Jump to content

Pēc pieredzes, kādu urbi izvēlēties Makita vai Bosch?


edzha90
 Share

Recommended Posts

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Stapr citu, 18V edwardam ir līdzīga veiktspēja kā 10.8v makitai. Ir man abi, varu salīdzināt.

Es arī varu. Edwards ir niknāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

aparātu, kuram fīčas var pielikt klāt ar mikromaksājumu.

Aķus tāpat, pa lētāku naudu nopērc mazas ietilpības, kad ievajagas, par papildus maksu apgreido uz lielākas ietilpības :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)
Pirms 4 minūtēm , 138 teica:

Edwards ir niknāks

Margināli. Man gan ir ar suku motoru, varbūt brašless labāk.

Bet garu skrūvi brusā spēja ieskrūvēt vienādi (salīdzinot urbjmašīnas)

Toties makitas triecienskrūvgriezītis to izdara vispār bez noslodzes rokai, kamēr edwarda urbis, nu, kā jau urbis.

Pēdējā laikā edwardu lietoju tikai ar kniedējamo attachmentu, kad vajadzēja alumīnija siltumnīcu pielabot.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Toties makitas triecienskrūvgriezītis to izdara vispār bez noslodzes rokai, kamēr edwarda urbis, nu, kā jau urbis.

Nu nevajag jau P ar P salīdzināt. Varēji vēl to triecienskrūvgriezi salīdzināt ar klasisko skrūvgriezi (nu to, kurš bez nekādām rotējošām daļām).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Vēl varu piebilst, ka Edward fleksis noteikti labāk griež metālu, kā makitas urbis, bet smagi iepaliek makitas trimmerītim dārza apmaļu appļaušanā :D

Starp citu nepērciet Makita metāla urbjus (pašus urbīšus).  Es pēc tam kad aplauzos ar šiem un nopirku Bosch - bija prieks strādāt. Tajā pašā 5mm dzelzī ir urbt kā sviestā skaidai skaisti vērpjoties spirālē.  

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

Vēl varu piebilst,

Toties edward triecienskrūvgriezis (nejaukt ar triecienurbi! :D) visticamāk skrūvi dzītu kokā daudz vieglāk nekā makitas urbis ;)

Labots - binary
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ir dažādu tipu metāla urbji. HSS un kobalta ir divi galvenie veidi. Kobalta ir ievērojami labāki, bet arī dārgāki. Gan jau vienam ražotājam bija HSS, otram kobalts. Lai gan arī HSS ir subtipi.

Pirms 4 minūtēm , zeds teica:

Starp citu nepērciet Makita metāla urbjus (pašus urbīšus).  Es pēc tam kad aplauzos ar šiem un nopirku Bosch - bija prieks strādāt. Tajā pašā 5mm dzelzī ir urbt kā sviestā skaidai skaisti vērpjoties spirālē.  

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Ja jau nav ikdienā nerūsošais tērauds, vai kas tamlīdzīgs, tikai jāurbj, tad jau  nereti gadijies dzelzs gabals šķiet, kā mīksts s ūds.☺️

Link to comment
Share on other sites

Didzis
pirms 8 stundām , binary teica:

censties tagad uzspiest viedokli, ka jāpērk 30 gadus vecus instrumentus ar vadu tikai tāpēc, ka tev tādi kalpo godam.

Nekādā gadījumā neuzspiežu, ka būtu jāpērk veci krievulaiku ibstrumenti. Skaidrs, ka tehnika ir gājusi uz priekšu un nevar salīdzināt vecu krievu Maļvina urbmašīnu ar modernu Makitu. Lai gan ir arī pretējs process un tiek ražoti konkrēti sūdi, nevis normāli instrumenti. Es arī saliecu asi vienai bošenei urbmašīnai un pabrīnījos, kā tad tā, bet norakstīju to uz nejaušību. Izrādās, ka var arī Bosdh taisīt arī no plastalīna tērauda.

 

pirms 8 stundām , vvv teica:

Maļvina ir morāli nokalpojusi, nopērc boš

Nu redz bošiniekiem instrumentiem es esmu aplauzies un nevienam vairs neiesaku tādus pirkt, Maļvina gan vēl urbj. Ja vajag iezenķēt, tad vienā urbmašīnā urbis, Maļvinā zenķējamā frēze un akumulatorniecē vītņuurbis. Darbi noteikti veicas ātrāk, kā visu laiku vienā aparātā mainīt urbjus un frēzi. Lai kā arī būtu. laiks ļoti ātri iet un ,manai pirmajai urbmašīnai vismaz četrdesmit gadi, bet tak kalpo. Neviens akumulatoru aparāts tik ilgi nekalpos, jo akumulators 100 punkti nosprāgs. Tapēc, priekš mājas vajadzībām, es tomēr esmu par no elektrotīkla darbināmiem instrumentiem. Protams, katrs izvēlās tādus darbarīkus, kuri šķiet sev vispiemērotākie.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jainit
Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Neviens akumulatoru aparāts tik ilgi nekalpos, jo akumulators 100 punkti nosprāgs.

Tādēļ jau nav urbjmašīna jāmet ārā. Nomaini akumulatoru vai vecajam akumulatoram elementus un strādā tālāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

JDanen
49 minutes ago, Jainit said:

Tādēļ jau nav urbjmašīna jāmet ārā. Nomaini akumulatoru vai vecajam akumulatoram elementus un strādā tālāk.

Tieši gribēju par šito piebilst: pašam uz līdzīgu procesu gaida rindā 14,4 V zilais Bosch, no dzimšanas ar Ni-Cd aķiem, savulaik izvilkts no misenes pilnā komplektācijā (Urbis, divi aķi, lādētājs, koferis...abi aķi, protams, kaput, bet tomēr - wtf?). Nevaru tikai izlemt - mēģināt tais pašos aķu korpusos izmitināt litija jonu bateriju+BMS, vai adaptēt to pasākumu uz kādu mūsdienu bateriju sistēmu :p

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Protams, var mainīt elementus bačā, var pirkt jaunu aķi, var aķi nest uz servisu, u.t.t. Es jau arī laboju vecos akumulatorus. Uz litija cellēm var pārbūvēt, bet nederēs vecais lādētājs. tas arī jāpārtaisa. Visu var izdarīt, bet elektrisko urbmašīnu iespraud kontaktā un urb kaut tā nav lietota divdesmit gadus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

oxygen

Tagad pārtaisīt  no Ni-Cd ''kā divus pirkstus..'' . BMS kādus tik vēlies, paši lādētāji, priekš Li aķiem ''pa lēto'' . Bet.. ir jēga ''jāties '' ja štruments ir labs un maz lietots. Vecam... nu i nafig. Tie aķi nesanāks pa pliku velti . Piedevām var jau elementus lodēt, bet pareizāk ir ar punktmetināšanu. Bet tāds metinātājs vai nu pašam jātaisa ( un viena aķa dēļ diezin vai) vai japērk , kurš maksā jau virs simta.

 Nu pats pārtaisīju vienu 18v , 2008 gada  universālo ( urbis ar triecienurbi, skrūvgriezis) . Iemesls - stāvēja fazendā un laiku pa laikam tika izmantots, bet ne nojāts. Baigi jaudīgs. Bet oriģinālie aķi nobeidzās ( un ar tiem Ni-Cd viena bēda. kad savajagas tad tukši atšķirībā no Li). Ar Li , tagad , vienmēr ''gatavs darbam'' un sanāca jaudīgāks. 

 Bet ja pērk instrumentus , tad es balsoju par Makitu. Bosh ir tapis par drazu. Daudzi ķīnieši ir labāki. Makitas akumulatoru ir viena priekšrocība- aķi ir lēti (nosacīti salīdzinot ar citiem brendiem) . Laikam tāpēc daudzi ķīniešu instrumenti sader ar Makitas aķiem. Ja ir Makita, tad var piepirkt kādu citu, ķīnieti, bet aķi būs vieni.

 Bet par vada urbjmašinas priekšrocībām: nu agrāk , kad nebija litija ietilpīgo aķu, varbūt. Tagad.... ja ir divi aķi un ātrais lādētājs , tad diezin vai ir priekšrocības. Bet ''vads kas maisās'' ir gan. Nu ja stacionāra darba vieta varbūt netraucē, bet ja  strādā kur telpa vai laukā, tad aķim ir vieni plusi. Varbūt neder tik jaudīgiem perforatoriem

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , e = d teica:

Ir dažādu tipu metāla urbji. HSS un kobalta ir divi galvenie veidi. Kobalta ir ievērojami labāki, bet arī dārgāki. Gan jau vienam ražotājam bija HSS, otram kobalts. Lai gan arī HSS ir subtipi.

 

manā gadījumā gan gosch makita bija HSS, bosh hja nemaldos HSS-G/

Noteikti nebija kobalta, es kobalta urbjus uzskatu par dārgiem, bezjēdzīgiem pontiem.

Link to comment
Share on other sites

JDanen
37 minutes ago, Didzis said:

Protams, var mainīt elementus bačā, var pirkt jaunu aķi, var aķi nest uz servisu, u.t.t. Es jau arī laboju vecos akumulatorus. Uz litija cellēm var pārbūvēt, bet nederēs vecais lādētājs. tas arī jāpārtaisa. Visu var izdarīt, bet elektrisko urbmašīnu iespraud kontaktā un urb kaut tā nav lietota divdesmit gadus.

Tas gan, tīkla urbmašīnā ir mazāk, kam nedarboties, un tas arī mēdz būt svarīgs lielums. Pieļauju, ka tādu arī varētu būt cerīgāk dabūt lietotu pieklājīgā stāvoklī, ja ar naudu būtu spiedīgi. Meklējis gan neesmu.
 

2 minutes ago, oxygen said:

Tagad pārtaisīt  no Ni-Cd ''kā divus pirkstus..'' . BMS kādus tik vēlies, paši lādētāji, priekš Li aķiem ''pa lēto'' . Bet.. ir jēga ''jāties '' ja štruments ir labs un maz lietots. Vecam... nu i nafig. Tie aķi nesanāks pa pliku velti . Piedevām var jau elementus lodēt, bet pareizāk ir ar punktmetināšanu. Bet tāds metinātājs vai nu pašam jātaisa ( un viena aķa dēļ diezin vai) vai japērk , kurš maksā jau virs simta.

 Nu pats pārtaisīju vienu 18v , 2008 gada  universālo ( urbis ar triecienurbi, skrūvgriezis) . Iemesls - stāvēja fazendā un laiku pa laikam tika izmantots, bet ne nojāts. Baigi jaudīgs. Bet oriģinālie aķi nobeidzās ( un ar tiem Ni-Cd viena bēda. kad savajagas tad tukši atšķirībā no Li). Ar Li , tagad , vienmēr ''gatavs darbam'' un sanāca jaudīgāks. 

 Bet ja pērk instrumentus , tad es balsoju par Makitu. Bosh ir tapis par drazu. Daudzi ķīnieši ir labāki. Makitas akumulatoru ir viena priekšrocība- aķi ir lēti (nosacīti salīdzinot ar citiem brendiem) . Laikam tāpēc daudzi ķīniešu instrumenti sader ar Makitas aķiem. Ja ir Makita, tad var piepirkt kādu citu, ķīnieti, bet aķi būs vieni.

 Bet par vada urbjmašinas priekšrocībām: nu agrāk , kad nebija litija ietilpīgo aķu, varbūt. Tagad.... ja ir divi aķi un ātrais lādētājs , tad diezin vai ir priekšrocības. Bet ''vads kas maisās'' ir gan. Nu ja stacionāra darba vieta varbūt netraucē, bet ja  strādā kur telpa vai laukā, tad aķim ir vieni plusi. Varbūt neder tik jaudīgiem perforatoriem

Nu, tur ir divi varianti - var, protams, litija celles krāmēt iekšā vecajos korpusos, pārbūvēt lādētāju, u.tml., bet var arī mēģināt taisīt adapteri (no tā paša vecā korpusa, ar 3D printēšanu, vai dajelkā citādi) uz kāda ražotāja mūsdienu sistēmu. Ir pat pāris tādi piemēri darbībā redzēti - vienā gadījumā visādi veci urbji pārtaisīti uz Makitas 18 V baterijām, otrā...nezinu, no kā bija aķi pielasīti, bet autors apgalvoja, ka neprofesionālai ikdienas lietošanai strādā itin labi. 

 

Vispār tā ir interesanta tēma, bet domāju, ka gana jau esam topiku aiz...sārņojuši, varētu uzcept atsevišķu, ja kādam ir interese par tālākpļāpāšanu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
(labots)

Ja nu kas, iespējams, ir lieks Bosch 18v urbis ar aķi (vai pat diviem, slinkums skatīties), koferi, bet bez lādētāja.

Bračka pārcēlās uz citu valsti, atdeva man, lādētāju kkur pārvācoties pasējis.

Uz aķiem rakstīts GBA, ja tas kādam kko izsaka, bošos neorientējos.
Nojāts toč nav.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

NTG lielās ka jebkurus aķķus remontē ar garantiju, pasksties!

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , versatile teica:

Ja nu kas, iespējams, ir lieks Bosch 18v urbis ar aķi (vai pat diviem, slinkums skatīties), koferi, bet bez lādētāja.

Bračka pārcēlās uz citu valsti, atdeva man, lādētāju kkur pārvācoties pasējis.

Uz aķiem rakstīts GBA, ja tas kādam kko izsaka, bošos neorientējos.
Nojāts toč nav.

Ja nu kas, man ir lieks 18V zilo Bosch lādētājs (zaļajiem ja nekļūdos ir citi aķi un lādētāji). 15 EUR, Rīgas centrs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

edzha90
(labots)

Lādētājs nelādē (strāva pienāk) bet bloks neko nedod arā, līdz ar to nevaru pielādēt baterijas, lai pārbaudītu vai ir jēga paturēt šo veco Makitu.

 

Varbūt kādam ir idejas, kur varētu notestēt baterijas, lādētāju un vai vispār ir vieta kur to labo?

 

image.png

Labots - edzha90
Link to comment
Share on other sites

Tās Ni-MH baterijas, droši vien ir beigtas. Var jau būt, ka elementus var saminīt, bet tas ir Ni-MH. To jālieto katru dienu, un pieklājīgi jālādē, tas nav Li

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ju teica:

To jālieto katru dienu, un pieklājīgi jālādē, tas nav Li

Nu jau, nu jau!...nevajag jau nu pārspīlēt... man tādai Makitai elementi bija jāmaina pēc gadiem 10, tagad lietota tiek reti un pēc 1/2 gada var darboties ar iepriekšējo uzlādi.

Link to comment
Share on other sites

edzha90
(labots)

Cik pēc jūsu pieredzes 2Ah vai 4Ah mājas apstākļos jums izvelk?

Itkā 2Ah pietiek lai tikai skapi saskrūvētu..

 

Labots - edzha90
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , edzha90 teica:

Cik pēc jūsu pieredzes 2Ah vai 4Ah mājas apstākļos jums izvelk?

Speciāli neesmu mērījis, cik izvelk, ir 18V makitas, urbjmašīnai un triecienskrūvgriezim izmantoju 2Ah akumulatorus, jo vieglāki, tik cik man sanāk skrūvēt, epizodiski, nekad nav bijis «par maz», urbjmašīna/skrūvgriezis salīdzinoši lādiņtaupīgs instruments, ir akumulatora trimmeris, ķēdes zāģis, fleksis, tie aķus izlādē ātrāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, edzha90 said:

Itkā 2Ah pietiek lai tikai skapi saskrūvētu..

Ah ir tikai viens no rādītājiem. To, cik ilgi aķis pie vienādas slodzes turēs, atkarīgs arī no sprieguma. Tas ir - svarīgas ir Wh.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē tikai skapi? Tāda izmēra skapi, kam akumulators izlādēsies, pa vienu vakaru knapi paspēsi salikt. Neko vairāk arī negribēsies. 
Man mazajiem Bosch zilajiem skruvmašiniem mazāk kā stundu lādējas 12v akumulators.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , edzha90 teica:

Cik pēc jūsu pieredzes 2Ah vai 4Ah mājas apstākļos jums izvelk?

Gadu, reizēm divus 😆
Lielāks aķis, būs smagāks, neērtāks, bet ilgāk varēsi darboties.

Mājas apstākļos no abām pusēm varētu būt vienalga - nekad tik daudz neskrūvēsi, lai beigtos aķis vai otrādi,gan jau roka nenogurs no smagā 4Ah aķa.
Pēc manām personīgām sajūtām skrūvjmašīnām 4Ah ir par smagu.

Skapīšus stundām esmu skrūvējis ar palietotu mini skrūvjmašīnu ar 1Ah aķi. Ja mājas apstākļi nav mājas būvēšana un 500 8x240 kokskrūvju ieskrūvēšana, tad būs ok ar jebkādu Ah.

Bet tā kā mājās diez vai būsi gatavs pirkt vairākus aķus ar dažādiem Ah, tad drīzāk izdomā, vai neplāno nākotnē lietot to pašu akumulatoru arī kādam "prasīgākam" instrumentam, kā minēja @vvv

 

Pirms 26 minūtēm , rubb teica:

Tas ir - svarīgas ir Wh.

Ko tik pietiecīgi vēl Wh/kg utml. var parēķināt :D

 

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , edzha90 teica:

Itkā 2Ah pietiek lai tikai skapi saskrūvētu..

Ja tiešām skapīšus jāskrūvē, nevis jāurbj, tad es skatītos uz kaut ko šādā izmērā - https://www.ksenukai.lv/p/akumulatora-skruvgriezejs-skil-f0152636aa-3-6-4-v-1500-mah/crtg?cat=bdk&index=2

 

Man pašam ir Dremel 1120. Ja baterijas vēl būtu dzīvas (un lādētājs būtu 1A vai 2A, nevis 200mA :D), tad būtu viens no saimniecībā visbiežāk lietotajiem instrumentiem  - kompakts un ērts. Darbu laikā var mierīgi ielikt kabatā, nav jādomā, kur lai noliek tā, lai pēc tam varētu aizsniegt. Varēja arī 4.5x100 skrūvēt priedes dēļos. Manējam gan ir 7.2V, 300 rpm, 5.5 Nm (vai 8.2 Nm, speceni nesaprotu), tagadējie ir 3.6V, lēnāki, gan jau arī vājāki, bet skapīšiem IMHO vajadzētu pietikt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

edzha90

Skaidrs par baterijām. 2Ah vajadzētu pietikt tad.

 

Biju Ksenukai paskatīties dzīvē, kas tur notiek.

Pēc konsultanta teiktā SKIL itkā esot labāks kā FXA.

 

Liekas ok cena 100 eur par Skil 18V urbi, lādētāju un divām 2Ah baterijām. 

 

Pieliekot klāt 15 eur (kopā 115) var dabūt 20v Skil urbi. Tikai neizskatās, ka tur nāk divas baterijas, bet otrs urbis bonusā. 

 

Un pats FXA par 47 eur

Link to comment
Share on other sites

Pēc bildes spriežot - jā. Skrūvgriezis varētu būt 3210CA, lai gan aprakstā minēts tikai urbis.

Urbi, protams, arī var izmantot kā skrūvgriezi, tikai ne kā "triecienskrūvgriezi". Ir vietas, kur ar urbi ir pat ērtāk skrūvēt nekā ar triecienskrūvgriezi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

edzha90

Saprotu, ka skrūvgriezis ir skrūvgriezis, var ieskrūvēt skrūves. Vai urbt ar viņu arī var sienā? Vai urbt kokā?

 

Jo kur gan triecienskrūvgriezi var pielietot? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , binary teica:

Man pašam ir Dremel 1120.

kur tad tu tādu huijņu nopirki, tu taču parasti visu pērc ar 5kāršu rezervi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , edzha90 teica:

Jo kur gan triecienskrūvgriezi var pielietot?

Ir gan urbjmašīnas, gan triecienskrūvgrieži, triecienskrūvgrieži man lietojas biežāk. Skrūvēt ar tiem ērtāk, kompaktāki izmēros, skrūvgriežu galvas nomainīt vienkāršāk, griezes moments tiem sanāk lielāks, ja jāskrūvē lielākas skrūves, urbjmašīna var netikt galā, kamēr triecienskrūvgriezis viegli.

Arī urbt caurumus var, ir nopērkami urbīši ar seškanti, stiprināšanai triecienskrūvgrieža uzgaļu stiprinājumā.

Es tāds vidusmēra mājas darbu amatieris, ja tev līdzīgi, redzēsi pats, triecienskrūvgriezis būs biežāk lietots instruments kā urbjmašīna, ja izvēlēsies nopirkt komplektu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, edzha90 teica:

Saprotu, ka skrūvgriezis ir skrūvgriezis, var ieskrūvēt skrūves. Vai urbt ar viņu arī var sienā? Vai urbt kokā?

 

Jo kur gan triecienskrūvgriezi var pielietot? 

Ar triecienskrūvgriezi nevar urbt. Nevajag jaukt triecienurbi ar triecienskrūvgriezi, tie ir pilnīgi dažādi instrumenti, ar atšķirīgiem darbības principiem. Ja triecienurbis triecienu veic sienas virzienā (der betona drupināšanai), tad triecienskrūvgriezis - rotācijas virzienā.

 

Pirms 39 minūtēm , vvv teica:

Arī urbt caurumus var, ir nopērkami urbīši ar seškanti, stiprināšanai triecienskrūvgrieža uzgaļu stiprinājumā.

Ir gan urbīši ar seškanti, gan patronas-pārejas, bet vai ar triecienskrūvgriezi tiešām var urbt? Nēnu sviestā var, bet man grūti iedomāties, kā skrūvgrieža triecienrežīmā varētu kaut ko urbt.

 

Pirms 52 minūtēm , alusbundza teica:

kur tad tu tādu huijņu nopirki, tu taču parasti visu pērc ar 5kāršu rezervi

Nu Dremel 1120 jau arī ir ar vismaz 5kāršu rezervi, ja salīdzina ar skrūvgriezi.

Tādiem kā tu tak pilnīgi pietiek ar šādu:

https://ksd-images.lt/display/aikido/store/ec327f43718c88f86b011c3564f88fa0.jpg?h=2000&w=2000

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

impulsniekiem ir savi urbji, vari urbt kokā un metālā, pat ar konusa urbi 14mm metālā urbj kā skābeni

 

Labots - kaads
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...