Jump to content

Saules paneļi - mana pieredze.


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Cik stundas tu un tava sieva pavadīja, tīri domājot, rokoties internetā, projektējot, stellejot, vadaajot un kāda ir jūsu stundas likme? Cik transportā iztērēji? Tas ir svarīgi šajos aprēķinos :)

 

Bet tā, malacis!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik dziļi ir iebetonētas pamatu kājas? 

Ar ko stiprināji paneļus pie konstrukcijas?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tā pārkare pāri rāmim - tur taču nekas to paneli nebalsta.

Citādi - viss smuki.

Ir kāda doma, cik apmēram iegūst, sekojot tai Saulei, nevis liekot fiksētu konstrukciju?

Vadi - cik ampēri tur ir pie kārtīgas Saules?

Link to comment
Share on other sites

Kad mūsu Māte Daba būs vēl kārtīgi notestējusi augšminēto konstrukciju, tad arī būs galīgais vērtējums. Bet ja rok, tad, droši vien, vajag tagad rakt. Jo neviens masveida pasākumam valstī, balstīts uz daudziem aiz matiem pievilktiem pamatojumiem, nebūs ilgspēlējošs. Lai gan laiks rādīs un ieguldījumi Rolandam jau nekādi lielie nav. Protams, tādās kampaņās galvenie pelnītāji ir to ieviesēji un bīdītāji. Bet aitu ganampulkam jādod visam tam vilna.😀

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Stasss teica:

Ja mēs sāksim skaitīt stundas likmi par laiku, ko mēs veltam dzīvē savam priekam, hobijam, labklājībai,

Saprotams. Bet šeit vairāk runa par to - ak nē, su*a firma grib noplēst tik, bet es uztaisīju 2x lētāk - tātad šie strādā ar abnormālu peļņu.

Savadak arī varu teikt - man celtnieks tapeti prasa 400€ salīmēt, bet es biju gudrāks, salimeju pa 100€, tas nekas, ka atvaļinājums bija jāņem, ar sievu 4 reizes salecos un vēl 5x uz būvniecības veikalu braucu un pa to laiku būtu starpību atpelnijis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Zin... teica:

Cik stundas tu un tava sieva pavadīja, tīri domājot, rokoties internetā, projektējot, stellejot, vadaajot un kāda ir jūsu stundas likme? Cik transportā iztērēji? Tas ir svarīgi šajos aprēķinos :)

 

Bet tā, malacis!

Nu sanāca nopelnīt, jeb ieekonomēt 4,5k eur. Domāju ka bija tā vērts.
 

 

pirms 1 stundas , dzincha teica:

Cik dziļi ir iebetonētas pamatu kājas? 

Ar ko stiprināji paneļus pie konstrukcijas?

Laidu zemes urbi līdz galam. Kādi 80 cm būs.
Paneļu rāmim ir stiprināšanas caurumi. Profiliem arī. Ar m8 skrūvi, divām šaibām, uzgriezni. Diezgan čakarīgi, kaut bija laba piekļuve. Kā jau teicu uz jumta šo neizveikt.

 

pirms 1 stundas , Raimonds1 teica:

Tā pārkare pāri rāmim - tur taču nekas to paneli nebalsta.

 

Panelis sver 20 kg. Uz vienu stiprināšanas punktu 5kg. Nu vēl plusā sniega slodze, kaut plānoju paneļus ziemā tīrī lai kaut ko ražo. Domāju ka ~30cm pārkare turēs.
 

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

Saprotams. Bet šeit vairāk runa par to - ak nē, su*a firma grib noplēst tik, bet es uztaisīju 2x lētāk - tātad šie strādā ar abnormālu peļņu.

Savadak arī varu teikt - man celtnieks tapeti prasa 400€ salīmēt, bet es biju gudrāks, salimeju pa 100€, tas nekas, ka atvaļinājums bija jāņem, ar sievu 4 reizes salecos un vēl 5x uz būvniecības veikalu braucu un pa to laiku būtu starpību atpelnijis.

Zin, te starpība nav 300 eur! 
Un firmas 2 celtnieki līdzīgu konstrukciju pa 2 dienām uzbliež. Ir viņu prasītā maksa adekvāta vai nav, ne man spriest. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Raimonds1 teica:

Vadi - cik ampēri tur ir pie kārtīgas Saules?

Pēc paneļu specenes 10A max idālos apstākļos. Paneļi virknē slēdzas. Reāli gan jau ka vairāk par 9A nebūs.

 

pirms 2 stundām , Raimonds1 teica:

Ir kāda doma, cik apmēram iegūst, sekojot tai Saulei, nevis liekot fiksētu konstrukciju?

 

Interneta resursi saka ka grozāma konstrukcija ražo par apmēram 40% vairāk kā fiksēta. Lai pagrozītu buru ~8x3.5m vajag pamatīgu mehānismu. Neatmaksājas. Lētāk papildus paneļus uzlikt. 

Link to comment
Share on other sites

Kā tev ar vējiem, neveidosies "bura"? Tam laukumam ir laba celtspēja.

Link to comment
Share on other sites

To inventoru jāliek pie skaitītāja vai pofig kurā vietā saimniecībā?

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 54 minūtēm , jema teica:

Kā tev ar vējiem, neveidosies "bura"? Tam laukumam ir laba celtspēja.

Nu pamatīgi saskrūvēju. Skrūves, naglas dzelzīšus nežēloju. Cerams ka turēs. 
 

 

Pirms 45 minūtēm , e = d teica:

To inventoru jāliek pie skaitītāja vai pofig kurā vietā saimniecībā?

Jebkur. Tikai vai nu jāvelk DC vai AC vadi. Es ieliku inventoru mājā. Un vilku nevis speciālos "saules vadus" pa 2 eur/m, bet parasto āras 2x1,5, savienojot dzīslas kopā. pa 0,6 eur/m

Labots - Ronalds
Link to comment
Share on other sites

(labots)

 image.thumb.jpeg.29345fa90b3bb13c7c8addad03dc1604.jpeg

 

domā principiāli no ST dotās atšķirsies? 

Tas par 23 jūniju.

Today yeld atiecas uz šodienu, ne uz to kas grafikā.

Labots - Ronalds
Link to comment
Share on other sites

Pašpatēriņš ietekmē ST ienākošo līkni. 

Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

neveidosies "bura"?

Ja vētrā sāk ļurkāt tos stabus. Es gribētu pašā apakšā tiem stabiem 2 šķērstieņus(1mx1m)  pa virsu šķembas, granti,betons un tad zemi.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne tikai ienākošo, bet arī izejošo. 

 

Pirms 3 minūtēm , dzincha teica:

Ja vētrā sāk ļurkāt tos stabus. Es gribētu pašā apakšā tiem stabiem 2 šķērstieņus(1mx1m)  pa virsu šķembas, granti,betons un tad zemi.

 

Nu šķūnīši pa gaisu parasti nelido. Un radiniekam oficiālā konstrukcija ir vienkārši zemē iedzīti tērauda (cerams cinkota) profili. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Takš pamati turēs. Lieti zemes veidnī, nelīdzeni. Grūti spriest cik tonnas vajag lai tos stabiņus no zemes izrautu, bet daudz. 

Pēc manām domā vājā vieta uz vēju varētu būt tur kur dzelži pie 3stūriem pieskrūvēti. Katrā vietā pa 2 gab 40mm skrūve. HVZ cik viņas tur.

Labots - Ronalds
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Ronalds teica:

Tas par 23 jūniju.

Cik ~grādi konstrukcijai?

Man jumts 45° un no saules nāk 4kw(pv=4.8kw). Laikam parāk stāvs, jo maijā arī nāca tie 4.8-5kw. Vai arī uzkarst tie paneļi( metāla jumts uzsilst arī droši vien)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , dzincha teica:

Cik ~grādi konstrukcijai?

 

Pēc interneta kalkulatora 37grādi. Tas esot optimālais visiem gadalaikiem. 

Cik tev paneļu?  

Jā, paneļi labi uzkarst, roku klāt turēt  nevar.

 

Pirms 9 minūtēm , dzincha teica:

Laikam parāk stāvs, jo maijā arī nāca tie 4.8-5kw.

Jā, maksimums ir kad saule spīd 90 grādu leņķī pret paneļiem.

Link to comment
Share on other sites

Kur internetā tāds kalkulators? 

12 gab

Netieku klāt pamērīt. Ja nu vienīgi ar infrasarkano. 

Invertora radiators ~45°C. 

Link to comment
Share on other sites

Palodze uz D pusi ~60°C. Paneļiem t fignju rāda, bet nu tipa mazāk kā jumtam. 

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

MartiniB
Pirms 40 minūtēm , dzincha teica:

Palodze uz D pusi ~60°C.

ticami, pirms stundas gan jau bija visi 66°

 

45° nemaz nav tik kritiski, vasaraa, kad saules ir paar paareem, sarazhos tuch mazaak,

bet ziemaa "visus" krikumus ruupiigaak savaax.

 

peec piemineetaa https://footprinthero.com/solar-panel-tilt-angle-calculator

Your optimal tilt angles by season:
  • Spring: 37.9°
  • Summer: 22.9°
  • Fall: 37.9°
  • Winter: 52.9°
  •  
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , MartiniB teica:

45° nemaz nav tik kritiski, vasaraa, kad saules ir paar paareem, sarazhos tuch mazaak,

bet ziemaa "visus" krikumus ruupiigaak savaax.

Ir ok. Šodien pa kadam mākonim. Un pēc mākoņa, kad iznāk saule, tad nāk arī 4.8 uz brīdi.

Krikumi ziemā...kko jau salasīs, kad apmācies un līst visu dienu tāpat 5-10kw saražo. Bet nu decembrī droši vien mazāka gaismas intensitāte lietainā dienā.

IMG_20220624_144731.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Ronalds teica:

Saules paneļi Longi LR4-60HPH-370M black frame

Kāpēc šitadus ņēmi? Ir arī 410, 450w paneļi...

Un kur pirki paneļus un inventoru? Ir ar visiem čekiem un garantijām?

Man arī doma pašam visu salikt, tik uz jumta plānoju...

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Zin... teica:

Cik stundas tu un tava sieva pavadīja, (..) un kāda ir jūsu stundas likme? (..) Tas ir svarīgi šajos aprēķinos :)

No darba brīvajā laikā - necik. Prast brīvajā laikā nedomāt par pēdējā dolāra nopelnīšanu - tas tiešām ir svarīgi, turklāt ne tikai šajos aprēķinos, bet dzīvē kopumā.

Viņš, starp citu, to pirmajā postā jau bija uzrakstījis:

pirms 15 stundām , Ronalds teica:

Un protams mans darbs - "bezmaksas" :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , saf teica:

Kāpēc šitadus ņēmi? Ir arī 410, 450w paneļi...

 

Ir. Bet tas ir panākts ar lielāku paneļa laukumu. Kā saprotu tagad paneļi ir praktiski vienādi. Jo kā saprotu pašas šūnas tiek Ķīnā ražotas. Lietderības koeficients visiem paneļiem ir vienāds - 19% Un kas tās šūnas ir salīmējis uz plāksnes un ielicis rāmī baigi no svara nav. Šitie paneļi bija lētāki un uz vietas pieejami. 
Paneļus pirku te
http://www.kondicionetaji.lv/lv/page-910829/saules-paneļi
Inventoru no maza tirgotāja kurš ss.com reklamējas.
https://www.ss.com/msg/lv/production-work/production-work-orders/production/solar-power-stations/cbgged.html

Ir papīri. Inventoram až 12 gadi garantiju sola. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Ronalds teica:

Pilnīgi kluss. Manam pasīvā dzese. 

Kā ar radiatora t? Manējais ~45 °C

Link to comment
Share on other sites

raivix95
24.06.2022. , 11:50, Ronalds teica:

Es ieliku inventoru mājā. Un vilku nevis speciālos "saules vadus" pa 2 eur/m, bet parasto āras 2x1,5, savienojot dzīslas kopā. pa 0,6 eur/m

Var mazliet smalkāk par tiem "saules" vadiem? Kas tieši viņiem tur tik speciāls?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , raivix95 teica:

Var mazliet smalkāk par tiem "saules" vadiem? Kas tieši viņiem tur tik speciāls?

Cena :D

 Bet pa lielam parasts daudzdzīslu montāžas vads. 4mm2 vai 6mm2

 

Labots - Gofmans
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 11 stundām , Gofmans teica:

 Bet pa lielam parasts daudzdzīslu montāžas vads. 4mm2 vai 6mm2

 

Kam 10A strāvai vajag 4 vai pat 6mm2 vadu? 
Saules sistēmai DC daļā spriegums tipiski lielāks, jo paneļi tiek slēgti virknē. Tāpēc es vilku 2 vadus, vienojot kopā dzīslas. Starp dzīslām tikai 400v pēc specenes garantē. Uz āru 700v. 

Labots - Ronalds
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Ronalds teica:

Kam 10A strāvai vajag 4 vai pat 6mm2 vadu? 

Tas tīri priekš krituma ja palielāks gabals starp paneļiem un invertoru. Pašiem paneļiem ja nemaldos ir 4mm2 vads. 

Link to comment
Share on other sites

Man sanak jumts uz austrumiem un rietumiem, vai ir jēga pusi paneļus likt uz vienas plaknes un pusi uz otras? Jeb tur cik garš tik plats sanāk...?

 

Un vēl jautājums, vai līdzsprieguma pusē vajag kaut kādus drošinātājus vai slēdzi?

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , saf teica:

Man sanak jumts uz austrumiem un rietumiem, vai ir jēga pusi paneļus likt uz vienas plaknes un pusi uz otras? Jeb tur cik garš tik plats sanāk...?

 

Un vēl jautājums, vai līdzsprieguma pusē vajag kaut kādus drošinātājus vai slēdzi?

Invertors ar divām ieejām un katra plakne savā ieejā.Varbūt var abas plaknes paralēli,ja strāvas stiprums atļauj.Slēdzis parasti ir invertorā,ja nav tad jāliek.Drošinātāji nekad nav par sliktu,man nav,bet nākotnē domājams ielikšu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , saf teica:

jumts uz austrumiem un rietumiem

Varēsi likt mazāk jaudīgu invertoru, nekā ja visi būtu uz dienvidiem. Un pat ja visi  pv uz dienvidiem ir pieļaujams oversize līdz 1.3 vai pat 1.4. kā nu kuram invertoram. Es gan virs 1.2 neliktu. 

Es teiktu paneļu jauda*0.6.  (+ pāris kw nākotnes rezervei, ja ir vēlme. )

Kad stradās A puse, tad no R puses nāks ~5-10%. Kad saule būs dienvidos tad abām pusēm šķībs leņķis. Ražos bet nu +- 50% no pv jaudas. 

No otras puses invertori jau tagad normālas cenās nāk, 10kw ja var pa 1k nopirkt. 

Bet atkal ja pv jauda 5-6 kw, tad teorētiski var likt 1ph 3- 3.7kw, kuri nāk ap 550-700. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...