Jump to content

Brauca e-"samokatu" neturot stūri. Kā tas iespējams?


Recommended Posts

Šodien viens pa ceļa nomali brauca neturot stūri vienkārši tādā "relaksā" vai "apmatībā" izskatījās baigi tāds galva "mākoņos" vēsā mierā brauca. Mašīnas uz to laiku it kā pagadijās tur pa to Nometņu ielu pamaz (paldies dievam) liekas pēc manas uztveres. Tas manuprāt ir pilnīgi negudri tā izradīties. Plus tas vispār ir noteikumu pārkāpums (tas skaitās varbūt kāds to nemaz nezina). Bet nu es īsti nesaprotu kā var tikt uz priekšu ar vinu neturot to stūri? Tāpēc man pat mulsina fakts, ka ar tādu var vispār braukt neturot to stūri.  Bet nu lai ir kā ir. Liels vīrs, gan bij (lai neteiktu vēl ko). Tas jau nav tas saucamais vienritenis. Es teikšu tā "e-samokats" tas mazais "populārais" ("savējais" kaut kāds, nebij no Boltu sērijas) ar ko viņš brauca neturot stūri nemaz. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Kramerss teica:

Bet nu es īsti nesaprotu kā var tikt uz priekšu ar vinu neturot to stūri?

Skrejriteņiem ir kruīzkontroles opcija, kas ļauj braukt noteiktā ātrumā vienmērīgi bez vadības kloķu spaidīšanas.
Un jā, piešaujoties, kas laika gaitā notiek, var iemācīties turēt līdzsvaru arī bez rokām (kas protams nav ieteicams).

Tas no manis kā izbijuša stāvdrāža pastāvīga jūzera.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vajadzības un velmes mainījušās, aktuālāki citi pārvietošanās līdzekļi.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

nu nezinu, es pat ar vienu roku nespēju noturēt xiaomi pro2. mošk ja lielāki ripuļi būtu, tad varētu.

Link to comment
Share on other sites

"Bez rokām" pabraukt, nu nezinu kā līdzsvaru ar to šauro dēli noturēt :D

ar vienu roku var mierīgi, vajag tikai līdzenu ceļu, omulīgas sajūtas gan nav protams, ātri nolikties var :D

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

A vispār stūre bija?

 

Bet nu - var jau braukt bez rokām, ja saproti, kā. Tāpat kā ar ričuku - uz kuru pusi sagāz, uz to arī brauks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kicker teica:

Bez rokām" pabraukt, nu nezinu kā līdzsvaru ar to šauro dēli noturēt

Var, var. Ka čaukst.

cilvēki iemācās pat pa virvi staigāt cirkā un kalnos. 😁

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, RudeWolf teica:

Tāpat kā ar ričuku - uz kuru pusi sagāz, uz to arī brauks.

Nākas no sākuma pagāzt uz vienu pusi, tad uz otru :D

Izrādās nav iespējams pagriezties pa labi, pirmstam nepagāžot riteni pa kreisi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Izrādās nav iespējams pagriezties pa labi, pirmstam nepagāžot riteni pa kreisi.

Ar visiem balansējamajiem tā ir. Man ar dēli arī ērtāk asi griezt, ja sākumā sevi sagāžu pret pieskari.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Jā, uz visiem 2 riteņu transportlīdzekļiem darbojas pretstūrēšana. Ar velo ātrums mazāks, tur to tā izteikti nejūt, bet ātrumā stūrējot moci asā pagriezienā, stūri uz pretējo pusi pagriež diezgan būtiski. 

Link to comment
Share on other sites

Kramerss
(labots)

Beigu beigās tad vienīgais ko var saprast ka džeks vienkārši grib "izradīties" to darot uz parastas ielas  pie tam  auto brauc samērā bieži. Es vēl saprastu kaut kur nomalē pa trotuāru uz kādu laiku ne jau vienā gabalā bez stūres turēšanas uz ceļa kur auto brauc garām. Jau šodien otreiz redzēju uz tās pašas ielas laikam tas pats. Negāja pat īsti taisni šad tad, kad auto brauca garām tad ar lielu distanci to darīja redzēja ka ar viņu nav kaut kas nedo dievs ka tur pašauraka iela un pretī kāds brauc.  Jauraksta būs kādai instancei. Baigi jocīgi otreiz jau tajā pašā posmā. un šķiet visu laiku bez stūres tūrēšanas. Sķiet viņš bez maz sev likteni tā teikt izaicina.  

Labots - Kramerss
Laboju burtu
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Kramerss teica:

Jauraksta būs kādai instancei.

Kādai instancei. Katrs pats savas bedres racējs. Izsitīs zobus pret ceļa apmali un būs miers. Neba katram indivīdam dzīvot iemācīsi.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

18.05.2022. , 11:19, Kazarms teica:

Jā, uz visiem 2 riteņu transportlīdzekļiem darbojas pretstūrēšana. Ar velo ātrums mazāks, tur to tā izteikti nejūt, bet ātrumā stūrējot moci asā pagriezienā, stūri uz pretējo pusi pagriež diezgan būtiski. 

Jā.  Kas ir interesanti esmu  mācījies divās moto skolās un nevienā no tām to nemācija un pat nepastāstīja. Pretstūrēšana jāmācās pašam.  Pie tam ir jābūt izstrādātam labam refleksam lai smukā ātrumā un asākā līkumā nevis grieztu stūri pa kreisi ,bet vispirms grūstu kreiso rokturi uz priekšu.

Šeit lieliska ilustrācija kas notiek ja tā nedara.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Goblins gan drusku kaut ko par šo konceptu stāstīja, bet jaunulim jau arī īsti neaizķerās, kaut īstenībā šķēršļa apbraukšana bez bremzēšanas ir tieši par šo konceptu, tiesa, neapzinātu. 

Citādi, teorijas līmenī jau vajadzētu mācīt, ar to praksi drusku grūtāk, jo mācību braucieni un eksāmens tāpat ir tāda CSN pārbaude. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , zeds teica:

Kas ir interesanti esmu  mācījies divās moto skolās un nevienā no tām to nemācija un pat nepastāstīja.

Lietas ko nemāca aroda skolās, citreiz māca dzīves skolā.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Ja vien beigās esi dzīvs. 🤷‍♂️

Pretstūrēšana, tāpāt kā mācēšana efektīvi bremzēt, glābj dzīvības. 

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

da hāzē kā viņš brauca, bet vispār izskatās tik komiski ka pieaudzis cilvēks brauc ar tādiem , tas tak malaļetkām braucamais :D 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 37 minūtēm , Stasss teica:

Lietas ko nemāca aroda skolās, citreiz māca dzīves skolā.

Dzīves skola sākumā liek eksāmenu kārtot un tad tikai māca.

 

Pirms 20 minūtēm , Luckystrike teica:

tas tak malaļetkām braucamais :D

Nez, ja nevajag kravu vadāt, tad pilsētā nekas labāks nav. Es ap 20kmh vidējo turu ar stāvot bezmaz visos krustojumos uz sarkanā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, ja onkam virs 60, tad jau viņš visus zem 50 gan jau sauc par “maloļetkām” 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

Nu, ja onkam virs 60, tad jau viņš visus zem 50 gan jau sauc par “maloļetkām” 

Kad es ceturtajā klasē gāju, tad visas zemākās klases bija sīkpirži. Skatos, ka izskaņā ir atgriešanās pie šī paša.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

vaitad ar velo nav labāk? :) fizuhu pie reizes uzdzīt, vismaz kardio slodze, pa ziemu tak tāpat ar savu skūteri nebrauksi... laikam? 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 31 minūtēm , RudeWolf teica:

Nez, ja nevajag kravu vadāt, tad pilsētā nekas labāks nav. Es ap 20kmh vidējo turu ar stāvot bezmaz visos krustojumos uz sarkanā.

Kravai šie ideāli, te pie manis pilns ar viņiem. Sasēdina sīkos tanī kastē un braukā apkārt. Plus šopingu var atvest.

 

cargo-1.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 15 minūtēm , Luckystrike teica:

vaitad ar velo nav labāk? :) fizuhu pie reizes uzdzīt, vismaz kardio slodze, pa ziemu tak tāpat ar savu skūteri nebrauksi... laikam? 

Lisapēds ir labs variants, ja nav jānes 6 stāvus un ir vieta dzīvoklī, kur šamo nogrūst. Es vietu nožīdoju un tāpēc braucu uz šāda:

image.thumb.png.f51a4bc26d2fa663a2c58dfd69ac2a2e.png

 

Ar fizuhu ir tā, ka lēni braucot neko diži neuzdzīsi, bet ātri minot darbā būsi pilošs.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es parasti darbā turu ofisa drēbes. Kad atbrauc, tad ieiet fiksā dušā un pārģērbjas.

Vairāk gan lietus/dubļū dēļ, nekā sasvīšanas. Jo ja regulāri minās, tad nekāda svīšana, kas būtu lielāka kā vienkārši ejot, pie normālas braukšanas nenotiek.

 

Piemērotas drēbes visdrīzāk otrs svarīgākais faktors. Ja minās džinsos, kokvilnas kreklā un pa virsu neelpojoša jaka, tad loģiski ka pievelkas ar sviedriem, kas pat gribot nevar novadīt tos no ķermena, lai fiksi nožūtu. Beigās pats pārkarsis un sasvīdis.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...