Jump to content

Kredīts un cik viss slikti Latvijā.


itanium
 Share

Recommended Posts

Pirms 6 minūtēm , uldise teica:

vidējā programmētāja alga bruto pašlaik ir 20.54eur/h

Tie ir 3200 bruto, ~2200 uz rokas. Un atcerēsimies, ka tas ir vidējais cipars - paši zināt, ko tas nozīmē.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 14 minūtēm , jema teica:

Te, liels biedru skaits dzīvo savās privātmājas, tas pēc diskusijām ir redzams, ja tajā Latvijā ir tik slikti

Nu ja tā privātmāja jau ir nopirkta vai kā citādi iegūta jau 100 gadus atpakaļ, tad jau protams nav problēmu.

Bet ja kāds tagad atrodas savas karjeras viducī, tad rēķini ka 500 - 1000 nāksies katru m'\enesi nolocīt bankai par to māju kā minimums. Tas jau puse no tiem pieminētajiem 2k.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , itanium teica:

ka tas ir vidējais cipars

tieši tā - tad vari pats izvēlēties, kurā pusē no tā vidējā būt :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Tas jau puse no tiem pieminētajiem 2k.

Varbūt kļūdos, bet man liekas, ka normālas bankas Latvijā vairs neizsniedz tik lielus kredītus (attiecībā pret ienākumiem). Nebija 40%, ieskaitot visas citas kredīstaistības?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja ievada Swedbankas kalkulātorā, tad teorētiski ar 2k algu, viņu dotu 144k. Bet nu realitātē ganjau mazāk. Kas arī sanāktu ap 700 - 800 tikai pa hipotēku.

Apskatot pašreizējās cenas, par māju var nesapņot, varbūt mazu dzīvokli. Nu ja pērk kautkur 100km no Rīgas, tad jau ganjau kautko atrastu, bet tad banka diezko iepriecināta nebūtu, vismaz prasītu lielu depozītu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu UK ar vidējo algu ko vari nopirkt? 😄 Tak visur pasaulē tagad ir dziļš dibens.

Link to comment
Share on other sites

Offtopiku beidzam.

 

Kāds moders varētu šo pārnes kaut vai uz sarunām par dzīvi? Man pašlaik nav laiks, jūtu ka cilvēki, pat Zin, ir iedegušiespar šo parunāt :)

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Šobrīd viss ir slikti :D


P.S. Ja nesaņemat UK to vidējo algu sektorā (saņemat vairāk), tad arī nesalīdziniet sevi ar vidējo Latvijā.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Nu UK ar vidējo algu ko vari nopirkt?

Velsā un ziemeļos jau var, tur jau apmēram Latvijas cenas un lētāk. Ja strādā kautkādā NHS, tad ideāla vieta kur dzīvot.

Bristolē arī vidējais programmētājs tagad visdrīzāk nevar (nemaz nerunājot par vidējo algu). Es dzīvokli jau sen nopirku, faktiski tagad 2x dārgāk var pārdot.

Link to comment
Share on other sites

Nu paskatījos, savā pilsētiņā kaut cik jedziga, bet tāpat veca 3 istabu māja iet pa 350k. Banka par to prasītu £1900 mēnesi uz 25 gadiem. 

Cik reāli būt tādu, kas vēsu mieru var nolikt 2 pakas par kredītu mēnesī, ņemot vēl vērā, ka visticamāk auto ir līzingā un bērni iet skolā.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Cik zeme liela tādai mājai? Man māsa dzīvo Vācijas dienvidos un tur 600m2 zeme mājai ir SAPNIS, nevis "vien 600m2".

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nez, pati māja ir 100 kvadrātmetri pa abiem stāviem kopā, zeme varbūt x2, jeb 100-150kvm

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lielam jau mājas pašas par sevi nekādu lielo vērtību nesastāda (ja vien nav kautkas īpašs), visa cena zemes pleķī pilsētā un ko atļauts uz tā pleķa būvēt.

Man zemes pleķis sanāk apmēram 300m2. Māja ir sadalīta 2 dzīvokļos, pusmājās, dārzs kopējs.

Identiska kaimiņu māja nopērkama pa kādi 450k GBP. Ja piebūvēts trešais stāvs vai kādas piebūves, tad jau virs 500k.

Tagad skatos ka faktiski pa visu ielu lēnām visi piebūvē trešos stāvus, jo tiklīdz vienam izdevās iegūt atļauju, tā var teikt ka nav iemeslu vairs citiem atteikt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tātad jautājums aktuāls, kā ar UK vidējo algu nopirkt īpašumu? Pietam ja vēl īrē 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bristolē nevar. Vidējā cena 300k+, vidējā alga 35k laikam. Pa to neko bankā nedabūt. Ja no senčiem nevar izspiest vismaz pusi pirmajai iemaksai, tad var nesapņot.

Pietiekoši man te kolēģu, kad vēl 30 gados dzīvo ar vecākiem un tik sapņo par pirkšanu. (tapēc laikam tās piebūves tagad aktuālas :D )

 

Citi pērk Velsā, tur dziļāk, mazākos ciemos, arī pa 50k var atrast, kautkas jēdzigs no 100k. Tik tas ka jābrauc uz darbu 1.5h. Bet nu visi tāpat stādā no mājām, tāka nav nemaz tik absudrs variants.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mājas gan tāpat mums tur ceļas uz katra stūra. Un praktiski momentā arī ir "sold" zīme. Man gan nelāga aizdoma, ka daļu no tām "sold" mājām tā arī nepabeigs un projektu attīstītāji bankrotēs.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...