Jump to content

Elektrības patēriņa izsekošana


hackerman
 Share

Recommended Posts

Pirms 15 minūtēm , uldise teica:

nekas neesu mērījis, cik tāda duša tērē

Es gan nenoslinkoju. 5l pudele gandriiz pilna pietek 35 sekundees.

Link to comment
Share on other sites

Tad ar steigu klausuli maini, tas nav normāls patēriņš!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , MasteR's teica:

sludinājums, 120Eur

tad jau lietotu ņēmi? jo nu jaunam cena protams paliela..

Link to comment
Share on other sites

Dusha jau taa zelta eko-shmeko:)Klausule ar dazhaadien aeratora rezhiimiem, meeriiju to kuraa dushojos. 

Link to comment
Share on other sites

Cik tev ūdens spiediens? 5L 35 sekundēs tas ir kaut kautkas nesaprotams ;(

Link to comment
Share on other sites

MasteR's
pirms 1 stundas , uldise teica:

tad jau lietotu ņēmi? jo nu jaunam cena protams paliela..

Jā, riskēju, bet beigās ir tā vērts jo vizuāli bija ļoti maz lietots. Un viss strādā jau 2 mēneši no vietas, ja 4 mēneši nostrādās, tad jau būšu atpelnijis ieguldījumus un ies tikai plusā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , MasteR's teica:

Salīdzinot ar pagājušo gadu patēriņš no 340kwh uz 200kwh.

Ja fiksētais tarifs, tad labi. Ja briža, varētu pat nebūt ekonomija, t.i. nebūs iespēja vispār ietaupīt.

Link to comment
Share on other sites

Ar kolektrou salīdiznoši liela ķēpa (šķidrums un tā). Ir kas otru tenu vai tml. pieslēdz pa tiešo pie saules beterijām. Tur ne invertoru vajag, ne ko citu. Nu, jā, kādu termostatu un elementāru aizsardzību prasās.

 

Ja par patēriņiem. Paskatījos, man boileris tīri uzturēšanai apēd kādas 2kWh pa dienu. Tas ir 100l Ariston gadu vecs boileris. Tagad neesam mājās, skatījos, kāds vakar bijis patēriņš boilerim. Nez, paskatīšos kas šodien. Vai jāpatin grafiks kaut kur atpakaļ, uz Jāņiem, piemēram, kad vairākas dienas nebijām.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 2 stundām , ju teica:

Ar kolektrou salīdiznoši liela ķēpa (šķidrums un tā). Ir kas otru tenu vai tml. pieslēdz pa tiešo pie saules beterijām. Tur ne invertoru vajag, ne ko citu. Nu, jā, kādu termostatu un elementāru aizsardzību prasās.

Par saules kolektoru piekrītu. Bet par tena barošanu pa taisno no paneļa bez inventora gribētos dzirdēt vairāk. Kas tas par tenu? No paneļa nāk ~30 volti, ir kaut kādi speciali teni kuriem ar to pietiek?

Link to comment
Share on other sites

Tenam ir principā vienalga, kāds tur spriegums. Ja tas iedod spriegumu un strāvu, tens to pārvērtīs siltumā.

Protams, zemākam spriegumam prasīsies resnāki vadi, lai tajos nepazustu viss labums. 

Bet paneļus jau var saslēgt tā, arī lai spriegums ir lielāks.

Link to comment
Share on other sites

Ja negribat lielu  elektrības patēriņu kas aiziet zudumos, tad nelieciet lielāku boileri kā vajag . Jo lielāks boilers , jo lielāka virsma jo vairāk aiziet gaisa sildīšanai. Otrs - nevajag likt pārāk augstu ūdens temperatūru . . Nu varat paši apskatīt siltumpretestības koeficienta mērvienības . m2xK/W. Nu, jā ja vēl pašam boilerim siltumizolācija tik ''lai būtu'' ( parasti lētajiem) tad nav ko brīnīties. Agrāk , normālu ražotāju mantām bija siltumzudumu dati. Tagad... kad pētīju ko tirgo, tā arī neatradu. Caurplūdes- tāpēc jau ir ekonomiski, jo nepārtraukti nesilda gaisu. Nu tik , cik caurules līdz krānam, kad sāc laist ūdeni.

PS nu dažiem ražotājiem ir tie siltuma zudumi. Reku var apskatīt. Tie čehi laikam pārāk pareizi, ja dot šo parametru. Nu labi var redzēt cik lieli zudumi ir 100l  (0,88 kW 24st) un 160 l (1,39)  .Uzliek tauta lielu , ar principu lai ir  krutāk, un pēcāk brīnās kur tik liels elektrības patēriņš, kaut to ūdeni lietoju maz.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Tenam ir principā vienalga, kāds tur spriegums. Ja tas iedod spriegumu un strāvu, tens to pārvērtīs siltumā.

Dīvains apgalvojums! Tenam tu vari iedot mazāku spriegumu, būs maza caurplūdes strāvā, kā tu taisies iedot to lielo strāvu lai izmantotu resnos vadus mazliet neskaidri :dance3:

Tu oma likuma nedaudz sapinies!

 

Link to comment
Share on other sites

Nu cilvēks domāja ka ja tens patērē tipa 1kWh, tad tas viss pārvēršas siltumā nevis kaut kādos mistiskos zudumos kā dažreiz reklāmās.Būs mazāks spriegums, būs mazāks elektrības patēriņš laika vienībā, bet arī attiecīgi mazāk siltuma un ilgāk sildīs tos ''100l''. Beigās tāpat sasildīs ja neviens to ūdeni netērēs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , oxygen teica:

100l  (0,88 kW 24st) un 160 l (1,39)  .Uzliek tauta lielu , ar principu lai ir  krutāk, un pēcāk brīnās kur tik liels elektrības patēriņš

Rupji piemetot un salīdzinot 100 l pret 200 l boilera siltumzudumus mēnesī, tās ir liekas 24kWh, ja es pareizi saprotu?

Vai ~5 eiriki. Pagājušo mēnesi samaksāju 125 eirikus par elektrību. Ne velti es augstāk runāju par ''kapeikas pisšanu''😏

Protams, ja ienākumi kapeikās skaitāmi, tad jā. Tas viss tāpat attiecās arī uz citiem taupīšanas ''knifiem''. Protams, ja tā ir reliģija, tad es neko...

Nesen man brāļa atraitne lūdza, lai viņas 15 gadu veco lūzni, zāles pļāvēju atremontējot, t.i. ''rūsu pārmetinot''. Es teicu, lai pērk jaunu, pažēlojot

sevi, nevis naudu. Apvainojās, aizgāja pie kaimiņa, lai tas sakleķē. Bet viņas iespējas ļauj nopirkt, teiksim, pāris simtus tādus pļāvējus...😀

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , jema teica:

kā tu taisies iedot to lielo strāvu lai izmantotu resnos vadus mazliet neskaidri 

Būs tievāki vadi, tajos pazudīs vairāk. Nu OK, tur pie viena panelīša un 30V tiešām varētu nebūt kritiski, varētu arī kaut vai 1.5mm2 vilkt. Pierunāji.

Bet nebūtu loģiski likt vienu paneli. Salikt dažus, saslēgt, lai ir normāls spriegums, un tad var arī par vadiem jau vairs tik ļoti nesaspringt, pietiks ar 2.5mm2, ja nav baigi tālu (pāri sētai vai tml.)

pirms 13 stundām , oxygen teica:

cik lieli zudumi ir 100l  (0,88 kW 24st)

Manam modernajam aristonam pie 65C reāli sanāk tuvāk 1,5kWh (nezinu cik ražotājs uzrādījis). Ja tur vēl lielāku t, būs vēl vairāk. Un tās jau būs kādas 50kWh mēnesī.

 

pirms 7 stundām , jacobs teica:

Vai ~5 eiriki.

nav jau te runa tik ļoti par tiem 5 EUR, bet kāpēc ņemt kaut ko, kas nav vajadzīgs? t.i. par to, ka 2 cilvēkiem pilnīgi pietiek ar 100l boileri un vēl pāri paliks. Ja tur būtu minēts, ka viņi 2x dienā iet vannā, tad cita lieta. Bet tur tieši duša bija minēta.

 

Link to comment
Share on other sites

Pievienošos strīdam par to ko @ju domāja par "tenam vienalga kāds spriegums"

 

priekšvēsture.

priekš āra baseina uzmeistaroju saules kolektoru no tērauda paneļu radiatora. 0.8m2 saulainos brīžos spēj izcelt līdz 600w kas nedaudz atpaliek no piem. SelSol w/m2 rezultāta. Bet ar 0.8m2 ir par maz, šādus vajadzētu vēl 2 vismaz, tur vajadzīgs siltummainis, garas siltinātas caurules. Sanāk diezgan ķēpīga padarīšana. 

Aizdomājus, ka racionālāk tiešām var sanākt sakarināt saules paneļus kurus virknē līdz 240v varētu vienot pa taisno pie tena.

 

Arī 40-80v tam kautko vajadzētu sildīt, kas saprotu arī ir @ju doma. Iespējams tā nevar, ja paneļiem bija kautkādi optimāli V A režīmi ko ļauj uzturēt kontrolieri, bet 1-2 kW tens auksts (piecēlos un aizgāju nomērīju) man ir 27 Omi, ā nu nav tik traki, gluži īsslēgums tas nebūtu gan. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Manam modernajam aristonam pie 65C reāli sanāk tuvāk 1,5kWh (nezinu cik ražotājs uzrādījis)

Visticamākais ka vispār ''kautrīgi'' noklusē šo parametru, jo siltuma izolācija nav līmenī. Parasti publicē tie kam nav jākautrējas par kvalitāti. Par  siltumizolācijas kvalitāti vislabāk var redzēt saldētavās. Tur jābūt parametram cik ilgi var bez elektrības līdz sāk kust. Nu vieniem 6st, citiem, dārgajiem pat vairāk kā 24 st. Domāju ka boileros tas pats- ražotājs ekonomē uz katru centu.  Nu lai varētu konkurēt ar cenu. Tā ir mūsdienu konkurences bēda- visādi ķīnieši nospiež cenu, normālie ražotāji sāk nolaisties līdz ķīniešu līmenim. Šito esmu novērojis ar Bosh instrumentiem , kad ''agrāk zaļe bija zaļāka'' kamēr tirgus nebija pārpludināts ar ķīniešu lētajiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

23.07.2022. , 12:44, jema teica:

Ir fizikas likumi kurus nevar apmānīt. Kas attiecās uz boileri, ik pēc 4 gadiem ir jāmaina sildelements un magnija anods, tas arī ir viss, nekādas rakešu zinātnes tur nav un neko ieekonomēt tur nevar!

Kāpēc jāmaina sildelementu?

Kāpēc magnija anodu jāmaina ik pēc 4 gadiem, ja tas tiek "nograuzts" jau gada, max divu gadu laikā?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tikai man novērojums vairāk ka 20 gadu laikā, kas attiecās uz anodiem , nepērc mazu tievu, uzvēlies garu un resnu, daudz gadiem pietiks :good:

Link to comment
Share on other sites

Iepriekš nebiju aizdomājies, ka kaut kādos gadījumos caurplūdes sildītājs varētu būt pat ekonomiskāks.

Ko biedri ieteiktu ūdens uzsildīšanai (šobrīd 2 cilvēki) 3 telpām (virtuve, 2 vannas istabas), ja apkure tiks nosegta ar gaiss-ūdens siltumsūkni? 
Varianti:

  • Boileris siltumsūknī (daļa no iekšējā bloka). No vienas puses jau forši, ka mazāk vietas aizņem. No otras - ja kaut kas plīst, tad var palikt gan bez apkures, gan bez siltā ūdens.
  • Atsevišķš boileris/-i
  • Caurplūdes sildītāji

Elektrības pieslēgums: 3 fāzes, 25A.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , jema teica:

Tas ir tikai man novērojums vairāk ka 20 gadu laikā, kas attiecās uz anodiem , nepērc mazu tievu, uzvēlies garu un resnu, daudz gadiem pietiks :good:

Nav man 20 gadus ilgas pieredzes ar boileri, bet nu tagadējo lietoju gandrīz 10 gadus. Nemācēšu teikt, cik ilgi viņš vēl pirms mums tika lietots. Boileri sanāk tīrīt +/- reizi gadā, tad arī var novērtēt, vajag to anodu mainīt vai nē. Anodu ņemu lielāko, kāds pieejams - par "mazu tievu" nevarētu nosaukt. Sildelementu līdz šim nav bijusi vajadzība mainīt, pietiek ar notīrīšanu.

 

Boileris 100L, 1.5kW, mēnesī notērē kādas 250 kWh (2 pieaugušie + 2 mazi bērni). Boileris vienlaicīgi ir arī radiators - virsmas temperatūra augšgalā par 7-10 grādiem siltāka nekā apkārtējās vides temperatūra :D Būtu mazāk redzamā vietā, varētu ietīt kaut kādā izolācijā.

 

Pirms 6 minūtēm , itanium teica:

Boileris siltumsūknī (daļa no iekšējā bloka). No vienas puses jau forši, ka mazāk vietas aizņem. No otras - ja kaut kas plīst, tad var palikt gan bez apkures, gan bez siltā ūdens.

Kāds ir plāns - cik bieži tam SS būtu jāplīst? Ja ziemā saplīsīs, tad siltā ūdens neesamība, šķiet, būtu mazākā bēda.

 

Pieņemot, ka tas SS ūdeni silda efektīvāk nekā "plika elektrība", tad es skatītos tajā virzienā. Kā rezerves variantu varbūt paņemtu kādu lētu caurplūdes sildītāju. Izrādās, vienfāzīgos priekš izlietnes var par 40-50 EUR dabūt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Izrādās, vienfāzīgos priekš izlietnes var par 40-50 EUR dabūt.

jā, bet nu ražība tur būs nekāda.

Link to comment
Share on other sites

SS boilerii iekshaa ir arii elektriskais sildiitaajs, vareesi paarsleegt avaarijas rezhiimaa un sildiit uudeni pa daargo, ar tenu.

Bet ja elektriiba pazuud? Man laukos bija rokas uudens pumpis, maajaa uudens bija roku mazgaajamaa traukaa un, kad 1x meenesii gaaja vannaa, uudens katlus sildiija uz kraasns. Velju mazgaaja un spieda ar rokaam. Tocha arii bija sausaa...

 

Link to comment
Share on other sites

@uldise, es to minēju kā rezerves variantu gadījumā, ja SS salūzt. IMHO ar viņa ražību vajadzētu pietikt, lai "krīzes situācijā" nebūtu jāsaldē rokas 4 grādus aukstā ūdenī.

 

Pirms 2 minūtēm , jozhix teica:

Bet ja elektriiba pazuud? Man laukos bija rokas uudens pumpis, (..)

Šogad arī tādu nopirku, pagaidām gan vēl nav sanācis izmēģināt - jāuztaisa kaut kādu pārvietojamu "bāzi", pie kuras viņu stiprināt. Vasarā varētu likt ārā (pirms sūkņa salikti trejgabali ar pretvārstiem), ziemā varbūt var mēģināt lietot arī mājā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

SS salūzt

nedomāju, ka tur bēda būs ar to, ka SS lūzīs - gaiss-ūdens SS, lai to ūdeni uzsildītu kaut vai uz tiem 40 grādiem, būs jāstrādā ļoti aktīvi. ja nelielie mīnusi ar lielu mitrumu kā pie mums te ir ļoti bieži, tas SS aizsals ļoti bieži. līdz ar to, ka tik beigās nesanāk lētāk to ūdeni vienkārši ar elektrību sildīt. vasarā protams cits stāsts, tur SS ir ok.

es savējam SS arī varu pielikt tādu boileri - bet apskatoties cenu starpību starp parasto boileri un SS paredzēto, es tur pāris gadus varēšu uz elektrību kurināt, kamēr pa nullēm tas pasākums nostāsies.

bija doma arī ar caurplūdes, jo 3x32A, bet kaut kā nesataisijos - strāvas tur milzīgas tomēr..

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , jozhix teica:

Bet ja elektriiba pazuud? Man laukos bija rokas uudens pumpis, maajaa uudens bija roku mazgaajamaa traukaa un, kad 1x meenesii gaaja vannaa, uudens katlus sildiija uz kraasns. Velju mazgaaja un spieda ar rokaam. Tocha arii bija sausaa...

Tad dodos citur, kur siltāks, kamēr salabo. Lētāk un krietni foršāk nekā taisīt papildus krāsnis, katlus un sauso tualeti.
Zemes gabals neatrodas vietā, kur regulāri zūd elektrība.

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoju savos laukos 42 gadus. Neplānoti elektroatslēgumi bijuši ne vairāk kā 5x un ne ilgāk par 6h. Škiet, gan tajā vētras reizē, kad lielie balsti gāzās, bija ~10h.

Tā kā ne visur traki iet. Lai gan ir pašam nopietns UPS mājai. Sīkā pārslēgšanās noraustīšanās, pēdējā piecgadē parādījās. Lai gan atceros kādā 2000. gadā pāris mēnešus varēja iztikt vispār bez kāda izsitiena. Bija darbnīcā pulkstenis bez rezerves baterijas, kurš reaģēja momentā.

Šodien, ja ilgāk zudīs elektrība, tad zini, krievs ir atnācis.😀

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 8 stundām , Usins teica:

Arī 40-80v tam kautko vajadzētu sildīt, kas saprotu arī ir @ju doma. Iespējams tā nevar, ja paneļiem bija kautkādi optimāli V A režīmi ko ļauj uzturēt kontrolieri, bet 1-2 kW tens auksts (piecēlos un aizgāju nomērīju) man ir 27 Omi, ā nu nav tik traki, gluži īsslēgums tas nebūtu gan. 

Vienam 200W panelim pie tāda sprieguma tas būs 5A un 2.5A un 400W panelim attiecīgi 10A un 5A.

Ja pretestība ir 27Ω tad visu var sarēķināt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...