Jump to content

Parunāsim par vēja un saules satacijām, to ietekmi uz energosistēmu.


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Interesanti kāds ir lietderības koeficents šādai sistēmai, kad saule silda kolektoru? Nu rēķinot no faktiskās saules enerģijas. Visticamākais ka lielāks kā saules baterijām, vienīgi, domāju , der tik vasarā. Ziemā? - tad jau tik ja sistēmā kas nesasalstošs un strādā pēc siltumsūkņa principa, kur ... , bet tad jau vienkāršāk ''iekārt'' Daugava, jo ūdens temperatūra nebūs zemāka par 0.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , oxygen teica:

Ziemā? - tad jau tik ja sistēmā kas nesasalstošs un strādā pēc siltumsūkņa principa, kur ...

Tai Salaspils linkā jau minēts, ka mērķis ir "nodrošināt nepieciešamo siltumenerģijas patēriņu vasarā", ziema nav prioritāte.

 

Par "pildījumu" - IMHO nav variantu, saules kolektoros jāpilda nesasalstošu šķidrumu. Vai sliktākajā gadījumā tādu, kas sasalstot nepārvēršas ledus klucī un visu nesalauž (līdzīgi kā auto logu skalojamie vasaras šķidrumi - cik dzirdēts, tad sasalstot pārvēršoties tādā kā putrā).

 

Grūti gan saprast, kāpēc tam būtu jāstrādā pēc siltumsūkņa principa. Šķiet, vasarā tad vajadzētu vispirms to kolektoru sasildīto šķidrumu atdzesēt.

 

Tīri mājas vajadzībām varētu kaut kad pamēģināt uztaisīt āra dušu ar DIY "Saules kolektoru" dažu PE ūdens cauruļu izskatā…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Par saules kolektoriem man domas labākas. 

To ko sasilda arī pats iztērē - nekāda virtuālā uzkrāšana nenotiek.

Var sajūgt ar granulu katlu

Mīnus - kad visvairāk ir nepieciešams siltums, tad nav. Bet tie varētu būt kādi 3-4 mēneši. 

Neesmu baigi iedziļināies, bet pēc sajūtām varētu būt lētāki un ne tik daudz, ka visu skatu bojā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , xp teica:

Par saules kolektoriem man domas labākas. 

To ko sasilda arī pats iztērē - nekāda virtuālā uzkrāšana nenotiek.

Var sajūgt ar granulu katlu

Elektrībai ir plašāks pielietojums, kā karstam ūdenim. Nerēķinam izdevīgumu ar neto sistēmu, kura tiešām var izbeigties/mainīties utt. Uzliek sistēmu, lai vasaras dienās nosegtu elektrības pašpatēriņu un arī ūdeni var piesildīt. Invertors, attiecība pret kolektoru sistēmu, pasākuma krietni sadārdzina, tomēr rodas daudz plašākas manevra iespējas.

Kolektoru uzliec, jā, būs vasarā vienmēr karsta duša un varbūt neliels atspaids apkurei, tomēr, apkures atspaidam ar prastu pieslēgšanu pie apkures sistēmas nekas labs nesanāks, vajadzēs stratifikācijas tvertni, kuras izmaksas kopā ar apsaisti būs ievērojamas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Tīri mājas vajadzībām varētu kaut kad pamēģināt uztaisīt āra dušu ar DIY "Saules kolektoru" dažu PE ūdens cauruļu izskatā…

Kādas tur caurules, pietiek vienkārši ar melnu mucu saulainā vietā, kur ielaiž ūdeni, un tad ar pašteci lieto.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , ju teica:

kur ielaiž ūdeni, un tad ar pašteci lieto

Ja grib lietot visu laiku siltu, tad uzliec pludiņu kā tualetes podā, un pievieno cauruli, lai aukstais tek mucas apakšā. Silto ņem no virspuses ( nu caurule sānos max tuvu augstākajam līmenim). Kadreiz 90-tajos bija tāda muca priekš dušas fazendā. No augšās noņems vissiltāko ūdeni. Var jau pielikt, zemāk, saules siltumkolektoru, ar pašplūsmas cirkulāciju  bet... var dabūt , saulainā dienā, verdošu ūdeni. Nu no dušas tas nu galīgi nav OK.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Jurkins teica:

Šūpuļtīklā un stāvus

Kaimiņš dušā salauza kāju, šamējā 3 ribas. Ar eksperimentiem tā prātīgi :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Par šito brīnos. Vai tiešām nav mehānisma, kā visus šitos bezjēdzīgo krāmu tirgoņus piebremzēt. Ne nu gluži aizliegt, bet kaut vai likt līmēt uzlīmes līdzīgi, kā uz tabakas izstrādājumiem ar tekstu tipa: "šis izstrādājums ir lohatrons".

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , M_J teica:

Vai tiešām nav mehānisma, kā visus šitos bezjēdzīgo krāmu tirgoņus piebremzēt.

Ir Reklāmas likums un Negodīgas komercprakses aizlieguma likums.

Man šķiet, ka šis produkts un tā reklāma pārkāpj tos abus.

https://likumi.lv/doc.php?id=163

https://likumi.lv/doc.php?id=167759

Tajos abos arī ir aprakstīts, ko uzraudzības iestāde (PTAC) var darīt. Cita lieta, ko no tā visa viņi reāli dara. Viens no viņu nesenākajiem sasniegumiem ir Adidas iekļaušana melnajā sarakstā par to, ka atteicās mainīt džemperi ar caurumu :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pirms 58 minūtēm , 138 teica:

 Adidas iekļaušana melnajā sarakstā par to, ka atteicās mainīt džemperi ar caurumu :clapping:

Es reiz tirgū nopirku džemperi ar 4 caurumiem un sabijos , ka man defektīva prece iesmērēta , bet mani pārliecināja , ka viss ir kārtībā - divi domāti rokām , viens kaklam un viens rumpim .

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Grossmeister teica:

Es reiz tirgū nopirku džemperi ar 4 caurumiem un sabijos , ka man defektīva prece iesmērēta , bet mani pārliecināja , ka viss ir kārtībā - divi domāti rokām , viens kaklam un viens rumpim .

Man bija vēl 3, (humpenē pērkot), mani pārliecināja, ka tie ventilācijai. :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Grossmeister teica:

Es reiz tirgū nopirku džemperi ar 4 caurumiem

Būtu 5, būtu apenes..?😃

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Tārps teica:

Reklāmas raksts ,par saules paneļiem, ar diezgan apšaubāmu saturu  https://www.tvnet.lv/7659970/vai-saules-paneli-elektribu-turpina-razot-ari-ziema

Citēt

Tas nozīmē, ka saulainajos mēnešos mājsaimniecība ar 11 kW bateriju saražos ap 1500 kWh elektrības jeb krietni vairāk nekā tai nepieciešams. Ziemā kopējais apjoms būs ap 55-275 kWh.

 

Itkā nemelo,  bet optimists ir.

Man nov 60kWh saražoja ar 12050W paneļiem. Ja lietainā sept bija virs 1200 buutu augustaa virs 1500

 

Sniegu notīriju aizvakar pabskstot ar slotu nobrauca pats. Lai nepiesaļ, veselas 3kWh nopelniju pa dienu!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Lai neceptu jaunu topiku - varbūt kāds var ieteikt  ( kam ir lietošanā) portatīvs/salokāms saules panelis (uz 5V) - tipa tūrisma/laivu pārgājienos lādēt powerbanku vai tel. Nez kādi 15-20w  +- ebajs, aļiks pilns, bet kāds reāli lietošanā kādam, skaidrs ka par W jau irš :D 

Link to comment
Share on other sites

Man ir pie mugursomas. Noliku saulē, un pieliku telefonu. Pa 3h uzlādēja 4%...

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 13 minūtēm , osscar teica:

varbūt kāds var ieteikt  ( kam ir lietošanā) portatīvs/salokāms saules panelis (uz 5V) - tipa tūrisma/laivu pārgājienos lādēt powerbanku vai tel. Nez kādi 15-20w  +- ebajs, aļiks pilns, bet kāds reāli lietošanā kādam, skaidrs ka par W jau irš :D

Islandē sastapu tūristus ar tādu pie mugursomas - prasīju, vai reāli strādā, teica, ka ne.

Bet pieņemu, ka daudz kas atkarīgs arī no konkrētā izstrādāuma kvalitātes.

Link to comment
Share on other sites

😁 tādu negribu -man ir nesalokāms - 15W panelis (uzlāde tel pa 2h +- ) , bet paliels, tādu tik ņemu līdzi ja ar telti + auto braucu. Ar velo/laivu šis neder...gribas salokāmu. Bet negribas iztērēt lieki naudu.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu tad ņem no tā paša ražotāja mazāku lokāmo.

Tu jau raksti, ir paliels 15W, bet gribi mazāku 15-20W. Nu nebūs tā.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

man viņš vecs - 10 gadi :D gan jau tagad ir mazāki. Nu nav jau tik liels +- tāds pats kā tie trīsdaļīgie. Ok kaut kādus ukraiņu testus atradu netā. Ja kaut godīgo 1 A izdod būs ok. Skaidrs, ka tur vajag pareizo leņķi pret sauli utt...tā vienkārši piekārt pie somas nebūs efekta.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu es skatos uz tiem paneļiem, ko uz jumtiem liek.

piem https://www.solarshop.lv/veikals/item/saules-paneli/risen-titan-s-390w-saules-panelis/ - pirmais, kas patrāpījās

sanāk ap 200w uz kvadrātmetru, 20w attiecīgi būtu 20x50cm - man aizdoma, ka lokāmās šūnas ir mazāk efektīfas, utt.

Tā ka jā, skaties, lai ir vismaz 1A un tad kā ārkārtas barošana būs ok. Varbūt vienkāršāk pāris powerbankas nopirkt.

Man uz 5 dienām pietika ar 2gab xiaomi 10k powerbankām, lādējot telefonu pulksteni un kameru.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

nu es plānoju vienu ilgāku braucienu, bet tā jā pāris dienām pietiek ar banku. un var jau veičos palādēt ja ir apdzīvota vieta pa ceļam.

Link to comment
Share on other sites

image.png.6d172350617a79e2446b898a3aa920bd.png

 

😀 .

esmu pāris reizes minoties sastapis velo tūristus ar saules mazajiem paneļiem.  neesot nekas dižs. Pa lielam visu mēģinot lādēt no tīkla ar ātrajām uzlādēm. Ja nemin pa stepi, tad diez vai tie baigi ir efektīvi.

Varbūt šeit  ir kaut kādi efektīvāki tie paneļi

 

https://virsotne.lv/lv/elektronika/saules-paneli

Labots - kaads
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir salokāms 3daļīgs saules lādētājs no Decathlon 15W. Maksāja 60eur.
Kā lādē:
Super duper svarīgs saules novietojums. Tur iesaka pa taisno telefonu nelādēt bet lādēt tieši powerbank.
Laivu braucienā bija ok. Riteņbraucienā bija sūdīgi, jo nevarēju uzturēt to pareizo lenķi.
Tīri laikos man šķiet man laivā 6H salādēja 10000mah powerbank un tad tas attiecīgi var 2x salādēt telefonu.
Vai tas ir tā vērts - ja godīgi, tad neesmu sapratis. Dažreiz tiešām ir vienkāršāk paņemt vēl vienu salādētu powerbank līdzi.

Labots - groove
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

nu jā - par leņķi jau rakstīju.  tas ir skaidrs. Laivu braucienā jau tel. tik cik bildēm - karte baigi tur nav vajadzīga - ja nu tik gribas traku "atsist" vai kādu spotu saglabāt/pietātni , telts vietu etc.. Bet ar velo gan šad tad jāuzmet acis ja brauc uz dullo pa maziem ceļiem /stigām..un gps ātri izrij baču. Ok ir backupam garmin etrex. bet tāpat...powerbanka , kā jau teicu der 5 dienām, bet ne 10 dienu braucienam. Bet ok ideja skaidra. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nemin jau visu dienu, tāpat ir pauzes, kaut kas jāpaēd, jānobildē.
Bet... akotad, ja saules nav?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , kaads teica:

kur taisies doties?

nu briest tāds garāks izbrauciens pa dzimto lv pavasarī/vasaras sākumā ( nu ja nenobīšos 😄) ...pa vietām kur nekad nav..būts...pamazām vācu visādus tūrisma loriņus kas pietrūkts..gāzes balonu pārejas, u.c...nu radās ideja par paneli, jā doma arī bija kaut kādās pauzēs palādēt. Nu ja saules nav - tad nz.  powerbanks vai vietējā veicī lūgties elektrību .

Link to comment
Share on other sites

pff, tak kādā veikalā, kafūzi, benzīntankā uzlādēsi p.bankas. galvenais pagarinātājs ar daudzām ligzdām un lādētāji ātrie, vairāki.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Ar velo braucot tak ir opcija pielikt dinamo mašīnīti, ir atrodamas ar usb izeju un gan jau kaut kādu stabilizēšanu. Powerbanku klāt un lai lādējas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tak nemin jau uz rezultātu 😀 . galvenais līdz galam nonākt, pie reizes  i ciskas uzpumpēsi 

Spoiler

😀

 

Link to comment
Share on other sites

Pēc šī salīdzinājuma tie dināmo dod ārā 6 - 7W

https://www.cyclingabout.com/best-dynamo-usb-chargers-bicycle-touring-bikepacking/

 

Ja pieņem ka viduvējs braucējs dod ārā 150 - 250W, tad 7W zudums ir nebūtisks.

Pietam 7W var relatīvi viegli atgūt ar piemērotākām riepām, kompaktāku pozīciju, mantu apkarināšanu utt. 

 

Bet ja pieņem ke reālajā dzīvē būs kādi 2 - 3W, tad 20W saules panels izklausās jēdzīgāks risinājums.

It īpaši ja minās no rīta un vakarā, nevis pa dienas vidu kad viskarstākais un vairāk saules.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nav jau jādarbina visu laiku. Katrā ziņā, liekas drošāka opcija par saules paneli lv apstākļos.

Galvenais, likt uz pakaļējā rata - lai var vakarā nometnē iekārt velo gaisā un uzlādēt trubu. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Nu tad ņem no tā paša ražotāja mazāku lokāmo.

Tu jau raksti, ir paliels 15W, bet gribi mazāku 15-20W. Nu nebūs tā.

Tā viņš ir, čoms lika sev kad paneļi bija 365W. Pirku to pašu paneli bet uzlabotu 405W. 

 

Kā to panāca? Piemesti klāt tur 10cm pie platuma un pāris pie garuma :search:

 

 Tā var apjāties perkot profilus

Tas pats ar teslas bačām jaunajām, 5 reiz fiziski lielākas, zurnalugas brēc ka 6x efektīvākas

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

šiem  5-10 W starpībā ir panākta uz to balto svītru ( rūtojums uz stikla) pamata. 410W modelis liekas pilnīgi melni bija.

 

image.png.e7f378af653fbeeea1d9f609eb1d128c.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...