Jump to content

Optimāls apgreids vecam Canon spogulim


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Iedvesmojoties no citas tēmas par spoguļiem, gribēju uztaisīt citu tēmu, kādas ir opcijas apgreidam. Ir divi veci Canon fotoaparāti 450D un 1Ds Mark III, kuriem ir ir sapirkti dažādi objektīvi, zibeņi utt. 450D noteikti paliks mantojumā jaunai paaudzei, lai mācītos bildēt. Abi aparāti aizvien vairāk stāv skapī, jo tumšos apstākļos vairs nespēj konkurēt un tad jāvazā līdzi statīvs, filmēt arī neprot. Vienam objektīvam autofokuss nojāts, cits nestrādā ar pilno matricu un prasās kāds apgreids kādā no virzieniem.

 

Nesen paskatījos uz bezspoguļiem, bet tur canon pacenties uztaisīt pārsteigumu, ka tiem jauns objektīvu standarts. Teorētiski ir pārejas, bet tad pilnā matrica pārvēršas par crop. Šobrīd kā vienīgo reālo apgreidu redzu Canon EOS 5D Mark IV, bet nu pilnā cena jaunam verķim joprojām ir virs 2k. Pa retam kāds tirgo lietotu, bet samērā reti. 

 

Variantam visu pārdot un sākt pirkt no jauna krāt jauniem objektīviem nav ne laika ne vēlmes ar to nodarboties, ņemot vērā, ka vairāk nedzīvoju pilsētā + tas maksā krietnu ciparu, it sevišķi teleobjektīvu galā. Ir vēl kādi varianti?

Link to comment
Share on other sites

Nu ja 5D 4ais par dārgu un reizē gribas lietot vecos stiklus, atliek vien 5D 3ais. ssā pa 900 vairāki varianti. Man piemēram 5D 3jam patīk, ka ir digic5 procesors. Tam ir tādas pareizas, maigas krāsas defaultā. Bet tas tā, subjektīvi.

 

Link to comment
Share on other sites

Ģāju šim proesam cauri, kad sākās pandēmija un vajadzēja labu webcamu, dabūju migrēt no canon 6d.
Mirrorless canoniem uz to  brīdi bija diezgan slikts lēcu aftermarket tirgus, un vajadzēja pirkt  RF stiklus.

Ja paliec pie vecajiem stikliem,  varbūt 5Dmk3 izskatīt? vai skatīties uz jaunāku lētāko FF variantu  (aļa 6d kaut kādu  mk3).

Bet DSLR ir būtībā pret šodienas mirrorless ir pārāk lieli (kādam pluss, kādam mīnuss).
Pats nomigrēju uz sony. Manām vajadzībām paliku pie a6100  + pāris  gadu laikā  apaugu ar kādiem 4 stikliem.
Tas, ka būs sony, sapratu ļoti ātri. Ilgākas pārdomas bija FF vai APS-C. 
Pamatā dēļ hobija  līmeņa vajadzībām, un universālākiem pielietojumiem paliku pie crop sensora. Izsķirošais bija izmērs un svars.

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Vērtīgs un tev varbūt noderīgs komentārs no mana topika:

23.11.2022. , 18:04, Dundurs teica:

Tikai neaizmirsīsim, ka no tā STM uz tā 100D, 600D nebūs jēgas priekš video. Jā, autofokuss būs kluss un ātrs, bet filmēšanā tur viss būs auzās. Tur vajag kameru ar dual pixel AF, pirmā kamera kas ar to nāca ir 70D. Tur viss tip top ar STM lēcām, var filmēt normāli, var filmējot fokusēties uz ģīmi, utt. 

 

Saraksts ar Canon dual pixel AF kamerām:

 

https://tamrazyan.com/canon-dual-pixel-autofocus-cameras-list/

Link to comment
Share on other sites

Lai piedod man bezspoguļi, bet es nespēju no DSLR uz tiem pāriet. Man vajag to bildi redzēt "dzīvajā" caur skatu meklētāju, nevis blenzt live modē uz lcd, neatkarīgi vai tas aparāta vai skatu meklētāja.  Jautājums Mežavecim, ko tad īsti vēlies? FF vai crop? No FF 6D II izskatās savai cenai ok, no crop top gals ir 90D , lai gan pats acis metu uz 7D II.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Dundurs teica:

Man vajag to bildi redzēt "dzīvajā" caur skatu meklētāju, nevis blenzt live modē uz lcd

Nu atkarīgs no pieraduma. Protams, bildēt skatoties displejā, vienalga fotokamera vai mobilais, ja vēl gaiša, saulaina diena, ir mazohisms, bet kameras skatu meklētājā gan, salīdzinot ar spoguleni, ir liels pluss - tu redzi nevis kā izskatās dabā, bet gan - kāda būs bilde (asuma dziļums, ekspozīcijas "pareizums" (par gaišu, par tumšu) un var laicīgi pakoriģēt, ja vajag. Bez kādām problēmām no Canon spogulenēm pārgāju uz Sony, kaut pie spogulenēm biju pieradis vēl kopš Zenit, Praktica, Pentax filmiņu laikiem.

  Par tēmu - nu ja ir paliels crop objektīvu krājums, tad pāriet uz FF kameru -  viela pārdomām.  Pašam vēl putekļus krāj 70D un 5 dažādi objektīvi, bet nu jau arī priekš Sony ir 6 stikli :biggrin:). Ar attiecīgām pārejām pie abām kamerām šad tad pielieku arī vecos Zenit objektīvus (M42 vītne), Canon pie Sony ar pāreju gan autofokuss vairāk nestrādā, kā strādā, bet tos, izņemot 70 - 300, kas uz crop ir kaut kur virs 400 un Zenita MTO 500 (uz kropa ap 700) pie Sony vairs nelieku.

  Bet - ņemot vērā, ka gan Canon, gan Nikon pārtraukuši DSLR ražošanu, tikai Pentax vēl ražo,- nez vai ir laba doma pirkt smagu spoguleni.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār man arī vajadzētu no gandrīz 20 gadus vecā 350D apgreidoties, bik besī trokšņi kad nav gaišs un vispār tehnoloģijas mazliet uz priekšu gājušas... :D Der kaut kas lietots un jaunāks. Nevajag FF, ko ieteiksiet pa nedārgu ciparu?

 

P.S. piedod @Mezavecis, ka ielīdu Tavā topikā. ;)  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

70D, 80D price performance nekas prātīgāks, manuprāt, nebūs. Ja runa ir par lietotiem aparātiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Sony A7 sērija ar pāreju uz canon ar AF ir variants. Kas ar konkrētiem objektīviem un kā uzvedīsies AF un arī ko taisies bildēt - tie citi jautājumi.

Man bija pāris canon stikli uz Fuji ar Fringer adapteri - es atšķirību no uzvedības uz canon body nespēju pamanīt.

pirms 3 stundām , Mezavecis teica:

Nesen paskatījos uz bezspoguļiem, bet tur canon pacenties uztaisīt pārsteigumu, ka tiem jauns objektīvu standarts. Teorētiski ir pārejas, bet tad pilnā matrica pārvēršas par crop.

Nesapratu - canon FF bezspoguļiem nevar uzlikt EF stiklus?

 

Vēl variants Fuji GFX ar EF-GFX pāreju :))

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Vispār man arī vajadzētu no gandrīz 20 gadus vecā 350D apgreidoties

Tev ir canon objektīvu parks, kuru gribi saglabāt, vai arī kitenieks (un varbūt 50/1.8), par kuriem pofig?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 7 stundām , Dundurs teica:

ko tad īsti vēlies? FF vai crop?

Doma ir turpināt uz FF un nopirkt pēc tam 30-50mm FF objektīvu. Ir jau esošais 1Ds, bet tam ir divas pretenzijas: jūtība max ISO 400 bez trokšņiem, kā arī pārāk masīvs, lai ar viņu staigātu apkārt, līdz ar to vairāk sanāk izmantot telefonu. Lai piedod man fotomāni, bet lielais grips tā arī orgasmu nav sagādājis, tik vien bonuss, kad akumulators pietiek visai dienai. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , versatile teica:

Tev ir canon objektīvu parks, kuru gribi saglabāt, vai arī kitenieks (un varbūt 50/1.8), par kuriem pofig?

Nu nav baigais parks, bet 3 ir labi + kits, man neko vairāk nevajag. :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , versatile teica:

 canon FF bezspoguļiem nevar uzlikt EF stiklus?

Tikai ar  adapteri EF>RF, jo fokusa attālums citāds, kamera taču krietni "plānāka", škiet arī bajonete cita.

1542881667c4755b686b730b3b00758bf41952e70f8c0895ad.jpg.5c2a20bae5ba8893adb41cea35bceaad.jpg

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu par adapteri skaidrs, es vienkārši nesapratu to daļu, kur ff stikli kļūst par crop.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , versatile teica:

Man bija pāris canon stikli uz Fuji ar Fringer adapteri

 Varbūt manā gadījumā vaina visai lētātajā adapterī, Meike ražojums EF>E-mount,  bet Canon un Tamron objektīviem gan pie vecā a6000, gan arī jaunāka a6500 autofokuss vai nu nestrādāja, vai arī strādāja kliba gliemeža ātrumā, izņemot Canon 10 - 18, ar ko ja stŗādāja, tad normāli. Var jau būt, kamerai jauda par maz, nez kā būtu ar a7.

 

pirms 12 stundām , versatile teica:

kur ff stikli kļūst par crop

Nekļūst, tika mazākā matrica "izgriež" savu gabalu no objektīva piedāvātās. Otrādi gan - crop objektīvs uz FF kameras dos smukas, apaļas melnas malas, ja kameru nepārslēdz crop režīmā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 20 minūtēm , raiviic teica:

Nekļūst, tika mazākā matrica "izgriež"

Nu bet Canonam tak ir arī ff bezspoguļi. Es kaut kā pieņēmu, ka pēc 1Ds III crop nav opcija.

Pirms 20 minūtēm , raiviic teica:

Meike ražojums

Par Meiki man divējādas sajūtas - pa lēto dabūju battery grip priekš sava X-T3. Viss forši strādā, bet ir sajūta, ka baterijas kaut kā ātrāk beidzas, nekā tad, kad lieku pa taisno kamerā. No otras puses, bezvadu intervalometrs strādā lieliski, kad nepietiek ar iebūvēto.

 

Kad skatījos adapterus (fringer pāris reizes dārgāks par lētajiem ķīniešiem), lasīju, ka ir novēroti gļuki ar lētajiem. Bet nu, neko nezinu, piemēram, kā Sony uzvedas ar metabones vai citiem "krutajiem".

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...