Jump to content

Parunāsim par vēja un saules satacijām, to ietekmi uz energosistēmu.


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Bēdīgs skats!

Link to comment
Share on other sites

kompresors

Sniega kārta uz paneļiem 15 - 17cm. Rezultāts - 0. Paneļus netīru. Pie plānākas kārtas kaut kādus 50 - 100w ražoja. 

Labots - kompresors
Link to comment
Share on other sites

Kaut kur lasīju ka jaunās paaudzes paneļi esot pašattīroši, ties tur bija runa par smiltīm un putekļiem, par sniegu nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Racer teica:

jaunās paaudzes paneļi esot pašattīroši

Uzmet kūkumu un noškurinās 😁.

 

Reiz biju nopircis kaut kādu baltu smiņķi auto vējstikliem, tipa teflons sastāvā. Uzklāj, nogaida, pēc tam ar lupatu norauš lieko jau sacietējušo un efekts tiešām ir - nekas klāt nelīp, ūdens notek neatstājot pēdas, tie pilieni nevis slapina virsmu bet atgrūžas, kaiju kakši 😁 paši krīt nost. Tas efekts ... nu kādu nedēļu gluži nē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jema teica:

Bēdīgs skats!

Es jau arī nebiju tik naivs, lai rēķinātos, ka ziemā jel ko no tiem paneļiem dabūs ārā.

Kaut gan oktobrī plānoto ~100kWh vietā saražoja 370kWh..

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , aibo teica:

Ja saules kaut nedaudz nav,nav jēgas viņus tīrīt.

Jāpriecājas ka nav otrādāk, ka sniegs tad kad visvairāk saules :D

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Jurkins teica:

Reiz biju nopircis kaut kādu baltu smiņķi auto vējstikliem, tipa teflons sastāvā. Uzklāj, nogaida, pēc tam ar lupatu norauš lieko jau sacietējušo un efekts tiešām ir - nekas klāt nelīp, ūdens notek neatstājot pēdas, tie pilieni nevis slapina virsmu bet atgrūžas, kaiju kakši 😁 paši krīt nost. Tas efekts ... nu kādu nedēļu gluži nē.

Es savulaik šādu lietoju - https://buvniecibas-abc.lv/en/shop/household-goods/auto-chemicals/turtle-wax-clearvue-rain-repellent-300ml

Nav ne jausmas, kas sastāvā. Raksta jau, ka isopropyl alcohol, bet gan jau vēl kaut kas :D

Neesmu pēc viņa mēģinājis pie stikliem kaut ko lipināt, bet pret lietu labi palīdz, logu slotiņas varēja nelietot.

Cik atminos, atkarībā no slinkuma pakāpes, vējstiklu vajadzēja apstrādāt kādas 2-3 reizes gadā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , AndrisBB teica:

Jāpriecājas ka nav otrādāk, ka sniegs tad kad visvairāk saules :D

 

 

Kad saule uzspīd tad sniegs nobrauc pirmajā stundā pie 45' leņķa

pirms 21 stundām , xp teica:

Es skatos kaimiņam visi paneļi nosniguši. Tā arī neviens tos netīra.

Ja es uzstādīšu, tad laikam uz zemes - vismz var patīrīt normāli.

 

 

Jāliek paneļi tā lai tu uzkrāj kWh visai ziemai, čoms pavasarī uzlika 28 gabalus tagad viņam vel virs 4000kWh uzkrātas ziemai


Tīrīt lai dabūtu ~5kWh, es nez vai vērts. ja nav ko darīt tad ir daudz vērtīgākas lietas ko knibināt ap māju/sētu.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 3 minūtēm , Laxe teica:

Jāliek paneļi tā lai tu uzkrāj kWh visai ziemai, čoms pavasarī uzlika 28 gabalus tagad viņam vel virs 4000kWh uzkrātas ziemai

 

2kW eļļas radiators pilnā jaudā 2 tūkstoši stundu.

Link to comment
Share on other sites

Vislabākie stāsti ir "čoms teica". Loģiski, ka viņš teiks, ka ir uzkrājis kosmosu, tak neies atzīt, ka ir lox.

Tak, ja cilvēks ir iegrūdis padsmit štukas apšaubāmā darījumā, tak līdz pēdējam meklēs vismaz virtuālu pamatojumu, kāpēc to ir darījis.

Azidoma, ka mums var sanākt kā Spānijā.

Labots - xp
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , xp teica:

tak neies atzīt, ka ir lox

diez vai par idiotu var saukt cilvēku, kurš var atļauties ieguldīt padsmit tonnas. Viņš to varbūt darīja savu uzskatu, parliecības dēļ, ir zaļi domājošs. Cilvēki ir dažādi - daži tic dievam, citi televizoram utt

Labots - Daiļais
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu man no augusta ar 9kW uzkratās šobrīd ir 1500kWh, ar 11kW pa gadu 4000 uzkrāt man liekas nav problēmu. Protams no pašpatēriņa atkarīgs.

Ja ir dabūts no valsts 70% no iekārtu cenas + pats uzstādījis, nekāds kosmoss tur ieguldīts nesanāk.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Uzkrāt ir ļoti labi - paskatīties aplikācijā un pašapmierināti nočāpstināties.

Ņemot vērā visu pašreizējo ņemšanos ar nodokļiem u.t.t., tad varu apgalvot, ka nekas tamlīdzīgs nebūs.

Jā, varbūt drusku mazāk maksās, bet maksās visi. 

Kā jau minēju, Spānijas variants būs.

Laikam labāk kādās akcijās, vai kriptā ieguldīt - tik pat labi, tikai mazāks čakars.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , _dunduks_ teica:

uzglabāšanas maksu

Pa lielam šī maksa jau šobrīd briest ar šo sadales pieaugumu.

Link to comment
Share on other sites

Nu pašreiz nemaz tik daudz jau nav - dzirdēju 10000 uzstādījuši.

Šis skaitlis līdz kādam pavasarim īpaši nemainīsies.

Jau arī teicu, ka SP īpašniekiem ir jādomā, kur vasarā šo SP saražoto enerģiju uzreiz arī izmantot (vai arī likt AKB, kas jau ir kosmoss)

 

Link to comment
Share on other sites

Maksu par neto sistēmu pieņemu ka ieviesīs jau vasarā. Elektroenerģija tirgus likumā jau sen ielaboja, ka sistēmas operators var ieturēt maksu par neto sistēmu, un tas ir normāli, pilnīgi pareizi, un loģiski - nafig citiem maksāt par panelistu nebalansu. Bet ar visu to, nekas nepanesams tas nebūs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , xp teica:

Vislabākie stāsti ir "čoms teica". Loģiski, ka viņš teiks, ka ir uzkrājis kosmosu, tak neies atzīt, ka ir lox.

Tak, ja cilvēks ir iegrūdis padsmit štukas apšaubāmā darījumā, tak līdz pēdējam meklēs vismaz virtuālu pamatojumu, kāpēc to ir darījis.

Azidoma, ka mums var sanākt kā Spānijā.

 

Tu izklausies ļoti pikts, esmu pats redzejis viņa pateriņus un paneļi tieši tādi paši kā man.


Deļ tā ka esmu Latvietis un arī mikstinājos ar atrunām un fantazēšanu parlieku izdomāju likt tikai Maijā rezultātā gaidiju līdz augusta beigām inverteru un pastāstiu daudz naudu, ja būtu licis Martā  tad jau Aprīlī ražotu elektrību.

 

Rezultāts? Aizgāja veijā 5 labākie mēneši....

 

Es Iedarbināju 20 Augustā un ar oktobra beigām 550Euro jau atsitu no investīcijas kas man totali izmaksāja ~6100 Euro

 

Un tad ja man būtu pateriņš zem 500kWh es arī pa vasaru būtu iekrājis ~3000-4000kWh


Tā kā sēdi pikts un fantazē cik viss slikti Latvijā, bet tie kas gribēs ko sev izdarīt, darīs un dzivos labāk.

Labots - Laxe
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Var darīt, bet ne jau ar ilūzijām, ka kaut ko esi iekrājis. Tās 4000kWh pašlaik ir tikai virtuālas. Pastāstīsi,  kad tās 4000kWh reāli atmaksāsies. 

Tikpat labi lielie kriptu fermu uzturētāji - tieši tāpat kā tu saki - cik daudz ir ieguvuši, bet reāli reti kurš var dabūt to ieguvumu taustāmā veidā (tur ir citi apstākļi).

Kā jau teicu - jēdzīgākais ir ieguldīt kādās akcijās untml., un caur aplikāciju monitorēt kā to vērtība aug, neizčakarējot mājas estētiku, un nepadiršot visu vasaru.

Vēl neaizmirstiet, ka pēc 10 gadiem tos paneļus vajadzēs kaut kā utilizēt. Vai nebūs kā ar azbesta šīferi, kurus pieņem pa paaugstinātu sasaksu.

Un no tiem 10000, kuri ir tos SP uzstādījuši, labi ja kāds 1% ir tiešām iedziļinājušies kas tie tādi un no kurienes ir dabūti.

Tajā ziņā, vajadzētu atvērt kādu kantori un uz lētticīgo ļautiņu fona ieraut piķi ar lētajiem defektīviem ķīniešu SP un invertoriem. Tak uzstādītājs neko negarantē par saražoto daudzumu (tikai teorētiski)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , xp teica:

Var darīt, bet ne jau ar ilūzijām, ka kaut ko esi iekrājis. Tās 4000kWh pašlaik ir tikai virtuālas. Pastāstīsi,  kad tās 4000kWh reāli atmaksāsies. 

Tikpat labi lielie kriptu fermu uzturētāji - tieši tāpat kā tu saki - cik daudz ir ieguvuši, bet reāli reti kurš var dabūt to ieguvumu taustāmā veidā (tur ir citi apstākļi).

Kā jau teicu - jēdzīgākais ir ieguldīt kādās akcijās untml., un caur aplikāciju monitorēt kā to vērtība aug, neizčakarējot mājas estētiku, un nepadiršot visu vasaru.

Vēl neaizmirstiet, ka pēc 10 gadiem tos paneļus vajadzēs kaut kā utilizēt. Vai nebūs kā ar azbesta šīferi, kurus pieņem pa paaugstinātu sasaksu.

Un no tiem 10000, kuri ir tos SP uzstādījuši, labi ja kāds 1% ir tiešām iedziļinājušies kas tie tādi un no kurienes ir dabūti.

Tajā ziņā, vajadzētu atvērt kādu kantori un uz lētticīgo ļautiņu fona ieraut piķi ar lētajiem defektīviem ķīniešu SP un invertoriem. Tak uzstādītājs neko negarantē par saražoto daudzumu (tikai teorētiski)

 

Šajā ziemā līdz martam maksājot 4 centus paņemot atpakaļ tās kWh, un apsildot māju ar siltumsūkni.

 

Kas tev nesaprotams? deļ Neto sistēmas tu maksā 4 centus nevis 23. un viņš pirka paneļus par 80 euro nevis kā es pa 150 gabalā so atmaksāsies ātri.

 

Atstāt naudu bankā un skatīties kā tai zūd vertība ar mūsu spožo ekonomiku?

Nezinu kur citur var investēt to ar labāku atdevi nespelējot biržu kā makinātors kur ir iespēja apdeirsties.

 

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Laxe teica:

Atstāt naudu bankā un skatīties kā tai zūd vertība ar mūsu spožo ekonomiku?

Piekrītu, bet izmest naudu apšaubāmā projektā arī nav vēlme.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , xp teica:

Piekrītu, bet izmest naudu apšaubāmā projektā arī nav vēlme.

 

Kas tur apšaubāms? Tie kas uzlika pirms gadiem ir ar lielu smaidu un tie kas neuzliek sēž dusmīgi un vaid.

 

Protams ka ir iespēja ka uznāks krusa kulaku lielumā un izslaucīs viņus vai māja nodegs. bet tā ir ar visu katram ir riska faktors.

 

Elektrība lētāka nepaliks par to var nesapņot tā pat kā par lētāku degvielu. un skatoties uz musejo pateriņu es ceru ka valdība un sadales tīkli atļaus pieslēgumus uz 20000Vatiem vai vairāk. 

 

Uzreiz pasūtīšu velvienu inverteru un ~20 paneļus.

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Vai nav vienkāršāk vairāk pelnīt, lai visu varētu nomaksāt, nevis meklēt neizdevīgā pasākumā kaut ko labu?

Pirms 13 minūtēm , Laxe teica:

tie kas neuzliek sēž dusmīgi un vaid.

Stipri šaubos. Pat valstiskā līmenī nekas SP jomā nenotiek. Kur ir jaunie projekti par skolu aprīkošanu u.c. pašvaldību iestāžu aprīkošanu ar SP?

Liekas, ka kāds ir izgudrojis zelta āderi.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , xp teica:

Vai nav vienkāršāk vairāk pelnīt, lai visu varētu nomaksāt, nevis meklēt neizdevīgā pasākumā kaut ko labu?

Stipri šaubos. Pat valstiskā līmenī nekas SP jomā nenotiek. Kur ir jaunie projekti par skolu aprīkošanu u.c. pašvaldību iestāžu aprīkošanu ar SP?

Liekas, ka kāds ir izgudrojis zelta āderi.

 

Droši iebaksti mani nakamgad ap šo laiku un iedošu visus ciparus, cik saražoja, cik maksā man elektrība utt.

 

Pašlaik esmu apmierināts ar to ka nesamaksāju liekus 560 Eiro sadales tīkliem no 20 Augusta.  8% no investīcijas jau atpakaļ atsisti.

 

Protams parastam cilvēkam kas tur uzskata ka kautkādi Enefit 'profesionāļi' kas atbrauks visu uzliks un pašam nedomājot izdarīs darbu daudz labāk nesaprotot to ka Enefit izmanto trešās partijas firmiņas maksā nevis kā es 6000 bet 13000eur tiem ilgāk tas prieks lai atmaksātos. redzēju enefita načaļņiki šķībi greizi salika uz vienas mājas netālu :D

 

Tagad protams zem sniega sežot tur ražo 1 euro dienā.

 

 

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Nu nākamo gadu, varbūt būs kas skaidrāks, tad varbūt arī es tos uzstādīšu. Bet runa ir par šo brīdi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Laxe teica:

Pašlaik esmu apmierināts ar to ka nesamaksāju liekus 560 Eiro sadales tīkliem no 20 Augusta.  8% no investīcijas jau atpakaļ atsisti.

Teorētiski jau ja zem 10 gadiem var "atpelnīt" to investīciju, tad jau no finansiāla skatu punkta ir jēga. Ja nevar, tad to jau var ielikt hobija kategorjā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , xp teica:

Vai nav vienkāršāk vairāk pelnīt, lai visu varētu nomaksāt, nevis meklēt neizdevīgā pasākumā kaut ko labu?

Joks par PV no Vācijas:

Ja mājai nav uz jumta paneļi, tad droši vien neviens nav mājās vai neapdzīvota ēka. 

Bet ja mājās kāds ir un uz jumta paneļu nav,tad tiem nav visi "mājās". 

 

Bet savādāk labāk tie 5-10k uz jumta un pelna (ietaupa)$$$, nekā devalvējas bankas kontā. Un pietam vēl jāsamaksā bankai kādi 25-30 eur gadā par šādu investīciju. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , dzincha teica:

Un pietam vēl jāsamaksā bankai kādi 25-30 eur gadā par šādu investīciju. 

Kā tu to domā? Neesmu manījis, ka bankai maksājamā summa būtu atkarīga no kontā esošās naudas daudzuma.

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

Kā tu to domā? Neesmu manījis, ka bankai maksājamā summa būtu atkarīga no kontā esošās naudas daudzuma.

Ja ir konts+ karte, tad tas prieks gadā arī izmaksā ~25-30eur. 

Link to comment
Share on other sites

Neviens tak neliek vienkārši turēt naudu kontā. Depozīti tak maksā vismaz kautkādu %.

Pietam ir 100 un 1 cits ieguldījumu veids.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , dzincha teica:

Bet savādāk labāk tie 5-10k uz jumta un pelna (ietaupa)$$$, nekā devalvējas bankas kontā. Un pietam vēl jāsamaksā bankai kādi 25-30 eur gadā par šādu investīciju. 

 

Pirms 41 minūtēm , dzincha teica:

Ja ir konts+ karte, tad tas prieks gadā arī izmaksā ~25-30eur. 

 

Vēlreiz - uz kā rēķina jāmaksā bankai 25-30 EUR tikai par to, ka nauda devalvējas bankas kontā, nevis stāv uz jumta un pelna/ietaupa naudu?

 

Nezinu, kā tev, bet man personīgi tos 25-30 EUR gadā jāmaksā bankai neatkarīgi no tā, vai es naudu ieguldu paneļos, inverteros, instrumentos, ceļojumos, automašīnā, studijās vai vienkārši "investēju devalvācijā bankas kontā".

 

Vēl vairāk - ja es bankai nemaksātu tos 25-30 gadā, tad man nemaz nebūtu, par ko potenciāli nopirkt tos paneļus. Gadus 20 neesmu savā jomā redzējis darba devēju, kurš ņemtu darbā darbinieku, kuram nav bankas konta.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Oj, zinu cilvjus, kam pat nav ģimenes ārsta, sanāk noķert kādu zarazu, iestājas panika :D

Tai pat laikā kaut kur darbā skaitās...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...