Jump to content

Mazliet noskrāpēju mašīnu - kuru brīnumlīdzekli man vajag?


Anreel
 Share

Recommended Posts

"Baltas švīkas" ir ļoti plašs jēdziens - tā var būt tikai laka, kas ir saskrāpēta pāris mikronu biezumā un ir mierīgi izpulējama, bet var būt arī līdz gruntij vai pat metālam, ko remontēt vajadzēs dzīt uz auto krāsošanas servisu, kur jākrāsu būs visa detaļa kopā.

 

Ja gadījumā švīka ir pamatīgāka, no savas puses varu viennozīmīgi ieteikt "Verte Auto" (auto virsbūves serviss blakus Škoda centram Biķernieku ielā). Serviss nav tas lētākais, taču virsbūves remontdarbus izpilda izcili un diezgan ātri. Manā gadījumā autiņam ir viena no tām īpaši nepateicīgajām tumšajām metāliskajām krāsām ar spīduma efektu, kuras parasti ir grūtāk piedzīt pie pārējā kuzova, bet tajā Verte servisā iztaisnoja bukti un visu pārkrāsoja godam, turklāt nepilnas nedēļas laikā. Remonta laikā atsūtīja bildes no katra sagatavošanas un krāsošanas procesa fāzes, iedeva līdzi dokumentu par precīzās oriģinālās ražotāja krāsas pigmenta sagādi- ļoti patīkami un profesionāli.

Link to comment
Share on other sites

Vai iespējams izpulēt, ir vienkārši nosakāms. Ja ar ūdeni samērcējot bojāto vietu, defekts pazūd, var izpulēt. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 6 stundām , Anreel teica:

Noskrāpēju apmēram pus plaukstas lielumā virs arkas, baltas švīkas.

man kā lauku pāķim pohuj būtu, brauktu tālāk acis nemidžinot ....

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau pāķi nepērk jaunas mašīnas, kad pirmoreiz iebuktēju savu veikalā pirkto Ladu 2106, gandrīz ar sirdi aizgāju :D

Tagadējam auto ar ir pāris vietas, kas prasītos piekrāsot, bet kamēr nav bojāts metāls un nesāks rūsēt, neiespringstu :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 29 minūtēm , aoma teica:

savu veikalā pirkto Ladu 2106,

tad jau biji kgb ziņotājs, normāli cilvēki nevarēja nopirkt

Link to comment
Share on other sites

Varbūt šis par pagājušo gadu stāsta!

  • Atbalstu 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Varēja jau varēja, tik vajadzēja pakaļu pakustināt, un bija jābūt pareizajiem "galiem".

Man laimējās, jo piešķīra vietējam čekistam, bet tam nebija nebija naudas, uzmetu kušķi pa virsu un voalā! Gan ar pirmā žiguļa motoru, bet toreiz, jaunam puikam, vienalga bija kruta :D

Pirms 3 minūtēm , alusbundza teica:

normāli cilvēki nevarēja nopirkt

 

Link to comment
Share on other sites

Tu par mani esi stipri jaunāks, vairāk esi leģendas saklausījies, nevis pats piedzīvojis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Anreel teica:

Noskrāpēju apmēram pus plaukstas lielumā virs arkas, baltas švīkas.

Brauc pie normāliem auto krāsotājiem! Vai dītaileriem…

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

Tu par mani esi stipri jaunāks

par 3 dienām ?, tas ir vērā ņemami ....

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

Tu par mani esi stipri jaunāks

Sūnas vai smiltis? 🧐

Link to comment
Share on other sites

Bundža, tiešām 65. gads? Bet tad Tev vajadzēja zināt, ja nauda īstajā brīdī ir, varēja atpirkt žiku no tiem, kam rinda bij pienākusi, bet naudas uz sitiena nebija. Ok, vajadzēja paziņa izpildkomitejā, kas pačukstēja, tas vecais ķēms nepirks.

Pakaļas kustināšana, jums, samaitātajiem, kādreiz nozīmēja, celties no krēsla, iet un darīt.

Labots - aoma
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , aoma teica:

65. gads

66. gads

bez blata un saistību ar komunistiem, jaunu auto mirstīgais nevarēja nopirkt

Link to comment
Share on other sites

A kā Tev liekas? Kas toreiz bija blats? Ja kāds rads vai paziņa bij iesaistīts patērētāju biedrībā, tas jau bija bonuss, ja vēl varēji Slokas bāzes krievenēm aizvest puscūci, vispār importos peldējies :)

Link to comment
Share on other sites

Un es vēl gribēju pa brīvdienām kādam trusim aiz auss pakasīt. Redzot, cik tramīgi reaģē uz visu, kas saistīts ar krievu laikiem, vai tik pats nebūsi kartotēkā...

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi piekrītu, bet savs viedoklis ir jāaizstāv. Jums tā var būt smaķele, man dzīves ne tie labākie gadi, kuriem nevar nospiest delete...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādreiz rīta stīvais bija konkrētā vietā. Tagad, izpleties pa visu ķermeni, bet tajā vietā iet mazumā. Līdzīgi, kā daudziem ar galvas virsas matojumu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 19 minūtēm , Stasss teica:

Ko jūs te topiku smirdināt ar savu komunistu smaķeli..

un tu jau nevarēji atturēties te iepļūtīt .....

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , aoma teica:

veikalā pirkto Ladu 2106

Ja cilvēks brauc ar rolls roisu, nenozīmē uzreiz ka viņš ir bagāts. Varbūt viņš 3 mēnešus viņam krāja!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , alusbundza teica:

bez blata un saistību ar komunistiem, jaunu auto mirstīgais nevarēja nopirkt

Nemels niekus - fāterim savulaik pienāca rinda pat uz diviem Vaziem vienlaikus (2106 un 2108), jo bija 2 rindās - darba vietā un pie sociālajiem!

Neesmu vairāk dzirdējis par tādiem brīnumiem, kad pienāk rinda uz diviem auto vienlaikus!

Par lielu nožēlu, fāters paņēma 2106, nevis 2108...

Mums bija karstas diskusijas par šo tēmu, bet fāters ņēma virsroku.

Tas bija kaut kad 80 gadu sākumā.

p.s. Fāters bija pārak godīgs un paņēma tikai vienu auto, lai gan varēja ņemt abus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Knaabis teica:

Fāters bija pārak godīgs un paņēma tikai vienu auto, lai gan varēja ņemt abus.

esi izmirstoša gēna nēsātājs :)

 

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Daiļais teica:

2101 sāka ražot 1972? un kad 2106? 1976?

65. droši vien bija domāts dzimšanas gads. Tas nozīmē, ka 85. palika 20 gadi, tad arī bija laiks pēc auto lūkoties ;) 

Pirms 29 minūtēm , Knaabis teica:

80 gadu sākumā

drīzāk vidū jo 2108 sāka ražot 1984. gadā.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Knaabis teica:

karstas diskusijas par šo tēmu

Oi es atceros, kādi mīti tolaik klīda par auto ar velkošajiem priekšējiem riteņiem - tipa par jaunu jāmācās braukt utt. Daudzi no tā baidījās. Kā arī daudziem nebija pieņemas 2 durvis un plastmasas detaļas virsbūvē.

Kaut gan 2 durvis man joprojām nav pieņemamas jo tās ir lielākas nekā 4 durvju auto durvis, attiecīgi tālāk jāsniedzas lai atvērtu, aizvērtu, kā arī mūsdienu šaurajās stāvvietās grūtāk atvērt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, varētu būt 84. gads, jo tie nupat bija parādījušies un klīda visādas baumas, ka durvis ātri kritīsot laukā, jo baigi lielās utt!

Un kur tad vēl priekšējā piedziņa - tādu velnu neviens vēl nebija taustījis "varenajā" psrs...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ivo teica:

(..), kā arī mūsdienu šaurajās stāvvietās grūtāk atvērt.

Pirms 20-30-50 gadiem mūsdienu šaurās stāvvietas diez vai sauktu par šaurām :D Mūsdienās auto ir uzbarojušies (kļuvuši platāki). Laikam pielāgojas auto lietotājiem, tiem arī esot tendence kļūt platākiem.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

[..] Mūsdienās auto ir uzbarojušies (kļuvuši platāki). [..]

Lielākoties skaņas izolācija un papildu deformāciju zonas sadursmes gadījumā. Neaizmirsti, ka modernie auto ir nesalīdzināmi pārāki drošības ziņā par 20-30 gadus vecu auto. Bet fiziku neviens nav atcēlis - tai kinētiskajai enerģijai kaut kur ir jātiek izkliedētai. Attiecīgi arī parādās ‘pufīgākas’ deformācijas zonas ar šūnu struktūrām iekšā, un visi citi modernie risinājumi. Atliek salīdzināt kaut vai tikai durvju biezumu vecam un jaunam autiņam, un viss top skaidrs.

Labots - Artanis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alusbundza said:

man kā lauku pāķim pohuj būtu, brauktu tālāk acis nemidžinot ....

 

Man pa lielam arī, bet ir dzirdēts par brīnum sprejiem, domāju varbūt kāds šeit ir izmēģinājis tādu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , binary teica:

Mūsdienās auto ir uzbarojušies

Jā, bet stāvvietas kaut kā platākas nepaliek. Viens no retajiem pozitīvajiem piemēriem ir LIDL - man patīk tur iepirkties dēļ tā, ka ērti noparkoties un nav jābaidās, ka kāpjot ārā var nejauši kādu citu autiņu apskādēt. Īpaši, kad bērni bija mazāki, tiem bija tendence pofigā taisīt vaļā durvis, kamēr nobūkšķ pret blakus auto.

Link to comment
Share on other sites

IKEA sakarīga platuma parkings

Es kautkā nebaidos kāpjot ārā apskādēt citu auto, jo skatos kā durvis atveru un zinu, ka neapskādēšu.

Es baidos par citiem kam skaidas galvā un neskatās ko dara, te pat vairs nelīdz parkošanās tālākajā stāvvietas galā :D

Un bērniem šitas jāmāca, vislabākais lai gaida kamēr pieaugušais atver durvis

712zFpdPOVL._CR0,204,1224,1224_UX256.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , kicker teica:

Un bērniem šitas jāmāca, vislabākais lai gaida kamēr pieaugušais atver durvis

Nē, tas kā reiz ir teju vissliktākais variants - pieaugušajam NAV visu jādara bērna vietā.

Pieaugušajam ir jāpieskata, lai bērns nesadara pārāk lielas muļķības. Durvju gadījumā - var tak tās durvis pieturēt, lai bērns nevar par daudz atvērt. Un bērnu var pamācīt - "ja redzi, ka blakus esošā mašīna ir pārāk tuva, pagaidi mani un es *palīdzēšu* tev nesabojāt blakus esošo mašīnu".

Protams, atkarīgs no bērna vecuma un attīstības posma…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kicker teica:

Un bērniem šitas jāmāca

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Un bērnu var pamācīt

Piekrītu

No manis tā durvju atvēršana bija arī vairāk tāda doma, ka stāvi pie durvīm un pievaktē, atdursies vai nē

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...