Jump to content

Āra rūteris SLT869-A51 vai kaut ko citu?


Metrs
 Share

Recommended Posts

Arnis2002

nu man patreiz tet dsl - nu ļooti sūdīga kvalitāte brīžiem televizijai!

ir dzirdēts ka tet dodot tele 2 mobilo netu saviem klientiem.

tad nav vērts mēģināt?

Link to comment
Share on other sites

Man pašam Tele2 caur tet. Jāteic, pēdējā laikā interneta ātrums tiešām ir stipri krities.

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Tets man nesen dīzeli pacēla uz 30Mbit/s. Reāli kautkur 28-29 Mbit/s. Es HDR 4k torentus neskatos, man pietiek. Tele2 5G pagalmā vasarā rādīja aš līdz 600 mbit/s. Bet tagad uzņēmums pārgāja uz biti, tur 5G nav un nezinu, kas tur darās.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
Pirms 15 minūtēm , Dundurs teica:

Man pašam Tele2 caur tet. Jāteic, pēdējā laikā interneta ātrums tiešām ir stipri krities.

un cik bija/ir?

Link to comment
Share on other sites

kellerman
pirms 2 stundām , esires teica:

Man kastītē zem gultas stāv Mikrotik LHGG LTE6 antena, pievīla viņa mani B20@10Mhz vilnī, jo manā pusē pa nakti tikai B20 paliek, jo B3 sāka pa naktīm atslēgt. No sākuma darbojās arī naktīs. Bites speciālisti atbildēja: "Tornis varot augstākās frekvences atslēgt mazas noslodzes gadījumos, lai taupītu elektroenerģiju". 😒 Manā pusē Bitei ir tikai divas frekvences 800 MHz (B20) un 1800 MHz (B3). Tad nu, dažādu apsvērumu vadīts, izdomāju vasarā paņemt to SoyeaLink STL869-A51 + SNT151 CAT16 uz 14 dienu testu. Izcilāju un izstaipīju uz visām pusēm un tā labākā vieta sanāca pie sienas pažobelē.Tā arī joprojām viņa tur stāv! Ja godīgi, tad internets darbojas stabilāk ar šo nekā ar to Mikrotik šķīvi.

Man arī kaitina tas, ka Bite B3 atslēdz. Pats esmu pamanījis, ka tas notiek ap 02:00 +-, nezinu līdz cikiem. Ja esi tajā momentā uzlicis B3 kā galveno bandu, tad mans huawejs pieslēdzas pie B20 un no rīta nepārslēdzas vairs atpakaļ vēlamajā B3+B20 režīmā. Biju uzlicis, lai čeko pingu uz internetu, un tajos 02:00 vienmēr bija pārrāvumi (ja tika izmantota B3). Tagad gan kādu laiciņu neesmu novērojis pārslēgšanos uz B20.

 

Tālākais ne pa tēmu mazliet:

Aptuveni speedtesti manā galā (lauki, čuhņa, tornis +-2km, modems bēniņos pie loga)

B3 main+B20 100-220mbps/40mbps

B20 main+B3 100-180mbps/20mbps

B20 only tad 50-80mbps/20mbps

Man ir B535-232, ko lietoju, jo varēja pa lēto dabūt lombardā un frekvences slēdzu ar ltemonitor, ja ir nepieciešams. Ne visam patīk man tā kaste, ir reizes, kad vajag pārstartēt, jo ātrumi nokrītās pat tad, ja ir pareizais bands un pareizais tornis. Bet nu tā - ciešami, lietot var.

Tagad ir doma pāriet uz LMT, jo Bites līgums tāpat iet uz galu un jāpāriet kaut tikai tāpēc, lai bite piedāvātu tās atlaides vēl uz tiem diviem gadiem. LMT manā galā ir B1,B3 un B20. Ir jēga ņemt LTE18 ar LMT? Bet tornis turpat pie mājas. Savulaik, kad testēju 2 gadus atpakaļ, tad Bite gāja vislabāk.

Link to comment
Share on other sites

Lmt ir ļoti uzlabojis daudz ko savā tīklā jauni sgw un pgw. Frekvenču refarm. un ir palicis ievērojami labāk nekā bija covid laikā. Bet arī dažas augstās freq lmt un tele2, tāpat kā bite slēdz naktīs laukā, īpaši laukos. 

Lmt ping mēdz būt labāki kā bitei. 

 

Lmt būs dārgāks kā bite un nedos tādas atlaides kā bite /tele2 

 

Obligāti pat nav jāsāk portācija lai iedotu atlaidi.

 

Ir jēga no jaunākā modēma lte 18 jo labāk māk izmantoto frekvenču agregaciju utt. 

 

Bet ja jau pašlaik ir max ap 200mbps tad nedomāju ka būs īpaši ātrāk ar lmt.. Tik cik pings varētu būt labāks.. 

pirms 2 stundām , Arnis2002 teica:

nu man patreiz tet dsl - nu ļooti sūdīga kvalitāte brīžiem televizijai!

ir dzirdēts ka tet dodot tele 2 mobilo netu saviem klientiem.

tad nav vērts mēģināt?

 

Iesaku paņem kādu ZZ un ielikt modernā telefonā paskaties kā ir.. Bet tava lokācija nebūs diez ko labi.. Diemžēl visi torņi patālu Tev ir.. 

 

Lhg 18 un bite vai lmt varētu būt labs variants.. Bet iegūldīt 4g iekārta ja tūlīt pēc 6men būs 5g palaists mja.. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
pirms 12 stundām , ggg97 teica:

Tets man nesen dīzeli pacēla uz 30Mbit/s. Reāli kautkur 28-29 Mbit/s. Es HDR 4k torentus neskatos, man pietiek. Tele2 5G pagalmā vasarā rādīja aš līdz 600 mbit/s. Bet tagad uzņēmums pārgāja uz biti, tur 5G nav un nezinu, kas tur darās.

nu tas tev pilsētā- vdsl tet'am?

kāpēc neviena mob.operatora tv nav eurosporta?

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

Sloka, ciemats, Jūrmalas pilsētas teritorija.

Pirms 3 minūtēm , Arnis2002 teica:

vdsl tet'am

Gan jau ka noteikti VDSL.

Link to comment
Share on other sites

kellerman
pirms 11 stundām , DJWoX teica:

Ir jēga no jaunākā modēma lte 18 jo labāk māk izmantoto frekvenču agregaciju utt.

LMT vismaz dod līdzi savu kasti, nevis kā pie Bites. Viņš mācēs izmantot visas 1,3,20 reizē?

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , DJWoX teica:

Bet Tele2 pēdēja laika ir palicis ļooooooti lēns

 

Man gan otrādāk liekas, senāk vakaros zem 50 bija, tagad diezgan stabili virs 100.

 

image.png.7bd15c89d3240d456e59722dfc94390f.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , ggg97 teica:

Sloka, ciemats, Jūrmalas pilsētas teritorija.

Gan jau ka noteikti VDSL.

 

Mhm viņi modernizēja un kur var paceļ ātrumu Kolēģim Vecumniekos DSL no 45mbps uz 120mbps pacēla.. Bet man Alūksnē vēl nekā :( https://www.tet.lv/par-tet/par-mums/jaunumi/tet-interneta-tikla-attistiba-sogad-investes-vairak-neka-21-miljonu-eiro

pirms 8 stundām , saf teica:

 

Man gan otrādāk liekas, senāk vakaros zem 50 bija, tagad diezgan stabili virs 100.

 

image.png.7bd15c89d3240d456e59722dfc94390f.png

 

 

Smuks Grafiks ar ko šo taisi Raspi un speedtest skirpts?

Kāds Tev router un ja nav noslpēmums kāds bāzes stacijas Numurs.

 

Jā ir vietas kur viņi ir visai uzlabojši ātrumu Piemēram Alsviķos pilnība modernizēja bāzes staciju salika visas Freq, un Pieslēdza pie Optikas 450mbps brīvi, vakaros pie slodzes zem 250mbps neiet.

Zolitūde / Ķengarāgā uzika 5G un 900mbps pa mobilo tīklu var izspiest

 

Bet Draugam Rēzeknē arī ar visām freq un optiku 20-30mbps labākajā gadījuma pašā rīta agrumā 80mbps. un tas ir ar Labu signālu un LHG 18.., Ķemeros tas pats stāsts.. ja ne vēl bēdīgāks.. Tāpēc jāskatās kurā lokācija un jāpatstē dažādos laikus. Un vēlams ar mūsdienīgu CAT 12 vai jaunāku router.. / Telefonu

 

 

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , DJWoX teica:

Smuks Grafiks ar ko šo taisi Raspi un speedtest skirpts?

Kāds Tev router un ja nav noslpēmums kāds bāzes stacijas Numurs.

Tas ir Homeassistant uz raspberija, tajā Homeassistant jau iekšā ir pieejams addons kas testē ik pa laikam ātrumu.

Modems ir Hujovejs, paņēmu Tele2 uz nomaksu. Salīdzinot ar iepriekšējo B525, ātruma poeaugums dramatisks, kādas 2-3x.

Tornis ir Mārupē, uz ūdenstorņa, 200299, ja pareizi nolasīju. 5G arī pieejams, bet nu dārgs vēl tāds modēms.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
pirms 3 stundām , saf teica:

Tas ir Homeassistant uz raspberija, tajā Homeassistant jau iekšā ir pieejams addons kas testē ik pa laikam ātrumu.

Modems ir Hujovejs, paņēmu Tele2 uz nomaksu. Salīdzinot ar iepriekšējo B525, ātruma poeaugums dramatisks, kādas 2-3x.

Tornis ir Mārupē, uz ūdenstorņa, 200299, ja pareizi nolasīju. 5G arī pieejams, bet nu dārgs vēl tāds modēms.

Ahā skaidrs, jā tur viņi salika jaunu dzelžus. Zolidi

 

Pirms 27 minūtēm , Arnis2002 teica:

 

Jā tās pašas frekvecnes kas citur eiropā tik nezinu cik softs varētu būt apgreizīts, Plus Tavai lokācijai labāk būtu kur var pielikt arī arējo antenu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , DJWoX teica:

Ahā skaidrs, jā tur viņi salika jaunu dzelžus. Zolidi

A hren izrādās modēms pa kluso pārslēdzies uz kaut kādu tuvāku torni... Nr.201324

A var kaut kā nofiksēt torni?

Link to comment
Share on other sites

22.12.2022. , 11:12, ggg97 teica:

Sloka, ciemats,

Slokā baznīcas apkārtnē salīdzinoši nesen DLS pārvilka uz optiku. Iespējams, tev ar drīz būs laime.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , saf teica:

A var kaut kā nofiksēt torni?

Paziņa teica, ka viņam signāls mētājies starp diviem torņiem. Pazvanīja TELE2 un nofiksēja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

23.12.2022. , 07:44, saf teica:

Tas ir Homeassistant uz raspberija, tajā Homeassistant jau iekšā ir pieejams addons kas testē ik pa laikam ātrumu.

Modems ir Hujovejs, paņēmu Tele2 uz nomaksu. Salīdzinot ar iepriekšējo B525, ātruma poeaugums dramatisks, kādas 2-3x.

Tornis ir Mārupē, uz ūdenstorņa, 200299, ja pareizi nolasīju. 5G arī pieejams, bet nu dārgs vēl tāds modēms.

 

Jā gribas tomēr 5g lietot un esi "zonā" 

 

https://m.ss.com/msg/lv/electronics/computers/hubs-switch-routers/kkbfe.html

 

Šādi huawei 5g cpe /H155-381 parādījusi biezā slānī ap 100-150e jo tele2 darbiniekiem izdalīja dāvanas. 

 Facebook daži pa 250-300e grib pārdod. Bet ik pa laikam ap 100e uzpeld. 

 

 

@Arnis2002 arī ja grib pamēģināt

 

Strādā visas sim nekas nav bloķēts. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

paņēmu no teles komplektu izmēģināšanai.

ko varat nokomentēt DJWoX?

tas otrs ir patreizējais tet dsl.

tele_2.jpg

palodze_2.jpg

TET.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tev nāk no torņa kas ir Saules parkā uz ūdens torņa
23 vakarā vēl oks.. kā arī 8 no rīta arī būs labs ātrums.

 

bet kā ap 17-21?  Telei ļoti vakaros nokrīt  ātrums.. un ping pieaug krimināli jākstās kā iptv rādīs.

 

Bet pēc signāliem prasās ārējo antenu lai būtu stabili. Nez vai Tele2 to piedāvas bez maksas.

 

https://www.getic.lv/product/mikrotik-lhg-lte18-kit

ideālakais pašlaik. Bet visai dārgi un iespejams pec 6 mēn jau būs 5g pieejams 😐

 

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

29.12.2022. , 00:36, DJWoX teica:

Šādi huawei 5g cpe /H155-381 parādījusi biezā slānī ap 100-150e jo tele2 darbiniekiem izdalīja dāvanas. 

 Facebook daži pa 250-300e grib pārdod. Bet ik pa laikam ap 100e uzpeld.

 

Tagad ir, bet gadu atpakaļ nebija. Kad nomaksās šito kasti, tad domās par nākamo ... :)

Link to comment
Share on other sites

29.12.2022. , 00:36, DJWoX teica:

Šādi huawei 5g cpe /H155-381 parādījusi biezā slānī ap 100-150e

Es īsti nesaprotu jēgu pirkt rūteri, jo operators jau dod savējo, ja slēdz līgumu. Vai tad sanāk lētāk abonēt datu pieslēgumu un pašam pirkt iekārtu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , DJWoX teica:

Jā ja nevēlies būt piesiets uz 2 vai 3 gadi pie viena operatora..

Jālasa līgumus... Ja atmiņa neviļ, Tele2 tā piesiešana bija uz 6 mēnešiem, pēc tam varēja lauzt līgumu un atdot viņiem rūteri. Pēc 2 gadiem rūteris pāriet klienta īpašumā.

 

Par B535 - agrāk bija vēl sliktāks :) Ceru, ka pēc gada-pusotra dos ko labāku...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Jālasa līgumus...

var pat nelasiit, tie ir strikti vienvirziena -

iegaadaajotes nesubsideetu trubu, pagarinaaja arii pienaakumu aboneet piesleegumu

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

varēja lauzt līgumu

Tā ir, es tā nesen atdevu Tele2 un nolauzu līgumu. Sākumā meitene teica, ka to veco rūteri viņiem nevajag, jo tādus sen vairs nedod klientiem, bet beigās, kad paskatījās, ka nav vēl 2 gadi pagājuši, savāca gan :D

Nesen jautāju LMT par nosacījumiem (viņi tagad labu 5G rūteri dod) - teica, ka es kā esošs klients, ģimenes komplekta ietvaros, varu ņemt rūteri ar pieslēgumu uz jebkādu periodu, kad nevajag, atdot atpakaļ.

Tas, ka pēc 2 gadi rūteris paliek īpašumā, manuprāt, neko daudz nedod, jo pa to laiku būs jau jaunāki/labāki modeļi apritē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AX variantu no LMT vēl neesmu redzējis, tikai Veco AC, bet  5G modēms viens.. tā ka liela atšķirība nav.. 

5G modēmu dod ja lietošans adreis norādi 5G pārklajuma zonā.

Link to comment
Share on other sites

LMT gadījumā pat pēc 5 gadiem iekārta paliek LMT īpašums, tiesa 5 gadu laikā viņi to iekārtu būs vismaz 2x jau nomainījuši jo ļoti vecu paaudžu iekārtas ņem no aprites ārā, kas ir LMT atbildībā. Ja ir tikai SIM, tad lieto kaut 3G rūteri.

Link to comment
Share on other sites

un ar jaunajiem mikrotik viņiem ir TR069 kontrolē par iekāru liek update, maina dažreiz band utt redz klienta puses tīkla paramterus var preventīvi rīkoties lai uzlabotu klienta expiernce,

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
2.01.2023. , 11:53, DJWoX teica:

Jā ja nevēlies būt piesiets uz 2 vai 3 gadi pie viena operatora..

Plus ir lētāka nopirkt nekā nomāt. https://www.tele2.lv/ruteri/ghtelcom-5g-cpe-pro-3/

 

Un Tele2 / bite bezmaksas dod visai sliktu B535 rūteri.. pat ja tuvumā ir 4CA /5CA tornis tev iedos 2CA router,

šis ir no tās pašas "dāvanu " sērijas?

https://www.ss.com/msg/lv/electronics/computers/hubs-switch-routers/klhnc.html

https://www.ss.com/msg/lv/electronics/computers/hubs-switch-routers/pnxkk.html

vienam- H155-381 ,citam H138-380 -viņi vienādi?

 

Link to comment
Share on other sites

mhm tie paši vien

viņi ir līdzigi tur laikam dažas frekvences 4G/5G atšķiras

Link to comment
Share on other sites

kellerman
2.01.2023. , 23:10, DJWoX teica:

un ar jaunajiem mikrotik viņiem ir TR069 kontrolē par iekāru liek update, maina dažreiz band utt redz klienta puses tīkla paramterus var preventīvi rīkoties lai uzlabotu klienta expiernce,

Uzliku sev arī LMT, jā, pings ir labākais no visiem operatoriem, strādā 1,3,20 (3CA), T2/Bite man ir tikai 3,20. Ātrumu ap 0:00 varēja izspiest pat 270/60. Patīk tomēr, ka iedod normālu iekārtu līdzi, nav jāmokās ar B535. Manam B535 pēc normālas slodzes patika aiziet atpūtā un pings nostājās uz stabilām 500ms, lai gan bandi palika tie paši (ar LTEHMonitor skatījos).

Saskāros ar problēmu, ka pēc 20-30min no linkup strādā vairs tikai primārais bands un CA vairs neslēdzas. Tagad izslēdzu to spiegu protokolu un pagaidām CA strādā.🤨

Vēl novēroju, ka pēc 01:00 pazūd 1. bands, paliek 3,20. Izslēdzu TR069 un paskatīsimies kas būs šodien. Manā gadījumā tornis ir nepilns km, taču ir koki un uzliku uz jumta arī to ISKRA antenu, ko viņi dod līdzi, ar diezgan pagaru (laikam 10m vadu) un RSRP/RSSI dabūju kādus 10dBm nost. Neesmu baigi iedziļinājies tajās antenās (un kā viss strādā piem. ar divām antenām), bet visiem 3 bandiem signāls pacēlās un CA turpināja strādāt. Uploads gan iet tikai pa vienu bandu. Un no B20 manā gadījumā jēga maza, B1 un B3 dod lielāko daļu ātruma.

Vēl pamanīju, ka ienākošie savienojumi uz ārējo adresi (atvērts ports un GPRS+ dinamiskā adrese) mēdz limitēties uz 10-15Mbps. Ja veido paralēli vairākus savienojumus, tad gan var iegūt tuvu tos 60Mbps, ko spēj augšupielādēt pa LMT torni. Bet single savienojumi uzvedās interesanti, ar Biti tā nebija. To problēmu gan var apiet lietojot Wireguard tuneli ar pamazāku MTU. Citādus mīnusus neesmu novērojis, P2P downloadi strādā.. Varbūt ir jāņem normāla statiskā IP, tad nav tādu problēmu.

 

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

CA ieslēdzas pie slodzes tikai, ja nemalados ap 8-10 Mbits.

CA atkarīgs no konkrētās stacijas uzstādījumiem

CA Upload ir tikai B3, ja primārā band ir B3, tad var peislēgties B3 uz UP. bet ātruma palielinājumu no tā es neesmu novērojs.

par TR096 atslēgšanu , var operators atslēgt no pakalpojuma.

apmēram 01:00 - 06:00 LMT izslēdz B1, B7, B28 , paliek B3 un laikam arī B20 (novērojums savas lokācijas tornī.

60 Mbits UP ir praktiski max ko var LMT tīklā dabūt, ar ideālu signālu. Vairāk neesmu redzējis.

par tiem 10-15 Mbits up, arī ir pamanīts, teiksim strīmojot kādu filmu. Bet ja to pašu dara caur tuneli, tad izspiež visu max no UP , tas ir līdz 60 mbits.

Kāpēc tā, nav ne jausmas.

p.s. ir statiskā IP.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , kellerman teica:

mēdz limitēties uz 10-15Mbps.

tad runa par download jeb upload? es pie sevis esmu testējis tikai down virzienā, un sajūtas ir līdzīgas - single konekcijā tur ~20Mbit ir max, ja testēju ar iperf3. man tur tuneļi dažādi, bet neesu ievērojis jūtamas atšķirības ar to vai ir vai nav tunelis.. 

Link to comment
Share on other sites

kellerman
Pirms 16 minūtēm , uldise teica:

tad runa par download jeb upload? es pie sevis esmu testējis tikai down virzienā, un sajūtas ir līdzīgas - single konekcijā tur ~20Mbit ir max, ja testēju ar iperf3. man tur tuneļi dažādi, bet neesu ievērojis jūtamas atšķirības ar to vai ir vai nav tunelis.. 

Upload. Tas ir lejupielādējot no citas vietas - attiecīgi augšupielādējot no LMT modema. Otrā virzienā caur atvērtu portu neesmu paspējis baigi nostestēt. Bet laižot iperf3 ar --parallel var tāpat dabūt visu ātrumu.

Vēl man ir Wireguard tunelis, kur servera puse stāv uz šī paša LMT interneta, tur it kā bija 50/50 ātrums, vairāk vēl nepaspēju notestēt, bet noteikti notestēšu.

Vēl ir cits Wireguard tunelis, kur servera puse ir uz Tet optikas, tur viss skaisti savienojas ar LMT LTE un ir labi ātrumi.

 

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...