Jump to content

Kādus kušņus un tīrīšanas līdzekļus izvēlēties elektronikas amatierim?


midix
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

Interesenti var mēģināt uzminēt/atrast, kas tur ir ar to kušanu un tā sakausējuma vispārējām īpašībām, ko izmanto autobūvē virsbūves darbiem.

Link to comment
Share on other sites

Parasti jau ražotājs neraksta kas tajos kušņos ir, bet reku lemona nopērkamajam , RF-800 ir . Kaut poliski, bet pēc CAS numura var atrast. Kā galvenais šķidrinātājs izmantots propilspirts. Pa lielam es šo lietoju arī parastai lodēšanai. Nu nedaudz traucē ka baigi šķidrais , bet tā, strādā labi.

 Vienreiz, kaut kur interneta plašumos, uzdūros saitam, kur viens testē vis visādas pastas cik kura laba, kāda korozija, cik vada elektrību bez tīrīšanas. Nu baigais pētījums. Arī tur bija kādas ķīniešu lodalvas kā kūst/cik labi ''slapina''. Kaut kas , šitāds

 Cik sapratu , tad dažas labas nemīl pārāk karstu ja lodē, citas atkal ne pārāk labi  ja temperatūra knapi  lai tik kūst lodalva. Citas līdz labāk ja ne pārāk attīrīts no oksīdiem utt.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , oxygen teica:

RF-800

Man arī tāds ir, pie Semjona Salvatā toreiz lielā 100ml pudele nez kāpēc bija lētākapar mazo😁.

Lodalvas pasta tika sūtīta no Ķīnas, neteikšu, ka baigais sūc, špricei adata arī nāca līdz. Nezinu tikai, cik ilgi viņu var glabāt, man viņa ledusskapī stāv.

Link to comment
Share on other sites

Lai ar fēnu, gludekli, cepeškrāsni var pielodēt sīkus SMD, it īpaši tādus, kuriem kontakti apakšpusē. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu ja tikai kautkādi kondensātori, pretestības vai citi mazkājaini komponenti, tad ar spicu kociņu.

Bet ja visai platei, tad:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aber pasta pamatā tiek lietota vadiņu apalvošanai, iespraud vadu pastā, izvelc un apalvo, tikai jānomazgā spirtā.

Var arī kaut kur uzziest ar smalku plakano skrūvgriezni.

Uz platēm to nelietoju, tur lietots tiek šķidrais kusnis vai arī vispār tikai lodalva ar kusni iekšā.

Principā lietot tak var kas ērtāk un pie kā pierasts. gaumes lieta.

PSRS laikos vispār tikai kolofonjs bija, pastas kā tadas nebija pieejamas. Un nekas, lodēja uz nebēdu. Pie tam ar 80W 36V lodāmuriem kuriem vara galus mainīja, piekala pēc vajadzības smalkākus vai biezākus galus.  Konkrēti VEF_ā.

Link to comment
Share on other sites

Stencils laba lieta, tikai dārga, un.. ja lodē jaunu plati, tad ok. Bet ja uz salodētas plates čips jāmaina, jēgas nav/

Pirms 7 minūtēm , mafijs teica:

pastas kā tadas nebija pieejamas

Bija gan, tiesa, elektronikai viņa īsti nederēja.

 Jootepasta (111483794) - Osta.ee

Link to comment
Share on other sites

Nu dārgs ar tāds relatīvs jēdziens. Ķīnieši tagad pa 5 - 10 USD uztaisīs, pats ar var relatīvi vienkārši uztaisīt no alus bundžas, tik nez vai 5 bakšu dēļ jēga čakarēties. Es pasūtu PCBWay.

Ja pasūta kādu čupiņu ar PCB, kas tāpat maksā ap 5 - 15 (ja tādas pavisam vienkāršas), un šipings 10 - 30, cik nu ātri gribas saņemt, tad nu ekstra $5 tur neko nemaina.

 

Nu ja jāpārlodē viens čips, tad gan stencils diezko nepalīdz. Bet nu nebrīnīšos, ka tiem, kas tos čipus bieži pārlodē ir jau krājumos stencili visādiem izmēriem. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Un kā viņu uzlikt uz plates, ja visapkārt jau pilns ar elementiem?

Es par gadījumu, ja jāremontē.

 

Pirms 2 minūtēm , mafijs teica:

pasta

Neaceros, laikam saimniecības preču veikalā Smiltenē pirku, vēl tagad mazs drusciņš plauktā mētājas.

Tev tak igauņi turpat blakus,.

Link to comment
Share on other sites

Nebraukāju es uz tiem igauņiem meklēt lodējamo pastu :)

Pietika ar Alūksnes VEF_a kolofoniju un tur pat ari lodalvu, vēl pat krājumos ir , tiesa, tagad litoju tievāku, nevis to 3mm resno.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , inteens teica:

Un kā viņu uzlikt uz plates, ja visapkārt jau pilns ar elementiem?

 

Nu tad nekā, 100% gadījumos jau nepalīdz :)

Tad ņem zobu bakstāmo un lēnā garā pa pikucītim uzsmērē kur vajag.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

no alus bundžas

Nu, nedomāju, ka Power SSO 36 pavilksi. Tas ir pastiprinātāja čips, es konkrēti aplauzos.

Link to comment
Share on other sites

Nejau ar nazi tos aurumus griezīsi. Izprintē ar printeri, aplīmē ar skoču un iemet skābē. Kur vajag, tur izēdīs caurumus.

Nav jau arī tai pastai tik super precizai jābūt. 0.5mm kājām vienkārši viens liels caurums. Kad pasta kusīs, tad pati aizplūdīs uz kājām.

0.5mm jau diezgan liels attālus starp kājām, nekas īpašs.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tad es esmu par stulbu/ vecu SMD lodēšanai, tai sīkajai blusai vnk puse kāju salodējās kopā.

Sabojāju desmit čipus, nunafig, tā vecā mājas kinozāle nav to vērta.

Nometu malā, uznāks iedvesma, salodēšu kaut kādu homebrew fikso variantu no normāla izmēra detaļām.

Link to comment
Share on other sites

Reku šitos pavisam nesen lodēju, 0.4mm starp kājām. Pačakarēties ir ko, bet pielodēt var. Ar lodāmuru it kā var, bet ar pastu vieglāk. Ar lodāmuru pēctam var pielabot, uzspied daudz kolofonija gēlu un pabraukā ar lodāmuru pār kājām un pēctam izlīdzinās. Ja ir kādi 'īsie', tad salabojas.

 

https://www.technexion.com/shop/system-on-modules/accessories/pico-connector-kit/

Just now, inteens teica:

Tad es esmu par stulbu/ vecu SMD lodēšanai, tai sīkajai blusai vienkārši puse kāju salodējās kopā.

 

Kā kau teicu. Uzspied daudz gēla un ar lodāmuru pabraukā pāri kājām. Alva pati aizplūdīs, kur vajag. Ja pa daudz, tad ar 'bizi' novāc.

 

Link to comment
Share on other sites

Un tu nekādu lupu/mikroskopu nelieto? Čipu vietā trāpīt reizēm ir problemātiski.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju, lupu. Tādu palielu, kas kopā ar iebūvētu LED apli, lai izgaismo labi.

Lietoju viņu arī ja lodēju kautkādus kondensātorus/pretestības kas mazākas par 0805/0603 utt.

Nu protams lai arī izpētītu vai tur nav kautkādi 'īsie' starp čipu kājām.

Link to comment
Share on other sites

Man arī tāda ir. Palielinājums 2,5x bet tas laikam uz to izmēru normāli. Man vēl ir arī galvā maucamās brilles, reizēm ļoti noder, ne tikai lodēšanā. 

Link to comment
Share on other sites

Es saveidoju lodēšanas brilles no Aliexpress zobārstu brillēm + juveliera brillēm :D  Juvelierenēm atsevišķi darba attālums par īsu, var ar degunu iebraukt lodāmurā, bet ja piekabina vienu no juveliera monokļiem uz zobārsta brillēm, tad ir kaut cik ciešami. Ar to palīdzību pielodēju vadiņus pie NRF24L01 SMD platītes (1.27 mm kontaktu attālums) un viss darbojas. Ilgi gan ar tādu "mikroskopu" nevar pastrādāt, acis izmežģīsies. Citu veidu palielinātājbrilles man par vāju, bet man ir nopietnas redzes īpatnības; cilvēkam ar veselu redzi gan jau derētu arī vienkāršākas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , midix teica:

acis izmežģīsies

Man tādas pat problēmas, grūti adaptēties, ja sagribas procesā  vienkārši desmaizi uztaisīt. 

Link to comment
Share on other sites

Tapēc man gribās to cepeškrāsni nopirkt. Tik 150 žēl, lai izmantotu divreiz gadā un tad atkal kārtējais krāms, kas vietu aizņem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...