressed from 0 to 65535. It also defines clearly a MODBUS data model composed of 4 blocks that comprises several elements numbered from 1 to n. In the MODBUS data Model each element within a data block is numbered from 1 to n.

 

Acīmredzot daži ražotāji izdomā, ka tas ir stulbi un gan adressi, gan reģistrus sāk skaitīt no 0. 

Bet ja tev ir kāda softwāre kas pieturas pie standarta, tad lasot reģistru 1, viņa automātiski atņems 1 un adresi fiziski aizsūtīs kā 0. Ja sleivs pieturas pie specenes, tad viņš adgriezīs reģistra 1 vērtību, ja nepieturas, tad atgriezīs reģistra 0 vērtību.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

 

 

https://www.se.com/se/sv/faqs/FA221252/

 

Katrs no viņiem inplementē to protokolu pa savam.

 

Ja ir interese, tad sāc ar šo https://www.csimn.com/CSI_pages/Modbus101.html

 

Es varētu uzrakstīt arī saturīgāk, bet 5  kodiena utt.

 

Pats strādāju arr Wago, Schneider un Siemens (patīk pēdējais)

Pareizi tas 🐺 raksta, ir ražotāji kas skaita no 0 un ir tādi kas skaita no 1

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet ja tev ir kāda softwāre kas pieturas pie standarta

Šajā gadījumā vienkārši paitona skripti, kas vēršas pie attiecīgajiem sensoriem.

OK, skaidrs, ka tas ir vienkārši ... 🤣 lai sarežģītu dzīvi dzīve nebūtu tik vienmuļa. 🤣

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu tapēc ka veci standari ir pilni ar visādām stulbībām, kas kādreiz senos laikos kādam likās loģiski.

Senāk strādājot pie Airbus'a ir redzēti vēl vecāki un 10x stulbāki protokoli 😂 ka reizēm jābrīnās kā tie lidaparāti vispār gaisā turās :D

 

Labots - AndrisBB
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , AndrisBB teica:

reizēm jābrīnās kā tie lidaparāti vispār gaisā turās

Ja tie, kas krievijā, nokristu ar visiem pasažieriem, es applaudētu ar ovācijām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Jurkins teica:

reizēm jābrīnās kā tie lidaparāti vispār gaisā turās

Nesen bija tekstiņš par maijvaboli.

Link to comment
Share on other sites

  31.01.2023. , 22:57, jema teica:

Standarts kursa projektos bija rēķināt visiem zināmo Selga radiouztvērēju, tad ko es varu pateikt, pēc nevieniem radioelektronikas aprēķiniem viņa strādat nevar!

Pēc visiem aerodinamikas likumiem maijvabole lidot nevar, bet viņa pati to nezina un tāpēc lido.

Pats plusu ieliki, es arī, biezpienu ēst vajag!

Link to comment
Share on other sites

nepalīdz!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...