Jump to content

LibreOffice dark mode


camel
 Share

Recommended Posts

Izrādās, ka LO var ieslēgt dark mode un tas izskatās super:

 

Untitled.thumb.png.f98cfd2aedb84a54454c238ab338d4d5.png

 

Dark mode var ieslēgt šādi:

- atverot Option zem Tools -> Options

- vispirms ieslēdzot experimental features zem LibreOfiice -> Advanced

- nomainot icon theme uz dark zem LibreOfiice -> View

- nomainot application color scheme uz LibreOffice Dark zem LibreOfiice -> Application Colors.

 

Pēdējā laikā mēģinu pāriet no MS Office uz LibreOffice. Ne viss darbojas kā ierasts un gribētos. Kautko var pielabot zem Options, piemēram, lai enter taustiņš aiznes kursoru uz leju nevis sāk rediģēt šūnu. Bet ir arī nepatīkami trūkumi - nevar viņu nokonfigurēt tā lai skaitļi būtu ar punktu nevis ar komatu un datuma formāts būtu dd.mm.yyyyy.

 

 

 

Labots - camel
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , camel teica:

nevar viņu nokonfigurēt tā lai skaitļi būtu ar punktu nevis ar komatu un datuma formāts būtu dd.mm.yyyyy.

By default ievadē šķiet, ka nevar, bet neviens neliedz pie noformēšanas lietot custom skaitļu formātus, kā jebkurā citā Office suite.
 

Ā un lai datumu ar punktu beigās pie ievades saprot kā datumu nevis random tekstu, tad šite var ielikt D.M.Y. image.png.f42a6ef8b3728ec148b2c016299c66aa.png

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Tikai Tev tās ikonas nesmuki izstieptas izskatās. Mož uzliec labāk kādas SVG ikonas? Un man personīgi tabbed režīms patīk labāk, parasti lieku visiem defaultā tādu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , camel teica:

Pēdējā laikā mēģinu pāriet no MS Office uz LibreOffice.

Veiksmi!

Darbā arī mēģinājām, sapratām, ka nesanāks. Bija varinati, kad no MSO veidota dokumenta attēlojās tikai dažas lapas iekš LO. Un vēl visādi brīnumi bija, pagarš sarakstiņš.

Ja kaut kur lieto praktiski noslēgtā ekosistēmā, tad var lietot. Diemžēl.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas ne vienmēr tā strādā. Īpaši, ja ir paliela ienākošo dokumentu plūsma, kuru nevar visu dzīt uz PDF, kā kaut kādiem juristiem un dokumentu cilvēkiem.

 

Es LibreOffice privāti lietoju, pilnīgi pietiek. Tiesa, universitātē gan bez MS Office iztikt nevarēja - visi templeiti laboriem/kursa darbiem/gala darbiem taisīti priekš MS Office, attiecīgi normāli nestrādā uz LibreOffice. Jā, var protams, to templeitu uzzīmēt no nulles Librē, bet tas ir nejēdzīgs laika patēriņš, ja jau ir gatavs noformēts templeits, kur tikai savs teksts jāieraksta.  

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tur ir jauna produkta potenciāls. Toolis kas verificē ka dokuments ir 100% atbilstoš standartam. Dod konkrētu sarakstu ar lietām kas neatbilst.

Ja dokuments neizur testu, tad sūta atpakaļ, lai salabo un sūta vēlreiz.

Nu pirmais solis būtu neņemt pretī visus .doc(x)'us.

Link to comment
Share on other sites

Nu protams LibreOffisā vajag izvēlēties formātu bez viņu pašu papildus extenšeniem, savādāk citu rīki arī nevar atvērt. Tas pats stāsts, kas ar MS Office.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu pirmais solis būtu neņemt pretī visus .doc(x)'us.

Bet ko tu iesaki kā alternatīvu, lai arī tante Bauskā tiek galā, ja tas ir de facto standarts editējamu dokumentu apritē?

 

Google Docs/ MS webiskais (kā viņu tur sauc) ir opcija, protams. PDF arī der, ja ir kaut kas jāiesniedz needitējams, bet tikko to vajag editējamu un noformējamu pēc max tizlām prasībām (kā tas parasti ir visādiem darbiem, projektiem utt.), tā sākās problēmas, jo webiskajos Office Suitos puse no tā trūkst un Libre pusi nejēdz prātīgi parādīt uz Microsoft un vice versa.

Link to comment
Share on other sites

Brīnišķīgs piemērs dīvainai, pie viena Office suite piesietai formai ir Nestes kartes anketa. https://www.neste.lv/lv/content/neste-degvielas-karte

Uz MS Word tur viss ir forši un labi, bet uz Libres - kaut ko aizpildot visi lauki peld, manuāli jāpārkārto utt. 

 

Jā, šo konkrēto var pārtaisīt par webisku formiņu, bet šādas formas no iestādēm, lai pieteiktos visādām tiesībām utt. nāk regulāri.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Kazarms teica:

Brīnišķīgs piemērs dīvainai, pie viena Office suite piesietai formai ir Nestes kartes anketa

Nu varbūt neviens nav sūdzējies - kāda mārutka pēc normālu formu nevar piedāvāt.

Kautkā esu pēdējos 15 gadus izdzīvojis bez MS produktiem. Nu programmētāji gan reti lieto Win, tapēc arī visi dokumenti sagatavoti atbilsoši, lai var jēdzīgi uz Mac vai Linux darboties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu varbūt neviens nav sūdzējies - kāda mārutka pēc normālu formu nevar piedāvāt.

Es esmu sūdzējies. Publiski, privāti e-pastā un pa telefonu. Katru reizi, kad kādam paziņam jāpalīdz pie Nestes kartes tikt. Un tādu reižu nav bijis maz.

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu programmētāji gan reti lieto Win, tapēc arī visi dokumenti sagatavoti atbilsoši, lai var jēdzīgi uz Mac vai Linux darboties.

Man pašam arī darba vidē nav vajadzības pēc MS Office, rakstam Google Docos, Confluencē, GitHubā un kur nu vēl vajag, bet ne visi ir tehniskie cilvēki. Iekšēji arī netehniskie lieto Google Docs. Bet tā kā piesedzu pakaļu IT atbalstam kādos kritiskākajos brīžos, redzu, ka no klientiem un partneriem iekšā nāk visneiedomājamākās lietas, tajā skaitā šādas tikai vienā Office Suitā aizpildāmas formas.

Link to comment
Share on other sites

Paskatijos to Neste līgumu ar LO. Lielākā atšķirība no MS ir tur ka ievades lauki jāsāk rediģēt ar dubūtlklikšķi vai ar TAB, lai iezīmētu visu lauka saturu un rakstot tas aizvietotos. Tad nekas nepeld.

 

 

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Ok, uz Libre tagad strādā, laikam manu čīkstēšanu būs ņēmuši vērā. Jo iepriekš nekāds doubleclick nelīzēja, checkbokšu nebija utt. 

 

Uz Pages Tev tur puse vajadzīgā trūkst. Tāda tā forma izskatījās pavisam sen uz Libres un tādu to pretī neņēma.

Viņai +/- jāizskatās šādi, jābūt normāliem laukiem un checkboxiem:

image.thumb.png.557bea7a9da54e445522f44a5b0623de.png

Labots - Kazarms
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Kazarms teica:

Viņai +/- jāizskatās šādi, jābūt normāliem laukiem un checkboxiem:

 

Tur jau ari ir laiki un checkboxi, tik nav peleki iekrasoti.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

LibreOffice Calc,Exsel,kurš pateiks kā uz viņu var pārkoriģēt burtus ,vertikāli,horezontali? 

Exsel liert.png

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , inteens teica:

C:\Users\user\Desktop\1702943090_Exselliert.png.5e911c694dacfc4bd2ea9e00c13c3021.png

Kas!???

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Nutad Tools->Customize->Toolsbar

Man te vis Latviski! Tools domāts "skats"

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , camel teica:

Formatēt - Šūnas - Līdzināšana

To var izsaukt ar Ctrl+1 ,bet ka dabūt uz izvelnes ka AndrisBB atēla?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , kojots66 teica:

Man te vis Latviski!

Nu tad pieliec to pogu un būs tev laime.

lo.jpg.787f6399c6dc065abe6d0bbb29002abb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , raiviic teica:

Nu tad pieliec to pogu un būs tev laime.

lo.jpg.787f6399c6dc065abe6d0bbb29002abb.jpg

A,šito izvelni es atveru tik nezināju kuru pilikt! Tik sarežģīti...Uz Micrasoft ofisa  vina bija standarta!

Labots - kojots66
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , kojots66 teica:

Tik sarežģīti...Uz Micrasoft ofisa  vina bija standarta!

Nu man standarta, pats ganjau atsledzi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu man standarta, pats ganjau atsledzi.

Nu nē,man te viens uzpērās.Šim esot pārinstalēts dators un uzlikts Libreofise,nevar atrast to tekstu pagriešānu!Es speciāli uzinstalēju jaunako LibreOffice 7.5 un ar neatradu!  Vispār atradu,uzlien uz vaidzīgo tekstu un nospied labo peles ausi  izvēlies formatēt šūnas tad izlec tas saraksts kur  to tekstu var  sagriest atiecīgos grādos!

Link to comment
Share on other sites

man bi jūsu problēmas...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...