Jump to content

Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Aktuālā ziņa ir tāda, ka sākot meklēt SAVU ĪSTO banku internetā, kurā veikt kādus pirkumus un maksājumus, var gadīties nevis PAŠAM UZDRUKĀT ADRESI, bet uzklikšķināt uz GOOGLE piedāvāto izvēlni un tur trāpīt uz BLĒŽU IZVEIDOTU PSEIDOBANKAS ADRESI, kas izskatās kā īstā.

Nu, tur kāds burtiņš, punktiņš vai kas vēl adresē drusku atšķiras, bet ekrāna skats kā īstai bankai.

Tad nu labticīgais pilsonis tos savus datus, klienta numuru un kodus ievada un tie, protams, nonāk tur, kur tiem jānonāk - pie blēžiem. Tie tad nu darbojas ĪSTAJĀ bankas lapā.

 

Kas svarīgi - GOOGLE šeit tās nepareizās adreses kā reiz arī piemet ko izvēlēties.

Nav jau nekāds noslēpums, ka GOOGLES pirmo lapu izvēlnes par attiecīgo meklējamo objektu šad tad ir manipulāciju produkts. Meklējot produktu, vienu firmu piedāvajums ir pirmajās vietās, meklējot kādu strīdīgu tēemu, reizēm pirmajas lapās ir objektīva, pārbaudīta informācija un reizem ne, meklējot personu, reizēm pirmajās lapās nezin kāpēc ir pārsvarā pārlieku slavējoši vai arī ķengājoši komentāri vai kas cits. GOOGLES pirmo lapu adreses ir produkts, pakalpojums, manipulāciju objekts, jo kurš tad meklēs kaut ko vēl!?

 

Parastam patērētājam, kamēr GOOGLE pārlieku kaut ko reklamē vai arī izceļ kaut kādu informāciju un tas viss ir produkts, ko pats informācijas meklētājs nav pasūtījis, līdz šim nav bijis nekas iebilstams. Nu, un, pašķirs otru, trešo lapu un atradīs. Taču, ka pierāda neīsto banku lapas, nešķir vis. Slinks. Ko tur daudz drukās pilno adresi vai meklēs, izlasīs pirmās lapas anotācijas papildinājumus pie adresēm un kaut kāda aina būs, par ko stāsts. GOOGLE taču. Kā pirms pārdesmit gadiem - to taču teica televīzorā!

 

Tad nu te tā karma pie tā patērētāja atnāca gan. Stulbums, vai varbūt slinkums tiek kapitalizēts. Līdz šim veidoja savu viedokli no pirmo lapu satura un tagad uzlikšķināja uz GOOGLES piedāvāto izvēlni. Banku.

 

 

Vai tai GOOGLEI kaut kas vispār jāievēro? Iešmugulēt neīstu adresi!

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

  • Raimonds1 changed the title to Google un neīstās bankas.
AndrisBB

Man liekas tā ir viena no pamatlietām, ko jebkuram interneta lietotājam 2022.gadā būtu jāzin - pārbaudi adreses, pārbaudi no kurienes emails utt, it īpaši ja darīšana ar naudu.

Nevis reģistrējies visās lapās pēc kārtas, kur kautko prasa.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Raimonds1 teica:

Vai tai GOOGLEI kaut kas vispār jāievēro? Iešmugulēt neīstu adresi!

Luminor gadījumā absolūti nevajag nekādu Google. Iedrukā luminor.lv un tu jau esi krāpnieku nagos, ja vienu lieku ''punktiņu, komatiņu'' tālākās darbībās garām palaidīsi. Luminor, protams arī cīnās pret to... Apmēram, vienīgi tādā veidā, ka uzraksta uz žoga ''Nikns suns!'', atstājot sētas vārtiņus vaļā.😀

Link to comment
Share on other sites

@Raimonds1nu Tu kā foruma lielākais analītiķis varēji takš ielikt nevis vaimanu gabalu, bet gan skaidri aprakstītas algoritmiskas darbības, kas google jāieliek savā dzinī, lai šādas nekrietnās lietas nenotiktu. Ar pāris linkiem uz YouTube spečuku lekcijām.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Uzliec brauzerim kā defaulto nudevista duckduckgo un nevajadzēs lamāt gūgli.

 

p.s. varēsi lamāt duckduckgo🤣

Pirms 24 minūtēm , AndrisBB teica:

Vaitad Google var manuāli izsekot

Vai tad nevar? 😮

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Idiotiem naudu nevajag.

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 17 minūtēm , zeds teica:

idiotiem idiotu problēmas.

man gan šķiet vel stulbāk iedomāties, ka es nekad nekad neikritīšu 😁

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Parasti ganjau scenārijs ir tāds ka kāds grib tikt uz Luminor. Atver browseri, ieraksta Googlē 'luminor' un iet uz pirmo linku, vada iekšā savus loginus utt.

Ja to dara no telefona, tad tur vēl neuzkrītošāk var iesmērēt kādu citu lapu.

 

Pirms 36 minūtēm , Jurkins teica:

Vai tad nevar? 😮

Visu var ja baigi gribās, bet ja katram brendam sāks pielikt kautkādus izņēmumus, tad tas sāks palikt dārgi, prasīs papildus resursus utt.

Šad tad gadās gandrīz iekrist uz visādiem pūkšķerēšanas emailiem. Atnāk emails no kāda, kas kopē eksistējoša kolēģa vārdu/uzvārdu kautko prasot ar darbu saistītu, īpaši neiedziļinies un sāc jau gandrīz rakstīt atbildi. Pusceļā sāc domāt, pag, kapēc viņš man to prasa.

It īpaši kad dienā ienāk 50 visādi emaili (reāli), kur kāds kautko grib. Sāc zaudēt modrību.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kā var tik vienkāršu lietu - "esiet uzmanīgi, skataties kādā linkā ievadiet datus" uzrakstīt 4as pilnīgi bezsakariigaas rindkopās, vnk kā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

Visu var ja baigi gribās

Es tak smejos.😁

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs

Risinājums ir elementārs - iebakstīt korektu adresi (bankas, šmankas, elektrības vai dajebko), un pēc tam KOREKTO adresi ievilkt bookmarkos  - viens klikšķis un gatavs. Bez apšaubāmiem linkiem un citiem sūdiem. Bet lietotāji taču ir stulbi - fakts.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Kā var tik vienkāršu lietu - "esiet uzmanīgi, skataties kādā linkā ievadiet datus" uzrakstīt 4as pilnīgi bezsakariigaas rindkopās, vnk kā?

Takš mākslinieks. 

Pirms 4 minūtēm , Mõbijs teica:

Bet lietotāji taču ir stulbi - fakts.

Nu nevajag uzreiz tā. Ir vairums interneta lietotāju, kuri nesaprot atšķirību lapu dizainos, un visas pārējās nianses, un arī nesapratīs. Un tad nu nebēdņi šos visus trikus izmanto. Standarta interneta useris (opis, ome) nespēs aptvert tādas lietas, bet nu neba tāpēc viņus par stulbiem saukt.

Link to comment
Share on other sites

Risinājumu neapšaubu, tas ir labs. Es par to otro vairāk..

Drīzāk būtu pārmetums drošības dienestiem.

Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu citu lietu - kā krāpnieki pamanās apiet visas tās uberkrutās drošības sistēmas, tipa kodu kalkulators, Smart ID vai pat kodu karte. Nu labi, veicu, piemēram telefona rēķina apmaksu viltus bankā. Lai samaksātu ar kodu kalkulatoru vai kodu karti, jāievada DIVUS kodus. Tie nonāk krāpnieku rokās. Ko tas viņiem dod? Lai veiktu nākošo darbību banka taču prasa CITUS kodus, kurus krāpnieki nezina. Nezinu, cik nopietni aizsargāts ir Smart ID, kur ir tikai divi PIN kodi. Jeb krāpnieki jau visas drošības sistēmas ir uzlauzuši, ka, lai uzzinātu šifrēšanas atslēgu pietiek ar vienu maksājumu viltus internetbankā?

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , M_J teica:

Es nesaprotu citu lietu - kā krāpnieki pamanās apiet visas tās uberkrutās drošības sistēmas, tipa kodu kalkulators, Smart ID vai pat kodu karte. Nu labi, veicu, piemēram telefona rēķina apmaksu viltus bankā. Lai samaksātu ar kodu kalkulatoru vai kodu karti, jāievada DIVUS kodus. Tie nonāk krāpnieku rokās. Ko tas viņiem dod? Lai veiktu nākošo darbību banka taču prasa CITUS kodus, kurus krāpnieki nezina. Nezinu, cik nopietni aizsargāts ir Smart ID, kur ir tikai divi PIN kodi. Jeb krāpnieki jau visas drošības sistēmas ir uzlauzuši, ka, lai uzzinātu šifrēšanas atslēgu pietiek ar vienu maksājumu viltus internetbankā?

Nē , bet ir limits cik var bez pin pārskaitīt. 30 eiro laikam var aizskaitīt, neesmu sen skatītjies. ja tu simts lohus savāc, tad smuka nauda sanāk.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , M_J teica:

Es nesaprotu citu lietu - kā krāpnieki pamanās apiet visas tās uberkrutās drošības sistēmas, tipa kodu kalkulators, Smart ID vai pat kodu karte. Nu labi, veicu, piemēram telefona rēķina apmaksu viltus bankā. Lai samaksātu ar kodu kalkulatoru vai kodu karti, jāievada DIVUS kodus. Tie nonāk krāpnieku rokās. Ko tas viņiem dod? Lai veiktu nākošo darbību banka taču prasa CITUS kodus, kurus krāpnieki nezina. Nezinu, cik nopietni aizsargāts ir Smart ID, kur ir tikai divi PIN kodi. Jeb krāpnieki jau visas drošības sistēmas ir uzlauzuši, ka, lai uzzinātu šifrēšanas atslēgu pietiek ar vienu maksājumu viltus internetbankā?

Tas kods tiek prasīts no Tevis jau priekš krāpnieciskas operācijas, kura reālā laikā vienlaikus ar tavām darbībām tiek veikta īstajā interneta bankā. Tā ka kods ir derīgs un pārskaitījums notiek.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , e = d teica:

Tas kods tiek prasīts no Tevis jau priekš krāpnieciskas operācijas, kura reālā laikā vienlaikus ar tavām darbībām tiek veikta īstajā interneta bankā. Tā ka kods ir derīgs un pārskaitījums notiek.

Tas visu izskaidro. Paldies! Kaut kā nebiju iedomājies, ka cilvēks, atverot pirmo Googles izmesto linku, varētu pārskaitīt visus mūža iekrājumus. Par telefonu samaksāt - to vēl varētu saprast.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Daiļais teica:

Es atkal nesaprotu kāpēc nevar izsekot kur tā nokrāptā nauda aiziet un paliek?

Var izsekot, tikai tas neko nedod. Aiziet parasti uz kontu, kura piekļuves līdzekļus īpašnieks ir notirgojis krāpniekiem. Un tiklīdz nauda kontā, tā tiek izņemta bankomātos. 

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs
Pirms 24 minūtēm , M_J teica:

Tas visu izskaidro. Paldies! Kaut kā nebiju iedomājies, ka cilvēks, atverot pirmo Googles izmesto linku, varētu pārskaitīt visus mūža iekrājumus. Par telefonu samaksāt - to vēl varētu saprast.

Es tak saku, ka lietotāji ir idioti. Cik dumjam indivīdam ir jābūt, lai savus n-gadu iekrājumus uzticētu svešiniekam - pat bērni ir nosacīti uzticamāki.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Mõbijs teica:

Cik dumjam indivīdam ir jābūt, lai savus n-gadu iekrājumus uzticētu svešiniekam

Ko dara tādi gudrie kā tu? Zeķē glabā?

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Zeķē glabā?

Nē taču. 3 litru burkā, kuru ierok 7,3 soļu attālumā, dienvidrietumu virzienā no 300 gadīgā ozola :biggrin:.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , jacobs teica:

Man kādreiz darbā bija hobijs, visus šitādus, kuri ļoti pašpārliecināti citus par idiotiem saukā, nest cauri pašās elementārās sadzīves lietās.😀

droši. Bet citādi nekā nesaukšu cilvēkus , kas nespēj ierakstīt vai bookmarkos ielikt savu internetbankas adresi , meklē google , sameklē ne to un tad ir vaivaivai....

 

P.S. Starp citu es rakstīju citādāk "l o h i e m , l o h u  p r o b l ē m a s" uz idiotiem pārkonvertēja pats boot.lv. 

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 39 minūtēm , raiviic teica:

3 litru burkā, kuru ierok 7,3 soļu attālumā, dienvidrietumu virzienā no 300 gadīgā ozola

Vajag tālāk. Ozolu par zibens saspert, ka tas izlec no zemes ar visam burkām

Link to comment
Share on other sites

dainis61
1 stundu atpakaļ, M_J teica:

Kaut kā nebiju iedomājies, ka cilvēks, atverot pirmo Googles izmesto linku, varētu pārskaitīt visus mūža iekrājumus

Vai ta nebija kkāds limits,cik vienā reizē var pārskaitīt?

Link to comment
Share on other sites

dainis61

Nujā,bet pārsvarā jau visiem ir kkāds sākuma standarts.Sevišķi domāju veciem cilvēkiem,pie līguma slēgšanas nekas netiek mainīts. A buržuji un jaunie paši vainīgi,vieniem vajag daudz un tagad,otriem-next,next..:mrgreen2:

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Es pat varu iedomāties situāciju, kad pilsonis kaut ko pērk internetā, vada NEPAREIZAJĀ NEBANKAS lapā savu kodu un nelietīgie krāpnieki, redzot, ka summa ir niecīga un tajā kontā tajā brīdī nekādi miljoni un daudzie tūkstoši nav, ĪSTAJĀ PAREIZĀS BANKAS lapā ar nozagto kodu šo niecīgo summu apmaksā.

 

Labticīgais pilsonis pagaidām paliek pārliecībā, ka viss ir kārtībā.

 

----------------------

Un tomēr - tādai GOOGLE tipa nekas nav jādara, lai nevarētu reālas bankas meklējumu sajaukt ar blēžu lapu?!

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Parasti ganjau scenārijs ir tāds ka kāds grib tikt uz Luminor. Atver browseri, ieraksta Googlē 'luminor' un iet uz pirmo linku, vada iekšā savus loginus utt.

Ja to dara no telefona, tad tur vēl neuzkrītošāk var iesmērēt kādu citu lapu.

Tieši tā, nereti arī forumos raksta, es te no telefona, mazi burti, man te ne tie burti vai mīnusi saspiedās.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 3 stundām , Zin... teica:

Kā var tik vienkāršu lietu - "esiet uzmanīgi, skataties kādā linkā ievadiet datus" uzrakstīt 4as pilnīgi bezsakariigaas rindkopās, vienkārši kā?

Tas, ka GOOGLE pirmās adreses ir veids, ka kaut ko reklamēt un ir ietekmējams process, ir zināms sen un patērētājs ir mierā ar to.

 

Tad nu, ja viņš ir mierā, pametīsim ka viltus bankas.

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Šad tad gadās gandrīz iekrist uz visādiem pūkšķerēšanas emailiem. Atnāk emails no kāda, kas kopē eksistējoša kolēģa vārdu/uzvārdu kautko prasot ar darbu saistītu, īpaši neiedziļinies un sāc jau gandrīz rakstīt atbildi. Pusceļā sāc domāt, pag, kapēc viņš man to prasa.

It īpaši kad dienā ienāk 50 visādi emaili (reāli), kur kāds kautko grib. Sāc zaudēt modrību.

Paskat, pilsonim nav problēmu aprakstīt sevis paša gandrīz pieļautās kļūdas.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Raimonds1 said:

Es pat varu iedomāties situāciju, kad pilsonis kaut ko pērk internetā, vada NEPAREIZAJĀ NEBANKAS lapā savu kodu un nelietīgie krāpnieki, redzot, ka summa ir niecīga un tajā kontā tajā brīdī nekādi miljoni un daudzie tūkstoši nav, ĪSTAJĀ PAREIZĀS BANKAS lapā ar nozagto kodu šo niecīgo summu apmaksā.

Pēc šī spriežot var saprast, ka Tev galīgi nav sapratnes kā dabojas vairāku faktoru autentifikācija un autorizācija, pat aizvēsturiskās kodu kartes. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs
pirms 4 stundām , jacobs teica:

Man kādreiz darbā bija hobijs, visus šitādus, kuri ļoti pašpārliecināti citus par idiotiem saukā, nest cauri pašās elementārās sadzīves lietās.😀

Un kāds rezumējums? Izdevās sīpoliņiem lociņus aplauzt?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pirkšana ar kodu karti un kodu kalkulatoru.

ĪSTĀS bankas lapā.

Jāzin klienta numurs. Drukājam klienta numuru.

Prasa kodu kartes 25.koda pirmos trīs ciparus. Drukājam.

Ja kodu kalkulators - prasa pirmo kodu. Vai arī vispirms kalkulatorā jāievada daži cipari. Drukājam.

Prasa otro kodu. Ivadam kalulatora ciparus vai nolasam no kodu kartes. Drukājam.

Pirkums apmaksāts. Kārtīgs pilsonis īstajā lapā pareizi visu izdarījis. Dators, kodu kartes vai kodu kalkulators viss uz vietas.

 

Variants. Pilsonim ir kodu kartes vai kodu kalkulators, bet nav datora. Ir vecs telefons. Zvans draugam. Visi dati tiek pateikti pa telefonu. Pirkums apmaksāts. Īstajā lapā viss pareizi, pirkums noticis.

 

Variants ar IT blēžiem. Ir zināma īstās bankas adrese un klienta numurs. Kodus apkrāptais pilsonis pats sadrukā NEĪSTAJĀ bankas lapā. Blēži tos sadrukā īstajā bankas lapā. Ja kontā ir ko zagt, pārskaita naudu un zādzībām pielāgotu kontu. Ja nav ko zagt - apmaksā pirkumu. Labticīgais pilsonis domā, ka viņš pats to izdarījis. Pēc kāda laika ieskaita tajā kontā lielāku naudu.

 

Tagad blēži gaida kārtējo pirkumu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...