Jump to content

Vai Smart TV vajag dekoderu priekš virszemes TV?


Metrs
 Share

Recommended Posts

Vai LG WebOS tv UM711PLB ir vajadzīgs dekoders, lai uztvertu virszemes TV, vai vajadzīga tikai ārējā antena (ja jā, tad kāda)? 

 

Tagad iet pasaules čempionāts futbolā un interneta tornis ir galīgi noslogots. Jau grasījos pirkt dekoderi, kad iedomājos, ka jaunajiem TV tāds varētu jau nākt iebūvēts. Apskatījos, ka ir Live Tv funkcija, bet nav skaidrs, vai tas ir tas pats. Ikdienā lietoju Replay, Netfilx un Disney+, ar virszemes tv nav bijusi saskare. 

 

Link to comment
Share on other sites

Spraud tik antenu dibenā un meklē kanālus. Ja TV pagājušās vai pat šīs desmitgades ražojums, tad bildei vajadzētu būt.

Link to comment
Share on other sites

Vai pietiek ar istabas antenu vai jāpasūta uzreiz āra antena? Negribētos taisīt sienā caurumu, ja bez tā var iztikt. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Metrs teica:

Vai pietiek ar istabas antenu vai jāpasūta uzreiz āra antena?

Bez aptuvenas atrašanās vietas un ēkas situācijas apraksta būs tukša zīlēšana.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man priekš FTA strādā šāda DIY dubultcilpa. Kauguri, 35km, 7 stāvs, kad vaig, uzmetu uz durvju kantes. Bet tas ir, man strādā, citā situācijā viss var būt savādāk. Lai izgatavotu, jāzina izvēlētā torņa raidītāja konkrētā (FTA) mukša frekvence.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ggg97 teica:

Man priekš FTA strādā šāda DIY dubultcilpa. Kauguri, 35km, 7 stāvs, kad vaig, uzmetu uz durvju kantes. Bet tas ir, man strādā, citā situācijā viss var būt savādāk. Lai izgatavotu, jāzina izvēlētā torņa raidītāja konkrētā (FTA) mukša frekvence.

Kur var noskaidrot mukša frekvenci? Valmieras pusē virszemes TV kanāli ir 474, 602 un 610 Mhz.  Mhz. https://www.vases.lv/lv/broadcasting_tv

Tajā video pamācībā pēc formulas sanāk, ka jāveido dubultā cilpa (antena) ar cilpas garumu 78 cm un 98 cm 

Labots - Metrs
Link to comment
Share on other sites

Pēc tās VASES lapas Valmierā FTA (brīvie* kanāli) ir 474 MHz. 

 

4 21 474 VALMIERA LTV1, LTV1 HD, LTV7, LTV7 HD, ReTV, TV24, TV4, RADA
Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 15 stundām , Stasss teica:

Free kanāliem nevaik

Ja nopērk īsto dekoderi,tad ar ne karti ne CAM moduli nevaiK!

pirms 3 stundām , Metrs teica:

Negribētos taisīt sienā caurumu, ja bez tā var iztikt.

Vai tad neviens kabelis nav ievilkts no iepriekšējiem laikiem!?Man piemēram FRE kanāli ar iebakstītu šķēri darbojas-tornis 11km...

Iskras antenas ,kā piemēram P20 skaitās āra antena ,bet pa  cik viņa pēc izmēriem ir kopakta var turēt istabā...!Un ja dekoderim ir  5V power piešprice, vispār ideāli!

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Futbola čempionāta vajadzībām beigās izlocīju no koaksiālā kabeļa T veida antenu (pēc instrukcijām youtube), bet signāls nebija pārāk stabils. Rīt braukšu uz veikalu, bet kuru pirkt? Divi raksturlielumi, kas iekrita acīs: 

 

1) frekvenču diapazons - Manā pusē 474 Mhz (to noteikti skatīšos).

 

2) Signāla saņemšana - DVB-T, DVB-T2, MPEG-4, UHF - kurš no šiem ir svarīgākais?

 

Te var redzēt senukai variantus - https://www.ksenukai.lv/c/tv-audio-video-spelu-konsoles/televizori-un-piederumi/tv-antenas-un-stiprinajumi/tv-antenas/chk?f=81hbZ6qoz&sort=price__desc

 

Link to comment
Share on other sites

Man skolā (RPI) mācīja, ka antenai svarīgs tikai frekvenču diapazons un pastiprinājums. Ir pilnīgi vienalga, kādu signālu lietosi - radio vai TV, analogo vai DVB-T. Šaurjoslas antenām pastiprinājums būs lielāks un attiercīgi TV stabilāks signāls. Būvmateriālu veikalos nopērkamās ir platjoslas un attiecīgi ar mazu pastiprinājumu. Ir jau arī elektronikas veikali ar biku labāku piedāvājumu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

vienkāršākā antena, kas reāli darbojas

 

kā ekrānu izmantoju poļu veša dēli, un peskrūvēju pie koka staba ārā, 3 m virs zemes

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 2 stundām , Metrs teica:

Nem tik šo https://www.rdveikals.lv/products/lv/630/138728/sort/5/filter/0_0_0_0/P-20-GLT-antena.html  nav liela un  gadijumā pēc vaidzības -varēsi pastiprināt!

Pirms 44 minūtēm , mafijs teica:

DTX-48F DMV āra antena 21-69 kanāls 48el. ISKRA

šītais ja no torņa 100 km!

 

Link to comment
Share on other sites

Vīri, es negribu taisīt sienā vai loga rāmī jaunu caurumu. No Valmieras torņa man taisnā līnijā ir ~20 km.

 

Paštaisītā antena, ko lietoju tagad darbojas, bet ļoti uzmanīgi ar to jāapietas. Vai tiešām neviena parastā, veikalā nopērkamā istabas antena nebūs ar stabilāku signālu? Piedāvājiet kādu variantu no istabas antenām. 

 

Pašreizējā antena - 

 

Yota lapā - https://www.yota.lv/index.php?route=product/category&path=4005_400530 šķiet tās pašas iekšējās antenas, kas senukai

Labots - Metrs
Link to comment
Share on other sites

Kādus divus gadus atpakaļ joka pēc ar istabas antenu skatījos VTV bezmaksas paku. Rādīja daudz maz stabili. Tas bija kādus 60km no Zaķusalas torņa. Maksas kanāli gan bieži kubikojās.

Antena bija apmēram šāda (tas pastiprinātāja kloķis bija līdz galam uzgriezts, savādāk raustijās).

https://www.rdveikals.lv/products/lv/629/50457/sort/5/filter/0_0_0_0/DTA-30-antena.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , alusbundza teica:

vienkāršākā antena, kas reāli darbojas

ŠI antena ir, ja rokas aug no pareizās vietas. Ja rokas vienā slotā ar kājām, tad šī dubultcilpa, ar visu pamatojumu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

22.12.2022. , 20:12, Metrs teica:

Vīri, es negribu taisīt sienā vai loga rāmī jaunu caurumu. No Valmieras torņa man taisnā līnijā ir ~20 km.

Tad var dejot tamburīuna dejas ar visādām istabas antenām ar pastiprinātājiem, un noejot gar antenu brīnīties, ka atkal raustās klučojas, skaņa pazūd.

Veiksmi !

 

Labots - mafijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

22.12.2022. , 20:12, Metrs teica:

Piedāvājiet kādu variantu no istabas antenām.

Iebrauc TET veikalā Valletā un izvēlies! TET nepiedāvās ko tādu kas nederēs.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Daudz kas atkarīgs no istabas. Ja tur atstarojumi no visām pusēm, tad nebūs labi, draugi. Man Kauguru dzīvoklī (35km) ir istaba, kur gandrīz vienmēr Ok, bet tur signāls pietiekami spēcīgs, kur atstarojumi nečakarē produktu. Tai pašā laikā, piemēram, Āgenskalnā situācija var būt atšķirīga uz sūdīgo pusi. Interference.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Regisss teica:

Iebrauc TET veikalā Valletā un izvēlies! TET nepiedāvās ko tādu kas nederēs.

Garām...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

"āra" antenu var novietot arī istabā. DM antenām izmēri nav tik lieli, var kaut kur uz skapja/sekcijas nolikt. Derēs jebkura Yagi vai logoperiodiskā antena. šAURJOSLAS. Jo vairāk elementu, jo lielāks pastiprinājums, šaurāka josla un izteiktāka virziendarbība. Ja jau puslīdz rāda ar esošo, tad 5-7 elementu Yagi būs OK. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

TET piedāvās antenu ar pastirinātāju, kurš nafig nav vajadzīgs. izņemot gadījuma ja kabelis pārsniedz 30 metrus, un to ko var notirgot, nevis to kas cilvēkam vajadzīgs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Insekc teica:

"āra" antenu var novietot arī istabā

Atceros 2000-gados laukos kaimiņš bija istabā aiz lielā krievu krāsainā televizora aizlicis pastaisītu āra (kādi 5 vai 7 elementu, vairs neatceros) antenu. Tika caur decimetru kastīti skatīti RBS, TV3, TV Rīga un kas vēl tur bija. Aizskari nepalīdzēja noslēpt:D

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Var sameklēt parametrus paštaisītām antenām. Vislabākās būs 2 vai 4 antenas 2 vai 3 elementu rāmja antenas kopā, bet tas nu būs šauram diapazonam, konkrētam viļņa garumam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22.12.2022. , 20:12, Metrs teica:

Vīri, es negribu taisīt sienā vai loga rāmī jaunu caurumu. No Valmieras torņa man taisnā līnijā ir ~20 km.

 

Paštaisītā antena, ko lietoju tagad darbojas, bet ļoti uzmanīgi ar to jāapietas. Vai tiešām neviena parastā, veikalā nopērkamā istabas antena nebūs ar stabilāku signālu? Piedāvājiet kādu variantu no istabas antenām. 

 

Pašreizējā antena - 

 

Yota lapā - https://www.yota.lv/index.php?route=product/category&path=4005_400530 šķiet tās pašas iekšējās antenas, kas senukai

Man 9tajā stāvā Imantā šāds risinājums rullē uz nebēdu, tiesa konkrētā ''antena'' ir uz balkona un iet caur diseqc ar DVB-T portu, remontējot dzīvokli visi kabeļi tika smuki saslēpti griestos un savilkti vajadzīgajās vietās. Darbojas 100% visa ''pazemes'' paka

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...