Jump to content

Mobilais internets strādā, telefona sakaru nav!


Didzis
 Share

Recommended Posts

Saskāros ar interesantu situāciju, tante sūdzās, ka mobilo sakaru praktiski nav un nav arī kaimiņiem. Vieta kalnaina, sūdīga starp Sauleskalnu un Madonu, torņi 4-6km attālumā. Logi istabā moderni pakešnieki ar pārklājumu slāpē signālu. Kā atver logu vai iziet pagalmā, tā viena strīpiņa signāla ir un var runāt. Ar spektra analizatoru paskatījos, uz 900MHz nifiga signāla nav un Tele2 arī to atdzīst. Vārdu sakot, viss slikti. Sēžu ar tanti pie tējas un apspriežam grūto situāciju. Viņa saka, vienīgais variants esot Watsapp ar berniem sarunāties. Es mēms, kāds Watsapp, kāds internets? Jā,internets viņai ir un pēc meklēšanas istabas stūri uz zemes, zem dzijas kamoliem atrodas Tele2 rūteris, bez jebkādām papildus antenām, ar divām degošām signāla līmeņa lampiņām. Internets tiešām strādā, ne jau baigi ātri, bet Yotube iet. Loģiski, zvans Tele2 palīdzības dienestam, kā tā var būt, ka 4G iet, bet sarunas nē. Operators saka, ka vajagot manuāli ieslēgt 4G uz telefona, bet visiem pieejamajiem telefoniem manuāli var ieslēgt tikai 2G un 3G, 4G tikai auromātiski. Vārdu sakot, ko darīt un kā palīdzēt pensionāram sarunāties ar draudzenēm, kurām Watsapp ir nesasniedzams kosmoss?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Biznesa klientiem Tele agrāk deva kaut kādus mobilā signāla pastiprinātājus. Tipa darbojas kā wifi ekstenderis. Man ar to uzmācās, bet es toreiz nepaņēmu. Baidos vienīgi, ka privātajam būs par konkrētiem $$$$. Tīri teorētiski varētu ka šajā gadījumā nostrādāt, ne?

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka rūteris ķer signālu labāk, bet tas stāv pirmajā stāvā uz grīdas aiz metalizētajiem pakešlogiem, bet telefons normāli sāk darboties tikai izejot ārā un pakāpjoties uz uzkalniņa. Rūtetim tai vietā noteikti būtu pilna skala ar signāla līmeni.

Link to comment
Share on other sites

Nav kaut kādi stacionārie telefoni, kas strādā mobilajā tīklā? Varbūt tādam antenu varētu ierīkot ārā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man kolēģis jau uz jumta bija 900Mhz yagi antenu uzlicis, bet signāls arī no antenas nav nekāds ''cukurs''. Vieta zema, kalni apkārt un mājai tikai divi stāvi. Protams, gan jau kādu vecu telefonu ar antenas ieeju, pa lēto, var pieslēgt, bet man drīzāk interesē, kapēc 4G tai sūdīgajā vietā darbojas? Visur reklāmās kladzinā par 4G un 5G, bet kāda jēga, ja parasti balss sakari nedarbojas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

bet man drīzāk interesē, kapēc 4G tai sūdīgajā vietā darbojas?

nu kā, 4G iet 800Mhz, GSM 900Mhz. kāpēc lai 900Mhz nebūtu sliktāks signāls, pat pieņemot, ka abiem raidītājiem sektors ir uz vienu pusi?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , uldise teica:

4G iet 800Mhz, GSM 900Mhz. kāpēc lai 900Mhz nebūtu sliktāks signāls

Tas jau saprotams, bet nah*** tantei vajag 4G, ja draudzenei nevar elementāri pazvanīt? Manā uztverē balss sakari ir primāri.

Link to comment
Share on other sites

Uzliec uz Android telefona kādu no aplikācijām: Accent network lite, Network Cell info, Netmonster, Network Signal Info vai CellMapper un paskaties kas tur notiek pa diapazoniem un līmeņiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

paskaties kas tur notiek pa diapazoniem un līmeņiem.

To jau izdarīju, nu viss istabā pavisam slikti uz 900MHz. Augstāk loģiski, ka nekas neies. Uz 800MHz arī nav baigais ''cukurs'', bet tak tas Huawei modēms divas lampiņas līmenim izvelk. Parasti jau cilvēki sūdzas par mobilo internetu, bet te neiet telefons.

Link to comment
Share on other sites

Uzliec uz telefona Huawei Manager (ja vajag apk varu aizsūtīt) un tad var paskatīties rūterī diapazonus un līmeņus, kā arī pārslegt diapazonus, bet nu pēc būtības balss sakariem tas neko nedos, vienkārši skaidrība būs lielāka.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Protams, gan jau kādu vecu telefonu ar antenas ieeju, pa lēto, var pieslēgt, bet man drīzāk interesē, kapēc 4G tai sūdīgajā vietā darbojas? Visur reklāmās kladzinā par 4G un 5G, bet kāda jēga, ja parasti balss sakari nedarbojas?

Var būt tā, ka ir 4G tīkls un nav cits. Atkarīgs no daudziem faktoriem. UK vecais tīklus sāk jau rubīt lēnām nost torņos, iespējams, te arī baigi vairs neiespringst.

 

Zvanīt uz 4G nevar, jo nav paredzēts balss sakariem, tikai datiem. Normāli telefons pārslēdzas uz 3G vai 2G.

Risinājums tam ir VoLTE. Te ir akmens tele2 dārziņā, ka viņi čammājas ar VoLTE. Ne vien zvanīšana, bet arī tas, ka daudz ātrāk savieno un balss kvalitāte nav salīdzināma. 

 

Ar 5G tiek pabeigta pāreja un augstas izšķirtspējas zvaniem (principā tas pats Whatsapp) un beidzot varēs arī slēgt nost 3g un 2g masveidā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Zin... teica:

rubīt lēnām nost torņos, iespējams, te arī baigi vairs neiespringst

Tā izskatās.

 

Pirms 17 minūtēm , Zin... teica:

Normāli telefons pārslēdzas uz 3G vai 2G

Tieši tas arī notiek, bet signāla ta tai vietā nav. Kaimiņiem tāpati problēma un pensionāri lamā visus operatorus, jo pa teļuku redz smukās 5G reklāmas, bet viņiem vajag telefona sakarus nevis 4G vai 5G.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Zin... teica:

Ar 5G tiek pabeigta pāreja un augstas izšķirtspējas zvaniem

Šim gan īsti nepiekritīšu - 5G ir mazliet cits uzdevums un zvani būs kā blakne. 4G sakari būs pamats balss zvaniem.

Link to comment
Share on other sites

Nu var jau lamāt, bet tāpat kā noslēdzās NMT posms, tā noslēgsies arī 3G posms. Neturēs tak infrastruktūru, dēļ pāris gadījumiem.

 

Uz citiem operatoriem ar tur viss slikti?

Just now, Racer teica:

Šim gan īsti nepiekritīšu - 5G ir mazliet cits uzdevums un zvani būs kā blakne.

Nu viņi ievieš savus formātus un veidus kā notiks zvani (un video zvani), Vo5G, VoLTE savādāka versija un vēl tur kaut kādas versijas ,kas darbosies atkarībā no torņa laikam vai ierīces, tik smalki nezinu. Tas tavs lauciņš 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Racer teica:

5G ir mazliet cits uzdevums un zvani būs kā blakne

4G visu laiku arī bija ne zvaniem. Parādījās pie mums VoLTE, zvanīšana caur 4G notiek. Gan jau ar laiku caur 5G zvanīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Nu viņi ievieš savus formātus un veidus kā notiks zvani

Nē, par to viss pareizi. 5G principā uz industriālo izmantošanu tendēts un tur parastajiem lietotājiem būs i zvani, i internets, bet tā nebūs prioritāte. Es par to vairāk. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Zin... teica:

Uz citiem operatoriem ar tur viss slikti?

Jā, arī viss slikti. LMT man pagalmām gāja, bet istabā neiet, jāatver logs un jāizlicas ar telefonu laukā, tad sakari parādās. Kaimiņi teica, ka Bite vispār neejot. Nu jā, moderni laiki pienākuši, mobilajiem operatoriem balss sakari pofig, ka tik 5G un internets  iet.

Link to comment
Share on other sites

@Didzis tajā rajonā nekāds "cukurs" cik es zinu, nekad nav bijis. Ok, varbūt gadus 15 atpakaļ.
Pareiz saka, par to 800 un 900MHz joslu, kā arī salīdzināji, telefona iebūvēto uztvērēju ar rūtera antenām, ja telefonam būtu tādas pašas antenas (ar atbilstoša  telefona izmēru), tad gan jau arī piezvanīt varētu :)
@VebKamera tos sauc par bosteriem, lielās telpās liek repīterus, bet tas tā. Tas nav lēts prieks un tantei ar vienu pieslēgumu jābūt ļoti labiem "galiem", lai kāds no operatoriem ietu krāmēties ar šādu risinājumu. 
Man patika doma par to stacionāro risinājumu ar āra antenu, ir šādi risināts, ka nodrošina balss sakarus, kad izmanto vecu 4G modēmu kā telefona centrāli aiz tā stāv radiotelefons, protams pie rūtera pieslēgta āra antena. Līdzi nepaņemsi, bet ja kas sazvanīt var kad esi mājās, kad ārā, tad jau mobiļņiks kabatā, saliec pāredresācijas un viss notiek, bet ja katrs eiro cents dārgs un negribas papildus pieslēgumu, tad atliek tikai vaidēt par grūto dzīvi.
Par 5G - kāpēc cilvēki domā, ka 5G jābūt katrā lauku sētā, nu nebūs! Tas tā nestrādā, priekš tā ir 4G. Jā protams tur ir problēmas, bet 10 gadus atpakaļ esošā situācija un kas notiek tagad ar tīklu ir kā diena pret nakti, visi gribām ātru internetu, bet kad pasaka, ka Yagi antena nebūs labākais risinājums un mūsu pašu LHG būtu labāks risinājums (neizplūdīšu kāpēc - domāts reģionā), tad sākas, ka vaii cik dārgi, nemaz jau nav tik slikti, u.t.t.
Lai nu kā piedošanu par manu domu plūdiem, bet @Didzis šādas vietas LV ir ne mazums, bet tie kas grib, atrod risinājumu, tiesa parasti tas prasa līdzfinansējumu. 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es no šīm tehnoloģijām neko nesaprotu, bet sakiet, kas tie ir par gsm boosterim, ko pie ali var iegādāties? Un cena nav nekāds kosmoss.

Vai tas šajā situācijā būtu risinājums, vai arī es nesaprotu, ko es runāju?

https://www.aliexpress.com/item/1005004186448479.html

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , AVilks teica:

kāpēc cilvēki domā, ka 5G jābūt katrā lauku sētā, nu nebūs!

Pie mums, kā jau ierasts, varbūt tik drīz arī nebūs, bet pagājšmēnes braucot caur Polijai, 5G telefonā bija vairāk, kā 4G, un tieši ārpus pilsētām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

KebabMaster
Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

Es no šīm tehnoloģijām neko nesaprotu, bet sakiet, kas tie ir par gsm boosterim, ko pie ali var iegādāties? Un cena nav nekāds kosmoss.

Vai tas šajā situācijā būtu risinājums, vai arī es nesaprotu, ko es runāju?

https://www.aliexpress.com/item/1005004186448479.html

Pirmkārt, pašam likt repīterus ir pretlikumīgi, otrkārt, pašrocīgi uzstādot šādu iespēja kaut ko sačakarēt ir milzīga, galvenokārt trokšņa ziņā. Cel-Fi repīteri, ko liek visi mūsu operatori maksā reizes 10 dārgāk par to Ķīnas brīnumu, tie ir pietiekami gudri, lai neradītu problēmas.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , _dunduks_ teica:

Vai tas šajā situācijā būtu risinājums, vai arī es nesaprotu, ko es runāju?

Šoreiz būs tas variants par nesaprašanu, ko runā.

Arī visiem pārējiem, kas šo lasa - nē, tas nav variants, lai risinātu šāda tipa problēmas, problēmas risinājumu jautājiet savam operatoram.

pirms 9 stundām , Didzis teica:

Man kolēģis jau uz jumta bija 900Mhz yagi antenu uzlicis, bet signāls arī no antenas nav nekāds ''cukurs''.

Pie kā tā antena tika slēgta?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , _dunduks_ teica:

bet sakiet, kas tie ir par gsm boosterim, ko pie ali var iegādāties?

Aizmirsti, būs negaidīti ciemiņi un sūdi pēcāk. Prasi operatoram risinājumu. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AVilks teica:

Par 5G - kāpēc cilvēki domā, ka 5G jābūt katrā lauku sētā, nu nebūs!

Nu taču! Tāpēc, ka solīja un turpina solīt.

Gan pilsētās gan laukos. Visā Latvijā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , ggg97 teica:

bet pagājšmēnes braucot caur Polijai, 5G telefonā bija vairāk, kā 4G

Iespējams, ja brauci pa šosejām, tad tieši tur arī iz uztaisīts pārklājums.

Pie tam, arī tur, kā daudz kur citur, tas nav tīrs 5G (NSA režīms) vai arī tas ir izpušķots 4G/LTE (TDD). Jā, telefons rāda 5G, bet tā, tīri ķeksītim.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@_dunduks_ ja nemaldos viens no biedriem reiz bija izmēģinājis aliexpress laimi un rezultātā cita biedra kolēģi bija adresē un mantu konfiscēja. Nezinu vai pie rēķina tika, bet iespēja valsts budžetu papildināt dēļ šī ir liela un cipari kas tiek rēķinā izrakstīti cik saprotu nav mazie, tādēļ labāk būs caur operatoru risināt, ja saka, ka nevar palīdzēt, tad jāvērtē situācija, varbūt operatora maiņa palīdz. 

 

Par 5G laukos - telefona operatoru meitenes pie pārdošanas arī 4G pirmsākumos teica, ka ātrums var būt līdz 150Mbit/sec. tiesa dzīvē tādus ciparus tā arī nesanāca redzēt. Tas, ka tas max, ātrums ko pirmie 4G LTE modemi atbalstīja, bet tas laboratorijā. Līdz ar to jautājums @vvv @ggg97 viss kas rakstīts avīzē, publicēts netā, vai parādīts TV ir taisnība? 🤔

Labots - AVilks
Telefona autocorrect
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , AVilks teica:

Par 5G laukos

Kāpēc, lai laukos nebūtu? Ar laiku?

4G iesākumā šeit pat forumā arī diezgan komentāru bija, ka 4G pilsētām, laukos nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Esmu vairākas reizes pazīstamiem "speciālistiem" uzdevis jautājumu - ok, 5G (pagaidām bez blokčeina) laukos, mežos, pļavās. Labi. Kāda frekvence? Gigaherci? Tad uz katra sētas mieta bāzes stacija? Simti megahercu? Tad kādi gigabiti? Fiziku neviens nav atcēlis. Nevar garajos viļņos dabūt sakaru kanālu ar hvz kādu caurlaides spēju. Neatceros vairs no studijām un nemeklēšu, bet bija diezgan vienkārša formula. No "speciālistiem" adekvātu atbildi saņēmis neesmu. 😉 Tikai mārketinga gudrības.

Var kāds paskaidrot?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 11 stundām , KebabMaster teica:

Pirmkārt, pašam likt repīterus ir pretlikumīgi,

pirms 8 stundām , Racer teica:

Aizmirsti, būs negaidīti ciemiņi un sūdi pēcāk.

1 stundu atpakaļ, AVilks teica:

rezultātā cita biedra kolēģi bija adresē un mantu konfiscēja

Paldies par apstiprinājumu, ka avene nevar būt tik salda. Man jau bija aizdomas, ka tur ir kāds āķis, jo tad citādāk tas jau būtu daudz plašāk izplatīts risinājums.
Man pašam ar sakariem viss ok, bet laukos rada gabalam tā pati augstāk minētā problēma. Dzīvo tādā punktā (bedrē), ka vienīgais tornis, ko var uztvert, atrodas 9km attālumā. Tuvākais LMT ~4km attālumā, bet priekšā aizaudzis mežs; laikam tāpēc vispār ārpus uztveršanas. SMS vēl pēc kāda laika aizsūtās (ja pareizais vējš), tā nu sanāk, ja gribu piezvanīt, tad sūtu sms, lai iziet klajākā vietā un tad kaut ko var sazvanīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Nevar garajos viļņos dabūt sakaru kanālu ar hvz kādu caurlaides spēju.

Nu vispār tie ir ļoti īsi viļņi - jo augstāka frekvence, jo īsāks vilnis. ;)

P.S.Augstajās frekvencēs ir lielāki kanāla platumi, tāpēc arī lielāka datu caurlaides plūsma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Labi. Kāda frekvence? Gigaherci? Tad uz katra sētas mieta bāzes stacija? Simti megahercu? Tad kādi gigabiti? Fiziku neviens nav atcēlis. Nevar garajos viļņos dabūt sakaru kanālu ar hvz kādu caurlaides spēju.

Pēc šī ir tāda sajūta, ka ienākot 5G, visi pārējie G tiks atslēgti..

Jobtvai, saliks to 5G pēc iespējas vairāk, un priekš tavas aprakstītās problēmas paliks pārējie G..

Iedzer balderiāni un nomierinies, netaisas efektīvie tevi bez sarunas atstāt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Fizika nav atcelta, ja grib un sagaida milzu ātrumus, vajadzīgs raidītājs uz katra staba un vienkāršāk to izdarīt augstās frekvences.
Taču mobilie operatori lien visās frekvencēs,  5G ir sākot no 450MHz beidzot ar 50GHz. 5G 450 vai 700MHz būs uzverams tālāk/labāk par  2G 900Mhz...

 

Tiem kas dzīvo bedrēs, varbūt jāmēģina samierināties, ka ne visur var nodrošināt sakarus? Ja dzīvošana "bedrē" ir svarīgāka, tad meklējam risinājums un esam gatavi par tiem maksāt vairāk...
Trakais variants, ja var dabūt interneta sakarus stabilākus par 2G tīklu - IP telefons 😆

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Jobtvai, saliks to 5G pēc iespējas vairāk, un priekš tavas aprakstītās problēmas paliks pārējie G..

LMT līdz 2025. gadam plāno pilnībā tikt vaļā no 3G (ne nu gluži vienā dienā, bet pakāpeniski). Tele2 un Bite nākotnē arī plāno ko līdzīgu, tik termiņus nav pateikuši.

Labots - binary
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AVilks teica:

4G pirmsākumos teica, ka ātrums var būt līdz 150Mbit/sec. tiesa dzīvē tādus ciparus tā arī nesanāca redzēt

Mierīgos laikos varu ap 120 dabūt ārā.

5g maximums pagaidām 690 dabūts, meloju, tomēr 860

 

Pirms 21 minūtēm , Jurkins teica:

Esmu vairākas reizes pazīstamiem "speciālistiem" uzdevis jautājumu - ok, 5G (pagaidām bez blokčeina) laukos, mežos, pļavās. Labi. Kāda frekvence? Gigaherci?

Cerams, ka tie pazīstamie "speciālisti" arī apskaidroja, ka 5G nav tikai augstajās frekvencēs:)

 

 

 

Pirms 8 minūtēm , binary teica:

LMT līdz 2025. gadam plāno pilnībā tikt vaļā no 3G (ne nu gluži vienā dienā, bet pakāpeniski). Tele2 un Bite nākotnē arī plāno ko līdzīgu

Atbrīvosies frekvences, kur varēs ielikt 5g vai ko citu.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Mierīgos laikos varu ap 120 dabūt ārā.

 

Tas dēļ tā ka strādā CA 😉

 

Pašos pirmsākumos bija tikai B3 1800MHz josla un apkalpoja viena stacija vairāk kā vienu ciematu 😁 un nebija CA tehnoloģijas.

Labots - AVilks
Papildināta informācija
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

LMT līdz 2025. gadam plāno pilnībā tikt vaļā no 3G (ne nu gluži vienā dienā, bet pakāpeniski). Tele2 un Bite nākotnē arī plāno ko līdzīgu, tik termiņus nav pateikuši.

Vai arī tev ir bail, ka tevi atstās bez sakariem?

Link to comment
Share on other sites

Speciāli @Jurkinsefektīvākiem speciālistiem

 

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja Alda Ozola skaidro, ka radiofrekvenču josla 700 MHz diapazonā ir nozīmīga 5G tīkla, kā arī elektronisko sakaru tīklu pakalpojumu un konkurences attīstībai Latvijā.

“Ņemot vērā šī radiofrekvenču spektra izplatīšanās īpašības un iegūto joslu lietošanas tiesību nosacījumus, paredzams, ka lietotāji būtiskākos ieguvumus izjutīs tieši retāk apdzīvotās teritorijās. Tāpat arī, palielinoties datu plūsmai, tiks stiprināta tīkla kapacitāte citviet, nodrošinot vienmērīgāku pārklājumu, kur tas, iespējams, iepriekš pietrūcis,” viņa teic

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...