Jump to content

Veca, lēta DSLR iegāde 2022. gadā - kuru ņemt? (Canon EOS 100D vs Nikon D3100 vs Nikon D3200 vs ???)


138
 Share

Recommended Posts

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 19 minūtēm , Dundurs teica:

Tikai neaizmirsīsim, ka no tā STM uz tā 100D, 600D nebūs jēgas priekš video. Jā, autofokuss būs kluss un ātrs, bet filmēšanā tur viss būs auzās. Tur vajag kameru ar dual pixel AF, pirmā kamera kas ar to nāca ir 70D. Tur viss tip top ar STM lēcām, var filmēt normāli, var filmējot fokusēties uz ģīmi, utt. 

 

Saraksts ar Canon dual pixel AF kamerām:

 

https://tamrazyan.com/canon-dual-pixel-autofocus-cameras-list/

 

Par 600d 100% nezinu cik vinam video ideals, video varbut paris minutes pameginajis ,tikai bildejis esmu ar to kameru

Bet esmu gan ar 700d un gan ar 70d filmejis, nav tur nekada baiga atskiriba.. 70d protams forsaks un tracking labaks, bet 700d ( kas isti neatskiras no 600d) ari viss loti labi video.

Esi ar vinam reali filmejis vai ari tikai runaa skatoties kkadus spec?

 

 

 

 

 

 

Pirms 8 minūtēm , 138 teica:

To tu saki par Canon ne-STM, vai par Sony, vai abiem?

 

Tātad fočējot STM nav ne ar ko pārāks par STM?

ari focejot kudi labaks..fokusa atrums/precizitate pilnigi cita limeni...

 vislabakais tev atrast kadu vietu kur vari pameginat gan parasto gan stm lecu.. pameginot stm negribesi parasto vairs :D

 

vel,  ja focesi ar parasto lecu caur viewfinder nevis ekranu tad vina ari bus diezgan atra/laba ;)

visas problemas sakas ja meginasi ar parasto lecu fotografet caur ekranu...

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

 

@Dundurs @www.MistersPimpausis.lv kā uzvedas Sony NEX-5 autofokuss, salīdzinājumā ar Canon ne-STM un ST + dual pixel AF?

Izskatās ka kaut ko viņš te fokusējas, nu varbūt ne tik ātri kā tas 70D ar STM @Dundurs liktajā video, bet arī ne tik sūdīgi kā ne-STM, un arī nesaka trktktktktktk, viņam arī ir soļu motors?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

 

Par 600d 100% nezinu cik vinam video ideals, video varbut paris minutes pameginajis ,tikai bildejis esmu ar to kameru

Bet esmu gan ar 700d un gan ar 70d filmejis, nav tur nekada baiga atskiriba.. 70d protams forsaks un tracking labaks, bet 700d ( kas isti neatskiras no 600d) ari viss loti labi video.

Esi ar vinam reali filmejis vai ari tikai runaa skatoties kkadus spec?

 

 

 

 

Man pašam kādreiz bija 600D un filmēju ar viņu. Tagad ir 70D. Tur ar STM stikliem ir diena pret nakti filmējot.  

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 35 minūtēm , 138 teica:

Tas trrrtktktktktk ir ne-STM AF motors?

jep..video pilnigi nelietojams ir del ta troksna vien...

 

Pirms 25 minūtēm , 138 teica:

 

@Dundurs @www.MistersPimpausis.lv kā uzvedas Sony NEX-5 autofokuss, salīdzinājumā ar Canon ne-STM un ST + dual pixel AF?

Izskatās ka kaut ko viņš te fokusējas, nu varbūt ne tik ātri kā tas 70D ar STM @Dundurs liktajā video, bet arī ne tik sūdīgi kā ne-STM, un arī nesaka trktktktktktk, viņam arī ir soļu motors?

 

 

nex5 un kkads 70d +STM  diezgan vienadi prieks video,  70d bisk labaks bet nu ne katastrofali..Video kvalitates zina 70d skita  noteikti labaks , Fokus abiem normals.

 

Nex 5 bus stipri stipri labaks neka kkadas 600d + ne-stm prieksh video.

 

 

 

 

 

Pirms 15 minūtēm , Dundurs teica:

Man pašam kādreiz bija 600D un filmēju ar viņu. Tagad ir 70D. Tur ar STM stikliem ir diena pret nakti filmējot.  

varbut 700d nelikas man vienkārši slikts del touchscreen kontroles un vareja labi tapat visu filmet.

taka 600d nav touchscreen+vecaks ,tad varbut nekas shausmigi labs tur nebus :D

 

tie nex-5 bija pirmie riktigi labie Fotoaparati no Sony...

 

Lietojot A6400 / vairakus a7 modelus -panemot to Nex5 rokas liekas vienkārši aizvesturisks un galigi negribas ar tadu bildet,tas ari viss...nex-5 ka tads labs aparats ja var pa leto dabut.

 

Un vel..Kita leca ar ko tas nex-5 nak ir taa pati kas pedejiem sony ari ir..

Ja nu sadoma upgreidot nakotne, bus jau laba/atra/diezgan moderna leca tev...

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

katra zina tu skaties sakuma kas vispar ir pieejams un kam ir labs piedavajums pirms par konkretiem modeliem noskanojies...

 

Latvijas Tirgus ir drausmigi mazins, pilns ar nojatiem aizvesturiskiem sudiem par bargam cenam...

ar 100eir budzetu seit tev bus loooooti ilgi janopulas lai kko normalu dabutu.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Savu Thinkpadu meklējot, arī secināju, ka latvieši ir dzimuši kosmonauti. No LT to pašu preci identiskā konfigurācijā var pa puscenu no rokām dabūt.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 13 minūtēm , raivix95 teica:

latvieši ir dzimuši kosmonauti

Par foto lietām man gan pretēja pieredze, drusku pamonitorējot saitus.

Bet loģiski jau, Lietuvā tirgus drusku lielāks un Eiropai tuvāk.

Link to comment
Share on other sites

Specifiskos foto forumos, protams neadekvāti daudz neviens neprasīs, jo tauta puslīdz orientējas. Bet SSkā pārdevēji bieži vien muļķus meklē.

Link to comment
Share on other sites

Latvijā jau var ilgi nākties meklēt, dabūt ko tādu kas interesē, bet var jau citur pameklēt, tikai uzmanīgi jāpapēta pārdevēja reitings un atsauksmes un neķert lētākos.

 Var jau arī iespringt un paņemt ko vēl mazliet labāku.

Arī Canon nav nemaz tik dārgi.

Tikai kā jau es un vēl daži teica - var arī uzrauties uz bojātu vai pamatīgi nolietotu.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 49 minūtēm , versatile teica:

Bet loģiski jau, Lietuvā tirgus drusku lielāks un Eiropai tuvāk.

Diez vai mums te ļimaks sanāk uz vietas dzīvošo skaitā un lielākā daļa nabagi... To var labi manīt, jebkuru krāmu pie mums pērk kā muža ieguldijumu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, pag, varbūt neko nesaprotu no komercijas, bet to pašu 700-to kanonu normālā stāvoklī gribēt par 100 eiro nav bišķi gejiski?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

var arī uzrauties

70D jau tomēr darba zirdziņš.

Tas ir kā pirkt 15. gada dīzeli universāli ar mehāniku un lupatas salonu, ticot ka tam ir 60k nobraukums. Varbūt kāds tāds ir atrodams, bet pārsvarā visi tādi tiek dzīti pa darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , versatile teica:

Tas ir kā pirkt 15. gada dīzeli universāli ar mehāniku un lupatas salonu, ticot ka tam ir 60k nobraukums. Varbūt kāds tāds ir atrodams, bet pārsvarā visi tādi tiek dzīti pa darbiem.

Tādi eksistē, manam visas tevis nosauktās lietas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Nu pag, pag, varbūt neko nesaprotu no komercijas, bet to pašu 700-to kanonu normālā stāvoklī gribēt par 100 eiro nav bišķi gejiski?

Tādi mēs nu esam. Gribam citiem sū*u iesmērēt par vājprātīgu naudu, bet paši tērēties negribam.

Link to comment
Share on other sites

Varu notirgot savu darba zirdziņu 70D ar puskautu slēdzi, filmēšanai derēs. Pa kādiem ~200EUR. Slēdža maiņa 180EUR.  

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , raiviic teica:

Latvijā jau var ilgi nākties meklēt, dabūt ko tādu kas interesē, bet var jau citur pameklēt, tikai uzmanīgi jāpapēta pārdevēja reitings un atsauksmes un neķert lētākos.

 Var jau arī iespringt un paņemt ko vēl mazliet labāku.

Arī Canon nav nemaz tik dārgi.

Tikai kā jau es un vēl daži teica - var arī uzrauties uz bojātu vai pamatīgi nolietotu.

Nu lūk, NEX-5 ar stiklu grozās ap tiem pašiem 150 eur kā tas eksemplārs Rīgā, kuru var apčamdīt, un par kuru es jau rakstīju, ka tā ir normāla ebay cena.

70D un a6000 ebay sākas no 300 bez stikliem, no 350..400 ar jebkādiem stikliem.

Eseskā stāv "Sony a6000 body ar 3 akumulātoriem, bonusā iedošu baterijas gripu un lādētāju lai 2 bačas uzreiz var lādēt" par 260, bet tas nav mans budžets šobrīd.

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

 

pirms 10 stundām , raivix95 teica:

Savu Thinkpadu meklējot, arī secināju, ka latvieši ir dzimuši kosmonauti. No LT to pašu preci identiskā konfigurācijā var pa puscenu no rokām dabūt.

Tev ieteica wintek, bet tu rauci degunu. Kur LT no rokām var dabūt thinkpadus par pusi no wintek cenām?

 

Tas, ka daži tirgo X250 thinkpadus par 300 vai DSC-H300 par 150 eur, tas nenozīmē, ka nav normālu piedāvājumu.

 

pirms 10 stundām , www.MistersPimpausis.lv teica:

katra zina tu skaties sakuma kas vispar ir pieejams un kam ir labs piedavajums pirms par konkretiem modeliem noskanojies...

Tieši tā šis topiks radās.

Link to comment
Share on other sites

 

Dzirdēju no viena fotogrāfa, ka filmējot nespoguļiem baterija tur krietni īsāk nekā spoguļiem, nu tipa 3x. Basņa, puspatiesība, patiesība?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

 

Tev ieteica wintek, bet tu rauci degunu. Kur LT no rokām var dabūt thinkpadus par pusi no wintek cenām?

Viņu vietējā SSkā skelbiu.lt. Nav tā, ka viss tur ir lēts. Bet ja kārtīgi meklē, tad var noķert labu dīlu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raivix95 teica:

Viņu vietējā SSkā skelbiu.lt. Nav tā, ka viss tur ir lēts. Bet ja kārtīgi meklē, tad var noķert labu dīlu.

Tur var noķert X270 par 185/2=92.50 EUR?

 

X270.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , 138 teica:

 

Dzirdēju no viena fotogrāfa, ka filmējot nespoguļiem baterija tur krietni īsāk nekā spoguļiem, nu tipa 3x. Basņa, puspatiesība, patiesība?

Šajā fāzē tāds arguments ir tik bezjēdzīgs,  ka to pat nav vērts apspriest. Defaultā bezspogulim ir mazāks form factors  (ja skatās aps-c  mazākās kameras),  tāpēc arī baterija būs mazāka.

Bet nu c'mon tas risinās a)ar pāris rezerves baterijām. vai, ja tiešām vajag ilgi filmēt, tad b) uzliec  uz  riga ārējo powersource.

Uz sony a6100 brīvi virs 1h nonstopā izvelk pīpējot. (pēc dokumentiem 2h record time). 

 

 

Atbildot  uz iepriekšējo jautājumu, man  adresēto. Kāds tev  tad  galu galā  ir budžets? Sākas diskusija par 10+ gadīgiem dinozauriem un tagad  jau  par mirrorless  :)...

Par objektīvu  tirgu  - ja skatās  vecās kameras,  vairāk lietoto variantu būs canoniem/nikoniem (arī no  3rd party  sigma/tamron). Paskaties pat ssā, cik daudz ir  uz canon  bajoneti, cik uz sony emount.

Pats uz 40d  savulaik staigāju 17-55  2.8 tamronu,  Pēc tam uz FF arī bija tamroni/sigmas fiksi. Tāpēc ka  paralēli 4 L stikli uz to brīdi bija nepaceļami,  ņemot vērā, ka ar to  nepelna.

Tagad uz sony mirrorless sigmas un oriģinālās Gmaster sony.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , hero teica:

Kāds tev  tad  galu galā  ir budžets? Sākas diskusija par 10+ gadīgiem dinozauriem un tagad  jau  par mirrorless  :)...

Tieši tā, budžets ir 10gadīgiem dinozauriem, un, kā izrādās, to skaitā arī mirrorless dinozauriem :)

 

Nespoguļus un visādus jaunākus un dārgākus nespoguļus un spoguļus šajā diskusijā ievilka citi biedri, bet paldies viņiem par to, tā es nonācu pie zināšanām, ka neviens <=150 eur (un arī <=300 eur) Canon nemāk filmējot ciešamu autofokusu (STM stikls + bodijs kurš māk vairākpunktu AF), bet Sony NEX-5 māk.

 

Pirms 17 minūtēm , hero teica:

Tagad uz sony mirrorless sigmas un oriģinālās Gmaster sony.

Kā saucas tie stiklu modeļi?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , 138 teica:

Kā saucas tie stiklu modeļi?

Aizmirsti par tādiem.

 

 Vai tiešām viss vajadzīgs steidzami? Saprotu, ka ar finansēm švaki, kā daudziem tagad, bet vai ir prātīgi lēti pirkt ko aizvēsturisku, lai ātri vien saprastu, ka vajag ko nopietnāku? Varbūt pakrāt kādu laiciņu, vai paņemt uz līzingu ko jaunāku/labāku, nu piemēram šādu  ? Jā, matrica mazāka, toties gaišs zūms, ar kuru pilnīgi pietiek, ja vien negribi bildēt zvirbuli uz baznīcas jumta.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , raiviic teica:

ko jaunāku/labāku, nu piemēram šādu  ?

Ar ko šis 5 gadus jaunākais ziepis ar 12,82642305 reizes mazākas platības matricu ir labāks vai ne sliktāks par NEX-5 ar stock 18-55 stiklu?

Link to comment
Share on other sites

Es saprotu, ka laika ir atliku likām un darīt laikam nav ko. Bet visi šie 1000 jautājumi ir lieki.
Fotogrāfijas tehnika nefotogrāfē automātiski un foto taisa cilvēks. Attiecīgi sākumā visvairāk ir jāaug tev kā fotogrāfam, ne fototehnikas spējām.
Lai arī cik daudz review tu neizlasītu, cik precīzi nopirktu sev  vislabāko/vispiemērotāko/visspējīgāko kameru - super labi foto un video tev nesanāks. Tas prasa laiku un treniņu. Kamera pa 100 eur kas filmē tumsā - neeksistē.
Klausi Versatile. Nopērc kameru. Jebkuru. Sāc fočēt/filmēt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es nez vai vairs aktuāli, bet pirms 10 gadiem nopirku D3200 jaunu ar 18-55 kitu. Nu kopumā gluži normāla kamera iesācējam, kas grib sākt mācīties bildēt manuālā/pusautomātiskā režīmā. Īpaši par to naudu, cik viņi tagad maksā.
Izaugsi no kita, piepirksi klāt kādu gaišāku zoomu vai fixu un mācīsies tālāk. 

Ja gribas močīt tikai automātiskā režīmā, tur telefons/gudrs ziepis imho labākas bildes taisīs. :D 

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , groove teica:

visi šie 1000 jautājumi ir lieki.

Nē, nav. Ja es nebūtu šos jautājumus uzdevis, un būtu nopircis EOS 100D, kurš man visādi citādi patīk, un būtu tikai pēc tam uzzinājis to, kā uzvedas viņa autofokuss filmējot un kā uzvedas NEX, es justos nedaudz aplauzies.

 

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Nopērc.

Tas NEX-5, izrādās, šobrīd ir nevis Rīgā, bet Rēzeknē, līdz nākamās nedēļas beigām. Mantu no random džeka eseskā es tomēr negribu caur omnivu sūtīt. Es varu tik daudz pagaidīt, bet tikmēr Banknote lombardos rīt būšot kaut kādi melnās piektdienas skidoni. Neviena NEX un neviena 70D tur nav, ir kaudze ar 600D/650D/700D kurus kā noskaidrojām man nevajag, bet vēl ir šādi (daži no tiem nav Rīgā, bet tā nav problēma, var pirkt caur internetveikalu, 2 dienas garantija uz kasjakiem):

https://veikals.banknote.lv/p/189428_olympus-om-d-e-m5

https://veikals.banknote.lv/p/193062_panasonic-dmc-g3

https://veikals.banknote.lv/p/307793_nikon-d5200

https://veikals.banknote.lv/p/214367_canon-eos-m10

 

Kas šiem notiek ar autofokusiem? Kas tie ir par stikliem viņiem virsū? Kas vēl viņiem ir labi vai slikti?

Link to comment
Share on other sites

 

D5200 šajā sarakstā ir iekšā, jo es lasīju šo @www.MistersPimpausis.lv komentāru, bet es nezinu, kāds viņam, vecākam par D3300 bet krutākam par D3200, ir stock stikls un AF sistēma, un, protams, arī neatpazīstu, kas tas par stiklu virsū šim konkrētajam.

pirms 21 stundām , www.MistersPimpausis.lv teica:

D3100/d3200 - SUX! veci leni mesli.. no Nikon skaties Tikai sakot no D3300 un skaties vai vinam ir jaunas AF-P lecas ( Fokusa atrums realitate 10x atraks..., gribesi nosauties meginot ar AF kko bildet ar vecajiem...

Link to comment
Share on other sites

Long John

Par NEX gribētu atgādināt, ka 3 un 5 sērijas aparātiem nav iebūvētā skatu meklētāja. Tas sākās tikai ar NEX-6, NEX-7 un tagad 6xxx sērijas modeļiem. Nezinu, kā citiem, bet man šī opcija šķiet diezgan svarīga. Pamēģini, piemēram, ar telefonu bildēt spilgtā saulē...:(  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , 138 teica:

D5200 šajā sarakstā ir iekšā,

Čomam bija, attiecīgi kopīgi skolā bildējot pasākumus, sanāca ar kamerām šad tad pamainīties. Būtiskākā atšķirība no D3200-tā ir atlokāmais ekrāns. Citādi, uz momentu neatceros, ka viņš performēja būtiski labāk/citādāk par 3200to.

 

Un piekrītu @Long John par skatu meklētāja nepieciešamību. Ne tikai saules dēļ, bet arī stabilitātei. Ar lēnāku slēdzi attiecīgi daudz vieglāk bildēt, kā turot relatīvi smagu aparātu izstieptās rokās un mēģinot kko nobildēt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Budžetā ap 100 eur ir kompromisi ar kuriem jāsadzīvo. Tai skaitā, uzlikt ekrānam kādu noēnojumu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ko tu filmēsi un liksi tīmeklī? Vispār tas kino kādu interesēs? vai kārtējā influencera zvaigzne dzimst vai blogeris?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Vispār, var tādu eos-m pameklēt. Es savulaik bodiju te par kaut kādiem 60 vai kkur tā notirgoju. Reizēm parādās saldi deali.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 8 minūtēm , versatile teica:

Vispār, var tādu eos-m pameklēt.

Domāji konkrēti pirmo EOS-M bez cipariem, vai jebkuru no visiem viņiem?

Link to comment
Share on other sites

  • 138 locked this tēmaa
  • 138 unlocked this tēmaa

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...