Jump to content

RAM papildināšana (dubultošana)


Long John
 Share

Recommended Posts

Piedošan'- "vecas tējkannas" jautājums: :)

Mājas stacionārajam datoram pašlaik RAM ir 8 Gb - 2 moduļi-  Kingston HyperX 4gb DDR4 3200 MHz CL16.

Mātes platei (Gigabyte B550 Gaming X V2 ) ir 4 RAM sloti.

Ja gribu dubultot atmiņas apjomu, vai man obligāti jāliek iekšā tādi paši moduļi? 

Ir nedārgs Ebay piedāvājums ar Kingston Hyperx Fury DDR4 8gb (2x4GB) 2666 MHz. Vai mazākais frekvences cipars ko būtiski iespaidos?

Varbūt kādam ir ko piedāvāt iegādei  atbilstošas (saderīgas) atmiņas (2x 4 gb).

Problēma nav degoša- varu arī līdz nākamgadam pagaidīt...:)

 

Visiem Laimīgu Jauno gadu!  

Link to comment
Share on other sites

Nē. Nav obligāti jāliek tādi paši moduļi. Pamatplates manuālī gan ir parasti sarakstīti "atbalstītie" moduļi, bet savā mūžā ne reizi neesmu to ņēmis vērā.

Ieliekot nedārgo piedāvājumu, rami strādās ar zemāko frekvenci. Atšķirību nejutīsi.

Par sava teiktā pareizību negalvoju, jo nekad neesmu iesprindzis, bet vismaz es saviem datoriem liku moduļus tādā veidā, lai nesanāktu vienā kanālā 3200 un otrā 2666, bet abu kanālu vienā slotā 3200 un abu kanālu otrā slotā 2666. Nekad nav bijušas problēmas.

Labots - Jurkins
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ja liec 4 moduļus, tad vēlams lai katrs 'pāris būtu vienādi.

Saspraust ar vajag pareizi, tapēc arī viens slotu pāris ir vienā krāsā, otrs otrā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Un vēl viena neskaidrība- vai minētai mātesplatei nebūs problēmas kopdarbībā ar UDIMM un vienkārši DIMM ?

Pašlaik tur darbojas UDIMM  Kingston HyperX 4gb DDR4 3200 CL16 288 Pin UDIMM

Ja piepirktās būs DIMM (bez U) vai nebūs kādas problēmas? 

 

Link to comment
Share on other sites

Vismaz es plusojot klāt ramu vienmēr esmu skatījies uz barošanas spriegumu. Ja stāv iekšā 1.2V moduļi, tad tādus arī pērku klāt. Uz megaherciem vai latencēm neiespringstu - skatos uz man patīkamāko cenu.

U nozīmē unbuffered. Līdz šim brīdim domāju, ka desktopos tādus tikai lieto, vienkārši to "U" parasti nepiemin. HVZ kā tur īsti ir.

Link to comment
Share on other sites

Frekvence ar kādu visi viņi darbosies ir atkarīga arī no iespraustā procesora, nav teikts ka patreizējās iet uz pilniem 3200, aktuālo apskatīties var kaut vai ar cpu-z. Kingstonam ar kingstonu būtu jādarbojas bez problēmām, miksējot dažādus ražotājus gan var uzrauties uz problēmām.

Labots - noname
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

DIMM ir serveru atmiņas, kas var darboties arī iekš PC, bet miksēt DIMM ar UDIMM es neriskētu, jo DIMM un UDIMM darbojas atšķirīgi. DIMM ir reģistrēts un buferizēts atmiņas modulis, UDIMM ir nereģistrēts un nebuferizēts un nereģistrēts atmiņas modulis. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...