Jump to content

Pieredze: No gāzes uz elektrību


saf
 Share

Recommended Posts

lielas temp Tev tur turās - man SS max temp ir ieregulēta 40 grādi, un pietiek. arī ~200kvm. arī tikai radiatori, gan 33 tipa.

no kurienes ņēmi COP aprēkinu? to, ko reportē pats SS, vismaz manā gadījumā ir galīgi greizs. realitātē elektrību ēd krietni vairāk. es savējam SS pieliku blakus mehānisko 3F elektrības skaitītāju, salīdzināju ar ST rādījumiem, kad mājā neviena nav, un nekas cits nav ieslēgts, un atbilst ok.

Link to comment
Share on other sites

Nu es ar uzliku 33 radiatorus , bet man lieli logi, un apakša tik mazi radiatori lien 300mm augstumā. Bija 22, kad nomainīju efekts jūtams bija, bet nu ja laižu zemāk par 50 turpgaitu, pie 0, baigi ilgi kamēr uzceļ 22 grādi istabā... Un praktiski tad neizsledzas....

Elektrību man pats suknis diezgan precīzi fiksē, salīdzinot ar ST skaitītaju ļoti ticami radījumi. Cop ir dalījums starp elektrisko jaudu un siltuma jaudu ko šis pats fiksē. Nu pēc mēneša datiem, siltuma kWh ir līdzigas kā ar gāzi bija, tāpēc  pieņemu ka rādījumi ir tuvu patiesībai...

Cik papētiju, elektrību viņš rēķina pa vienkāršo, mēra amperus un reizina ar spriegumu, tik nezinu vai ņem faktisko, vai vienkarši 230 un x 3. 

Link to comment
Share on other sites

Ja tev uz radiatoriem iet 50, kāda ir atpakaļgaitas temperatūra?

Link to comment
Share on other sites

iespējams, ka Panasonic savus gļukus ar elekrību ir salabojis. es vienkārši par savu pieredzi.

un par to, ka SS neizslēdzas - tas jau pēc būtibas ir labākais SS režīms - visu laiku lēnām darboties, neaizsalt. man kaut kā šoziem ļoti patīk viņam aizsalt, pārsvarā tas miglainais laiks kā šodien piemēram - aizsalst ik pa 2h. ja ir sarma, tad vēl biežāk.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , jema teica:

Ja tev uz radiatoriem iet 50, kāda ir atpakaļgaitas temperatūra?

Kad būda uzsilusi, tad delta ir ap 5 grādi. Ja liek lielāku deltu (samazina sūkņa ātrumu), tad lielie radiatori, kaut kā švakāk silda, puse auksta paliek.

Link to comment
Share on other sites

Dīvaini, tev gadījumā sūknis nestrādā uz pārāk zemiem apgriezieniem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , uldise teica:

iespējams, ka Panasonic savus gļukus ar elekrību ir salabojis. es vienkārši par savu pieredzi.

Jā, es atceros ka iepriekš par to rakstīji, tāpēc pievērsu tiem patēriņiem īpašu uzmanību.

 

Pirms 54 minūtēm , uldise teica:

un par to, ka SS neizslēdzas - tas jau pēc būtibas ir labākais SS režīms - visu laiku lēnām darboties

Nu jāpaeksperimentē, varbūt arī... man jau liekas, kā šis arī pa minimumu savus 3,5kW sūc ārā...

 

 

Pirms 54 minūtēm , uldise teica:

man kaut kā šoziem ļoti patīk viņam aizsalt, pārsvarā tas miglainais laiks kā šodien piemēram - aizsalst ik pa 2h. ja ir sarma, tad vēl biežāk

Man ir šitā šodien vakar, tas lillā ir atkausēšana:

image.png.3865027d63d41dc93084b5950d7d7134.png

Pirms 7 minūtēm , jema teica:

Dīvaini, tev gadījumā sūknis nestrādā uz pārāk zemiem apgriezieniem?

 

Man tagad uz vidējā režīma, man ir tas Grudfos Alfa 1, ja liku uz auto režīma, tad šis griezās lēni un delta bija ap 10 grādiem...

 

Būs laiks, jāuztaisa moš būs lai regulējas ātrums no tā cik ir istabas uzsilušas, kad silts, lai samazina....

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , saf teica:

Kad būda uzsilusi, tad delta ir ap 5 grādi

man drīzāk tuvāk 3 grādiem delta sanāk. tas nozīmē, ka TEv vairāk māja patērē. man gan ir 9kW SS.

Link to comment
Share on other sites

a vot nemaz neatceros precīzi. kā pirms pieciem gadiem uzliku, tā arī strādā. man liekas, ka varētu būt uz ātrāko. bet man viņš ir pieslēgts pie SS - tur ir iespēja pieslēgt papildus sūkni. kā tas viss tur uzvedās, vai šis tur viņu arī kaut kā vēl regulē, kā tikai on/off, nepateikšu.

Link to comment
Share on other sites

vēļ jau ir stāsts, vai radiatori ir pareizi saregulēti - tur jau arī delta man liekas, ka vajadzēja būt 5 grādi.

Link to comment
Share on other sites

ar atpakaļgaitas vārstu, kas parasti skrūvējas ar seškanti, zem vāciņa, vai pašam termostatiskajam vārstam noņemot galvu var /vajag veikt balansēšanu lai nav tā ka ka kādi tuvāki, pie resnākām caurulēm radiatori norij lielāko plūsmas daļu, un citiem tālāk nepietiek. Šajā jomā vairāk esmu teorētiķis, bet dzirdēts par metodēm, kur izslēdz apkuri, sagaida kamēr viss auksts, tad visas termogalvas līdz galam vaļā, ieslēdz apkuri, un ātri skraida pa apli ar IR termometru un pēta radiatoru ienākošās izejošās temperatūras. Kuram izejā salīdzinoši ātrāk augstāka temperatūra, to piegriež. 

Iespējams, var pat neizslēdzot, visiem atverot termogalvas salīdzināt atgaitas temperatūru, ja caurules neiet bez izolācijas pa caur pagalmam pienākošai nevajadzētu īpaši atšķirties. Pie viena var sākumā visus ieskrvēt līdz galam iekšā skaitot apgriezienus, iespējams apkures montieris jau ko rēķinājis un piegriezis...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ā, skaidrs. Man tie vārsti ir visi līdz galam vaļā. Būs jāpastaigā pa māju un jāpamēra. Bet cik esmu baudījis, karsti ir visi radiatori, nav tā ka kāds švaki sildītu, nu kad vaļa galva protams.

Link to comment
Share on other sites

Ja mērīt ar IR termometru, prātīgāk to darīt uz baltā (parasti) paneļa virsmas vietā kur pretim iekšpusē ir aizejošā caurule, jo IR termometrs nu galīgi nemērīs tā spīdīgā atpakaļgaitas vārsta temperatūru. 

Link to comment
Share on other sites

Un vēl ir tāda lieta, ka radiators efektīvāk silda ar diagonālo pieslēgumu. 

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 8 minūtēm , Usins teica:

Ja mērīt ar IR termometru, prātīgāk to darīt uz baltā (parasti) paneļa virsmas vietā kur pretim iekšpusē ir aizejošā caurule, jo IR termometrs nu galīgi nemērīs tā spīdīgā atpakaļgaitas vārsta temperatūru. 

Man iespēja termokameru dabūt, domāju ar to tad skatīties. 

 

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

Un vēl ir tāda lieta, ka radiators efektīvāk silda ar diagonālo pieslēgumu

Nu te nu es neko nevarēšu izmainīt... kā jau ir tā ir, papildus trubas gar sienu nevilkšu... :D

Lielākā daļa tā arī ir pieslēgti.

Link to comment
Share on other sites

1. Baigais prieks lasīt, ka cilvēks apzinās problēmu, redz risinājumu, patstāvīgi realizē iecerēto un sasniedz rezultātu. Brīnišķīgi!!!

2. No mūsdienu skatupunkta skatoties, nepieciešamais siltuma daudzums ir paliels 127 kWh/kv.m. gadā. Tagad pieprasa, ja nemaldos, ap 40

3. Vai ss pie kurināšanas ņem vērā elektrības cenas, ja noslēgts līgums par biržas cenu?

4. Kāda nozīme kā pieslēgti radiatori, ja tie spēj nodrošināt nepieciešamā siltuma piegādi un atdevi? Ja no vienīgi var samazināt slodzi sūknim.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Daiļais teica:

Vai ss pie kurināšanas ņem vērā elektrības cenas, ja noslēgts līgums par biržas cenu?

To es varu realizēt ar Homeassistant, jo visi dati un attālinātā vadība man ir realizēta ar HA. Vienīgi tā zemā cena parasti ir naktī, kad nevajag to siltumu, savukārt pa dienu, nu varetu tajā maksimuma stundā nekurināt, bet tad būda atdziest, un lai uzsildītu atpakaļ, jāpatērē vairāk enerģijas... Vai tik nebūs cik, garš tik plats... Var vienīgi izķert kaut kādus mega maksimums, kas biržā mēdz būt... 

Vārdsakot, īsti nezinu kādu algortimu pielietot šajā sakarā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Daiļais teica:

No mūsdienu skatupunkta skatoties, nepieciešamais siltuma daudzums ir paliels 127 kWh/kv.m. gadā. Tagad pieprasa, ja nemaldos, ap 40

Nu 40 jau skaitās zema pateriņa māja... Pēc LBN 0902-01, jābūt zem 85, tad skaitās normali siltināta... ja nav kaut kas jaunāks pieņemt. Bet nujā 127 nav maz...

Link to comment
Share on other sites

26.01.2023. , 22:24, Daiļais teica:

nepieciešamais siltuma daudzums ir paliels 127 kWh/kv.m. gadā. Tagad pieprasa, ja nemaldos, ap 40

127 tiešām ir daudz, atceros, kad man rēķināja radiatorus, pieņēma tos 100. pēdējā ziemas sezonā man SS rāda, ka ir saražojis 17500kwh siltuma, sadalot uz 200kvm, sanāk ~87.5...

 

26.01.2023. , 22:24, Daiļais teica:

ja tie spēj nodrošināt nepieciešamā siltuma piegādi un atdevi?

nu galvenais, lai visos punktos pietiek, un otrs - nekurināt lieku. jau rakstiju, ka man max temp sistēmā ir 40 grādi pie -15. 

 

27.01.2023. , 07:31, saf teica:

un lai uzsildītu atpakaļ, jāpatērē vairāk enerģijas

gaisa SS lielākā bēda - aizsalšana. ja kurini max režīmā, aizsalst ļoti ātri - kas nozīmē tērējam papildus enerģiju atkausēšanai. esmu šādu eksperimentu taisijis, ka izslēdz tur uz laiku, un pēc tam slēdz atpakaļ.

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 1 stundas , saf teica:

Vienīgi tā zemā cena parasti ir naktī, kad nevajag to siltumu, savukārt pa dienu, nu varētu tajā maksimuma stundā nekurināt, bet tad būda atdziest, un lai uzsildītu atpakaļ, jāpatērē vairāk enerģijas... Vai tik nebūs cik, garš tik plats... Var vienīgi izķert kaut kādus mega maksimums, kas biržā mēdz būt... 

Vārdsakot, īsti nezinu kādu algortimu pielietot šajā sakarā.

Tīri teorētiski - siltuma akumulatoru.

Lielu, te nederēs malkas vai granulu apkures radiatoru apsildei domātie 1-2 tonnu akumulatori.

 

Siltumsūkņa efektivitāte ir tieši atkarīga no tā, ka apsildes kontūrā cirkulē salīdzinoši zemas temperatūras siltuma nesējs.

 

Ja tā elektrības cena nokrīt riktīgi zemu, tad varbūt pat ieslēgt tenus siltuma akumulatora sildīšanai.

 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Radiatoru siltuma atdevi būtiski palielina ventilators. Cik un kā, tur pēc situācijas. Troksnis tomēr.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , uldise teica:

pēdējā ziemā man SS rāda, ka ir saražojis 5420kwh siltuma

Man jau tajā ciparā ir arī siltā ūdens gatavošana pa vasaru un ziemu, tā ka māja ir drusku mazāk caura kā 127 kWh/kv.m :D 

Cik Tev par decembri bija elektrība/siltums? Man tikai apkurei 1491/3746 kWh

 

Pirms 43 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tīri teorētiski - siltuma akumulatoru.

Lielu, te nederēs malkas vai granulu apkures radiatoru apsildei domātie 1-2 tonnu akumulatori.

Nav kur tādu likt. 

 

Pirms 55 minūtēm , uldise teica:

kad man rēķināja radiatorus, pieņēma tos 40

Ja es celtu jaunu māju, tad jau arī visu smuki sarēķinātu, bet jāstrādā ar to kas ir, es jau nevaru aizmūrēt pusi loga, lai ieliktu liekākus radiatorus, un globāla mājas rekonstrukcija mājas siltināšanai arī nav paceļama. 

 

Pirms 27 minūtēm , Raimonds1 teica:

Radiatoru siltuma atdevi būtiski palielina ventilators.

Par šo arī esmu domājis, tie paši panasoniki piedāvā saucamos smart coil heaters, ko teorētiski es varētu pat iebāzt zem loga, drusku pa augstu tikai.

 

Lēnā garā plānoju visā mājā salikt 33 radiatorus, gan jau tas ar kādu efektu dos. 

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , saf teica:

Cik Tev par decembri bija elektrība/siltums?

slinks esmu, neesu savilcis vēl šo apkures sezonu. būs iemesls tagad vismaz :) padošu ziņu.

Pirms 18 minūtēm , saf teica:

es jau nevaru aizmūrēt pusi loga, lai ieliktu liekākus radiatorus, un globāla mājas rekonstrukcija mājas siltināšanai arī nav paceļama.

nu ja logi ir normāli nopakoti, tiem ir jābūt ok. parasti lielākais siltuma zudums ir caur pārsegumu, siltums tak uz augšu pats ceļas. nav jāsāk ar pilnu rekonstrukciju, var jau arī palēnam.

radiatorus var arī nelikt zem logiem. man radiem ir tādi 2m augstumā vienk pie sienas, logi lieli, gandrīz līdz zemei. un neko, siltums pietiek.

galvenais jau ir lielais radiatoru laukums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Raimonds1 teica:

Radiatoru siltuma atdevi būtiski palielina ventilators.

Paga, paga! Siltuma daudzums jau tiek pievadīts pietiekamā daudzumā. Kāpēc būtu jāceļ radiatoru siltuma atdevi?

Link to comment
Share on other sites

Ja radiatoru atdeve pa mazu, tas siltums smuki pa atpakaļgaitu aizskrien atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Mazs radiators var atdot tik un tik.

Liels radiators divtik.

Labi appūsts mazs radiators tikpat, cik liels radiators.

Kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Man decembrī ss saražoja tikai apkurei 2760 kWh siltuma. Maksāju biržas cenu, bet manējais skatās to un cenšas kaut ko nomenedžēt man par labu. Decembra rēķinā cena ir 24,6 cnt/kWh. Janvāra biržas cena jau pavisam patīkama. Tagad domāju ko pasākt - nomainīt logu paketes uz dubultajām vai likt saules paneļus. Ja elektrības cena paliks atkal draudzīga, tad sliecos par labu pirmajam variantam. Mājas kopējais siltuma patēriņs nav patīkams - 110 kWh/kv.m. gadā

Link to comment
Share on other sites

domāju, ka siltums jau pietiek arī šobrīd - jautājums ir, kā samazināt temperatūru kontūrā, jo SS gadījumā jo mazāka temp, jo labāk. ja būtu zemes SS, kur nekas nesalst? ciet, tad jau iespējams, ka var turēt lielāku temp. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , uldise teica:

radiatorus var arī nelikt zem logiem. man radiem ir tādi 2m augstumā vienk pie sienas, logi lieli, gandrīz līdz zemei. un neko, siltums pietiek.

galvenais jau ir lielais radiatoru laukums.

Logs parasti ir vēsākais elements norobežojošajās konstrukcijās. Īpaši jau runājot, par veciem logiem, kur tie bija arī ventilācijas atveres. Līdz ar to no loga dabīgi veidojās vēsa gaisa cirkulācija un uz loga kā arī ailēm var izkrist kondensāts. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc iesaka radiatorus likt zem logiem.
Ja logi energoefektīvi un labi iestrādāti, tad tiešām var izvēlēties jebkādu radiatoru novietojumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zem loga ir neizmantojama telpa. Līdz ar to tur prātīgi likt radiatoru. Pie plikas sienas neliek, lai var piestumt mēbeli 

Link to comment
Share on other sites

Ja ir vēlme kaut ko ietaupīt, tad iesaku pievērst uzmanību temperatūras pazemināšanai laikā, kad nav vajadzīga komforta temperatūra (naktī un darba laikā).

Pieredze rāda, ka tas var ieekonomēt vismaz 10-30%.

Ja mājā dzīvo strādājoša ģimene, tad pat ņemot vērā skolniekus, mājai komforta temperatūra vajadzīga tikai, teiksim, no 7:00 līdz 8:00 un no 15:00-23:00. Tās ir tikai 9 stundas no 24.

Tiem, kas domā, ka jātērē lieka enerģija lai paceltu temperatūru un tādēļ pazemināt nav vērts, iesaku izmēģināt un pārliecināties, ka ietaupījums būs jūtams.

 

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, ietaupījuma nav, pāris gadus tā darīju, nav nekas labs. Tikai guļamistabā nomest, jā tas ir ok, bet samazināt mājas temperatūru nav jēgas, jo sienas atdziest un to diemžēl jūt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No reālas pieredzes ar siltumsūkni 200m2 mājā dienā 60kWh bez pazemināšanas, 40kWh ar pazemināšanu aptuveni līdzīgās āra temperatūrās.

Labots - Taapat
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Taapat teica:

mājā dienā 60kWh bez pazemināšanas

Ja es pareizi saprotu tavs siltumsūknis apēd 60 kWh dienā tas ir 1800 kWh mēnesī, cik tas ir naudiņā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...