Jump to content

Pērku slāpekļskābi (mazliet)


zeds
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Pērku mazliet slāpekļskābes.

Nevajag sliktiem mērķiem - vajag izkodināt no motocikla motora galvas nolūzušu skrūvi kuru ar citām metodēm ārā dabūt nevar.

PM ja kāds var notirgot.

Link to comment
Share on other sites

kā domā, ka tev tik skrūvi ē'dis un apkārtējo materiālu ne?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jema teica:

kā domā, ka tev tik skrūvi ē'dis un apkārtējo materiālu ne?

 

jā. Jo alumīnijs ar slāpekļskābi reaģē ļoti  aktīvi veidojot oksīda plēvi. 

Es pats vēl neesmu šo metodi mēģinājis, bet tas izskatās apmēram tā 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad jaunībā strādāju Olaines ķīmijas uzņēmumos, tad arī tur slāpekļskābe pienāca alumīnija cisternās.

Bet tā, to skābi var dabūt kādā piena kombinātā, ja kāds čoms tur strādā.

Link to comment
Share on other sites

Skrūves vītnē ir jāiedabū etiķis, kaut wd, ar mazu urbīti centrā jāieurbj, varbūt jāziedo kāds vecs instruments, parasti vītņgriezis, kuru stingri iesēdina, tad ar pusautomātu pieķer ručķu un uz izjūtām skrūvē ārā, kustinot abos virzienos, galvenais nenolauzt jau sākumā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , zeds teica:

ar citām metodēm ārā dabūt nevar.

Tīri intereses pēc iemet bildi.

Link to comment
Share on other sites

Mehāniski ārā dabūt, īsti riktīgi iekorodējošu, Fe skrūvi no Al detaļas, to pašu nesabojājot, ir neiespējama misija.

Ne jau velti es visur tur, kur vajag un arī nevajag, jau laikus skrūvēju Inox utml.🙂

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

pavisam nesen redzēju "friction welding", nav tāda iespēja?

"inertia welding"

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Cienītie  kolēģi viss pārējais jau tika izmēģināts...

Es nevaru iemest bildi jo man nav ar ko uzņemt makro fotogrāfijas, bet M6 skrūve ir nolūzusi šķībi apmēram 1.5mm zem vāka līmeņa.

Tāpēc viņu nevar nekā satvert. Tur jau ir caurums kurā ir nolūzis ekstraktrors, tāpēc tagad mēģinot urbt urbis arī ar stacionāro urbjmašīnu tur vairs iekšā neiet, 

bet mēģina virzīties uz sānu lai cik viegli es mēģinātu urbt.  Piemetināt kaut ko arī nevar neriskējot sabojāt plāno sieniņu tur apkārt.

 

P.S. mani tracina Latvijas likumi kas aizliedz pirkt ķīmiju privātpersonām.  Dibināt firmu lai nopirktu slāpekļskābes pudelīti man arī liekas pilnīgs idiotisms.

Just now, jacobs teica:

Mehāniski ārā dabūt, īsti riktīgi iekorodējošu, Fe skrūvi no Al detaļas, to pašu nesabojājot, ir neiespējama misija.

Ne jau velti es visur tur, kur vajag un arī nevajag, jau laikus skrūvēju Inox utml.🙂

Jacobs: vispār jau skrūvējot ņeržu iekšā alumīnijā  var dabūt galvanisko koroziju tā ka tur cik garš tik plats.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, zeds teica:

var dabūt galvanisko koroziju

Bet var arī praksē nedabūt☺️, neradot īpašus apstākļus un ko nevar salīdzināt ar Fe un Al seksu līdzīgā vidē. Visādā ziņā, simtiem

reiži pārbaudīts visās manās vadības kastēs Al montāžas plāksnēs, radiatoros , tāpat dažādos reduktoros utml.

Arī manos augšminētajos piemēros slāpekļskābes glabāšanas telpās piena kombinātos u.c. darbības ar ķimikātiem dažādās citās ražotnēs.

Krievu laikos Rīgā, Tērbatas ielas ķīmisko reaktīvu v-lā, es vēl skolnieks, brīvi, ļoti daudz ko gan varēju iegādāties.☺️

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jacobs teica:

Krievu laikos Rīgā, Tērbatas ielas ķīmisko reaktīvu v-lā, es vēl skolnieks, brīvi, ļoti daudz ko gan varēju iegādāties.☺️

😭

Link to comment
Share on other sites

16.07.2022. , 11:48, zeds teica:

Tur jau ir caurums kurā ir nolūzis ekstraktrors, tāpēc tagad mēģinot urbt urbis arī ar stacionāro urbjmašīnu tur vairs iekšā neiet, 

bet mēģina virzīties uz sānu lai cik viegli es mēģinātu urbt. 

Meklē kādu aliexpress frēzi kas ņemtu to ekstraktoru un miers, vēl paveiksies ka tāds štrunts viņiem ir ES noliktavās un nebūs ilgi jāgaida. Kkko kas te video līdzīgs 

laikam saucas diamond hole saw

 

Labots - hackey
vajadzēja papildināt
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...