Jump to content

Saules paneļi - mana pieredze.


Ronalds
 Share

Recommended Posts

@jema tad apgaismo mani ,tumšo cilvēciņ, ar oma likumu un ar savu spuldzītes piemēru. Tāpēc jau forums ir domāts - diskusijai :)

Link to comment
Share on other sites

Tumsonība, kā viņa var griezties? Ziloņiem tak galvas noreibs!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jema said:

Nē, es vairs diskusijās nepiedalos, savādāk vēl nonāksim līdz tam ka zeme ir apaļa!

Es savā iepriekšējā postā rakstīju"induktīvo pretestību u.c. drazu neņemam vērā".

Var būt tomēr izstāsti kas notiks ar 24V spuldzīti(ar kvēldienu) ja to pieslēgs pie 12V barošanas?

Man ir aizdoma, ka tens pie samazināta spriegumu sildīs švakāk, spuldzīte spīdēs blāvāk Ja jau tomēr vēlies par pretestību runāt - OK. Par cik tens neuzsils līdz galam, tātad tas nesasniegs nominālo pretestību - uzsilstot tā pretestība aug.

Bet, ne spuldzīte, ne tens tomēr nenosvils. Jeb ir kā savādāk? Apgaismo jel!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Doma pareiza, bet atšķiras lampas un tena gaismas/sildelementa darbības parametri.

Ja konkrēti - temperatūra, līdz ar to skaitlis, cik reizes lielāka pretestība ir pie 2 reiz lielāka  sprieguma.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, rubb teica:

Mainās V. Strāva saglabājas.

Pirms 1 minūtes , rubb teica:

Var būt tomēr izstāsti kas notiks ar 24V spuldzīti(ar kvēldienu) ja to pieslēgs pie 12V barošanas?

Pieņemsim, ka tā 24V spuldzīte ir 24W. Tātad strāva - 1A. Spuldzītes kvēldiega pretestība - 24V / 1A = 24 omi (pieņemsim, ka konstanti).

Pieslēdzot to pie 12V barošanas, strāva būs 12V / 24 omi = 0.5A.

Kaut ko ne tā sarēķināju? Smadzenes šobrīd noslogotas ar SNMP :D

 

Nēnu var jau piekrist, ka strāva saglabājas - nav jau tā, ka pilnībā pazūd.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

PArezi visu sarēķināji, tik runa bija, kas būs ja 12V spuldzi pie 24V pieslēdz :tender:

Link to comment
Share on other sites

Tenu gadījumā jā. rubb jautāja par 24V spuldzi pie 12V.

Te katrs kaut ko citu jautā :D

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, a kas tajos tenos ir iekšā? Nekad neesmu jaucis😁. Nikelīna vai nihroma vai cita līdzīga metālaar lielu īpatnējo pretestību spirāle? Šiem pretestības temperatūras koeficients ir stipri mazāks (man šķiet, ka tā bija), kā volframam, kas spuldzītēs.

Link to comment
Share on other sites

Nihroma spirāle, man viens smuki atvērās, varēja redzēt.

Sāka kutināt pirkstus ;(

Link to comment
Share on other sites

Es to pašu nupat domāju saules panelis + tens kontekstā, bet samērītie 27 Ohm pie 220V būtu ~2kW, kas nozīmē, ka relatīvi aukstam (nu atrodas +55 ūdenī)  pretestība galīgi netuvojas nullei. 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Maestro raksta jaunu dziesmu -

"Boilers deg ar zilu liesmu" .

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pirms 1 stundas , ggg97 teica:

Ceram uz cenu kritumu biržā. 😄

 

Hah, ceri vien. man mums jau pirms nedeļas Elektrums atsūtija paziņojumu ka būs izmaiņas no 1sept. paceļot tarifu no 0.13 centiem uz 0.22

 

Protams valsts arī mums tāda speciāla ka elektrības pardevejiem ļauj lauzt līgumtiesības ka tik tiem drusku mazāka peļņa lai nepaliek ja tiem tik mazākā tirgus krīzīte parādās.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Laxe teica:

ļauj lauzt līgumtiesības

Palasi līgumu. Vai tik nav tā, ka reizi gadā viņi drīkst pārskatīt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 42 minūtēm , ggg97 teica:

reizi gadā viņi drīkst pārskatīt?

Divreiz gadā.

Link to comment
Share on other sites

Nav kaut kāda atruna, ka šādā gadījumā drīkst nostāties interesantā pozā un lauzt līgumu bez līgumsoda? Šķiet, agrāk visādos pakalpojumu līgumos bija atrunātas tādas tiesības.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 13 minūtēm , binary teica:

nostāties interesantā pozā un lauzt līgumu bez līgumsoda?

un ko pēc tam? pats griezīsi dinamo mašīnu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Laxe teica:

Protams valsts arī mums tāda speciāla ka elektrības pardevejiem ļauj lauzt līgumtiesības ka tik tiem drusku mazāka peļņa lai nepaliek ja tiem tik mazākā tirgus krīzīte parādās.

Tas taču ir valsts uzņēmums !!! Jo lielāka peļņa, jo vairāk tiek valstij, un vēl no PVN.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , _dunduks_ teica:

un ko pēc tam? pats griezīsi dinamo mašīnu?

Priekš tam jau arī ir tā interesantā poza.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , binary teica:

Priekš tam jau arī ir tā interesantā poza.

a ko sieva saka?

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Laxe teica:

uz 0.22

Kā biržnieks varu teikt, ka pašlaik tas vēl ir lēti. Pēdējais mēnesis sanāca 0.28

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Par saules paneļiem ūdens sildīšanai. 
Skaidrs ka var slēgt bez inventora pa taisno pie tena. Tikai nevajag aizmirst ka saules kolektoram lietderības koeficients ap 90% bet paneļiem ap 19%.....  Bez tam bez inventora kurš uztur optimālu spriegumu uz paneļiem pat vēl zemāks. 
Tā ka vismaz 4x lielāku laukumu vajadzēs tam pašam efektam.

 

Link to comment
Share on other sites

Jauno rēķinu jau dabūji? Iemet šeit kad atnāks, acis papriecēt!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Tikai nevajag aizmirst ka saules kolektoram lietderības koeficients ap 90% bet paneļiem ap 19%.....

ja vien cauru gadu būtu nepieciešamība pēc siltuma, elektrību tomēr var dažādāk izmantot

 

šajā konceptā pietrūkst viens elements -

"mājas" tvaika elektro turbīna, lai ražotu elektrību, kad siltumu nevajag

 

Link to comment
Share on other sites

Es izmēģinot visus līdzīgus variantus esmu nonācis pie secinājuma, ka daudz izdevīgāk ir tērēt savu enerģiju un vēl tieši +elektroenerģiju, lai nopelnītu lieko eiriku, kompensējot augošās visa izmaksas un vēl arī neatsakoties no ierastā komforta ''dzīvojot saskaņā ar sevi''. Kapeikas pisšana par katru cenu ir viena apgrūtinoša nodarbe, it sevišķi man padzīvojušam cilvēkam. Droši vien, citam pensim arī sagādā baudu nosēdēt fufaikā visu dienu pie elektroskaitītāja, skatoties uz vienu iesisto kWh...😀

Ak jā, pēdējais rēķins:image.thumb.jpeg.942a7fe575fedb6cf5c4fb050b1ceeb4.jpeg

Labots - jacobs
Papildus
Link to comment
Share on other sites

Vecas atmiņas uzjundīja "lielais saules paneļu parks" Tārgales pagastā (pagaidām projektētais). Latvenergo paziņoja par jaudas limita ierobežojumiem, uz ko, tā parka plānotāji atbildēja ,ar iespēju 

pārpilnības brīžos ražot ūdeņradi. 

  Normāla ideja. Kādus 25 gadus atpakaļ arī biju pārņemts ar to. Biju sarēķinājis jaudas un ģeneratora lielumus, pat uzbūvēju mini prototipu. Viss notika, tikai atdūros pret toreiz nepārvaramu problēmu -

ūdeņraža saspiešana (kompresors ) un tvertnes glabāšanai. Ir tāda īpatnība, ka ūdeņradi nevar glabāt vienkāršā tvertnē, bet vajag ar "šūnām" pildītu tvertni.

   lasīju, ka Japānā ir jau privātmājām ražotas iekārtas ūdeņraža ražošanai u.t.t. . Vai kāds ir par ko tādu dzirdējis pie mums ?

Link to comment
Share on other sites

Kas varbūt skaistāks par ūdeņradi plus skābeklis, plus neliela izlāde no sintētikā apģērba :smile:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jaunībā, Jema, strādāju arī ar ūdeņradi. Nāca uz Olaines r-u no Zaparožjes 6 gab. 40l balonu moduļos.

Izmantoja organiskajā sintēzē.🙂

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Kapeikas pisšana par katru cenu ir viena apgrūtinoša nodarbe, it sevišķi man padzīvojušam cilvēkam. Droši vien, citam pensim arī sagādā baudu nosēdēt fufaikā visu dienu pie elektroskaitītāja, skatoties uz vienu iesisto kWh...😀

Ak jā, pēdējais rēķins:

Nu kamēr tev vēl vecā elektrības cena, tad jau kapeiku var nepist.
Bet ja arī jaunās elektrības cenas (elektrum elektrības kalkulatorā) joprojām šķitīs "kapeikas", tad noņemu savu cepuri.
Vienīgi tas nenozīmē, ka visiem penšiem ir tik nodrošināta dzīve un ka viņiem sēdēt fufaikā ir baigā bauda, tikai lai kaut ko ietaupītu.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 6 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu kamēr tev vēl vecā elektrības cena, tad jau kapeiku var nepist.
Bet ja arī jaunās elektrības cenas (elektrum elektrības kalkulatorā) joprojām šķitīs "kapeikas", tad noņemu savu cepuri.
Vienīgi tas nenozīmē, ka visiem penšiem ir tik nodrošināta dzīve un ka viņiem sēdēt fufaikā ir baigā bauda, tikai lai kaut ko ietaupītu.

viens otrs arī fufaiku uzvilks, vai otru segu uzmetīs pa naktīm, lai mēneša beigās varētu tējas paku atļauties. būs drūma ziema, katrā ziņā.

Link to comment
Share on other sites

Es nekad necenšos nevienu apvainot, bet tikai stimulēt savlaicīgi ''vēl jaunākus locekļus'', pārskatīt savu ''dzīves filozofiju'', lai mazāk būtu iespēju kādreiz nonākt to ''abižoto vientuļo penšu'' statusā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Tārps teica:

lasīju, ka Japānā ir jau privātmājām ražotas iekārtas ūdeņraža ražošanai u.t.t. . Vai kāds ir par ko tādu dzirdējis pie mums ?

Tas prieks ir traki dārgs.

RTU ir ūdeņraža celles labaratorijā. Kaut kādas mazās rūpnieciskās. Tipa pēta kaut ko. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Tas prieks ir traki dārgs.

Kā tad viņi tur taisījās tos ūdeņraža trolejbusus apgādāt, šķiet , staciju jau uzbūvēja. Vai tiešām ar filtrācijas metodi, vai tomēr ar elektrību ?

  Nu jā , lietderības koeficients ir zems, bet ja elektrību ražo ar saules b. vai vējģeneratoru, tad varbūt tik bezcerīgi nemaz nav. 

Link to comment
Share on other sites

RTU ir tieši tas verķis, kas no ūdeņraža ražo elektrību.

Trolejbusiem jau, ja pareizi saprotu, tur ūdeņradi dedzinātu iekšdedzes dzinējā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , ju teica:

Kā biržnieks varu teikt, ka pašlaik tas vēl ir lēti. Pēdējais mēnesis sanāca 0.28

Man arī pagaidām birža. Tev kaut kā lēti sanācis - man sarēķināti vidēji 0.32996 + "maksa par tirdzniecības pakalpojumu" + PVN, summā tā ap 0.40 €/kWh.

 

 

Jūnijā gan bija 0.29 €/kWh.

 

pirms 14 stundām , Ronalds teica:

Tikai nevajag aizmirst ka saules kolektoram lietderības koeficients ap 90% bet paneļiem ap 19%..... 

Kādos apstākļos? Nebija tā, ka "mazāk nekā ideālos" kolektoriem tas lietderības koeficients būtiski samazinās?

Link to comment
Share on other sites

Nesitiet bargi, bet ja šādus paneļus varētu izrakt no zemes, ok. Bet, ja saražošana un uzstādīšana nevar nosegt izmaksas laikā, kamēr tiem paneļiem beidzas kalpošanas laiks? Līdzīgi ar vēja enerģiju, kaut kā aizdomīgs un nerentabls pagaidām šis pasākums.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...