Jump to content

Parunāsim par malkas skaldītājiem


Sleepy
 Share

Recommended Posts

Rūpnieciski tādi netiek ražoti, vismaz šādā izpildījumā kur cilvēka rokas ir tik tuvu ātri kustošam cirvim. Paštaisītie ik pa laikam ss'aa parādās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar tiem depo skaldītājiem var saskaldīt tikai tādu malku, kuru spēlējoties vai pieņemot to kā fizisku aktivitāti var viegli saskaldīt ar cirvi tradicionālā veidā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak tajos video labi redzams, ka skaldītājs ir par ātru priekš operatora 😂

Link to comment
Share on other sites

Man pašam tāds nav vajadzīgs, bet esmu palīdzējis hidrauliku/elektrību saslēgt diy variantiem. Hidrostacija ar 3.3kW motoru, rāmis no 100x100x10mm kvadrātcaurulēm, cirvis krustenisks no kaut kāda arkla man šķiet u.t.t.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Jurkins teica:

Ar tiem depo skaldītājiem var saskaldīt tikai tādu malku, kuru spēlējoties vai pieņemot to kā fizisku aktivitāti var viegli saskaldīt ar cirvi tradicionālā veidā.

Visticamāk ne reizi ar tādu neesi strādājis, bet viedoklis ir.

Rudenī par akcijas cenu iegādājos šo https://buvniecibas-abc.lv/lv/veikals/darzs-darza-tehnika-darza-aprikojums-siltumnicas/darza-tehnika-un-piederumi/citi-darza-tehnikas-piederumi/malkas-skelejs-al-ko-lhs-5205-a-2200-w un beidzot pāris stundās saskaldiju kaudzi ābeles kluču, kuri pāris gadus jau stāvēja šķūnītī samesti, jo ar cirvi man nebija pa spēkam vinnēt. Uzreiz piebildīšu, ka cirvji man ir visdažādākie, sākot ar pirmo ulmaņlaiku skaldāmajiem cirvjiem un beidzot ar divu izmēru Fiskars. Bez ķīļiem un kuvaldas tur neko nevarēja izdarīt, bet man vairs nav tie gadi, lai kuvaldu vicinātu. Ar skaldītāju darbiņu paveicu bez problēmām un piepūles.

Protams skaldītājam uzreiz pēc iegādes tika veikti uzlabojumi. Pirmkārt pārtaisīts uz pedāļa vadību, lai abas rokas būtu brīvas, otrkārt cilindram uztaisīts atpakaļgājiena ierobežotājs lai virzulis neveiktu pilnu gājienu atpakaļ, bet varētu to pielāgot konkrēto kluču garumam. Līdz ar to arī ātrdarbība ir ļoti ok.

Labots - ridao
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Sleepy teica:

Tie veikala strādā ļoti lēni

Zem pirmā video ir komentārs, ka paštaisīts un tel. Nr., ja gribi pasūtīt. Zvanīji?

Link to comment
Share on other sites

To paštaisīto rīku gan jāņem komplektā tikai ar pašiem operatoriem...?😃

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , ridao teica:

Visticamāk ne reizi ar tādu neesi strādājis, bet viedoklis ir.

Rudenī par akcijas cenu iegādājos šo https://buvniecibas-abc.lv/lv/veikals/darzs-darza-tehnika-darza-aprikojums-siltumnicas/darza-tehnika-un-piederumi/citi-darza-tehnikas-piederumi/malkas-skelejs-al-ko-lhs-5205-a-2200-w un beidzot pāris stundās saskaldiju kaudzi ābeles kluču, kuri pāris gadus jau stāvēja šķūnītī samesti, jo ar cirvi man nebija pa spēkam vinnēt. Uzreiz piebildīšu, ka cirvji man ir visdažādākie, sākot ar pirmo ulmaņlaiku skaldāmajiem cirvjiem un beidzot ar divu izmēru Fiskars. Bez ķīļiem un kuvaldas tur neko nevarēja izdarīt, bet man vairs nav tie gadi, lai kuvaldu vicinātu. Ar skaldītāju darbiņu paveicu bez problēmām un piepūles.

Protams skaldītājam uzreiz pēc iegādes tika veikti uzlabojumi. Pirmkārt pārtaisīts uz pedāļa vadību, lai abas rokas būtu brīvas, otrkārt cilindram uztaisīts atpakaļgājiena ierobežotājs lai virzulis neveiktu pilnu gājienu atpakaļ, bet varētu to pielāgot konkrēto kluču garumam. Līdz ar to arī ātrdarbība ir ļoti ok.

Arī laukos ir tāds pats ALKO. Strādā labi, var saskaldīt ievas celmus, kuriem ar cirvi&ķīli neko nevar izdarīt. Protams, tas nav profi, bet mājsaimniecības vajadzībām pietiekami ražīgs un arī veicu augstākminētās izmaiņas.

Link to comment
Share on other sites

No tiem video, es drīzāk to verķi veidotu vertikālu, un cirvi kā kustīgo elementa daļu. Šķiet ka tā būtu ērtāk un drošāk. Ja es dzīvotu pāķos, kur malka būtu pastāvīgi jāgādā, noteikti kaut ko tādu uzražotu.

Link to comment
Share on other sites

Cits variants, bez elektrības/degvielas (google "wood splitter spring" priekš idejām) :

 

Vajadzētu būt vienkāršāk strādāt nekā ar cirvi, jo tam verķim inerce tomēr lielāka nekā cirvim.

Temps arī izskatās OK.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Brainless

Tas atspercirvis izskatās diezgan bulletproof variants. Līdzīgos video viņam augšā sakrāmē svarus, ja kaut kas zarains jāskalda, tikai tur pa jēbeli nenorauties ar rokturi. Pagaidām gan tieku galā ar parastu cirvi. Zarainā bluķī ietriec, tad cel gaisā ar visu bluķi un liek uz pieta, trakāk ir ar zarainām izkaltušām gobām un ošiem.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju paštaisītu malkas skaldītāju jau gadus 10. Secinājumi un ieteikumi : 1. Skaldītāja darbību, jebkurā brīdī, jāvar apturēt vai ieslēgt ( ar celi spiežu dalītāja sviru ) , lai taupītu laiku un drošībai. Abām rokām jābūt brīvām kluču grozīšanai un pagaļu atsviešanai. 2. Process sākumā liekas lēns, bet strādājot ilgstoši, jau pēc stundas sāk apsteigt jaunieti ar cirvi.  Protams, ja ir īsta malka , ar zariem , nevis ideāla papīrmalka. 3. Katru gadu gadās kāds bluķis, kuru pat hidraulikas spēks nespēj pārplēst, un nākas pielietot kuvaldu, lai dabūtu nost no naža. Baidos pat iedomāties , kas notiek tad, kad tie ātrie skaldītāji nosprūst vai bluķis lido pa sānu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

es pirms 3 gadiem šādu nopirku

Tas pats, kas manējais- visi viņi plus mīnus vienādi, kājas tik atšķiras. Es, protams, arī būri neizmantoju, jo tas tikai traucē strādāt.

Alksni es arī skaldu ar cirvi- tas iet drusku ātrāk un tā jau vispār ir tīrā izklaide. Bet man parasti vairāk kā 50% malkas ir ieva, vai savērpies bērzs un nav vairs tik daudz spēka, lai ar tiem mocītos. Un tur nu hidrauliskais verķis pēc augšminētiem uzlabojumiem ir neatsverams.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jau vairākus pavasarus tiek skaldīts ar hidraulisko. vopros prakķiki, tā teikt. Pirmās stundas iet lēnāk, pēc tam jau roka pati zin, kas jādara. Divatā pavisam raiti.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Klau, vai neviens nav mēģinājis skaldīt ar perforatoru? Man šogad  pagājšgad, saules paneļiem stabus dzenot, ienāca prātā, ka varētu sametināt kopā cirvi ar SDS Max kaltu un sanāktu afigennais skaldāmais, ar ko sastrādāt jau nez cik gadus nojumē nokrauto bluķu kaudzi. Nekas arī nebūtu jāpērk, jo viss vajadzīgais ir pieejams. Kā ir? Varētu sanākt? Nevar būt, ka man pirmajam šāda ģeniāla doma ir ienākusi prātā. :mrgreen2:

Labots - darklight
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , darklight teica:

Nevar būt, ka man pirmajam šāda ģeniāla doma ir ienākusi prātā. :mrgreen2:

Ilgi domāji?😁

Link to comment
Share on other sites

Ja runā nopietni, tad SDS Max urbji gan regulāri ir ar piemetinātu trubas gabalu pagarināti. Jo jauni resnie, garie tādi urbji retai urbšanai ir dārgs prieks vai vispār tādu nav.

Protams, metinājums bieži ir jāatjauno... Kaltu pagrināšana utml., metinot gan ir galīgi garām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , darklight teica:

Klau, vai neviens nav mēģinājis skaldīt ar perforatoru? Man šogad  pagājšgad, saules paneļiem stabus dzenot, ienāca prātā, ka varētu sametināt kopā cirvi ar SDS Max kaltu un sanāktu afigennais skaldāmais, ar ko sastrādāt jau nez cik gadus nojumē nokrauto bluķu kaudzi. Nekas arī nebūtu jāpērk, jo viss vajadzīgais ir pieejams. Kā ir? Varētu sanākt? Nevar būt, ka man pirmajam šāda ģeniāla doma ir ienākusi prātā. :mrgreen2:

Cirvi neesmu redzējis, bet šādi konusi uz SDS u.c. apmēram šādi  https://www.amazon.com/Firewood-Splitter-Drill-Heavy-Driver/dp/B08NPRLV5B?th=1.

Kaut kas tāds 

Ja izmēģināsi padod ziņu, kā gāja.

Link to comment
Share on other sites

Aļikā tauta atsauksmēs sūdzas, ka iesprūst un viss. Pēc tam ilgi jāņemās, lai dabūtu laukā. Iespējams, te tikai nikna urbjmašīna var līdzēt. Interesanti, kā uz atslēgskrūvjgrieža šāds darbotos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , ggg97 teica:

Aļikā tauta atsauksmēs sūdzas, ka iesprūst un viss. Pēc tam ilgi jāņemās, lai dabūtu laukā. Iespējams, te tikai nikna urbjmašīna var līdzēt. Interesanti, kā uz atslēgskrūvjgrieža šāds darbotos.

Es nezinu - visām urbjmašīnām ir reverss, iesprūšanai nevajadzētu būt lielai problēmai pie zināmas jaudas.

Es domāju ar mazo urbi un triecienskrūvgriezi varētu būt nu tā ne pārāk, bet lielajām ubjemašīnām ar SDS vajadzētu būt daudz labāk.

Bet nu tas tā , tīri pēc manām izjūtām. Tāpēc mani interesē kas ir reāli pamēģinājuši.

ņem vērā , ka tautai kas pērk aļikā ir ķīniešu skrūvmašīnas. Atšķirība starp ķīniešu 18v urbjmašīnu un piem Milwaukee griezes momentā var būt kosmiska.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Man gan šķiet, ka tādu konusu vienīgi pašam ķīnietim pakaļā ieskrūvēt..?😃

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3.01.2023. , 12:45, Didzis teica:

Es skaldu ar tā saukto ''burkānu'' kurš kā skrūve plēš malku.

Didzis ar kaut ko līdzīgu skalda. Derētu foto.

Link to comment
Share on other sites

Tas kaltais ''savītais'' izstrādājums ir jau jāsit iekšā pagalē nevis ar kadu urbjmašīnu jākruķī ?

Manam draugam arī tāds ķīlis ir, vēl no Ulmaņlaikiem mantots.

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka izklausīšos pēc vecpirža, kuram agrāk zāle bija zaļāka .. bet savulaik sencim šķūnī atradu padomju laiku malkas šķelšanai paredzēto cirvi . Pagaidām nav gadījies bluķis , kuru ar to nebūtu sašķēlis (pagales līdz 45 cm (egle, alksnis, osis, bērzs)).  Pluss, atšķirībā no cērtamā cirvja nesprūst bluķī. Netērē elektrību/degvielu, taču no tā izriet arī mīnuss .. man spēka pietiek stundām 3, maule, pasmags tomēr... .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Jainit teica:

man spēka pietiek stundām 3, maule, pasmags tomēr... .

Vot es jau arī par to teicu... ja vēl ievas un ābele, vai nedod dies, goba trāpās.

Tāpēc vecumdienās labāk alksni, kļavu vai apsi ar cirvi, bet pārējo es tomēr labāk ar hidraulisko. Ja vēl kāds palīgs pienes klučus un padod, tad tīrā izklaide un nav jādomā kā nākamajā rītā no gultas izrāpties 🤪

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Tas kaltais ''savītais'' izstrādājums ir jau jāsit iekšā pagalē nevis ar kadu urbjmašīnu jākruķī ?

Nē, tieši jākruķī ar kaut ko, kas māk griezties. Bet nu ar urbjmašīnu griežot efektivitāte stipri apšaubāma, traumatismam arī liels potenciāls. 
Ir sanācis pastrādāt ar apmēram šādu, bet man nepatika. Hidrauliskais, kādus biedri meta, ir ok. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , AndrisBB teica:

Interesanti vai šim vēl pirksti vietā?

Nez, vai nav vienkāršāk mušmires apēst. Daudz.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ggg97 teica:

Didzis ar kaut ko līdzīgu skalda. Derētu foto

pirms 11 stundām , jacobs teica:

Man tā ''burkāna,, konstrukcijaar diezgan lielu pārnesumu. Nevajag  apgriezienus tam vītņotajam konusam, bet vajag lielu spēku. Ar urbmašūnu  un rokām  noturēt burkānu var tikai, ja alksni šķeļ. Lai rastos priekšstats kādi tur spēki, tad man ierāva burkānu virs zara, tā, ka nav kur pagalei likties un rezultātā asi, uz kuras burkāns, nolauza, bet tā kādi 20mm diametrā. Ar rokām tādu spēku nekad nenoturēt. Burkānu, neuzmanīgi plēšot malku, elementāri ieķīlēt. Man tas šad tad gadās un ar vislielāko roratslēgu griežu atpakaļ. Revers motoram nepalīdz, jo burkāne ieskrūvējas ar švunku un inerci, bet izkustināt to apstājies motors nav spējīgs. Ieķīlēšanās notiek tikai baigi zaranos kokos, kādus Youtubē nekad nerāda. Protams, jāievēro darba drošība, kā strādājot ar virpu, nekādas ļerpatīgas piedurknes, vai saplēsti cimdi. kuri var uztīties. Pagali ar rokām ''maucu'' uz burkāna, jo nekādu piespiedēju nafig nevajag. Kā vītni uzķer, tā pati pagale lien neapturami virsū. Tāpat nevajag nekustīgu ķīli zem burkāna. Tas tikai traucē plēst. Lai kā būtu, es labāk ar burkānu, kā ar to milzu nāvesrīka švunkratu, kuram cirvis piemetināts. Hidrauliskie plēsēji arī labi, bet tie nedod ''skabargainu'' pagali un nenoplēš bērzam tāsis. Man tāiis iekuram tagad nav problēmas.

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...