Jump to content

Windows + Linux uz viena kompja


ivo
 Share

Recommended Posts

Ir kompis ar diviem m.2 SSD, uz viena uzinstalēts windows 11, uz otra ubuntu. Ar domu, lai ir pilnīgi nesaistīti un var iebūtoties no tā diska, kas dotajā brīdī nepieciešams.

Bet pētot BIOS (bildi pievienoju), redzams, ka bootablais disks tomēr ir viens kopējs abām sistēmām. Atvienojot šo disku (980 Pro), no otra diska nekas nelādējas.

Jautājums - vai tā jābūt vai esmu izdarījis ko nepareizi pie instalēšanas?

Bija doma tagad pārinstalēt Linux un ubuntu vietā uzlikt Mint. Bet aizdomājos, vai kaut ko nesačakarēšu tādā veidā un viss strādās kā iepriekš?

 

bios.jpg

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

BIOSā, protams, būs viens boot disks, bet ar kaut kādu F pogu vai DEL, gan jau var pie startēšanās atvērt boot menu, un tad izvēlēties, no kura diska palaisties.

Link to comment
Share on other sites

Nez, kā PC uzvestos, ja OS instalēšanas brīdī būtu ielikts tikai viens SSD? Vēlāk ievietojot abus SSD, ļautu boototies no jebkura no viņiem (piespiežot to F* vai DEL, vai kas nu tur konkrētajam BIOS vajadzīgs)?

Link to comment
Share on other sites

Dual boot variantu mūsdienās lieto tikai divos gadījumos - uz otra OS ir jālaiž kaut kāds softs, kuram nepieciešama visa datora jauda, vai dators ir vecs hlams un nevelk virtualbox. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ju teica:

kaut kādu F pogu vai DEL, gan jau var pie startēšanās atvērt boot menu

Tas ir saprotams un tā arī daru, kad sagribas iekš linux paspēlēties. Bet izvēloties Linux opciju, parādās nākamā izvēlne, no kuras var palaist gan ubuntu gan arī windows.

Pirms 16 minūtēm , binary teica:

OS instalēšanas brīdī būtu ielikts tikai viens SSD?

Par to aizdomājos, bet negribas visu pārinstalēt, lai izmēģinātu

Pirms 15 minūtēm , e = d teica:

lieto tikai divos gadījumos

man ir 3. gadījums - kad gribas eksperimentēt :D

Link to comment
Share on other sites

Dual boot variantā parasti tā "nākamā izvēlne" ir standarta variants, bez nekādiem mēģinājumiem paspēt F* vai DEL pogas.

 

Es meklētu, kā var "salabot" boot loaderus, lai katrs disks pats par sevi būtu bootable un zinātu tikai par to OS, kas uz viņa atrodas. Pirms tam - svarīgo datu backup. Un rēķinātos, ka rezultātā var nākties visu pārinstalēt, ja nu kaut kas noiet greizi.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tev bootloaders ir uz pirmā diska, kur Windows (vai otrādāk), tapēc to atvienojot otrs vairs nebūtojas.

Bet nu jā, instalēt dual-bootu, tad baigi specifiskai vajadzībai jābūt. 10x vienkāršāk palaist to Windowsu virtuālajā kastē.

 

Vēl arī tas ja izdomāsi pārinstalēt windowsu pēc Linuxa, tad viņš visdrīzāk nodzēsīs būtloaderi.

Nāksies būtot no USB stika, labot atkal utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir grūti pateikt kur tu nokļūdījies. Droši vien norādot uz kura diska instalēt grub bootloaderi.

Es domāju ka to var izlabot iebootojoties linux uzinstalējot bootloaderi uz otrā diska.

grub-install /dev/sdb

update-grub

Tad izvēloties BIOSā šo disku no viņa vajadzētu spēt ieboototies.

Pēc tam novākt grub no windows. Internetā ir pilns ar rakstiem kā to izdarīt.

 

Just now, zeds teica:

Man ir grūti pateikt kur tu nokļūdījies. Droši vien norādot uz kura diska instalēt grub bootloaderi.

Es domāju ka to var izlabot iebootojoties linux uzinstalējot bootloaderi uz otrā diska.

grub-install /dev/sdb (kurš nu tev ir disks otrais)

update-grub

Tad izvēloties BIOSā šo disku no viņa vajadzētu spēt ieboototies.

Pēc tam novākt grub no windows. Internetā ir pilns ar rakstiem kā to izdarīt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Būtojies defaultā uz grub disku un tajā izvēlēlies linux | windows ?

Tas jau ar ir tas "dual-boot" neredzu ķezu vispār. 

 

Nu labi, cik atceros ķeza bija ka vienmēr jāpiedomā ar upgrade/reinstall jo tas bieži saplēsa kaut ko. Ar gdisk fixboot un grub komandām pēctam bija jāpavingro. 😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , raiviic teica:

pamēģiniet uz virtualbox  pastrādāt ar  4K vai 6K video, vai photoshopu, kad darbs ar 30MB bildi un vēl kaudzīti layeru un filtru.

Nu tā arī tā specifiskā vajadzība, kas 99.9% cilvēku nav aktuāla.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, man ir tā, ka standartā lietoju windows un nekādas dual boot izvēlnes tur nav - ieslēdzot kompi, uzreiz ielādējas windows.

Savukārt, ja gribu ielādēt linux, tad pie ieslēgšanas spiežu F8, un var izvēlēties boot device.

F8.thumb.jpg.d1f618eca48431c9a5a25d36867ea449.jpg

 

Izvēloties ubuntu, tālāk parādās dual boot izvēlne.

Dual.thumb.jpg.cf9639822204af7be6c752f3f8fbd74b.jpg

 

Nu, un attiecīgi ielādējās ubuntu.

Vēl viena problēma ir, ka ubuntu nemāk korekti izslēgt datoru, to nākas darīt manuāli. No windows izslēdzas normāli.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Ja tev ir tādi jautājumi tad tev nevajag linux ( salauzīsi smadzenes),

Bet lai paspēlētos pietiek virtual...

Es esmu meiģinājis pāriet uz linux 5 reizes, bet nu visu laiku jāčakarējas pa konsoli un jāguglē komandas un beigās tāpat kautkas neiet... Uz linux ir slikti video draiveri. Videokartes pilnu potenciālu atver zem windows.

 

Tagat viss itkā ir sakustējies līdz ar steamOS parādīšanos bet nu tāpat l, tā tāda klibošana ar kruķiem vien ir

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ivo teica:

Savukārt, ja gribu ielādēt linux, tad pie ieslēgšanas spiežu F8, un var izvēlēties boot device.

 

Nu uzliec lai tev nav jāspaida. Tā lai pa taisno ielādējas GRUB vai rEFInd.

Defaulto uztaisi Windows un uzliec kādu 1 sekundi timoutu. Pa taisno ielādēsies Windows. 

Ja gribēši Linuxu, paspied bultiņu uz leju, lai apturētu to 1s taimotu. Tad varēsi izvēlēties.

Divi diski ar tāds jancīgs risinājums. Liec Linux/Win uz viena diska un otru izmanto datiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , raiviic teica:

 

  Nekādus virtualbox, jo vajag strādāt, ne izklaidēties, pamēģiniet uz virtualbox  pastrādāt ar  4K vai 6K video, vai photoshopu, kad darbs ar 30MB bildi un vēl kaudzīti layeru un filtru.

Man arī vajag strādāt, nevis izklaidēties, tāpēc tikai un vienīgi virtualbox. Pamēģini pastrādāt ar abām OS vienlaicīgi uz viena datora bez virtuālās kastes.

 

Katram savs.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja runā konkrēti par VirtualBox, tad tas ir tāds gļukains un lēns izstrādājums. 

Parallels vai pat WmWare darbojas 100 reizes labāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Parallels vai pat WmWare darbojas 100 reizes labāk.

Kā izmērīji? Man gandrīz vai šķiet, ka ja VMware tiešām darbojas 100x labāk nekā VirtualBox, tad uz VMware strādās par kārtu-divām labāk nekā natīvi uz mana laptopa. Gandrīz vai jāpamēģina, būtu labs veids, kā uzboostot laptopu.

 

Link to comment
Share on other sites

Nekā nemēriju, vienkārši gadiem lietojot rodas tāds iespaids.

Parallels tiešām ir diezgan labs.

 

Bet ja pieņemsim vajag Dokeri uz OSX vai Windows, tad palaist Linuxu virtuālajā kastē un tad darbināt Dokeri tur, tiešām ir ntās rezizes ātrāk, nekā pa taisno uz host OS. Tas gan ir izmērīts. 

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

VMware tiešām darbojas 100x labāk nekā VirtualBox

Paņem un salīdzini, tad redzēsi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Paņem un salīdzini, tad redzēsi.

Ko salīdzināt, ko redzēt? Gļuki VirtualBoxī necik bieži nelien ārā, darbs ar Linux caur VirtualBox necik daudz neatšķiras no darba ar Linux kā host OS (lai gan padsmit gadu laikā tiešām ir manīti procesi, kas caur virtualbox notiek ātrāk nekā natīvi). Priekš manis pa lielam vienīgais, kas starp VirtualBox un VMware var atšķirties - lietošanas ērtums, bet ne gļuki un/vai performance.

 

Parallels vispār izskatās pēc kaut kāda makistu softa. Kā viņu uzinstalēt uz Windows vai uz Linux? Ja nekā, tad tas nu nekādi nevar būt 100x labāks, tieši otrādi - viņu vispār var nepieminēt (topika autoram tak arī ir nevis Mac, bet Windows un Linux). Ir gan dzirdēts, ka ar Parallels var uz Mac laist Windows aplikācijas tā, it kā tās būtu Mac aplikācijas - feina fīča.

https://techsviewer.com/wp-content/uploads/2022/04/Run-Notepad-on-Mac-with-Unity-Mode-scaled.jpg

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , binary teica:

Parallels var uz Mac laist Windows aplikācijas tā, it kā tās būtu Mac aplikācijas - feina fīča.

Vēl viena feina fīča (protams ar kautkādu scriptēšanu to var dabūt visur) ka var uzlikt ka kad būtojas, tad būtojas pa taisno iekš VM (palaiž pie startupa un ieiet pilnajā modē automātiski). Pa lielam MacOS neievēro, backgroundā jau protams iet. Bet nu res reizi gadā restartēju savu Macu, tad nu baigi neko daudz nedod. Bet tiem kam patīk restartēties, tas ērti.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 4 stundām , binary teica:

Es meklētu, kā var "salabot" boot loaderus,

https://neosmart.net/EasyBCD/

pirms 4 stundām , binary teica:

Nez, kā PC uzvestos, ja OS instalēšanas brīdī būtu ielikts tikai viens SSD?

Tieši tā, kā Tev vajag.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ivo teica:

Vēl viena problēma ir, ka ubuntu nemāk korekti izslēgt datoru

Hmmm, nekas tāds nav novērots, kaut gan - kas zin kā ar Ubuntu, pats jau sen kā lietoju Mint, kas arī uz Ubuntu bāzes, kādreiz senāk Mandrake (kamēr bija) un Suse.

Varbūt tev kaut kas kaut kur ne tā saķeksēts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ImissimI teica:

Būtojies defaultā uz grub disku un tajā izvēlēlies linux | windows ?

Tas jau ar ir tas "dual-boot" neredzu ķezu vispār. 

 

Nu labi, cik atceros ķeza bija ka vienmēr jāpiedomā ar upgrade/reinstall jo tas bieži saplēsa kaut ko. Ar gdisk fixboot un grub komandām pēctam bija jāpavingro. 😁

Jā un nē.

Pie šādas konfigurācijas , kad es gribu ielādēties linux , es pie restarta izvēlos BIOS boot menu un man pa taisno ielādējas no otrā diska, nelasot bootloaderi no pirmā. Atšķirība ir tā ka man nevajag pirmo disku uz kura ir bootloaderis.

Un te arī ir galvenā atšķirība - tie ir divi pilnīgi neatkarīgi OS.  Ja man vajag ko darboties es viņu vienkārši izņemu ārā, formatēju un vispār ko gribu to daru un joprojām varu ielādēt otru OS linux. 

Labots - zeds
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ganjau kautko piebeight nevar.

Paskaties `journalctl`

 

pirms 3 stundām , ivo teica:

Vēl viena problēma ir, ka ubuntu nemāk korekti izslēgt datoru

 

Link to comment
Share on other sites

4.11.2022. , 10:15, e = d teica:

Dual boot variantu mūsdienās lieto tikai divos gadījumos - uz otra OS ir jālaiž kaut kāds softs, kuram nepieciešama visa datora jauda, vai dators ir vecs hlams un nevelk virtualbox. 

Vai arī vienkārši, ja grib justies kā 'baltais cilvēks' ...

 

Neesmu ikdienā lietojis virtuālos os, tikai tik, cik pamēģinājis šad un tad. Iespējams tagad daudz kas ir progresējis, bet pirms kādiem gadiem, kad mēģināju, bija gan čakars ar pilnekrānu jeb ekrāna rezolūciju, par visu ierīču jeb devices redzēšanu nerunājot un nepieminot tādus 'sīkumus' kā speciālo taustiņu kombinācijas ierobežojumus jeb virtuālajā os nospiežot šos taustiņus atverās tāds vai šāds meņucis no host os....

 

bet tā testiem, baidoties saķert vīrusu vai specifiskam darbam, kā zemāk citēts, ok. Gan jau daudz ko var nokonfigurēt kā vajag, bet es justos jancīgi tādā virtuālā vidē strādāt kā ar sava datora galveno GUI, kur viss ir 'neīsts' jeb pastarpināts (host os>virtual pc> otra os, gan lieki nodarbinot resursus, gan veikt sazin kādas darbības vai kopēt sazin kur, lai tavs fails nesaglabātos kaut kādā lielā virtuālā klucī - image failā, bet normāli uz hdd...

 

Nekritizēju virtual OS lietderīgumu un iespējas, bet lietot datorā, ja paralēli nav jāstrādā ar otru OS kā zemāk minēts, nezinu gan... 

 

Pie mūsdienu datoru jaudas un spējām restarts ar F8 un ielādēt vajadzīgo OS ir tikai dažu sekunžu jautājums.

4.11.2022. , 11:42, AndrisBB teica:

Nu tā arī tā specifiskā vajadzība, kas 99.9% cilvēku nav aktuāla.

pirms 23 stundām , binary teica:

Man arī vajag strādāt, nevis izklaidēties, tāpēc tikai un vienīgi virtualbox. Pamēģini pastrādāt ar abām OS vienlaicīgi uz viena datora bez virtuālās kastes.

Te arī ir tā specifiskā vajadzība...

4.11.2022. , 10:48, AndrisBB teica:

Bet nu jā, instalēt dual-bootu, tad baigi specifiskai vajadzībai jābūt. 10x vienkāršāk palaist to Windowsu virtuālajā kastē.

Vai otrādi, atkarībā vai esi vairāk Linux vai Windows fans... tipa, var savu reizi paspēlēties ar citu os, bet pārvaldīšu un kontrolēšu ar savējo... :biggrin:

4.11.2022. , 10:52, zeds teica:

Man ir grūti pateikt kur tu nokļūdījies. Droši vien norādot uz kura diska instalēt grub bootloaderi.

Tieši tāpēc pie vairāku os instalēšanas vienā datorā uz atsevišķiem diskiem, rekomendē pārējos diskus uz to brīdi atvienot. Vajadzētu pietikt arī ar to, ka nomaina boot prioritātes un kā pirmo disku uzliek to, uz kura vēlies kaut ko instalēt. Tā citādi, kāds tur brīnums, ka instalējamā OS redz (ja redz...), ka tiek instalēta uz sekundārā diska, bet dators bootojas no primārā diska... tā arī tiek veidoti visi tie os boot menu uz primārā diska, bet sekundārajam diskam bootloaderis netiek...

Labots - broox
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , broox teica:

gan lieki nodarbinot resursus

Realitāte jau tāda ka atšķirība nodarbinātajos resursos ir tik maza, ka viens vai divi Chroma tabi vairāk apēd.

CPU tiek speciāli dizainēti ar visām virtualizācijas fīčām, lai tur nekāda atšķirība nebūtu, kā nekā datu centros, serveros utt, viss tiek virtualizēts, uz viena CPU iet ntās virtualizācijas vai viena virtualizācija iet uz ntajiem serveriem.

 

Nu ja datoru tā arī lieto, ka ieslēdz vienu OS vai otru, tad īpaši lielas jēgas no tās virtualizācijas nav. Bet ja uz 5 min vajag Win10, tad pēctam uz 15 min Win 8 vai kādu Linuxa paveidu, tad to ir 10x ērtāk palaist virtuālajā kastē. Kad nevajag, tad izdzēss un viss. Nav jāčarakrējas ar instalācijām utt, novelc jau gatavu imidžu un palaid.

 

Kādreiz čakarējos ar dual-boot, bet nonācu pie secinājuma ka tas vienkārši nav vērts. Iebūtojies vienā un tad izrādās ka aizmirsi kautko izdarīt pirmajā, lai darītu to ko tagad taisijies darīt. Tad nu restartējies pa 5 reizēm bezjēgā. Ja neizmantoji kautkādu hibernāciju, tad jāpalaiž atkal visas programmas ko lietoji un jāatjauno konteksts - aka. atvērti faili utt.

 

Kā jau @binary teica, dažās labāk pieslīpētās VM tu vari lietot tā, ka pat neredzi atšķirību - palaid Win/Linux vai ko nu vajag virtuālajā kastē un lieto Wordu savā hosta sistēmā, tāpat kā jebkuru citu logu, nemaz nenojaušot, ka tas īstenībā iet virtuālajā kastē.

 

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, broox teica:

Pie mūsdienu datoru jaudas un spējām tāds restarts ar F8 un ielādēt vajadzīgo OS ir tikai dažu sekunžu jautājums.

Man dikti nepatīk pēc restarta vērt vaļā visas ikdienā vajadzīgās programmas - ne darbā, ne mājās. Daudz vienkāršāk tomēr to "īslaicīgi vajadzīgo OS" iestartēt virtuālajā mašīnā. Vēl jo vairāk - ja tādas ir vairākas.

 

1 stundu atpakaļ, broox teica:

Neesmu ikdienā lietojis virtuālos os, tikai tik, cik pamēģinājis šad un tad. Iespējams tagad daudz kas ir progresējis, bet pirms kādiem gadiem, kad mēģināju, bija gan čakars ar pilnekrānu jeb ekrāna rezolūciju, par visu ierīču jeb devices redzēšanu jeb atpazīšanu nerunājot un nepieminot tādus 'sīkumus' kā speciālo taustiņu kombināciju lietošanas ierobežojumus jeb virtuālajā os nospiežot šos taustiņus atverās tāds vai šāds meņucis no host os....

Man VirtualBox kā "Host Key Combination" norādīts "Right Alt" (ikdienā viena no visretāk lietojamajām pogām).

Right Alt+F ieslēdz/izslēdz fullscreen. Ar rezolūciju "windowed" režīmā nav nekādu problēmu - kā staipi logu, tā mainās arī virtualizētās OS rezolūcija. Ja linux bez grafiskās vides, tad neesmu atkodis, kā dabūt mainīgu rezolūciju, bet nu to man ikdienā nevajag (sliktākajā gadījumā pieslēdzos caur putty).

Ja VirtualBox logā piespiežu un atlaižu Right Alt, tad, šķiet, vienīgā taustiņu kombinācija, kas neaiziet uz virtualizēto OS, ir Ctrl+Alt+Delete. Pārējo veiksmīgi sagremo virtuālā OS. Tagad gan uz Linux (virtuālā OS) esmu uzlicis, lai logi pārslēgtos ar Alt+~, nevis Alt+Tab, lai nebūtu to Right Alt jāspiež katru reizi.

No iekārtām vienīgā, ko ir bijusi vajadzība "atpazīt" virtuālajā OS, ir vag com 409.1 kkl kabelis, ar ko pieslēgties mašīnai - ar to nekādu problēmu nav bijis.

Grūti pateikt, kas no tā varētu būt "progresējis", nezinu, par kādu laika periodu tu runā. Var jau būt, ka pirms 15 gadiem kaut kas no tā nestrādāja kā nākas.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Virtualbox uz Linux. Manuprāt reālu datoru nevar aizstāt. Ko varat ieteikt labāku, kas nav maksas produkts? Tā lai var konvertēt VB imidžus.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Tu esi pieļāvis prasto kļūdu - instalējot Ubuntu, neesi pievērsis uzmanību bur instalēt Linux bootloaderi (GRUB2).

Lai ar šito kolhozu tiktu galā, dari sekojoši:

No 980. diska izdzēs GRUB2, sekojot instrukcijām šeit: https://askubuntu.com/questions/429610/uninstall-grub-and-use-windows-bootloader

Izņem no datora 980., instalē MIntu uz 970. diska.

Tad katrā diskā dzīvos sava sistēma ar savu bootloaderi.

 

Otrs variants, pofig par visu, instalē Mintu kā parasti. Ja instalācijas laikā bootloaderi krāmēsi uz 980, tev nekas nemainīsies, būs tā pat kā agrāk. GRUB2 ir inteleģents radījums un atpazīst iepriekšēju instalāciju.

 

Par izslēgšanu, pašam jārok, kā jau AndrisBB teica. skaties journalctl vai log failos, kas tur uzkarās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visi tikai par virtuālajām Windows/Linux. Man šobrīd interesētu piešķilt uz vienalga VirtualBox vai VmWare kaut cik pilnvērtīgu MacOS - faktiski viena softa dēļ - paeksperimentēt ar Final Cut Pro, ko ļoti slavē daudzi, kas ar video apstrādi ņemas. Diemžēl uz Win vai Linux šis softiņš nav pieejams.  Šim nolūkam taisīt Hakintosh kaut kā slinkums, pirms kādiem 5 gadiem mēģināju MacOS uz VirtualBox, it kā jau piešķīlās, bet rezultāts ne visai, vai nu rokas līkas, vai VirtualBox tam nav paredzēts (izvēlnē nepiedāvāja). Nez kā tagad, neesmu mēģinājis, Googlē jau varianti un pat gatavi image ir.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nav bijusi vajadzība laist MacOS virtuālajā, jo ir Maks.

Bet ja gribi tik kādu laiku paspēlēties, tad nopērc eBeyā bāzes Mac Mini M1 pa 400 - 500, vai ar mazliet vairāk RAM, 16 laikam būs min. lai sanāktu kas jēdzīgs un lieto. SSD un tādu figņu var arī caur USB piespraust. Pēctam pa to pašu naudu pārdod. Nu vismaz es tā dārītu.

Windows virtualizējas uz Maka bez problēmām, Linux var arī pieinstalēt dual-boot, ja baigi gribās.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , AndrisBB teica:

nopērc eBeyā bāzes Mac Mini M1 pa 400 - 500

Sveiks, Īlon, kā ar twitteri iet? Raivīc par lētu pamēğināšanu jautāja, bet tu uzreiz teslu uz marsu laid. 😛

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms pāris dienām pamēģināju  Macos gan VirtualBox, gan VmWare - crašoja pilnīgi random, reizēm pie instalācijas,  reizēm ielādes laikā un tās dažas reizes, kad normāli ieslēdzas, bija NENORMĀLA bremze. Dzelzis man it kā nav galīga bremze, bet pavecs - i5, 16GB RAM, Mēģināju gan instalēt no 0, gan gatavus image. Varbūt jāpamēģina vecāka versija ne Monterey.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Sveiks, Īlon, kā ar twitteri iet? Raivīc par lētu pamēğināšanu jautāja, bet tu uzreiz teslu uz marsu laid. 😛

Tas arī ir nākamais lētākais variants pēc Hakintoša, ko viņš negribot vairs mēģināt. Smagi šaubos ka viņš dabūs GPU pie dzīvības iekš VM, lai jēdzīgi izmantotu kautkādu renderēšanu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tāpat arī viņš visdrīzāk vēlas izmēģināt, pirms izlemt, vai ir vērts pirkt Maku. Maz ticams ka pirks jau novecojušo Mac Pro, kas maksā kosmosu, bet kautko pa vidam. Un tie pavidam visi ir M1/M2 bāzēti. Virtualizējot uz Intel un ne Apple GPU, iegūs pavisam citus rezultātus.

Nēnu ja mērķis ir tikai pamēģināt vai patīk Final Cut Pro jūzer interfeiss, tad jau pilns ar VM imidžiem priekš MacOS. 

Link to comment
Share on other sites

Nu protams ka papētīt iespējas, ne jau pilnmetrāžas māksla filmas renderēt :biggrin:. Vispār jau pierasts pie Premiere un pamazām apgūstu DaVinci Resolve Studio, kur iespējas krietni vairāk un ir gan Win, gan Mac un pat Linux (tiesa, oficiāli laikam paredzēts tikai Gentoo, bet ar šamaņa dejām var arī uz citiem) - BET - ļoti populāro ProRes formātu pazīst visas versijas, bet saglabāt ļauj tika MacOS paredzētā. Nu var jau iztikt, ir citi bezzudumu formāti (runa ir par darba versijām, kuras bez zudumiem var n-tās reizes saglabāt, ne gatavo variantu), tikai krietni lielāks fails sanāk.

 Vai pirkšu nopietnu Mac - nezinu, vismaz pagaidām nē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , spitaligais teica:

No 980. diska izdzēs GRUB2, sekojot instrukcijām šeit: https://askubuntu.com/questions/429610/uninstall-grub-and-use-windows-bootloader

Izņem no datora 980., instalē MIntu uz 970. diska.

Paldies, viss sanāca!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...