Jump to content

Auto audio sistēmas "čarkstoņa"


Stasss
 Share

Recommended Posts

Sveiciens! Ir sanācis nomainīt auto, un esmu atdūries pie problēmas.

Auto audio sistēma čarkst. Bet šķietami, tā nav beigtu skaļruņu problēma, drīzāk vaina varētu būt kaut kur citur, bet nav ne jausmas, kur meklēt vainu.

Skaņas čarkstoņa vairāk izpaužas uz liela skaļuma, pie nekvalitatīva satura. Jo kvalitatīvāks saturs, jo mazāka čarkstoņa. Čarkstoņa nav pie basa, bet tieši pie augšām, labās puses skaļruņos.

Tātad, ja vainīgi nav skaļruņi - tas var būt pastiprinātājs, galva, vai vadi? Vai pat esmu dzirdējis, ka softwariska problēma?

Auto - BMW E60 ar Logic7 audiosistēmu.

Link to comment
Share on other sites

Šķietami izklausās pēc beigtu skaļruņu problēmas. Kas liek domāt, ka tā nav?

Link to comment
Share on other sites

nezinu cik bembim tur sarežģīti izjaukt..bet sāktu ar to ka vietām apmainītu skaļruņus...tad būs skaidrs kur tālāk rakt

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kāds no iepriekšējiem saimniekiem būs bijis puskurls ar labo ausi un saregulējis balansu vairāk uz to pusi. 

Link to comment
Share on other sites

Man tādi joki vienā auto parādījās pēc kādas pasažieres dramatiskas izkāpšanas no mašīnas ar tai sekojošu druvju aizvēršanu ar cienījamu paātrinājumu.

Tieši augšas.

 

logic7 tak nav pati prastākā behu skaņa un tur varētu būt vairāk par vienu universālu visu frekvenču skaļruni?

 

Bet vispār audiosistēmas internetdiagnostika ir varen interesants pasākums ar apšaubāmu produktivitāti.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , versatile teica:

logic7 tak nav pati prastākā behu skaņa un tur varētu būt vairāk par vienu universālu visu frekvenču skaļruni?

Nē nav…

Link to comment
Share on other sites

Es sāktu ar telefonā ielādētu toņu ģeneratoru. Izietu cauri frekvencēm, lai saprastu kurā frekvencē tas notiek, tad lokalizētu trokšņus izstarojošo skaļruni/vietu. Pēc tam jau var osscar piedāvājumu, bet varētu būt vieglāk piebraukt uz šrotu, nekā otru pusi jaukt ārā. Tas var ari būt kāds svešķermenis, kurš pie noteikta skaļuma/vibrācijas rada pieskaņas.

 

Jābrauc pie kaspich, kuru te izmetāt :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Citas markas auto arī čerkstēja augšas , tika konstatēts, ka čerkst konkrēts pīkstulis. Pie vainas bija saplīsušais vads eņģu žņaugā. 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Bij gadījums ar savējo škodu, ar basiem, vienu aizmugures durvju skaļrunis pie lielāka basa diezgan dzirdami pļurkšķēja, protams galvā sadomāju ka skaļrunis beigts, atjaucu un nekā, ļurinājās tas poralonveidīgais materiāls, kas noizolē durvis no apšuvuma daļas, un izskatījās ka bija atnācis vaļā dabīga ceļā.

Salīmēju atpakaļ klāt ar abpusējo + hermētiķi, pagaidām viss ok. 

Link to comment
Share on other sites

Mehānika, stiprinājumi un konkrētas frekvences.

pirms 1 stundas , versatile teica:

vienā auto parādījās pēc kādas pasažieres dramatiskas izkāpšanas no mašīnas ar tai sekojošu druvju aizvēršanu ar cienījamu paātrinājumu.

 

Pirms 56 minūtēm , Kaspars12 teica:

Es sāktu ar telefonā ielādētu toņu ģeneratoru. Izietu cauri frekvencēm, lai saprastu kurā frekvencē tas notiek, tad lokalizētu trokšņus izstarojošo skaļruni/vietu. Pēc tam jau var osscar piedāvājumu, bet varētu būt vieglāk piebraukt uz šrotu, nekā otru pusi jaukt ārā. Tas var ari būt kāds svešķermenis, kurš pie noteikta skaļuma/vibrācijas rada pieskaņas.

 

pirms 4 stundām , Stasss teica:

Auto - BMW E60

varētu būt, ka arī no BMW E60 kāda būtne ir izkāpusi, kārtīgi aizcērtot durvis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Kaspars12 teica:

Jābrauc pie kaspich,

Kurš pateiktu, ka stass ir bomārs ar nojātu bomžu behu, kam nekad nav mainīti filtri un ir daun*s un pelna minimālo.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man tas pats, bet pie runāšanas nāk kaut kāds kroplis, nopirku sķalruni, tik neesmu ticis pie maiņīšanas ;(

Tev varētu būt pikstulis pipec, atjauc durvis norauj vadu no pīkstuļa un tad paskaties, kas notiek gaisā!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man bļerkst visi 4 durvīs esošie skaļruņi tiklīdz pagriež kaut bišku skaļāk, bet iepriekšējais īpašnieks laikam bija puskurls, kā pirmoreiz iebāzu atslēgu, lai padarbinātu, ieslēdzās audio un mati vien noplīvoja, labi, ka stiklus neizblieza :D

Šis tā mierīgi: rādžiņs nav oriģinālais, tiksi galā?

Noburkšķēju, tikšu, jau tikšu, loģiski, jāpērk jauni un jānomaina...

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , aoma teica:

Man bļerkst visi 4 durvīs esošie skaļruņi tiklīdz pagriež kaut bišku skaļāk,

Tur viss kas var būt. Jautājums, pie kāda skaļuma? Ja jau no neliela, tad jā, spoles pacepušās vai piekare beigta. 

Man vienam auto, ko iepirku, iepriekšējais saimnieks, lau gribēdams, bija aizmugurē ielicis celofānu, lai mitrums netiek klāt. Beigās skaļrunim tilpums nekāds un visas citas sekas

thumbnail.jpg

 

Protams, tie blaupunkt brīnumi tā pat tika izravēti, un sataisīts tā, lai kaut cik skan.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , ju teica:

Jautājums, pie kāda skaļuma?

Tiklīdz kaut bišku skaļāks par čukstu, bet necieš tieši basus, ja ekvalaizerī noņem nost visas apakšas, vidi un augšas ir ciešamas, bet nu tad skan takā trumulis :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , aoma teica:

Tiklīdz kaut bišku skaļāks par čukstu,

Ja tiešām tā, tad jau skaļruņi, visticamāk, beigti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šodien problēma tika atrisināta. Izrādas - tieši skaļruņu problēma arī bija. Kaut arī vizuāli un fiziski skaļruņi likās ideālā kārtībā, tehniski tie bija beigti. Visā auto tika uzstādīti citi skaļruņi no donora auto, un tagad skaņa Logic7 sistēmai ir vnk burvīga!

Atskaitījos, ja nu kādam šis pavediens noder..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Kaut arī vizuāli un fiziski skaļruņi likās ideālā kārtībā, tehniski tie bija beigti.

Jā, Stasi, līdzīgi man arī viens otrs dakteris saka... 😃

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Stasss teica:

tehniski tie bija beigti

Tad jau spoles gan jau pacepušās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...