Jump to content

Saules paneļi - mana pieredze.


Ronalds
 Share

Recommended Posts

inteens
Pirms 25 minūtēm , aoma teica:

aizdomīgs un nerentabls pagaidām šis pasākums.

Kriptovalūta drošāka.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 7 stundām , aoma teica:

Nesitiet bargi, bet ja šādus paneļus varētu izrakt no zemes, ok. Bet, ja saražošana un uzstādīšana nevar nosegt izmaksas laikā, kamēr tiem paneļiem beidzas kalpošanas laiks? Līdzīgi ar vēja enerģiju, kaut kā aizdomīgs un nerentabls pagaidām šis pasākums.

 

 Pagaidām man izskatās ka paneļi saražos visu manu gada patēriņu. 1/3 es tērēju uzriez, 2/3 caur ST "akumulatoru", maksājot pārvades tarifu + abonēšanas maksas. Mēnesī ietaupījums ap 70 eur. Tātad 4000/70/12= atmaksājas nepilnos 5 gados. Ceru ka paneļi vismaz 10 gadi nostrādās (sola 20). Tātad manā gadījumā atmaksājas. 

 

 

pirms 14 stundām , Tārps teica:

  Nu jā , lietderības koeficients ir zems, bet ja elektrību ražo ar saules b. vai vējģeneratoru, tad varbūt tik bezcerīgi nemaz nav. 

Baigi zems. teorētiskais ap 50% gan ražojot no ūdens ūdeņradi, gan fuel celiem, lai elektrību ražoto. Kopā ciklam teorētiskais tik 25%..... Reālais vēl mazāks.  Liion aķiem reālais tagad ap 80 -90%.
Un vēl visādi ūdeņraža "jaukumi". 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , aoma teica:

Bet, ja saražošana un uzstādīšana nevar nosegt izmaksas laikā, kamēr tiem paneļiem beidzas kalpošanas laiks?

Es kaut kad rēķināju,ka pie neto norēķina, sliktākais sanāca 10 gados atmaksāšanās. Paneļiem normāls mūžs esot ap 20 gadiem.

Tagad gan norēķinu plāno mainīt pēc biržas cenas. Ja realizēsies visi projekti, tad dienas laikā biržas cena varētu būt diezgan zema. Līdz ar to atmaksāšanās var arī vairs nesanākt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Beidzot dabūju savejos apstiprināt.

nav slikti pa semi-makoņainu dienu kas bija šodien 42kWh.

varbūt janomazgā jo kaimiņš izracis pamatus un putekļi sadzīti.

 

2064069956_Screenshot2022-08-23202615.thumb.png.35ed13db36f4576350d2d1158cdd9f4f.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tirgojas divu veidu invertori - ar zemu frekvenci un augstu ( nejaukt ar izejas frekvenci 50 Hz). Kāda atšķirība un kurš labāks ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

pirms 6 stundām , raivix95 teica:

Es pareizi saprotu, ka tas zem paneļiem ir vecais labais šīferis?

 

Nē sudainais kuram nav asbesta iekšā. maita plāns jau palicis, domāju ka varētu izdarīt kā francijā dara un uzmaukt virsū skārda, tur pat asbestniekus nemaina vienkārši apšuj

 

1000_F_311237565_aegOkLIm5s0D1o0lao2lrk2iHh3eoFpF.jpg.0e888f31511d4914cb5e8bc169ac51fc.jpg

 

 

 

Septembris makoņais un lietains. saražoja tā pat visai zolīdus 973kWh

 

sept.PNG.2a5b1103c4e6cb3616eab1daa261534f.PNG

 

 

septsept.thumb.png.b20f8cb6895861f807b3066df55733a9.png

Labots - Laxe
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kas domāts ar jēdzienu patērētā jauda 792.579 kWh? Tu dalies ar kaimiņiem, vai arī tev ir energoietilpīgi hobiji?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Interesanti kas būs ziemā, man jumtam arī apmēram tāds slīpums, bet nu ir bijis ziemas kad tur kādi 30 cm sniega sakrājās, kad nāk lejā kā lavīna!

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , saf teica:

Man ar 9.6kW setupu bruto 740kWh septembrī sakasīts. Man tik 16 paneļi uz austrumiem, 10 uz rietumiem...

 

Man precīzi pa vidu starp  Dienvidiem un Rietumiem, 20x405W paneļi 45' un 10x405W paneļi 20'

993kWh

 

Gribētos vel kādus 8 piemest bet jaskatās vai nav par daudz 11k Inverteram

 

pirms 2 stundām , saf teica:

Tad Tu tos paneļus zemēji? 

 

Nē. Jezus aizsargās.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
biomass979
15 minutes ago, Laxe said:

Nevar sūdzēties. 8.75% no izmaksām atsists jau.

Rēdzēs kā jūs sūdzēsieties kad būsiet spiesti maksāt lielu piķi par paneļu utilizēšanu ! 😜

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vajadzētu tagad, oktobra beigās-novembra sākumā vidējo energijas izstrādes grafiku pa stundām.

Tad parēķināt, kā būtu, ja būtu rīta un vakara stundās vēl kādi papildu Saules paneļi, kas tai līknei tos zemākos galus paceļ.

 

pirms 2 stundām , biomass979 teica:

Redzēs, kā jūs sūdzēsieties, kad būsiet spiesti maksāt lielu piķi par paneļu utilizēšanu! 

Pēc 20-25-30 gadiem, kad tie joprojām darbosies ar 80 procentu jaudu un 10kW sistēma būs saražojusi 10kW x 1000 stundas gadā x 20/25/30 gadi = 10 megavatstundas x 20/25/30 = 200/250/300 megavatstundas.

200 000, 250 000, 300 000 kWh.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , biomass979 teica:

Rēdzēs kā jūs sūdzēsieties kad būsiet spiesti maksāt lielu piķi par paneļu utilizēšanu ! 😜

 

Ja tev nav kur likt paneļus droši dod šurp, noņemšu aluminija profilus laimīgs un pārejo aizvedīšu godīgi nodot atkritumu apsaimniekotājiem. ja par asbesta kubu prasa 200euro šaubos ka vairāk piespiedīs man samaksāt.

 

Un Ak vai ai ai ai tik grūti būs man samaksāt par ~200kg epoksīda pec 15-30 gadiem kad paneļi jau Septembrī reķinu samazināja par 240Euro.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Raimonds1 teica:

Vajadzētu tagad, oktobra beigās-novembra sākumā vidējo energijas izstrādes grafiku pa stundām.

Tad parēķināt, kā būtu, ja būtu rīta un vakara stundās vēl kādi papildu Saules paneļi, kas tai līknei tos zemākos galus paceļ.

 

Būtu jāpapēta cik tas labi inverteram. man saulainākajā dienā 11k inverterā no 30 paneļiem nāca iekšā jau 12200Watti septembrī un pīķis griezās nost. nedomāju ka tas būtu pārāk labi ja vel piemestu kādus 10 paneļus. un taisīt kautkādu grupu priekš ziemas baigais čakars.

 

Viens kas skaidrs, ķīniešu Jasolar nemeloja, ja panelis ir 405W tad tik arī varēja iedot perfektā brīdī dienas.

 

Ja sadales tīkli atļaus vairāk par 11kW piemeram 20kW, varētu nopirkt velvienu inverteru un uzlikt uz otras mājas jo piemeram šomēnes tā pat būs mums jāperk ~600kWh, tā varētu nodzēst reķinu pa nulēm. vairākus inverterus jau atļauj slēgt.

 

Paziņam viena māja un septembrī reķins bija mīnus 16Euro, tas arī laicīgi nopakoja jumtu ar ~10000W paneļiem

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , biomass979 teica:

Rēdzēs kā jūs sūdzēsieties kad būsiet spiesti maksāt lielu piķi par paneļu utilizēšanu ! 😜

Nu kas tur par problēmām utilizēšanā?😁 man viens panelis " veiksmīgi"  pirms uzstādīšanas saplīsa - panelis ir 3.2mm laminēts rūdīts stikls ar alumīnija listi apkārt. Karoč alumīniju savāc - stiklu pie būvgružiem. Vispār nesaprotu, kā to paneli var pie  elektro atkritumiem pieskaitīt, nu ok, kadmijs kas ir sastāvā panelim, tas pieskaitās pie toksiskiem metāliem (akumulatoru bačorkas) un gallijs, kas ir dārgmetāls😉

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vai ir invertori, kuriem izejas jaudu tīklā var ieregulēt. Ne vairāk par 10kW un viss.

Link to comment
Share on other sites

Noteikti vajag būt arī priekš 10 kW, bet priekš 1 - 2 kW ir, ir. Var pat viņus darbināt vairākus paralēli, bet kontrolēt limitu kopējā vadā.

 

Link to comment
Share on other sites

biomass979
13 hours ago, ju said:

Gan jau kā vācieši, atradīsim kādu nabadzīgu valsti, kur nogrūst :D

Un tā ir muļķā Latvija!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Raimonds1 teica:

Vai ir invertori, kuriem izejas jaudu tīklā var ieregulēt. Ne vairāk par 10kW un viss.

 

Ir iestatijumos tāda iespēja bet es tik aci uzmetu un pats tos nekonfigūrēju so hz. Man pašam growatt

 

Vienmēr jau var nopirkt 10kW inverteru un tam jau rūpnīcā ielikts lai nedod vairāk. zinu vienu kuram gudri iestāstija ka var nopirkt 6kW Fronius austriešu inverteru un tad dot tīklā 8kW, rezultāts precīzi nogriezta līkne uz 6kW un ne watta vairāk.

 

https://sadalestikls.lv/lv/invertoru-saraksts

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Stāsts varētu nebūt par viena invertora jaudu, bet gan vairāku paralēlo darbību, kur katrs invertors ņem no sava paneļu jumta. Jumtu novietojums var atšķirties, un līdz ar to arī konkrētajā brīdī ģenerētā jauda. Vēl tipiskāk būtu hibrīdais variants ar saules paneļiem un vēja ģeneratoru. Būs brīži , kad abu ģenerētā jauda būs lielāka par pieļaujamo, bet tas nebūs katru dienu. Tad arī ir būtiski uzstādīt invertorus ar limita sensoriem uz kopējo līniju.

Link to comment
Share on other sites

Viena līkne 20 paneļi ar 45 grādu lenķi

otra 10 paneļi ar 22 grādu lenķi

Novietojums identiskā virzienā un vieni otriem blakus

 

Ja kādam citam arī interesē

 

 

593807931_growattscopy.jpg

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Vai šitos datus var dabūt kādā excelī?

Būtu interesanti salitk viņus vienā mērogā - %no Pnom.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , mickys teica:

Vai šitos datus var dabūt kādā excelī?

Būtu interesanti salitk viņus vienā mērogā - %no Pnom.

 

Doma pieslēgt logicmachine pie modbusa izejas un pavāk detalizētus datus. senāk varēja no ražotāja cloud exportēt datus bet tagad vairs nepiedāvā normālu exportu.

 

realistiski lai nopietnāk salīdzinātu leņķi etc. vajadzētu arī privāto weather station piemest blakus klāt kas vāc datus par laikapstākļiem. tos parasti liek smarthousiem lai regulētu ārejās žalūzijas un citas iekārtas kam klimats svarīgs

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , kompresors teica:

Mājai ir siltumsūknis. 1. novembrī var redzēt, kad ieslēdzas.

Kāds siltumsūknis zeme-ūdens? Jauda? Mājās siltās grīdas un cik liela māja?

 

Paldies!

 

Link to comment
Share on other sites

kompresors
pirms 3 stundām , saf teica:

Kāds siltumsūknis zeme-ūdens? Jauda? Mājās siltās grīdas un cik liela māja?

 

Paldies!

 

Siltumsūknis Nibe Fighter 1240 siltuma jauda laikam skaitās 10kW (tips10), zeme - ūdens, radiatori, siltā grīda - duša, tualete, mājas platība 140m2, 2 stāvi, zem visas mājas pagrabs (neapkurināms, ziemā mazāk par +10 nav bijis).

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Laxe teica:

Viena līkne 20 paneļi ar 45 grādu lenķi

otra 10 paneļi ar 22 grādu lenķi

Novietojums identiskā virzienā un vieni otriem blakus

 

Ja kādam citam arī interesē

 

 

 

Ja pareizi nolasu, tad sanāk, ka nav lielas atšķirības, vai 45 grādu leņķis, vai 22 grādu, jauda ir 2X, jo ar 45 grādiem ir 20 paneļi, bet ar 22 grādiem 10 paneļi.

Tūlīt pašam liks, gan uz 45 grādu jumta, gan uz garāžas, kam ~15 grādi, un esmu dilemmas priekšā, vai pirkt stiprinājumus, kas ļauj garāžai likt paneļus lielākā leņķī nekā 15 grādi. 

Labots - Vilx
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Vilx teica:

Ja pareizi nolasu, tad sanāk, ka nav lielas atšķirības, vai 45 grādu leņķis, vai 22 grādu, jauda ir 2X, jo ar 45 grādiem ir 20 paneļi, bet ar 22 grādiem 10 paneļi.

Es jau gribēju rakstīt, ka atšķirība ir nevis 2X, bet 2.5x, bet tad pamanīju, ka citur tiešām ir 2x - citur ~800 vs ~1500, citur ~2000 vs ~7000. Būtu labi redzēt tādu līkni pa dienām, nevis pa stundām, tad varētu precīzāk novērtēt vidējo saražotās elektrības atšķirību.

 

Pirms 12 minūtēm , kaads teica:

gan ziemā būs izteiktāka starpība, jo saule būs citā leņķī.

Un vasarā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Un vasarā?

tas arī,  bet es biju domājis to, ka vasarā tā saule gandrīz virs galvas, un 45 vai 15 grādi baigās starpības domāju nebūtu, bet ziemā 45 grādi būs  efektīvāki par 15

Link to comment
Share on other sites

kompresors
Pirms 40 minūtēm , kaads teica:

gan ziemā būs izteiktāka starpība, jo saule būs citā leņķī.

Ir jāizvērtē, kad lielāks ieguvums - vai lēzenāks jumts un vasaras vidū lielāks ieguvums (saules starojums ar lielāku enerģiju), vai stāvāks jumts un uz tā rēķina ieguvums rīta un vakara pusē rudenī un pavasarī.  Neesmu rēķinājis, bet jāņem vērā arī tas, ka saules stari perpendikulāri paneļiem būs tikai nosacīti īsu brīdi, jo saule jau pārvietojas pa horizontu arī, un tur tiem leņķiem ir ne mazāka nozīme. Bija doma eksperimentam paņemt kādu paneli, plakni novietot uz polārās ass (leņķi, atkarībā no gadalaika, pieregulēt vienkāršāk), un pa dienu grozīt paneli līdzi saulei, lai stari būtu perpendikulāri panelim. Saulei lecot un rietot panelim būtu jābūt praktiski perpendikulāri zemei. Šādā gadījumā varētu visprecīzāk redzēt, kas notiek ar starojuma enerģiju. Bet te nāk klāt novietojuma laukums, ēnas. 1 panelim ok, bet ja vairāki?... Manuprāt vienkāršāk piemest kādus paneļus klāt, kas lētāk, nav čakara un labāk lai ražo tad, kad var saražot maksimāli daudz. Šobrīd neto sistēma itkā zināmā mērā glābj. Ja ir konkrēts mērķis dabūt no saules maksimālu enerģiju maksimāli ilgi, kamēr saule spīd, tad cits stāsts. Jautājums ir - kāds tam visam vēlamais sasniedzamais rezultāts? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...