Jump to content

Elektrība,Elektrum Ekonomiskais,beztermiņa!?


biomass979
 Share

Recommended Posts

Radusies problēma! Atiecīgā dzivoklī kurā ir pieslēgums "Elektrum Ekonomiskais"Septembra mēnesī ir tikai nodedzināti 9kw,bet reiķinu atsūtījuši par 64KW!!!! 

Dzivokļa īpašniece kopš Augusta beigām ir nokritusi ar insultu ,apkopšana pie radiniekiem!    Pus septembri darbojās neliels ledusskapis,pasekojot līdzi rādījumiem,iekš elektruma patēriņš bijis katru dienu 0,6kw kopā bija apreiķināts 9 kw ...Tad  leduskapis bija apturēts,kw 0,01 !27septembrī tika vispār izslēgts veidais skaitītājs....

Un nu šie mierīgi apreiķinājuši ka vidējais patēriņs katru dienu bijis 2,6kw un maksā 9kw vietā 64kw!!! Jopčika,kas tas par ekonomisko, ka apreiķin  vidējo un maksā !!!!?  Ko šajā gadījumā var darīt lai nav jamaksā,janem cits tarifs,piemēram  biržas-cik nodzedzināts  tik jamaksā,pa cik vispār nedzedzin -tad tikai jamaksā par uzturēšānu vai kā būtu pareizi!?

Saprotams  ka šie apreiķinās vienalga vidējo jo cik sapratu ir  ķipa ekonomiskais tarifs  uz vidējo patēriņu ,kaut tu nenosvolini ne kilovatu,vai pareizi!?  Ir kas jamain - pats iedomājos,  jāparslēdz līgums uz to biržas vareantu -to pat var izdarīt no internet vides .Man ir piekļuve ipašnieka kontam,jo jamaksā mums!? Ja ir kas labāks piedāvājums,lūdzu studijā labakos vareantus!?

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Kas tas par sviestu? Kāda starpība, kas par tarifu-ekonomiskais vai biržas?! Tu maksā par PATĒRĒTO elektroenerģiju! Un kā var izslēgt skaitītāju? Tu maksāsi 1,5 eiro par 0 kwh.

Labots - Aigus
Link to comment
Share on other sites

biomass979
(labots)
4 minutes ago, Aigus said:

Un kā var izslēgt skaitītāju? 

Es personīgi viņu izsledzu lielajā skaitītāju kaste -atslēdzu automātu atiecīgajam dzivoklim,skaitītājs nodziest....Līdz ar to no elektrum lapas nevar apreiķināt paterēto jo veidais skaitītājs ir atslegts!Tas takš vienkārši ,ja nelieto izsledz un miers!

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

biomass979
(labots)
8 minutes ago, Aigus said:

Tu maksā par PATĒRĒTO

Nu nezinu viņai bija  apreiķināts par kilovatu 19 centi-lektribai paceloties ar septembri uzstelēja 22 centi par kilovatu,bet nezināju ka šie  tur  izvilks  vidēji!

2 minutes ago, Aigus said:

Tad priecājies, ka vēl sodu nav uzlikuši!

Par ko- viņi paši teica  ja  skaitītajs bus izslegts paši nevarēs atalināti redzēt kas notiek!Jeb  viņi nav varējusi redzēt atalināti  un pofig uzlikušī  vidēji?!

 

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , biomass979 teica:

Es personīgi viņu izsledzu lielajā skaitītāju kaste

tā arī ir lielākā bēda - ja atslēdz skaitītāju, tātad viņi nevar nolasīt rādījumu attālināti, un tad sākās pigori. zinu, ka kaimiņam bija līdzīgi, kad atslēdzis skaititāju, a šim mēnesī 20? eur piestādija..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

biomass979
(labots)
2 minutes ago, uldise said:

tā arī ir lielākā bēda - ja atslēdz skaitītāju, tātad viņi nevar nolasīt rādījumu attālināti, un tad sākās pigori. zinu, ka kaimiņam bija līdzīgi, kad atslēdzis skaititāju, a šim mēnesī 20? eur piestādija..

ja es ar par to sāku aizdomāties!  Vaidzēj  uz menesa beigam tieši ieslēgt! bus jaieslēdz,naudu jau  varu samaksāt -nakamā menesi būs atreiķināts,jo rādijumi jau rādis !

 

 

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Nākotnē, ja ļausi kādreiz nolasīt datus, vajadzētu rasties pārmaksai.
Bet paldies zināsim, ka mēģinot šādi pārāk ietaupīt var sanākt pretējais efekts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

biomass979
(labots)
12 minutes ago, maize said:

Nākotnē, ja ļausi kādreiz nolasīt datus, vajadzētu rasties pārmaksai.
Bet paldies zināsim, ka mēģinot šādi pārāk ietaupīt var sanākt pretējais efekts.

Es ar ko sāku acerēties,nevaidzēja atslēgst,jeb ļāut  nolasīt datus ja baidās par strāvas noplūdi!

Tur ar būs mans pašu kasjaks!!!

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Ar husvārnu nozāģēt tuvākā apkārtnē visus stabus, drātis nodot lūžņos! :D

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pret Sadales tīkliem nekad nevinēsi.  Tiem viss iespējamais aprakstīts līgumos un tie var darīt ko vien vēlās.

 

Un ja tomēr atradīsi veidu kā tos apjāt tie var atslēgt tev elektrību pilnībā laužot līgumu ar dajebkādu iemeslu un ej bekot.


Ir dzirdēts ka atslēdz uz sezonu ipašumu un tad tie paprasa labu ciparu par parprojektēšanu un pieslēguma parbūvi lai tu nosponsorē to viņiem :D

 

Bet nu ģeniāls variants slēgt arā skaitītāju no Autora puses....

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Autors ir sen zināms "brīnumdaris" no Kuldīgas puses, pagāšnedēļ sanāca pabūt tai pusē pat 2x, likās, cilvēki normāli...

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu par ko ir cepiens - ieslēdz skaitītāju atpakaļ uz nākošmēnes saņemsi pārrēķinu.

Man bija līdzīga situācija dzīvoklī, kurš stāv tukšs. Vienīgi automātu es pats neizslēdzu - vai nu kāds cits pacentās, vai izsita. Stāvēja atslēgts apmēram trīs mēnešus. Pamanīju, ka Elektrum lapā vairs nerāda ikdienas patēriņu, bet nepievērsu uzmanību. Tad sanāca tur aizbraukt un sapratu, ka nav elektrības, ieslēdzu drošinātāju. Par septembri saņēmu šādu rēķinu:

image.png.bcb5e33e89f3e293b91d746f59c87d75.png

Link to comment
Share on other sites

biomass979
4 hours ago, Arnis2002 said:

atslēgt vajag automātu uz dzīvokli nevis pirms skaitītāja!

Nav tur tādas iespējas,ja kas jaremonte jaiet lejā uz kopējo un jaatslēdz!Citur katra stāvā ir skaitītāji,šaij midzenī tā nav!

 

4 hours ago, aoma said:

Ar husvārnu nozāģēt tuvākā apkārtnē visus stabus, drātis nodot lūžņos!

Uz vienu pamestu māja tā ar bijis,līdz mājai bijusi strāve iekš  vadiem!Gudrīši laikam lietpratēji,sākuši no tās vietas kur neredz un pakāpeniski ar katru apakšējo drāti!!! Katrā ziņā dzīvi vēl šodien!

Link to comment
Share on other sites

biomass979
3 hours ago, aoma said:

Autors ir sen zināms "brīnumdaris" no Kuldīgas puses, pagāšnedēļ sanāca pabūt tai pusē pat 2x, likās, cilvēki normāli...

Nemi*** koncervos,varbūt pat esam tikušies....! 

Link to comment
Share on other sites

biomass979
(labots)
3 hours ago, Laxe said:

Bet nu ģeniāls variants slēgt arā skaitītāju no Autora puses....

Ko jūs brīnaties, taij mājā visi dzīvokļi šadi pieslegti! Ja japievieno kāds  kontakt  javelkās arā uz  centralo skapi un jaatslēdz atiecīgais dzivoklis lai  nedabūtu pa nagiem!Nav tur nekādi automāti -janu kāds sava  vonnā pats tos uzstadījis! No eiropas standarta tur nav ne smakas....vienīgais pats skaitītājs!

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 3 stundām , aoma teica:

Autors ir sen zināms "brīnumdaris" no Kuldīgas puses, pagāšnedēļ sanāca pabūt tai pusē pat 2x, likās, cilvēki normāli...

Tevis satiktie "cilvēki", bija aizkavējušies orku tūristi... Īstus vietējos, tu, vēl tur, neesi saticis.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

biomass979
(labots)
6 minutes ago, Anonīms Alkoholiķis said:

Tevis satiktie "cilvēki", bija aizkavējušies orku tūristi... Īstus vietējos, tu, vēl tur, neesi saticis.

Kas ir "orku turists"?  Tas laikam ir "Latvijas  rasists"!?

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

biomass979
11 hours ago, basic said:

Man bija līdzīga situācija dzīvoklī, kurš stāv tukšs. Vienīgi automātu es pats neizslēdzu - vai nu kāds cits pacentās, vai izsita. Stāvēja atslēgts apmēram trīs mēnešus. Pamanīju, ka Elektrum lapā vairs nerāda ikdienas patēriņu, bet nepievērsu uzmanību.

Man ar  bija speči kas ieteica lai izslēdz to centrālo automātu,neko ļaunu nedomādams,drīzāk pozetīvi izanalizējot, tā ar izdarīju! 

Link to comment
Share on other sites

Jums tiek piegādāts, ibiomaķ! Ja nemākat tikt paši galā, elektrība nav vainīga!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
biomass979

Paturpināsim tēmu! Runa par to pašu adresātu! 

Jā,dzīvoklī kopš pagājuša gada Augusta beigām netiek tērēta elektrība,jo tanī dzīojošā persona atrodas pie mums kopšnā! 

Pēc ko šie vadās lai slēgtu  esošo līgumu?! Bēt ja mēs tur nevēlamies elektrību,kapēc mums būtu jaslēdz jauns līgums,lai maksātu bandītiem par uzturēšanu!? Tanī līgumā bija pat uzmaksāts par viru-pēdējais reiķins bija ar mīnus 14 eiro,tādā gadījumā kur ir atlikums?! Ko viņi tur iedomājusies!?? Kad  tai dzīvoklī būs gatavs  dzīvot  tad ar slēgs līgumu,tad ar  sāks maksāt,jeb kā ja atslēgs  tad nevarēs pieslēgt!? 

WhatsApp Image 2023-01-17 at 23.24.23.jpeg

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

Ekskluzīvs smadzeņu nabags...

 

Ja Tu nespēj saprast uzrakstīto, tad paņem rokās telefonu un piezvani uz Elektrum - gan jau kāds būs spējīgs mutiski izskaidrot Tev saprotamā valodā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , biomass979 teica:

Kad  tai dzīvoklī būs gatavs  dzīvot  tad ar slēgs līgumu,tad ar  sāks maksāt

 

Slēdzot jaunu līgumu, tāpat būs jāsamaksā fiksētā tarifa daļa par periodu kurā bija atslēgta elektrība. Šajā laikā drātis/infrastruktūru neviens uz to dzīvokli nedemontēja, līdz ar to kādam ir jāapmaksā jaudas uzturēšana, kāpēc tas būtu jādara pārējiem elektrības lietotājiem? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , saf teica:

kādam ir jāapmaksā jaudas uzturēšana

 

Vai ne? A tas ir noslēgtajos līgumos atrunāts (nezinu - uzdodu uzvedinošus jautājumus), jeb tas ir normāls biznesa risks pārdevējam? Jebvai pārdevējs ir tāds monopolists, ka atšķirībā no citiem, kas darbojas reālajā tirgū, var mierīgi piespiedu kārtā pārlikt visus biznesa riskus uz malējo (privātpersonu-patērētāju)?

 

Formulējums vispār gāž no kājām. Kad es aizbraucu padzīvot uz vecāku lauku mājām, es arī "lietoju elektroenerģiju kā persona, uz kuras vārda nav noslēgts līgums". Tālāk? Normatīvs, kas to aizliedz?

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Var jau līgumu neslēgt, BET tad atslēgs elektrību (nokniebs vadus) un lai pieslēgtu vajadzēs par pieslēguma ierīkošanu maksāt. Daudzdzīvokļu mājās tas varbūt nav tik dārgi, bet laukos tād gājiens var maksāt vairākus k EUR.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , VebKamera teica:

Jebvai pārdevējs ir tāds monopolists

Nu protams ka ir, tāpēc tam ir regulēti tarifi.

Sadales tīklam nav citur kur ņemt naudu, kā tikai no elektroenerģijas lietotājiem un elektrība jānodrošina visiem. Ja kāds izdomā nemaksāt par to, par ko jāmaksā, pārējie samaksā viņa vietā.

Ja pieejam šim pasākumam kā normālam biznesam, ar riskiem utt, tad lauku elektroapgāde automātiski pārstās eksistēt, jo lauku garās līnijas un mazie patēriņi galos nekādi sevi neatmaksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 37 minūtēm , VebKamera teica:

Formulējums vispār gāž no kājām. Kad es aizbraucu padzīvot uz vecāku lauku mājām, es arī "lietoju elektroenerģiju kā persona, uz kuras vārda nav noslēgts līgums". Tālāk? Normatīvs, kas to aizliedz?

Tāds formulējums ir gadījumos, kad mainās īpašnieks vai nomirst saimnieki.

Kamēr aizbrauc pie vecākiem, nekas nemainās - viņi lieto elektrību un ļauj to darīt arī Tev.
Kad īpašumā teikšanas viņiem vairs nav - pārdeva, nomira, utt - arī teikšana par to, kas lieto elektrību, beidzas. Attiecīgi, jelektrums grib zināt, kas ta maksās par ballīti.

Labots - versatile
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 4 stundām , Stasss teica:

Tu nemāki lasīt, vai arī nespēj saprast uzrakstīto?

Starpkāju Izpūtēju ciet -es prasu kur ir atlikušā nauda!?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , biomass979 teica:

es prasu kur ir atlikušā nauda!?

Tu esi sazinājies ar elektrum vai ST?

 

Bet tā, atlikušo naudu manto mantinieks.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Tāds formulējums ir gadījumos, kad mainās īpašnieks vai nomirst saimnieki.

Ta beidzot mīklu atrisinājat!Cilvēks kurš bija aprūpējams,aizgāja viņusaulē...! Vienkārši tie lopi baigi ātri noreaģejuši!   🤣

Pirms 18 minūtēm , ju teica:

Tu esi sazinājies ar elektrum vai ST?

Jā jā sazinājos un 11,3 ero parpalikums! 😉

Pirms 38 minūtēm , maize teica:

Pie Kariņa, Levita un viņu saimniekiem.

Es takš teicu,pie lopkopējiem!

Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, biomass979 teica:

Ta beidzot mīklu atrisinājat!

Ja tas formulējums bija mīkla, tad šis

pirms 6 stundām , Stasss teica:

Tu nemāki lasīt, vai arī nespēj saprast uzrakstīto?

bija absolūti precīzi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Insekc teica:

Var jau līgumu neslēgt, BET tad atslēgs elektrību (nokniebs vadus)

Vadus jau fiziski diez vai kniebs nost kāds speciāli (ja nu vienīgi metālu zagļi, vienīgais ko ST varētu savākt - viedais skaitītājs), bet tajā brīdī ST ar galalietotāju vairs nerēķinās, t.i., nekāda jauda šim pieslēgumam vairs netiek rezervēta, un ja pa to laiku, kamēr izdomā atslēgt atpakaļ pieslēgumu, ir kaut kas apkārtnē pamainījies (jauni pieslēgumi, kāds palielinājis pieslēguma jaudu savai mājai, ģenerācijas utt.), var nākties segt daļu jauna trafa/infrastruktūras izbūvi, kas var būt ļoti dārgi, jo vecajā trafā vienkārši jaudas rezerves vairs nav.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
1 stundu atpakaļ, versatile teica:

bija absolūti precīzi

Tas jau bij zināms,vis notikās pēc scenārija!Es takš jums neminēju ka persona mirusi,gribēju dzirdēt kāds būs jūsu gala sakāmais 😁 !

Pirms šeit ielādēju to papīru ,biju jau galus savilcis,vienkārs  palika garlaicīgi! 🤭

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , biomass979 teica:

dzīvoklī būs gatavs  dzīvot

Labākais variants būtu dzīvot mežā zaru būdā.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 3 stundām , chieris teica:

Cirvis - ierocis un darbarīks. - Spoki

Kas tas-tavs vibrātors!?

Labots - biomass979
Link to comment
Share on other sites

biomass979
Pirms 30 minūtēm , aoma teica:

Labākais variants būtu dzīvot mežā zaru būdā.

Kuru tas biedē!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...