Jump to content

Mitruma/noplūdes sensors silto grīdu kolektoram


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri!

Problēma: 5-10 gadu laikā jau 2x ir radusies nosūce no/gar eirkonusiem (problemātiskās vietas skatīt pievienotajā bildē). Abas divas reizes mani par to painformēja apakšejā stāva kaimiņiene. Par laimi, nekāda skāde viņai netika nodarīta, bet tapat es gribētu būt pirmais, kurš par to uzzina, lai var laicīgi rīkoties.

image.png.ee1679bfc5248d98e9a59abfa5b1d75e.png

 

Ir idejas par iespējamiem risinājumiem? Kaut kas gatavs vs Arduino/NodeMCU (ir abi īpašumā)?

Būtu forši, ja varētu aplikt apkārt caurulēm (šobrīd 6), jo tikt klāt apakšai, kur tas ūdens varētu krāties, iespējas nav.

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Risinājums jau foršs, bet nevaru iedomāties, kur es to varētu likt. Pieeja ir tikai pie tā, kas ir redzams bildē:
image.png.d95db96118aaec7762e682d965800180.png


Ir vēl šāds: https://www.amazon.co.uk/Hive-UK7003397-waterleak-sensor/dp/B07JN898D3/ref=sr_1_15?crid=10FRE5141EZ92&keywords=leak%2Bsensor&qid=1653930725&s=diy&sprefix=leak%2Bsenso%2Cdiy%2C91&sr=1-15&th=1

Bet priekš 6 caurulēm tie būs 300+ EUR 😕 

 

  

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Hmm, sabāzt ap caurulēm papīra dvieļa gabalus un tad pielikt šādu vienu zemākajā vietā? 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es jau uztaisītu vienkārši 2 traņi kā emitātora atkārtoji, pie katras trubas pielīmēti divi vadi ar 3-4 mm starpu un apkārt trubai aptīta kaut vai drēbes izolācija, kā drēbe paliek mitra, padodās signāls, kur viņu tālāk dzīt jau var izdomāt :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Taisi tik bļodu kur zemākajā pusē ielikt adekvātu sensoru. Bet var jau nodarboties ar velosipēda izgudrošanu un uz kaimiņienes zvanu par pilošu lustru atbildēt, ka tavs paštaisītais sensors neko nezin, lai jautā latvenergo kāpēc šie pieslēguši ūdensvadu pie elektrības vadiem..

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Principā - pa galvu mezgla ražotājam vai uzstādītājam. Normālā atbilde ir tāda - tas nav jautājums, kas jārisina ar elektroniku.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, tur kautkādi lēni elektroķīmiski korodēšanās procesi notiek.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 58 minūtēm , ggg97 teica:

elektroķīmiski korodēšanās procesi notiek

 

Nedrīkstētu būt. Savilcējam un korpusam jābūt no viena, vai vismaz saderīga materiāla. Citādi ražotājs ir idiots.

Caurules no bildes nesaprotu, bet parasti tur liek kompozītās. Tur nav kur rasties elektroķīmijai, ja nav kaut kādas pilnīgas muļķības (piem. zemējumi pie modernajiem radiatoriem) sastrādātas.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...