Jump to content

Āra rūteris SLT869-A51 vai kaut ko citu?


Metrs
 Share

Recommended Posts

Stepselis

Tavs piedāvājums no Mikrotik būs jutami lētāks!

 

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

5.10.2022. , 09:00, binary teica:

Kā šis variants iztur laikapstākļus (-30°C ziemā, +60°C vasaras saulē uzkarsētā kastē)? Ražotājs raksta, lai nemaz nedomā rūteri darbināt zem 0°C vai virs +40°C.

Ne mazākas nojausmas - neesmu izmantojis šādu variantu, atsaucos uz Ronalda teikto, ka viss ir kulē. Pašam ir vasaras mājā kaut kāds pavecs Huawei 4G rūteris, kurš rukā cauru gadu un ziemā arī ok, bet mājāt zem 0 nekrītās. Ā, pagājušgad biju aizmirsis ārā zem nojumes - kaut ko testēju, pie -15 strādāja, pēc nedēļas biju iebraucis aplūkot vasaras māju un ienesu iekšā. :D 

Pieļauju, ka ja ieliek kastē, tad pats pietiekami uzsilda mikrotelpu un aukstumā izdzīvo, par karstumu vasarā - varētu būt problēmas.

 

P.S. Profesionālām vajadzībām ir kastes, kas nodrošina klimatiku, bet tad zūd jēga, jo lētākās ir leišiem ap 300 eiro. Šai gadījumā jau SXT Mikrotiks ir sakarīgāks variants.

Link to comment
Share on other sites

3G usb ļuļķis , nez, gadu , vairāk karājās aiz loga, paspārnē, tur bija norm zona, neko, dzīvs bez kastēm un plēvēm.

Link to comment
Share on other sites

Es, tomēr labāk paņemtu mant5 lte  antenu pa 15eur.. Un 1m garos vadus.. Cauri sienai. Un pagriestu uz torņa pusi... 

 

Šīm omni nu tāda nekāda.. Ja būtu betona bunkurs un vajadzētu izvlikt antenu derētu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Guncha teica:

3 bandi up

Hmmm... Tiešām? 🤔

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Guncha teica:

Agregācijā smuki krāmējas kopā 4 bandi down un 3 bandi up.

Operators un bandi?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Guncha teica:

Tikko patestēju LHG LTE18 kitu

man nu jau arī pāris dienas kā ir.. LMT, Burtnieku tornis

mani novērojumi - max 3CA down, 1CA UP.

- primāro piefiksēju B3@20Mhz, tad Down CA reizē var dabūt klāt B3@5Mhz, B7@20Mhz, B1@20Mhz(vai arī vēl B40@20Mhz). UP CA redzu tikai B3@5Mhz.

- primāro piefiksēju B7@20Mhz, tad CA Down CA reizē var dabūt klāt B3@5Mhz, B3@20Mhz, B1@20Mhz. UP CA neredzu, ka dotu.

- primāro piefiksēju B1@20Mhz, tad CA Down CA reizē var dabūt klāt B3@5Mhz, B3@20Mhz, B40@20Mhz. UP CA neredzu, ka dotu.

- primāro piefiksēju B40@20Mhz, tad CA nestrādā nevienā no virzieniem - 100Mbit down, 30Mbit up.

 

par ātrumiem pirmajos trīs gadījumos Down ir vidēji ~150Mbit, ir uzsitieni arī pāri 200. Up iet ~60, ja ir CA, vai arī ~30, ja CA netiek iedots.

 

ar to CA ir interesanti, jo tā došanu vai nedošanu jau nosaka operātors pēc saviem ieskatiem un iedod arī tikai tad, ja ir slodze.

bet vispār šitai antenai ir 2x2MIMO - tas nozīmē ko - ka vienlaicīgi tomēr tikai divas frekvences pastiprina, bet modēms māk 4 reizē?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nav tā ka modēms vairāku frekvenču gadījumu vienkārši izmanto time-slicing, nevis katru antenu citai frekvencei? Nu tāpat kā kad Bluetooth/Wifi iet caur vienu antenu.

 

Pārējais kā te aprakstīts?

https://halberdbastion.com/resources/wireless/mimo

 

Intuitively we also recognise that rich scatter environments ordinarily pose a significant problem to signal quality. Literature review confirms that 2x2 MIMO performance is positively correlated signal to noise ratio - in environments with high scatter but very low SNR, such as transmitting through dense vegetation, the benefit of MIMO is minimal. However in environments with high scatter and high SNR, such as urban and city environments where reflections of buildings are clean, 2x2 MIMO has a very significant benefit.

 

2x2 remains a popular configuration for low band (450 to 960 MHz) cellular networks. When building your next system it's important to note the rapid transition to 4x4 and Massive MIMO systems, leaving any 2x2 MIMO equipment outdated.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

ar to CA ir interesanti, jo tā došanu vai nedošanu jau nosaka operātors pēc saviem ieskatiem un iedod arī tikai tad, ja ir slodze.

Tieši tā - attiecīgi ir sarežģīti izdarīt secinājumus praksē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , uldise teica:

bet vispār šitai antenai ir 2x2MIMO - tas nozīmē ko - ka vienlaicīgi tomēr tikai divas frekvences pastiprina, bet modēms māk 4 reizē?

 

 

īsti nē,

4x4 mimo (4r4t )ir jabūt no operatora puses latvija LMT/T2  ļoti maz kur ir 4x4, siguldā un arī tikai uz b40 freq, un Koknesē arī uz dažām frq tik pārsvarā visur ir 2x2.. arī viņu jaunajās stacijas

 

Skatos ka bite tagad sāk vairāk ar 4x4 eksprmentēt ar jaunajam Ericsson stacijām.

 

LMT daudz agresivāk atslēdz CA kā nav aktiviātes, T2 to darā ar ilgāku intervālu..

 

Tiem kam LHG 18 jūs uzlikat 7 versiju vai ar pie 6 paliksiet?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , DJWoX teica:

Tiem kam LHG 18 jūs uzlikat 7 versiju

man uzreiz nāca ar 7.2.3 - tā kā 6 nemaz uzlikt nevaru :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , DJWoX teica:

īsti nē,

bet nu tas tā jocīgi - modēms rāda, ka izmanto 4 frekvences, bet patiesībā lieto tikai divas?

Link to comment
Share on other sites

nē nē modems izmanto 4 Frekvences 4CA strāda viss pareizi bet MIMO ir 4 polarizaciajs vienā frekvence teiksim tā..

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , uldise teica:

- primāro piefiksēju B3@20Mhz, tad Down CA reizē var dabūt klāt B3@5Mhz, B7@20Mhz, B1@20Mhz(vai arī vēl B40@20Mhz). UP CA redzu tikai B3@5Mhz.

 UP CA dod tikai tad, ja primārā ir B3. Tā pats esmu novērojis LMT  tīklā.

Uz DOWN gan visādi tās CA miksējas.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

UP CA dod tikai tad, ja primārā ir B3. Tā pats esmu novērojis LMT  tīklā.

iespējams, ka tas no paša modēma ir atkarīgs, es tur pētīju to CA iespējamo kombināciju xls, gudrāks gan nepaliku..

https://i.mt.lv/cdn/product_files/EG18-EA_221021.xlsx

 

bet nu tā kā UP CA ir pieejams tikai B3, tad nekas neatliek, kā primāro band fiksēt pie B3, lai gan tā ir vairāk aizņemta kā citas..

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Visi CA atkarīgi no bāzes stacijas, no operatora, kā tur tas viss konfgurēts. Protams, modēmam jāatbalsta CA iespēja.

 

piemērs no dzīves :

LMT - B3 un B20, CA nav

Tele2 - B3 un B20 , CA ir.

 

LMT apgreidoja to pašu torni, B1, B3, B7, B20, B28  - CA ir.

Link to comment
Share on other sites

dzive latvijā no ULCA neesmu redzejis īpaši lielu uzlabojumu..

 

Somijā kur ir MU-MIMO  ar 4t4r tur no ULCA ir uzlabojum ~~100mbps var dabut uz augšu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , DJWoX teica:

dzive latvijā no ULCA neesmu redzejis īpaši lielu uzlabojumu

pie manis ir tā - ja UP CA nav, tad 30Mbit, ja UP CA ir, tad uzreiz 60Mbit.

Link to comment
Share on other sites

Atkal no dzīves - dabūjam labu RSPR , lai primary band B3 ap -83  dBm un uz augšu, vai B1 un B7 no -90 dBm un uz augšu, un līdz ar to arī kvalitāte signāla uzlabojas un arī bez ULCA uploads ir 60Mbits.

Protams arī no bāzes stacijas tas ir atkarigs, kāda noslodze tai.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nav slikti, protams, bet nav jau ko iesakt ar tādu ātrumu. Ja nu novilkt kādu kluci filmu, skatīšanai.

Vairāk bija vajadzīgs UP palielināt maksimāli, kas arī ar to Mikrotika antenu tika panākts.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

nav jau ko iesakt ar tādu ātrumu

ja viens pats, tad varbūt. man te pat katram ir jāierobežo ātrums, citādi pietiek dažiem apsēsties ar telefonu youtube un jau viss ir slikti.. LTE bēda ir tā, ka pie pilnas "trubas" lietošanas katastrofāli pasliktinās latentums.. tā kā ne jau tikai ātrumā ir bēda..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , uldise teica:

LTE bēda ir tā, ka pie pilnas "trubas" lietošanas katastrofāli pasliktinās latentums

Hmm, neesmu novērojis. Tas ir kā - starp rūteri un bāzes staciju, tb jo vairāk lietotāju pie rūtera, jo lielāks latentums, vai jo vairāk pie bāzes stacijas iekārtas pieslēgušās?

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , uldise teica:

man te pat katram ir jāierobežo ātrums, citādi pietiek dažiem apsēsties ar telefonu youtube un jau viss ir slikti..

Jautājums - tie citi daudzie pei rūtera slēdzas pa LAN vai WiFi ?

Ja otrais, tad bāzes stacijai ar to nekāda sakara.

 

edit:  ja ar telefoniem, tad jau wifi, nu tad Tev vienkārši wifi nevelk, to tie joptubes un kačātāji aizsit ciet, tur nav vainīgs LTE.

 

edit2:

Izveic eksperimentu. Pieslēdzies pie rūtera ar vadu. Tad lai tie citi caur wifi sāk darboties, kamēr tiem "viss ir slikti" , tajā pašā laikā pārbaudīt vai no datora arī ir tik pat slikti. Latentums un pārējais. Tad būs skaidrs kurā pusē vairāk problēmu - telelefons <_> rūtera wifi , jeb LTE stacija <_> rūteris.

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Hmm, neesmu novērojis.

 

Pirms 44 minūtēm , mafijs teica:

tie citi daudzie pei rūtera slēdzas pa LAN vai WiFi ?

 

nevajag jau nemaz citus lietotājus pa wifi. pats(pa LAN) paņemu un uzlieko ko kačāt - bet nu tā, lai "truba" ciet. to izdarīt nemaz nav tik viegli - jābūt daudzām paralēlām konekcijām. un tad pamēram latentumu. pie manis mēdz braukt > 500ms. man ir monitorings pieslēgts iekārtām arī, kas mēra arī latentumu - pietiek sākt kačāt, uzreiz monitorings lamājas, ka latentums pieaudzis. protams, ka ar šīm te modernajām antenām, kurām ir daudz frekvences pieejamas, šis efekts kļūst mazāk jūtams, jo grūti jau ir noslogot pilnīgi visu līdz galam.

 

google pat saka, ka ir kaut kas šitāds: https://www.bufferbloat.net/projects/bloat/wiki/What_can_I_do_about_Bufferbloat/

 tur ir arī tūlis pieejams, kas var pamērīt..

Link to comment
Share on other sites

Palasīju, kad izlasīju šito:

Citēt

Upgrade your current router. Install OpenWrt firmware (version 22.03, 21.02, 19.07, or 18.06). The Smart Queue Management guide tells how to configure the luci-app-sqm package. Or install suitable DD-WRT, Gargoyle or Tomato firmware, all of which support some kind of queue management based on FQ-CoDel and/or Cake.

Dzēsu no atmiņas visu augstāk tajā rakstā rakstīto 😄

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , uldise teica:

pats(pa LAN) paņemu un uzlieko ko kačāt

Tev tagad LHG LTE18 kits ? Tā sapratu. Pareizi?

Link to comment
Share on other sites

Tad kas tālāk dala internetu? Jo LHG LTE18 kit to tikai pa vienu LAN portu padod. Nekāda wifi tam nav.

Esi pārliecināts, ka tur nerodas tās bremzes , aizture utt?

Link to comment
Share on other sites

tālākais setups nav pilnīgi vienkāršs, bet visur ir Gigabits, nekas slikts nav manīts. kopējā secība tāda:

LHG LTE18->PowerBox Pro->4011 ar wifi. 

Link to comment
Share on other sites

Es IT lietās esmu vājš, bet tad sanāk ka, ja es, piemēram, velku torrentu ar daudzām konekcijām, man posmā no LTE torņa līdz klienta iekārtai arī sanāk daudzas konekcijas un ietekmējas Latency? Kaut kā biju iedomājies, ka tas iet vienā apvienotā plūsmā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

man posmā no LTE torņa līdz klienta iekārtai arī sanāk daudzas konekcijas un ietekmējas Latency?

te jau ar IT pēc būtības maz sakara, drīzāk ar LTE kā tehnoloģiju. kā tiek noslogots ēters kaut vai viena banda ietvaros, es arī nezināšu. zinu tikai to, ka palaižot speedtest ar single stream, ātrums ir krietni mazāks nekā ja laiž Multi Stream - tas nozīmē, ka no testa puses tiek lietotas vairāks konekcijas, kas izsauc arī vairāku bandu lietošanu vienlaicīgi - katrs bands jau noteikti ir savāk konekcijā ar torni.

 

speedtest tagad ir laba lieta, ka mēra pingu arī pie slodzes, re kur piemērs, tikko uztaisiju - šis ir labs rezultāts, ka pings palecās tikai tik maz. ar iepriekšējo antenu LHG LTE6 bija krietni sliktāk.

image.png.5e07bb9fae55790fd8aa0fdfb2889810.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12.10.2022. , 15:40, uldise teica:

bet nu tā kā UP CA ir pieejams tikai B3, tad nekas neatliek, kā primāro band fiksēt pie B3, lai gan tā ir vairāk aizņemta kā citas..

nepaslinkoju un papētīju šo jautājumu pats tik tālu, kādas tiešām upload CA modes atbalsta minētais LTE18 - principā tā arī sanāk, ka B3 ir vienīgais variants, jo upload otrai frekvencei ir jābūt "blakus" ar pirmo frekvenci. manā gadījumā tas sanāk, kā B3@20Mhz un B3@5Mhz - abas joslas tieši blakus, un CA ir iespējams.

otrs variants ar šādām blakus joslām būtu uz B7, bet nu tur fiziski tornī nav otras blakus frekvences.

tikko joslas nav blakus, LTE18 šādas kombinācijas neatbalsta.

 

šo pašu pajautāju arī LMT supportam, kurš to arī apstiprināja.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Man kastītē zem gultas stāv Mikrotik LHGG LTE6 antena, pievīla viņa mani B20@10Mhz vilnī, jo manā pusē pa nakti tikai B20 paliek, jo B3 sāka pa naktīm atslēgt. No sākuma darbojās arī naktīs. Bites speciālisti atbildēja: "Tornis varot augstākās frekvences atslēgt mazas noslodzes gadījumos, lai taupītu elektroenerģiju". 😒 Manā pusē Bitei ir tikai divas frekvences 800 MHz (B20) un 1800 MHz (B3). Tad nu, dažādu apsvērumu vadīts, izdomāju vasarā paņemt to SoyeaLink STL869-A51 + SNT151 CAT16 uz 14 dienu testu. Izcilāju un izstaipīju uz visām pusēm un tā labākā vieta sanāca pie sienas pažobelē.Tā arī joprojām viņa tur stāv! Ja godīgi, tad internets darbojas stabilāk ar šo nekā ar to Mikrotik šķīvi.

 

Ja par interneta ātrumiem runā, tad ar Mikrotik šķīvi man down/up bija līdz 70/30 Mb/s ar CA B3+B20 pa dienu, bet pa nakti, kad ir tikai B20, tad ātrumi ir līdz 7/13Mb/s, kas jau ir par maz priekš manas nakts interneta dzīves. Ar SoyeaLink down/up pa dienu ar CA B3+B20 ir līdz 70/8, bet naktī, kad ir vienīgi B20, tad ir līdz 30/18 Mb/s, kas mani apmierina. Pa retam ir arī labāki rezultāti un biežāk ir sliktāki 😲

 

Jāatzīst, ka pašam visus iespējamos rūtera/antenu variantus notestēt var sanākt diezgan sālīti... Labāk noteikti ir pieaicināt kādu, kam ir iespējas to visu notestēt. Vai nu jāņem aparātus uz izmēģinājuma laiku un jācenšas, lai nesabojā, kamēr testē 🤭 Jo precīzi pateikt, kāda iekārta, kādā vietā labāk darbosies ir diezgan nereāli.

 

Pamanīju arī, ka te ieteica Mikrotik LHG LTE 6, kas reāli dzīvē lielāku lejupielādes ātrumu par 94 Mb/s datora galā nenodrošinās, pat tad, ja tornis spētu nodrošināt 300 Mb/s. LHG ir 100 Mb/s ethernet ports. LHGG LTE 6 (tai, kas man zem gultas) ir 1Gb ethernet ports. Tā viš i! 🤔

Labots - esires
Labojumi, papildinājumi tekstā
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...