Jump to content

Kā bootieši cīnās ar nezālēm bruģī?


Anreel
 Share

Recommended Posts

Mikelis95
12.06.2022. , 22:40, 138 teica:

Var lūdzu sīkāk par šo? Kā to sauc, un kur var dabūt?

 

Ir situācija ar zāli un sūnām bruģī, 10cm kvadrātu granīta bruģī ar 2cm šuvēm, bruģa saimniekam ir vēlme to visu izpūst ar karčeri, tas gan jau izdosies, bet no tik platām šuvēm kopā ar zāli un sūnām visticamāk arī labu slāni vecās grants izskalos, jautājums ko bērt vietā, tādu pašu granti vai kaut ko labāku, kā šis.

Vācijā tas ir Fugensand (https://www.obi.de/schuettgueter/dansand-fugensand-no-grow-unkrauthemmend-fugenbreite-1-mm-5-mm-anthrazit-20-kg/p/5383690).   Latvija it kā tirgojot Gartens.lv. Neesmu mēģinājis meklēt. Esmu lasījis ieteikumus smilti sajaukt ar nelielu daudzumu cementa. vai tas palīdz nezinu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Lai nebūtu jātaisa jauna tēma, rakstīšu tepat.

 

Kurmju uzbrukums!

 

Problēma ir ar kurmjiem, kuri apsēduši man dāču. Viss mauriņš sarakāts un nezinu, ko iesākt. Sajūta tāda, ejot pāri, ka būtu uzarts tas mauriņš😬

 

Padalieties Jūs, gan jau te atradīsies kāds kas ir ar šādu problēmu saskāries.

 

Paldies

Labots - evertons
Kurmju uzbrukums!
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , evertons teica:

Lai nebūtu jātaisa jauna tēma, rakstīšu tepat.

 

Problēma ir ar kurmjiem, kuri apsēduši man dāču. Viss mauriņš sarakāts un nezinu, ko iesākt. Sajūta tāda ejot pāri, ka būtu uzarts tas mauriņš😬

 

Padalieties Jūs, gan jau te atradīsies kāds kas ir ar šādu problēmu saskāries.

 

Paldies

 

Vari pamēģināt ultra-sonic atvairītājus, vienam turīgam klientam redzēju ka strādā iespaidīgi, mauriņš perfekts bet visi kurmji kaimiņiem kalnus sataisijuši.

Aizmirsu kas par brendu beit teica ka vācijā pircis un palidzot labi.

 

Bet nu tas ganjau atkarīgs no iekārtas/zemes un kurmjiem. un kā paveicas

Link to comment
Share on other sites

Ir lasīts, ka kurmji labi ķeroties ar šādām lamatām - https://online.depo.lv/product/211185, atrok rakumu un ieliek abas lamatas, katru savā virzienā.

https://images.depo.lv/i/fs/100/1000x1000/m/4001003009683.jpg

Man gan reti sanāk ar viņām noķert, turklāt visbiežāk tur ir vairāk kā 2 alas. Bet nu es arī īpaši nestresoju - parasti ļauju kurmjiem dzīvot savu dzīvi. Labāk kurmji pagalmā nekā zemesvēži dārzā.

 

Vēl ir dzirdēts, ka no kāda pagalma kurmji aizbēguši, kad pagalmā ieradies pļāvējs-robots.

Link to comment
Share on other sites

Kurnju slazdi jeb kā tos vēl sauc lamatiņas būs Tev vienīgais variants. Tikai nepērc visus tos s

ēņveidīgos kurmju atbaidītājus par bargu naudu- tie principā nestrādā. Ja tie darbotos, tad kurmis neraktos tiešā dzelzceļa tuvuma, a tur tātādi ''atbaidītāji'' zemi pa sliedēm rībina, bet kurmim pofig. Pie mājas ir daudz trokšņu un kurmis ātri pierod pie jauniem atbaidītāju trokšņiem un ultrasonokiem. Tikai ar slazdiem var kurmi iznīcināt un lai man piedod zaļie.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

Kurnju slazdi jeb kā tos vēl sauc lamatiņas būs Tev vienīgais variants. Tikai nepērc visus tos s

ēņveidīgos kurmju atbaidītājus par bargu naudu- tie principā nestrādā. Ja tie darbotos, tad kurmis neraktos tiešā dzelzceļa tuvuma, a tur tātādi ''atbaidītāji'' zemi pa sliedēm rībina, bet kurmim pofig. Pie mājas ir daudz trokšņu un kurmis ātri pierod pie jauniem atbaidītāju trokšņiem un ultrasonokiem. Tikai ar slazdiem var kurmi iznīcināt un lai man piedod zaļie.

 

Visticamāk, ja tam patīk ļoti tavs dārzs tad sadzīvos ar visu, bet ja aizies paprovēt pie kaimiņa un tas iepatīkās varbūt paliks tur.

 

Man personīgi suns tos atraka un nokoda. tagad jau nav labu laiku redzēti.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

.....Bet nu es arī īpaši nestresoju - parasti ļauju kurmjiem dzīvot savu dzīvi. Labāk kurmji pagalmā nekā zemesvēži dārzā.

 

Teikšu, ka mani kurmji ir sakāvuši, arī vienk nestresoju, šad tad ar lāpstu pielīdzinu. Mēģināju visādas lamatas man nesanāk, nav man mednieka/killera instinkta :D

Link to comment
Share on other sites

Acīmredzot daudz pārtikas tur kurmjiem, ja nebūs pietiekoši ēdamā, tad paši aizies.

 

Link to comment
Share on other sites

Cik atceros no bērnības, sencīts ar izplūdes gāzēm šos indēja. Tagad pat nezinu, būs tie slazdi jāprovē. Protams, gaidīs pavasari un tad jau manīs, kas notiks un cik šie būs aktīvi. Daži no jums saka- sadzīvot, bet TAS nav reāli- man viss mauriņš ir tā uzrakts, ka, liekot kāju, grimst iekšā...

Link to comment
Share on other sites

Just now, evertons teica:

man viss mauriņš ir tā uzrakts, ka, liekot kāju, grimst iekšā...

Tak tie kurmji rokas tādā dziļumā, ka tur nu nekādi nevar kāja iegrimt. Neesi kurmjus sajaucis ar ūdensžurkām?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

Tak tie kurmji rokas tādā dziļumā, ka tur nu nekādi nevar kāja iegrimt. Neesi kurmjus sajaucis ar ūdensžurkām?

Es ceru ka nē🙄 Vai tad žurkas arī taisa zemes čupas?

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Tak pilna jūtruba, kā palaiž no rezaka alā gāzītes un piešķiļ...😁

Šis būtu labs prikols 😀😀😀

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , evertons teica:

Vai tad žurkas arī taisa zemes čupas?

Nejauc ūdensžurkas ar žurkām! Ūdensžurkas jeb strupastes ir kāmji! :D

 

Čupas, šķiet, netaisīja. Viņas alas rok tuvu zemes virskārtai, faktiski to alu pat var redzēt kā tādu zemes pacēlumu. Tās dārzam nodara kaitējumu - apgrauž visu pēc kārtas, pie reizes arī puķu sīpolus aiznes uz interesantām vietām (beigās puķes izaug ne tur, kur bija plānots). Savulaik izķēru ar peļu lamatu, novietojot to pie alas izejas un kā ēsmu izmantojot burkāna gabalu.

 

Ja rakumi, tad gan jau kurmis. Bet man grūti iedomāties, kā kurmju dēļ mauriņā var grimt kājas.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Esmu izmēģinājis visu iespējamos slazdu veidus, bet pašlaik par labākajiem atzīšu šos. Alā jāievieto tikai viens elements, un pa gabalu var redzēt kad ir nostrādājis. Ja ir nostrādājis, tad 4/5 gadījumos kurmis ir slazdā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Daiļais teica:

pašlaik par labākajiem atzīšu šos

Pēc darbības principa nav līdzīgs šim? Ar to depo variantu man nevienu kurmi nav izdevies noķert.

Link to comment
Share on other sites

Grūti saprast, bet es domāju, ka kurmi aizdomīgu dara tie zobi gar malām. Manis piedāvātajā slazdā nekādu zobu nav, un slaztu tas iedarbina ar muguru nevis degunu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , jacobs teica:

Nekas, kad nākamajā dzīvē pārcelsieties uz ''kurmju pasauli'', tad tie ar jums izdarīs to pašu, ko jūs tiem šodien.😃

 

Nosisto odu un mušu atriebība nebaida?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pavisam bērnībā atceros, kurmji bija izvēlējušies vectēva kapu (un vēl čupiņu apkārtnē) kā fazendu. Salika karbīdu alās un šamie pazuda. Pēc tam, šķiet, dārzā arī veica to pašu darbību. Arī pozitīvi. Teorētiski karbīds saskarsmē ar augsnes mitrumu izdala acetilēnu, kurš ir nedaudz smagāks par gaisu un tāpēc izplatās pa kurmju metro tuneļiem.

Just now, Daiļais teica:

Nosisto odu un mušu atriebība nebaida?

Nākamreiz, kad norauj ūdeni, atceries, ka šam ir atmiņa.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Laxe teica:

Tadjau labāk ar butānu.

Ar pliku butānu nekas nesanāk. Čoms mēģināja, pēc tam zvanīja man un sūdzējās, ka nav tā kā internātā, ka mauriņš izlīdzinās plānā slānī pa tuvējo apkaimi. Tam jābūt maisījumā ar gaisu. Un tāpēc vajag rezaku - visvienkāršākais variants, kā dabūt alā gāzes/skābekļa maisījumu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daiļais said:

Esmu izmēģinājis visu iespējamos slazdu veidus, bet pašlaik par labākajiem atzīšu šos. Alā jāievieto tikai viens elements, un pa gabalu var redzēt kad ir nostrādājis. Ja ir nostrādājis, tad 4/5 gadījumos kurmis ir slazdā

 

Man arī tas ir mīļākais slazds, youtubē ir daudz pamācības, kā viņu lietot, diemžēl viņš vislabāk der tikai, kad kurmis rokas pa virskārtu. Parasti man rokas no dziļuma un tad visefektīvākā ir tā divdaļīgā lamata, bet ar to bieži ir problēma, ka grūti iebāzt ejā. Šogad man bija tikai divi kurmji rudens sākumā, pirmais paspēja saskādēt zālāju kamēr noķēru, otrais paspēja tikai vienu rakumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:

Salika karbīdu alās un šamie pazuda

Ja kurmim iepatīkas jūsu zeme, tad nekas to neatbaida. Savulaik pamēģināju gan karbīdu, gan izplūdes gāzes, gan atbaidītājus, gan ar ūdeni slīcināju, gan ar dīzeļdegvielu mērcētas lupatas alās un pat ar elektrību mēģināju.Trakākai bija, kad sieva padzirdēja, ka varot zivis pūdēt kurmja alā. Bļin, viss pagalms voņija pāris nedēļas, bet kurmim pilnīgi pofig. Ja ienaidnieks nepadodas, tad to iznīcina un nekā labāka par slazdiem nav atrasts.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tiešam, kad iepatikās, nekas nelīdz. Kādreiz salēju alās kaut kādu, veikalā pirktu, smirdošu atbaidītāju. Rezultāts... šim nepatika vecās , pēc nedēļas bija saracis jaunas . Attiecīgi visa platība noklāti ar jauniem kalniem. Tagad, lieku mierā. Kad kur parādās, izlīdzinu un miers. Pēc izlīdzināšanas ar grābekli vajag to zāli, kur izlīdzini zemi, ar kārtīgu ūdens strūklu. Zeme tiek sadzīta uz leju pie saknēm un pat neredz ka bijis rakums. Vienīgi neliels caurums zālājā kur bija racis kas diži netraucē. Ja nepstrādā ar struklu, tad gan līdz lietum zemes pleķis zaļajā zālājā.

     Šis ir tā saracis tuneļus, ka , laikam nav vairs kur rakt jaunus. Jauni kalni parādās pa retam.  Toties šovasar atradu tām alām labu pielietojumu dārzā kur ābeles- ielieku alā ūdens šļūteni un kamēr sāk parādīties ūdens virspusē (alas, kur šļūtene).  Zālājs nosacīti sauss, atšķirībā no parastās laistīšanas. Nu pa pirmo augļu koku laistīšana sakņu tuvumā. Āboli pateicoties šādai ''meloratīvai'' laistīšanai šogad izcili lieli. Principa tā arī var laistīt zālāju-ūdens zeme pie saknēm nevis slapja zāle, bet dziļāk sauss. Šim jau alu labirinti pa visu laukumu, attiecīgi ūdens arī pa visu bez šlutenes stapīšanas uz katru stūri. Nu jā, ja slīps laukums, tad nederēs.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
pirms 2 stundām , Jurkins teica:

 Teorētiski karbīds saskarsmē ar augsnes mitrumu izdala acetilēnu, kurš ir nedaudz smagāks par gaisu

Nu vispār viņš ir vieglāks par gaisu .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , evertons teica:

Cik atceros no bērnības, sencīts ar izplūdes gāzēm šos indēja.

 

Pamēģini mana vecfātera metodi - ņemam 3 L burku, tajā ieberam bik sliekas, var kādu gliemezi iemest. Ierokam burku(stāvus) tur, kur ir rakums. Tur jau varēs redzēt alu IN-OUT

parklajam burkas galu ar zariņiem, zāli un apberam ar smiltīm. No rīta savācam pasažieri. Metode strādā. Protams procesu atkārtojam. Var vairākas burkas, ja ir.

Ko ar viņu tālāk darīt, nu tur brīva iztēle...

Labots - Net
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Daiļais teica:

Nosisto odu un mušu atriebība nebaida?

Tibetā tie extra mūki slaukot sev ceļu, ka tik kādu kukaini nenomīda. Mēs esam tikai posms globālajā barības ķēdē, tārpi aplaiza lūpas, dzirdot to skaisto mūziku, nelaiķi laižot lejā... :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Grossmeister teica:

Nu vispār viņš ir vieglāks par gaisu .

Gaisa molmasa ~29

C2H2 = 14*2+1*2 = 30

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

C=12 ;) , 12*2+1*2=26 , nu tas tā - kasīšanās pēc .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Jurkins teica:

Gaisa molmasa ~29

C2H2 = 14*2+1*2 = 30

Vai tad vieglāks/smagāks nenosaka pēc blīvuma (masas attiecība pret tilpumu), nevis pēc molmasas (6.022 x 10^23 molekulu masa)? Citādi sanāk, ka alumīnijs ar saviem 27 g/mol ir vieglāks par gaisu :)

Lai gan wiki saka, ka abi (gan blīvums, gan molmasa) gaisam lielāki nekā acetilēnam.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Mols gaisa jau arī sver ap 29 grami , un mols alumīnija 27 grami . 

Link to comment
Share on other sites

Ķīmija bija ļoti sen, neiespringšu, bet gāzēm tur bija specifiski.

Neiespringu 😁, tupa iemetu pāris vārdus gūglē un pirmais links - https://www.uzdevumi.lv/p/kimija/8-klase/gaiss-10487/re-71307019-3224-4bc1-9d7d-7f98f303c600

Gāzes moltilpums - tilpums, ko ieņem viens mols jebkuras gāzes normālos apstākļos. ~22.4 litri. Toč neatceros, kā bija ar temperatūras atkarībām,bet bērnībā metot karbīdu ūdenī, tā gāze nevēlējās īpaši celties augšā, ņēmās turpat gar ūdens virsmu un smuki dega ar paukšķi 😁.

 

Tāpēc nevar gāzi salīdzināt ar alumīniju.

 

p.s. nesaprotu, kā C2H2 var dabūt molmasu kā vikipēdijā. Nu labi, pokuj, nav vēlēšanās iespringt 😁.

 

Edit:

Atzīstu savu kļūdu! Nezin kāpēc biju iedomājies, ka C molmasa ir 14. Ir 12. Viss ir pareizi, toč bišķi vieglāks par gaisu. 2*12+2*2 = 26. Laikam jau tā starpība "3" reāli ir maza un tāpēc likās,ka tā gāze ņemas gar ūdnes virsmu.

Nu jā, un, acīmredzot, noslēgtā telpā (alā) pie nelielas molmasas starpības šai vieglāk nevis spiesties caur zemi uz augšu, bet doties turp, kur ir brīva vieta.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Jurkins teica:

p.s. nesaprotu, kā C2H2 var dabūt molmasu kā vikipēdijā. Nu labi, pokuj, nav vēlēšanās iespringt 😁.

carbon - 12.0096, hydrogen - 1.00784 (vai kaut kā līdzīgi, tai atommasai esot tendence laiku pa laikam pamainīties :D)

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tur ir bišķi cita lieta. Ķīmiskajiem elementiem ir izotopi ar dažādu atommasu. Visvairāk ir C12. Skolā ķīmijā tāpēc pieņem molmasu 12. Izrēķinot vidējo aritmētisko pa visiem izotopiem, dabū to aiz komata.

 

Dabā ogleklis sastopams divu stabilu izotopu 12C (98,892 %) un 13C (1,108 %) veidā. Un pavisam maz radioaktīvais C14, uz kura balstās organisku vielu vecuma noteikšana. Nu i vot laikam tāpēc kaut kā atmiņā bija iekritis tas 14, jo jau 30+ gadus ar ķīmiju nekāda sakara.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...