Jump to content

Windows XP lietotāju skaits pasaulē


Mateushs
 Share

Recommended Posts

Ja saskaita visus vecos bankomātus, kaut kādas citas tehnoloģiskās iekārtas, tad tā varētu būt. Droši vien, arī symbian ir biežāk sastopama kā pēdējais andrītis.

Bet nu šādi darbojas standarta populisti, ka-kas elektorāts un tml.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ir manītas un rakstīta software priekš iekārtām, kas vēl darbojas ar Win 3.1. Ja darbojas un funkciju pilda, tad kapēc kautko mainīt? Ja vispār iespējams.

Link to comment
Share on other sites

 Man vecs laptops ar XP joprojām labi strādā konkrētai lietai - video ciparošanai. Btw, biju pārsteigts - pavasarī kaut kādi apdeiti pat atnāca.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Racer teica:

Man vecs laptops ar XP

Man salīdzinoši jauns (5 gadus vecs) laptops ar XP… Pat vairākiem - veseliem trim. Tiesa, caur VirtualBox. Ļoti ērti, ja reizēm vajag kādus vecus softus padarbināt.

Link to comment
Share on other sites

Man vecs laptops auto softiem diagnostikai, nepažēloju 27 $ jaunam aķim un pārdesmit ssd diskam, kuru, par laimi atbalsta, protams, bez interneta :D

Link to comment
Share on other sites

tautas valodā jūs sauc par santīmvīlētājiem (aut. piez. kapeikpisēji).

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Patīk jums vecajiem bukiem pafilozofēt pēc savām vērtībām.

Tehniku lielākoties jaunu pērk nejau tāpēc, lai tikai būtu jauna, smuka, bet tāpēc ka tai ir krietnāka ātrdarbība. Tas saprotams ka jums vairs dzīvē nekur nav jāsteidzas, un priekš tādām programmām ar kurām pat kalkulators tiktu galā, jaunu gadžetu nevajag. Bet pamēginiet ar to lūzni kaur Delfos ieiet, un tur arī lielais prieks par veco lūzni pazūd... 

Tā ka pietaupiet savas pērles..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tehnoloģiskām iekārtām, kaut kādam vecam kompim, kam ir firewire, ko izmantot kādu video iedzīšanai, tāds Xp ir OK.

Privātai lietošanai, tīri internetam un tml., nu tas ir mazohisms.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Kāpēc

Nu ja katram ir pa 5 datori un 3 telefoni, kuri paredzēti katrs savam cēlam mērķim, tad viss ok.

Man personīgi tas būtu apgrūtinājums.

Just now, jacobs teica:

Un, Stasi, mūsu gados laiks skrien ļoti ātri un jāsteidzās ir, jo vēl ļoti daudz kas jāpaspēj. Tas varbūt tev vēl šķiet, ka priekšā mūžība?😃

Man tā nešķiet.. Man drīzāk sajūta ka savos 35 jau ir tik maz laika, lai dzīvē visu paspētu.. tāpēc saku, ka man nav tik daudz laika priekš veciem dzelžiem, uz kuriem gaidīt..😁

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Tās nav dzimumattiecības ar santīmu. Ja tehnika darbojas, tad kāda jēga pāriet uz jaunākiem logiem. Man mēbeļu ražošanā strādā vecs CNC vēl uz Z80 procesora un strādā drošāk kā jaunāki modeļi, kuri mēdz uzkārties. Dzīšanās pēc jaunākajiem logiem vai jaunāka telefona, ar pēdejo operētājsistēmu, ir jaunu cilvēku īpašība. Tas gan ar vecumu pāriet, jo lielākais ienaidnieks ''labi'' ir vēl ''labāk''.

Tās ir dzimumattiecības, jo tu tu vai tava vadība žēlo tās dažas pakas, lai softu, kurš pelna naudu, pārrakstītu uz w8-10-11

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tad savos 35 tā arī vēl neesi sapratis, ka darbam konkrētam, kaut tai pašai autodiagnostikai vai CNC darbagaldam nevajag pēdējās paaudzes laptopu, kurš maksā kosmosu. Ka to datoru nekur nestaipa darbs - mājas, līdzi nevazā, tad tā arī stāv pie darba galda, ar to strādā nevis delfos sēd. Kā jau teica, tur pat interneta nav ļoti bieži. Kam tur to Ryzen 7 ?

Atnāk mājās un delfus skatās ar atbilstošu dzelzi. Jeb Tu domā ka visam jabūt vienā un jāstaipa tā kaste vinmār lidzi ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , mafijs teica:

Tad savos 35 tā arī vēl neesi sapratis, ka darbam konkrētam, kaut tai pašai autodiagnostikai vai CNC darbagaldam nevajag pēdējās paaudzes laptopu, kurš maksā kosmosu. Ka to datoru nekur nestaipa darbs - mājas, līdzi nevazā, tad tā arī stāv pie darba galda, ar to strādā nevis delfos sēd. Kā jau teica, tur pat interneta nav ļoti bieži. Kam tur to Ryzen 7 ?

Atnāk mājās un delfus skatās ar atbilstošu dzelzi. Jeb Tu domā ka visam jabūt vienā un jāstaipa tā kaste vinmār lidzi ?

jūs savos 50-60(??) vel neesiet sapratuši, ka laiks ir vērtīgākais dzīvē? un ja kāda no jūsu vecajām detaļām noklājas, tad to nebūs iespēja aizstāt? :D

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Man drīzāk sajūta ka savos 35 jau ir tik maz laika, lai dzīvē visu paspētu..

Jā, tad maniem puikiem bija pa kādiem 10 gadiem un bija pilnīgi jāpārorientē sava dzīve jauno laiku gultnē, rūpnīca jāapgreido, sava māja jāiekārto.

Taču šodien jāskatās, ko vēl var paspēt🙂, pa vidum vēl kādus no saviem 6 mazbērniem citreiz ganot. Lūk, tagad arī divi skuķi man ausī brēc..😃

Labi, jāiet strādāt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Tehniku lielākoties jaunu pērk nejau tāpēc, lai tikai būtu jauna, smuka, bet tāpēc ka tai ir krietnāka ātrdarbība.

Nu sieviešu kārtas pārstāves lielākoties pērk sakumā pēc izskata. Par pusaudžiem, jauniešiem es vispār klusēju. Tur "vērtība" mērās tāpēc, ka tāds ir citam.

P.S. Es arī turējos pie XP, kamēr apmierināja vajadzības.

Labots - Aigus
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Aigus teica:

Nu sieviešu kārtas pārstāves lielākoties pērk sakumā pēc izskata. Par pusaudžiem, jauniešiem es vispār klusēju. Tur "vērtība" mērās tāpēc, ka tāds ir citam.

P.S. Es arī turējos pie XP, kamēr apmierināja vajadzības.

ar VAZ arī pārvietojies? nogādā taču no A=>B veiksmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Nu kāpēc vienmēr it lēkšāna no vienas galējības otrā? Vidusceļa nav?

p.s. bieži te to esmu novērojis.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vienkārši ražotāji vecu iekārtu softu nepielāgo jaunām OS. Man arī darbā jātur dators ar XP, jo dažreiz jālabo tādas iekārtas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , mafijs teica:

Nu kāpēc vienmēr it lēkšāna no vienas galējības otrā? Vidusceļa nav?

p.s. bieži te to esmu novērojis.

skopa priekšniecība vienmēr meklēs lētāko variantu. savā praksē esmu veiksmīgi izmācījis visus, ka pirms 20 gadiem pirktais softs par x000 latiem ir jāapdeito, jo šodien nopirktais p3 procis ebayā par 200eur var arī rīt vairs nestrādāt. fig vairs kādam ar to seksu nodarboties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AlCohol teica:

fig vairs kādam ar to seksu nodarboties.

Ja visa pārējā tehnoloģiskā iekārta maksā 10kEUR un vairāk, un tā pilda savas funkcijas, tad ko tur mainīt.

Mums uzņēmumā bija sistēma, kam galā ir daudz specifiski dzelži, un sastāvdaļas izvietotas pa visu Latviju. Tur nomainīt tas viss prasa nejēgā ilgu laiku, daudz naudas. Sākumā jau tā arī tikai ķīlēja. Cietie diski, ja apstājās, bija jāremontē tas cietasi disks, vai jāklonē jauns. No 24/7 darbības bukses/gultņi bija izdiluši. Kamēr neizslēdza, viss kārtībā. 

Tagad gan ir jau nomainīta, jo vienā brīdī jau bija skaidrs, ka ilgi tā nevarēs vairs. Lai gan ilgi vēl bija jālāpās, kamēr iepirkums gāja un tml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

CNC tad jau labāk uz LinuxCNC uzlikt. Ja kautkādu koku jāfrēzē, tad jau varbūt nav tik svarīgi, bet kautkam precizākam Windows nebūs tā labākā izvēle.

Linux CNC nāk ar Real-Time kerneli. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 14 minūtēm , Didzis teica:

Esi gatavs pārtaisīt trīsdesmit gadus vecu darbagaldu uz Linux par piečuku?

Tīri intereses vai pašīzglītošanās pēc jau var viskautko darīt, citiem patīk mašinas ķidāt, citiem softwāri.

Nav jau tā ka arī tur kas būtu fiziski jāpārtaisa, pieinstalē blakus LinuxCNC un eksperementē :D

 

Link to comment
Share on other sites

Andri, beidz murgot ne pa tēmu.

 

LinuxCNC ir laba lieta, pats to esmu izmantojis iekārtām kuras ar to darbojas. Bet nu nevajag sākt jaukt desu ar rozīnēm, nepaliec kā dažs labs šeit esošais fanātiķis.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 9 minūtēm , rubb teica:

Andri, beidz murgot ne pa tēmu.

 

Kāda tad ir tēma?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vaitad es ko citu teicu? Skaidrs ka rūpnīcā neviens neko nemainīs un nav arī jēgas, es vairāk par hobij/personīgajiem projektiem runāju. Pārāk saasināti visi visu uztver :D

 

Tēma tak arī tāda bezjēdzīga, skaidrs ka XP vēl 50 gadus nekur nepazudīs. Tiks izmantots tik ilgi, kamēr ir kāds aparāts, kas viņu izmanto. Visas tās populārāko OS statistikas pa lielam ir savāktas no interneta apmeklētājiem, tāpēc pat ļoti tālu no patiesības un XP tur reti parādās un parādīsies. 

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 1 stundas , Didzis teica:

Pats galvenais, kapēc to darīt, ja viss darbojas???

Tāpēc, ka jo vairāk laika dzelzis ir nokalpojis, jo vairāk laika vajadzēs, lai viņu atgrieztu dzīvē. Skaidrs, ka strādājošas tehnikas apgreids ir ne pirmās prioritātes lieta, bet, ja budžets ļauj, par to ir jādomā. Jo pasaki pasūtītājam, ka gultiņu galus nevarēs tagad izdrāzt vēl četras dienas, jo aitišņiks Latgalītē meklē specifisku ISA slota karti no kuras paņemt donora čipu. Pagrozīs pirkstu pie deniņiem, labākajā gadījumā.
Un jā, esmu ar līdzīgām perversijām nodarbojies. Kamēr viss strādā, ir labi, bet miegs saldāks, kad zini, ka nav kritiski svarīgu dinozauru saimniecībā.

 

Var jau, protams, arī autiņam eļļu mainīt kopā ar šālēm un virzuļiem. Uz priekšu tak iet.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , versatile teica:

bet miegs saldāks, kad zini, ka nav kritiski svarīgu dinozauru saimniecībā.

Pats stulbākais, ka vecais CNC uz Z80 procesora perfekti darbojas, bet jaunāki aparāti kāreiz neļauj mierīgi gulēt. Jo jaunāks CNC, jo vairāk čakarējas.

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Procesors jau pats par sevi diez vai izbeigsies (lai arī var gadīties, kādam barošanas blokam nosprāgstot... teorētiski. Nevienu nosprāgušu ne-oc proci laikam neesmu redzējis).

Bet lērums iekārtām, sevišķi kādreiz, nāca visādas kartes uz tiem pašiem ISA un PCI slotiem, ar draiveriem, ko jauni win neatpazīst, ražotāji bankrotējuši/pārdevušies/vienkārši nekrāmējas ar veciem modeļiem. Var jau uz viņiem dusmoties, bet nu ja aiziet dīkstāvē naudu pelnoša iekārta, tad tas ir sliktāk, nekā reizi desmitgadē apgreidot daļu no tās. Parasti visādi citi labumi arī klāt nāk, ko varbūt uzreiz nenovērtē, bet ar laiku iepatīkas un jaunas iespējas paver. Par frēzēm nezinu, bet citās jomās ir bijuši gadījumi.

 

Atsevišķa vieta ellē ir tiem ražotājiem, kas sava dzelža softu ir uztaisījuši ar piesaisti mātesplatei/hdd, un paredzējuši iespēju licenci pārnest uz citu datoru... ar disketēm.
Mljac, kurš taisās piratēt to softu, kas bez tā dzelža nav lietojams?! Un skaidri var redzēt, ka tur vesels departaments ir dabūjis prēmiju un lepojas ar sevis izstrādāto sesuritī.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas Z80 jau arī 10x vienkāršāks kā mūsdienu $1 Atmel mikrokontrolieris, ko kabatas lukturī var atrast, ne tur kādā sarežģīta OS, ne softwāre. Nav jau īsti kam tur saiet grīstē, ja strādā, tad strādā.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...