Jump to content

Pērku monitorus, klavieres, peles pa 0.1€


tinch
 Share

Recommended Posts

So, kārtējais labdarības maratons. Esmu salasījis vairākus kompjus, kuriem piepirku iztrūkstošās komponentes (RAM, HDD). Datori tiks nodoti labdarības biedrībai "Tavi draugi" (lielākoties) un 1 vai 2 (2, ja pareizi esmu saskaitījis sapirktās lietas) būs pa tiešo kādam/iem skolēnam. Pāris datorus jau salasīju un atdevu.

 

Priekšnoteikumi:

Mantām jābūt strādājošām (uztilizācijas punktā šodien jau biju; vairs nevēlos krāt/pieņemt nederīgas lietas)

4:3 monitori neinteresē - būsim reāli.

Klavieres un peles - lai nav nomētājusies piestāstitā pagrabā ar tarakāniem un lai nav nojātas

DVI/HMDI/DP kabeļi un adapteri šiem monitoriem. Mani krājumi (un arī piepirktie) jau izsīka.

Barošanas kabeļi monitoriem/datoriem (arī izsīka).

 

Ja ir jautājumi tad PM. Ja gribās žulti gāzt tad komentāros droši. Man vienmēr ir interesanti palasīt un atbildēt.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man ir kaut kāds 19" LCD, tikai VGA, bet bilde tam sūdīga no dzimšanas. Bet nu varu atdot.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Man ir kaut kāds 19" LCD, tikai VGA, bet bilde tam sūdīga no dzimšanas. Bet nu varu atdot.

Došu ziņu, ja būs nepieciešamība. Man 2 VGA monitori ir, bet, godīgi sakot, gribētos drīzāk viņus izmest nekā kādu spīdzināt ar to -3 redzamības attēlu.

Link to comment
Share on other sites

16.05.2022. , 19:13, ju teica:

Man ir kaut kāds 19" LCD, tikai VGA, bet bilde tam sūdīga no dzimšanas. Bet nu varu atdot.

Šodien pamainīju savas domas pret VGA. Viens no monitoriem bija VGA IPS. Attēls dzidrs, krāsas lieliskas. Žēl pat bija šķirties. 😁 Un domāju, ka nebūs problēmu pieņemt arī tādu monitoru. Monīši šamiem gan ar rezervi ir, bet kaut kad drīz pievedīšu vēl datorus bez monitoriem. So - ies uz urrā. Uzraksti man PM, kur savākt vai, ja pats vēlies nogādāt tur, iedošu adresi un kontaktus. ;)

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

varbūt @latscrap var noziedot, ja ne ko citu, tad kādu kaudzīti kabeļu, klavieru un peļu?

Būtu labi. Kā izrādās, tieši šīs lietas ir deficītā.

Link to comment
Share on other sites

darklight
16.05.2022. , 16:12, tinch teica:

4:3 monitori neinteresē - būsim reāli

Šis izbrīnīja. Kas par vainu 4:3? Pats tādu lietoju, bērni tādu lieto, visiem labi... Sīčiem vēl ar VGA pieslēgts, ticiet man - Minecraft no tā necieš it nemaz 😎

Labots - darklight
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , darklight teica:

Šis izbrīnīja. Kas par vainu 4:3? Pats tādu lietoju, bērni tādu lieto, visiem labi... Sīčiem vēl ar VGA pieslēgts, ticiet man - Minecraft no tā necieš it nemaz 😎

Tās laikam manas personīgās preferences. :) Bet tur pašā punktā i tādus redzēju. Es spriežu no tā, ka pats drīzāk neko nelietotu nevis 4:3 lietotu. 😁

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , tinch teica:

Viens no monitoriem bija VGA IPS

Šim ir TN matrica. Kaut kāds Philips 193V, vismaz nav 4:3 :D

Pats esmu Jūrmalā, kaut kad parādos Rīgā arī.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

cik barošanas kabeļus vajag? varu salasīt šodien.

Link to comment
Share on other sites

latscrap
pirms 12 stundām , 138 teica:

varbūt @latscrap var noziedot, ja ne ko citu, tad kādu kaudzīti kabeļu, klavieru un peļu?

ar ziedošanu, diemžēl, nenodarbojos - šā vai tā, man tomēr sava dienišķā maizīte arī beigās jānopērk.

 

ar sakarīgiem, pārbaudītiem, regulāriem cilvēkiem rēķins man parasti ir vienkāršs - ja nav citu izmaksu (tb pircējs pats atbrauc uz manu noliktavu (Ragana), izvēlās no parādītās kaudzes kas patīk, pārbauda vai strādā un atlasa) tovaram kam manā iekšējā procesā nav potenciāla ottreizējam tirgum (nav pietiekoša pieprasījuma/netamaksājas/neiet/nav remontējams - nu ko es plānoju bez iedziļināšanās nodot rūpnieciskai pārstrādei) starta cena ir +/- *2 tābrīža vairuma pārstrādes cena (pēc svara, kg ) - līdzīga prakse  kā metāllūžņu plačos

 

attiecīgi pelēm, klaviatūrām, monitoriem zem 19'' šobrīd tas orientējoši varētu būt rajonā kaut kur ap 0.2-0.4 eur/kg, cik iznāk cena gabalā - neesmu rēķinājis;

vadiem(Cu) cena/kg stipri dārgāk (4-6 eur/kg), kādu laiku atpakaļ svēru un rēķināju, ja nemaldos liekas, ka sanāca  0.5 eur/gab par parasto powerkabeli pēc tābrīža Cu cenām...

 

Lai no nodotajiem atkritumiem EEI reģenerētu un sagatavotu atsevišķas vienības otrreizējam tirgum - jāiegulda darbs (pārbaudīt vai strādā, paskaiti pats cik taustiņu klaviatūrai jānospiež :), putekļus noslaucītu), laiks un degviela - tikties, braukt pie klienta - tās visas ir izmaksas, šādu ekstru uzņēmējdarbības kontekstā galīgi nevaru atļauties

 

Slavējami, protams, visi tie kas brīvprātīgi palīdz skolēniem, ģimenēm ar bērniem, citiem ukraiņiem utt. izskatās jau ka biedri te labsirdīgi - par visiem bez maksas sametīs :)

 

Bet, ja nu tomēr ar labdarību nepietiek, ja vajag ""daudz", un OP izrēķina, ka lai netērētu savu dārgo laiku (un degvielu) pāris mēnešus pa vienam lasot no atsevišķiem cilvēkiem, vienkāršāk ir atbraukt pie manis un vienā reizē uz vietas atlasīt, pārbaudīt un nopirkt teiksim 200 power(VGA, HDMI, utt) kabeļus, 200 peles&klavas un 10 monitorus - laipni lūdzu rakstīt PM, ir man tā labuma apcirkņos diezgan daudz. tik daudz, ka lielākā daļa vadu, peļu, klavieru, mazo monitoru, utt. nepārbaudīti aiziet uz pārstrādi

 

Vēlams interesēties laicīgi, jo, piemēram, lielā monitoru čupa pagājušonedēļ aizceļoja resaikloties, bet būs jau vēl ;)

Labots - latscrap
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

18.05.2022. , 08:20, AlCohol teica:

cik barošanas kabeļus vajag? varu salasīt šodien.

Cik dosi, tik ņemšu. Es viņus visus uzreiz vedīšu uz to punktu. Tur daudz monitoru, kuriem vajadzēs.

@latscrap ļoti pareizi aprakstīja ieguldīto darbu un izdevumus. ;) Bet es ilgtermiņā ar šo nenodarbošos. Kā beigsies datori tā postu slēgšu - ieguldītais laiks ir ļoti dārgs.

Link to comment
Share on other sites

Un ja kādam interesē, tad atskaite līdz šim:

4 datori nodoti "Tavi draugi" (viens no viņiem tika rezervēts pirmajā minūtē pēc nodošanas).

2 datori invalīdiem, kuriem gluži vienkārši nebūtu naudas iegādāties sev datoru.

2 datori skolēniem, kuriem nav datoru (te būs vēl).

Dotu jau priekšroku pats sameklēt, kuriem tos datorus atdot, bet, kā jau iepriekš minēja, laiks un degviela beigās izmaksās pārāk dārgi. Roltonus ēst, lai citam palīdzētu nav mans mērķis. 😁

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Papildinājums:

Vēl 1 datos skolēniem

Vēl 1 dators invalīdam

Vēl 2 datori biedrībai "Tavi draugi" + visas palikušās komponentes (cietie, māte, CPU, PSU utt, no kuriem biedrības datoriķis jau pats varēs salikt dzelzi, ja kāds noziedos iztrūkstošās lietas un tur ik pa laikam kaut ko noziedo arī).

 

Atdoti arī kopā, šķiet, 6 vai 7 monitori.

 

No foruma biedriem un paziņām arī dažādi kabeļi (psu, dvi, vga), klaviatūras, peles.

 

Ar to arī noslēdzas šis pasākums. Vairāk hlamu pagaidām nebūs.

 

P.S. datori lūžņi nebija. Kādam i3 4th gen, kādam 7th gen. Kādam 4Gb RAM, kādam 8. Daži ar SSD.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Biedri, ieripojuši vēl datori - kurš pa daļām, kurš ne. Atkal nepieciešamas klavieres, peles un DDR4 DIMM (2x4Gb vai 8Gb single). Ja kādam lietojams monitors - pavisam lieliski.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...