Jump to content

Veca, lēta DSLR iegāde 2022. gadā - kuru ņemt? (Canon EOS 100D vs Nikon D3100 vs Nikon D3200 vs ???)


138
 Share

Recommended Posts

Joka pēc kaut kad pamēğināšu ar savu aizvēsturisko 350d un kādu 50 vai zoom 300 stiklu un to pašu ar telefoniem Samsung un Iphone nobildēt portreta režīmā. Spoguls gan sen nav kustināts, aķi jāuzlādē. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ivo teica:

Kāda iemesla dēļ bilde būtu jāliek uz 100%?

Tāpat jau izskatās nedabīgi. Tad var redzēt kāpēc.

Tiktokiem, feisbukiem un citām tādām muļķībām ir ok.

Tam kaķim vispār nafig to fonu maitāt. Ja māksla, tad māksla. Ja nē, tad nafig kuiņas taisīt.

 

 

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ivo teica:

Kāda iemesla dēļ bilde būtu jāliek uz 100%?

 

Kad nodarbojos ar pixeljdraashanu, peetiiju bildes uz  200% :)

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini te atrast savas AI nepilnības IMG20220324140958.jpg

 

 

Salīdzinot kā agrāk bija telefoni un tagad.... Nez, neredzu iemeslu nest līdzi spoguli, ja viena ar to nepelni naudu

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Pamēģini te atrast savas AI nepilnības

Elementāri Vatson (un ne tikai šīs):biggrin:.

3.thumb.jpg.ae3395db137846c7b01562bd46c95dc1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Jurkins teica:

Nu jums te balts vai melns.

Pašam tev «balts vai melns». Sunīti ar telefonu nedrīkstēs bildēt, jo, redz, nav pro fotoaparatūra...

Link to comment
Share on other sites

Sunim un puķei arī pat ar pliku aci var saskatīt.

1.jpg.a4d4fe6b79b0158d7436c0470cf50177.jpg

 

2.thumb.jpg.1c8efa65c3f1d7621eb6a47274b455c7.jpg

 

 Nekad neviens pat visdārgākais telefons ar savu mušas acs objektīvu un puspastmarkas izmēra matricu nespēs panākt tādu detalizāciju, kā FullFrame matrica ar labu objektīvu. 

Labots - raiviic
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Nu tā ir piepišanās pie matu strēmelēm, bet nu jā, atceros kā kādreiz bija bokeh efekts un kā tagad, tad nu tur kameras nervozi pīpē vartrūmē

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

Sunim un puķei arī pat ar pliku aci var saskatīt.

Nu un!

Zin, ļoti skaista meitene bildē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Zin... teica:

Nez, neredzu iemeslu nest līdzi spoguli

Nu tak nenēsā. Vai Tev kāds liek to darīt?

Tai meičai sejas āda ir kā no ar smilšpapīru apstrādātas plastmasas. Jā to var saredzēt tikai 100%, bet pat ne 100, vienkārši, pilnekrāna režīmā nav ok. Tiktokam ir ok.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Meitenei ne vainas uz telefona. Izprintē to uz A3 vai lielāka formāta - tad arī parunāsim.  Salīdzināt jebkuru mobilā bildi ar normālas kvalitātes foto ir tas pats, kas SD video ar 4K video - uz mobilā abi OK, uz 58" televizora - SD ir bēdu ieleja (izņemot studijas kvalitātes SD uz studijas monitora).

 

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , raiviic teica:

Sunim un puķei arī pat ar pliku aci var saskatīt.

Tā arī nesapratu, par ko sunim piekasies.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Piekasās piekasīšanās pēc. Ja nezinātu ka bildēts ar telefonu, tad neko neievērotu un būtu labi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Piekasās piekasīšanās pēc. Ja nezinātu ka bildēts ar telefonu, tad neko neievērotu un būtu labi.

Nē, nopietni. Kas tieši tur ir tāds, pie kā var piekasīties? Man pat gribot nesanāk tur neko "ievērot".

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pašam Tev kaut kas griežas 🤣. Ja neredzi vismaz vienā tajā bildē AI lažas jau tādā izmērā, kā tā bilde ir tēmā...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Ja neredzi vismaz vienā tajā bildē AI lažas jau tādā izmērā

Protams, ka redzams... Un kas par to?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , vvv teica:

Jurkinam acīs griežas. :D

Nu ūsas, šķiet, ir pazudušas. Es vairāk par to raiviic izgriezumu brīnos. Kas tur nav labi?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 1 stundas , Zin... teica:

Pamēģini te atrast savas AI nepilnības 

Come on, tur ap matiem viss ir slikti - jā, ja bildīte instagramam, ir ok, protams.

Bet nu deklarēt "pamēģiniet atrast" gan ir feispalms, tur momentā redzams. Nav tik traki, 'kā xiaomii telefoni, kas ar taisa smukas bildes, tik ar oreoliem apkārt cilvēkam, bet labi arī nav. Es tādu bildi nedrukātu.

Ir iemesls, kāpēc daži staipa kameras. Reizēm telefonbilde ir kruta un pietiek, bet reizēm ir prieks, ka to ķieģeli esi stiepis.

Labots - versatile
  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

suns samērā ok, it īpaši kamēr nepiezūmo
kaķis dēļ spalvām viss ir slikti
tulpēm īsti nevar saprast uz kuru vispār fokus bija domāts
persona, dēļ matiem arī viss slikti. 

Tas vispār kārtīga aparāta pluss, ka smuki visus matus un krunkas / pumpas uzzīmē. Jāatzīst liela daļa tautas nav sajūsmā par hiperreālistiskiem portretiem un dod priekšroku ādai ar "beauty effect" vai kā to izsmērējumu sauc. 

 

 

Labots - Usins
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

Bet nu deklarēt "pamēģiniet atrast" gan ir

Vienalga

Foršā laikā dzīvojam, kad katrs ar savu telefonu var parunāt pretī fotomāksliniekiem...

:D

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Eu! Jaunkundzei, sunim, kaķim un tulpēm nevajag pie*isties - mēs te tomēr par tehniku un tās iespējām/nespēju.

 

P.S.
Ja par tēmu - es teiktu, ka AI ir samērā labi progresējis pēdējos gados un mazizmēra ekrānam pilnīgi pietiek ar šādām, tehniksi neprecīzām bildēm. Loģiski, ka šādas neder drukai vai citiem projektiem, bet neesmu arī manījis, ka kāds telefona ražotājs būtu bļāvis - Met ārā spoguli/bezspoguli/kameras fotoaparātu, tev visu atrisinās un visos dzīves brīžos noderēs telefona kamera. Fiziku neapmānīsi.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Usins teica:

vai kā to izsmērējumu sauc

99,99% bilžu internetā ir pielabotas, vai tāpēc vajag kkādu vecu kameru? Tas pats, kad veca ragana saka - izfisīsi mani, kļūsi bagāts. Lai gan Īlona Maska gadījums manu skepsi apgāž...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , martinno teica:

bet neesmu arī manījis, ka kāds telefona ražotājs būtu bļāvis

Sony daļēji ir gan, bet nu tur tā telefona cena.... 

Pirms 32 minūtēm , versatile teica:

Bet nu deklarēt "pamēģiniet atrast" gan ir feispalms, tur momentā redzams. Nav tik traki, 'kā xiaomii telefoni, kas ar taisa smukas bildes, tik ar oreoliem apkārt cilvēkam, bet labi arī nav. Es tādu bildi nedrukātu.

Protams, ka nav drukas vērts, bet kā lētie telefonu taisa šī efektu, tad progress ir acīmredzams. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 2 stundām , raiviic teica:

 Nekad neviens pat visdārgākais telefons ar savu mušas acs objektīvu un puspastmarkas izmēra matricu nespēs panākt tādu detalizāciju, kā FullFrame matrica ar labu objektīvu. 

Viss apgalvotais ir pareizs. Jautājums gan rodas cits, kad un kāpēc to detalizāciju vajag?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Detalizāciju, kāpēc? Man šitādu bildi kā ar to kaķi vai suni par ekrāntapeti negribētos likt.

 

pirms 2 stundām , martinno teica:

mēs te tomēr par tehniku un tās iespējām/nespēju.

 

Bet, jā, instagrampaaudzei ir ok. Tiktokpaaudzei vispār kosmoss. Nekā personīga. 😉

Vispār autors jautāja par kameru, pat budžetu pieminēja. A bet jūs iesakāt šim aiponu nopirkt 🤣.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Suņi un kaķi smuki, bet vai kādam ekspertam varbūt ir kas sakāms par Sony SLT-A65?

26.11.2022. , 08:55, 138 teica:

Vai es nekļūdos, ka Sony SLT-A65 nav īsti ne ar ko sliktāks par NEX-5? Tik vien, ka vecā A-mount, nevis jaunā E-mount vītne. Un skaļš autofokuss. Vai varbūt tas ir skaļš ne ar visiem stikliem? Tajos testa video jūtūbē, kur ir skaļš, nav norādīts, kāds stikls virsū. DT SAM 3.5-5.6/18-55 ir skaļš?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Jurkins teica:

instagrampaaudzei ir ok. Tiktokpaaudzei vispār kosmoss.

To paaudžu jūtūberi filmē arī ar nopietniem fočukiem, gopro, dji.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , aoma teica:

Milzu reklāmu uztaisīt?

Loģiski, ka milzu reklāmas vajadzībām neviens ar telefonu nefočēs.

Bet fakts, ka 99,9% ļaužu ikdienas foto vajadzības telefona kamera apmierina par 100%, droši vien nav apstrīdams.

Labots - ivo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir pilnīgi pokuj, kas apmierina 99 vai 99.97. It kā man tagad būtu jāiet pie psihologa un jāmeklē vaina sevī, kāpēc 99.97 apmierina, bet mani nē 😁.

Nu neapstrīdēsim šo faktu. Labāk palika?😉

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

kāpēc 99.97 apmierina, bet mani nē

Tavā gadījumā pie seksapataloga, kamēr nav par vēlu!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Man ir pilnīgi pokuj, kas apmierina 99 vai 99.97.

Nu tad ja tu esi tajos atlikušajos 0.03%, tad ko centies pārliecināt atlikušos, ka telefona kamera nekam neder? Lieto savu fočiku un priecājies.

Tak neinteresē tava pikseļpētīšana tiem 99.97% un telefona kamera ir pietiekoši laba un ērta lietošanā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

  • 138 locked this tēmaa
  • 138 unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...