Jump to content

Pēc pieredzes, kādu urbi izvēlēties Makita vai Bosch?


edzha90
 Share

Recommended Posts

Pie čigānu dīleriem, ne to vien var nopirkt!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , itanium teica:

Var par šo nedaudz sīkāk? Kas par pļāvējiem, cik min, m2 ar vienu akumulatoriem var nopļaut?

Neko daudz nevaru. Mums galvenā pļaušana notiek ar traktoriņu-mauriņpļāvēju. Lai pirmsskolas vecuma bērns arī varētu piedalīties pagalma pļaušanas darbos, paņēmu no Ryobi mazāko pļāvēju, kas bija pieejams. Grūti pieejamām vietām (apkārt kokiem, krūmiem, šur tur dārzā) ir OK.

 

~150m² ar vienu 18V 5Ah bērnam parasti nesanāca nopļaut, toties simtiem reižu ieslēgt/izslēgt to pļāvēju gan nebija grūtību. Es no malas tik dzirdu - brīžam pļāvējs ik pēc sekundes ieslēdzas :)  Kā būtu pieaugušajam, ja pļautu nepāraugušu zāli - nav ne jausmas.

 

Ja ņemtu ar akumulatoriem darbināmu pļāvēju nopietnākai pļaušanai, tad droši vien tādu, kuru jādarbina ar divām 18V 5Ah akumulatoriem. Pļaušanai tomēr vajag diezgan lielu jaudu, tas viens 18V 5Ah akumulators tā sakarst, ka lādētājs atsakās viņu lādēt.

Link to comment
Share on other sites

Danke, es vēl savam zemes gabalam būvdarbu laikā (nedzīvoju tur) nevaru izlemt par risinājumu. Ļoti negribētos benzīna agregātu, bet izskatās, ka akumulatori arī nav īsti variants - 150m2 ar vienu uzlādi ir dikti maz  😕

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , itanium teica:

Var par šo nedaudz sīkāk? Kas par pļāvējiem, cik min, m2 ar vienu akumulatoriem var nopļaut?

Ir Makitas pļāvējs ar 2 18V aku 5Ah (DeWalt aķi ar pāreju). Pietiek lai mazo pagalmiņu ~100m2 nopļautu, ja nav baigā zāle.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , itanium teica:

Ļoti negribētos benzīna agregātu, bet izskatās, ka akumulatori arī nav īsti variants - 150m2 ar vienu uzlādi ir dikti maz

Ir jau «īstie» zāles pļāvēju ražotāji, kuriem akumulatoru pļaujmašīnas, ar tām it kā vairāk var nopļaut, tik cena akumulatoru pļaujmašīnai salīdzinot ar līdzvērtīgu benzīnpļaujmašīnu sanāks stipri lielāka.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja ir visādi citi Makitas pribambasi/instrumenti un aķi speciāli nav jāpērk, tik pliku pļāvēju, tad jau nav nemaz tik slikts variants.

Aķi jau dārgākā tā pļāvēja sastāvdaļa.

Link to comment
Share on other sites

Aķu pļaujmašīnas dārgas, makita pašgājējs: https://www.ksenukai.lv/p/zales-plavejs-ar-akumulatoru-makita-dlm462z/kryj?cat=1u4&index=8

Tas ir bez akumulatoriem un lādētāja. Darbojas ar diviem 18 V aķiem, vēl jāpērk divi aķi (6 Ah ap 100 eiro) un lādētājs, vēlams divu akumulatoru lādēšanai vienlaicīgi. Benzīnnieku pašgājēju labu var nopirkt par plikas aķu pļaujmašīnas cenu.

Link to comment
Share on other sites

Ko tavs bračka saka par savu aparātu, pļāvis jau ir?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , vvv teica:

Aķu pļaujmašīnas dārgas, makita pašgājējs

Nu pag, te jau kaāds runāja pa 100 - 150m2 pļaušanu, apmēram cik man sanāk pļaujamā daļa. Kādu tur vēl pašģājēju pa 700 eir? :D

Ja Makitas skrūvmašinas, putekļu sūcēji utt jau ir, tad pliks pļāvējs +150. Nav tik traki.

 

Es gan ebejā bez aķiem nopirku pa 20 GBP un strādā bez problēmām. Nu vismaz pagājušo vasaru. Šogad tik vienreiz esu pļāvis. Varbūt šodien jānopļauj, savādāk pamatīgi džungļi jau izauguši.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

darklight
pirms 22 stundām , jema teica:

Paņēmām zaļos Bosch

Reiz sensenos laikos - kad zāle bija stiprāka un alus garšīgāks - zaļais Bosch bija uzticams un kvalitatīvs instruments, bet zilais bija parastajam mirstīgajam nepieejams ūberkosmoss. Tagad zilais ir tīri ok instruments, bet zaļais ir nokritis vienā līmenī ar visiem ķīniešiem un poļiem. Principā zaļo vispār nav jēgas pirkt, jo kalpos ne kripatu labāk par to pašu Skil (kas arī ir Bosch apakšuzņēmums), bet maksā dārgāk.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Ir kāds ražotājs, kas piedāvā arī adapteri, lai var no 220V darboties?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ridgid bij adapteri, tagad gan neredzu nevienu pārdošānā. Bet ne pārāk populārs Eiropā.

Šad tad izmantoju, kad vajag kautkādu kodu uzrakstīt viņu instrumentiem. Pa lielam der arī Makitai 18V, batteriju interfeiss tāds pats.

 

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Zaļais Bosch tiešām ir zaudējis kvalitāti, bet zilais tomēr joprojām ir neadekvāti dārgs. DeWaltam bij (varbūt vēl ir) pavasara akcijas. Es pavisam nesen oscilozāģi pa ļoti saldu naudu iepirku bagātīgā komplektācijā. Sākumā skatījos uz zilo Bosch, bet tur +150 eur par ekvivalentu komplektāciju ar visu čemodānu. Nav tā vērts. Es autoram ieteiktu 12V DeWalt bormašīnu. Bet ja paņemsi 18V, nenožēlosi. Man personīgi dikti patīk 10,8V sērija - viegla, ērta, kompakta un vājprātīgi ergonomiska. Koka darbiem perfekta izvēle. Bet ja vienīgā skrūvmašīna saimniecībā, tad kādā brīdī var būt par īsu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , darklight teica:

Skil (kas arī ir Bosch apakšuzņēmums),

Skil ir atdalīts no Bosch un pārdots dzeltenajiem.

Pirms 2 minūtēm , raivix95 teica:

Es pavisam nesen oscilozāģi pa ļoti saldu naudu iepirku

kas tas  domāts ir?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , kaads teica:

kas tas  domāts ir?

Droši vien domāts oscilējošais daudzpielietojumu daikts.

Link to comment
Share on other sites

inteens
Pirms 6 minūtēm , maize teica:

oscilējošais daudzpielietojumu daikts.

Hrenovators😃

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 3 stundām , maize teica:

Droši vien domāts oscilējošais daudzpielietojumu daikts.

Tā arī ir. Lieliski aizstāj lobziku. Zāģējums sanāk nesalīdzināmi taisnāks un smukāks. Ar metāla zāģi var arī izpūtējus un citus plānus metālus pazāģēt. Un izslīpēt stūrus un citas grūti aizsniedzamas vietas. Neaizstājams intruments patiesībā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Long John
pirms 8 stundām , raivix95 teica:

Neaizstājams intruments patiesībā.

Vai lūdzu nevarētu priekš nezinīša tehniski korektu nosaukumu latviski (angliski), pēc kura šamo var sameklēt Google (un arī tirdzniecībā)? 

Iepriekš tencinu! 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 12 stundām , raivix95 teica:

DeWaltam bij (varbūt vēl ir) pavasara akcijas.

Piemetīšos klāt dzeltenā brenda sektai. Tā kā man instruments ir viens un bija vajadzīgs visa darīšanai, tad izvēle par labu krita DCD791P2. Pirkums nebija lēts, bet sanāca paņemt lietotu ar garantiju no meistara, kas taisījās doties laimes meklējumos ārzemēs. Urbj bez trieciena arī mūrī, kaut palēnām.

 

Esmu stroikā norāvis kādus 5 gadus un tur aķenes bija visādas. Mājas režīmā gan jau ok būs arī lētuči, bet jāņem vērā, ka tie var atņirgties tieši tad, kad vajag urbt. Pro režīmā DeWalt un Milwaukee ierullē lielā mērā uzticamības, jaudas un (kas nav nesvarīgi) ergonomikas dēļ. Kā jau veči teica - ja uz aķeni var taupīt, tad uz urbjiem nevajadzētu. Ar asu urbi arī sūdaina aķene strādās ok, ar kakainu urbi laba aķene taisīs putru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Long John teica:

Vai lūdzu nevarētu priekš nezinīša tehniski korektu nosaukumu latviski

Daudzfunkcionālais (multi) instruments / oscillating multi tool

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John
Pirms 22 minūtēm , maize teica:

Daudzfunkcionālais (multi) instruments / oscillating multi tool

 

Paldies! Izrādās, ka līdzīgs saimniecībā jau ir, tik no tīkla ar vadu darbināms. Sajēga nojuka dēļ tā gudrā (oscilējošā) nosaukuma...:) 

Kaučkā man nav guvis zimpātijas- būs jāizvelk no plaukta un vēl jāpapēta.      

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
pirms 2 stundām , Long John teica:

Paldies! Izrādās, ka līdzīgs saimniecībā jau ir, tik no tīkla ar vadu darbināms. Sajēga nojuka dēļ tā gudrā (oscilējošā) nosaukuma...:) 

Kaučkā man nav guvis zimpātijas- būs jāizvelk no plaukta un vēl jāpapēta.      

Arī mans ir 220V versija. Akumulatora instrumentus kā sugu neciešu.

Normāls nosaukums tā arī nav izdomāts. Bet nu principā dēvē par daudzfunkciju instrumentu.

 

Gribēju nedaudz papildināt, kāpēc tik ļoti neciešu akumulatorus:

Galvenokārt, tāpēc, ka instruments rezultātā ir liels, smags, neērts. Orbitālā slīpmašīna nevar normāli darboties, ja tai sānā ir milzīgs 5Ah klucis, kas smagāks par pašu instrumentu. 

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Didzis

Viena lieta ar akumulateni skrūvēt astoņas stundas riģipsi, pavisan cita lieta pāris reizes gadā izurbt dažus urbumus priekš aizkarstangas. Es arī uzskatu, ka labāk, ja jādarbojas reti, tad izmantot no elektrotīkla darbināmus instrumentus. Man ir diezgan daudz, gan brendīgu, gan lētuču no akcijām, ar akumulatoru darbināmu instrumentu pat divdesnitpiecus gadus veci.  Mūžīgā problēma, kad fiksi vajag, aķis vienmēr tukšs. Nu nav neviena divdesmit gadus veca akumulatora, kurš vēl būtu dzīvs, bet Rebir krievulaiku elektriskā urbmašīnai būs kādi piecdesmit gadi un griežas kā pulkstenis. Fleksis ar akumulatoru vispār vajadzīgs tikai lai uz ielas nogrieztu autiņa riteņa bloķētāju, vai zglim, lai šķūnīša atslēgu nogrieztu😆. Normālam darbam tas īsti neder. Es pirktu elektrisko urbmašīnu , kura jaudas ziņā atbilst vajadzīgajam darbam. Depiņa lētici gan nevajag pirkt. Bošeni arī nepirktu, jo tā firma pakāpeniski ir degradējusies. Tālāk jau vecais labais teiciens, vienam patīk māte, otram meita.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 5 minūtēm , Didzis teica:

Mūžīgā problēma, kad fiksi vajag, aķis vienmēr tukšs

Ar litijniekiem šī problēma vairs nav neko aktuāla. Man mašīnā mētājas pavecs mazais 14V Bosch, kas viens no pirmajiem nāca ar litija aķi. Izmantoju diezgan reti, lādēju, kad nedeg vairs neviena strīpiņa. Pēdējo reizi lādēju kaut kad iepriekšējā (nevis tajā, kas tikko bija) ziemā, kko skrūvēju vēl pagājšnedēļ, bija palikusi 1 strīpiņa no trim. Aķis ap 10 gadus vecs. 

 

Citādi, aķīšnieki ir nesalīdzināmi ērtāki. Ar aķa fleksi, teiksim, autiņu lāpīt vai tīrīt rūsu ir daudz patīkamāk kā ar vadinieku. Ielīdi pa vienām durvīm, lien ārā pa otrām un nav jādomā kur kabelis iepīsies.

 

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

Galvenokārt, tāpēc, ka instruments rezultātā ir liels, smags, neērts. Orbitālā slīpmašīna nevar normāli darboties, ja tai sānā ir milzīgs 5Ah klucis, kas smagāks par pašu instrumentu. 

Ok, gadās kādam instrumentam neveikls aķa novietojums, bet tie ir vairāk izņēmumi nekā sistēma. Kā arī, katram darbam jāizvēlas atbilstošs instruments. Gan jau ka mēbeļu stellēšanai nevajag izmantot lielāko 18V aķīšnieku ar 5Ah aķi, bet pilnīgi pietiek ar ar kompaktāku 18V un 2Ah aķi. Ar lielo perfi tu taču arī neborēsi mazus caurumiņus, lai saskrūvētu skapīti.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 30 minūtēm , Didzis teica:

Es arī uzskatu, ka labāk, ja jādarbojas reti, tad izmantot no elektrotīkla darbināmus instrumentus.

Man vajag reti, bet kad vajag, tad gadās arī 100-150m attālumā no tuvākās no rozetes. Pat ja būtu pieejams >150m garš pagarinātājs, ņemtne ap to pagarinātāju nosistu visu darboties prieku.

 

Pirms 30 minūtēm , Didzis teica:

Mūžīgā problēma, kad fiksi vajag, aķis vienmēr tukšs.

Nav gadījies… Bet nu pa 5-10min var salādēt gana daudz, lai stundu-divas varētu skrūvēt. Pagarinātāja sagatavošana un novākšana aizņem vairāk laika, turklāt - vienmēr, nevis "tad, kad aķis izlādējies".

 

Pirms 30 minūtēm , Didzis teica:

Fleksis ar akumulatoru vispār vajadzīgs tikai lai uz ielas nogrieztu autiņa riteņa bloķētāju, vai zglim, lai šķūnīša atslēgu nogrieztu😆.

Kaimiņš reiz atstiepa savu fleksi ar akumulatoru, lai uz ceļa noslīpētu vienu akmeni, kas reizēm viņam skrāpēja auto apakšu. Nu… Jā, varēja jau vilkt arī >150m garu pagarinātāju.

 

Pirms 30 minūtēm , Didzis teica:

Fleksis ar akumulatoru (..) Normālam darbam tas īsti neder.

Aha, pasaki šo celtniekiem, kas ar fleksi griež nevis >6mm bleķi, bet skārda izstrādājumus. Aizej un pasaki viņiem acīs, ka viņi nedara "normālu darbu" (jo aķa fleksis viņu darbiem ir lieliski piemērots). Neaizmirsti viņiem arī pateikt, lai izmētā pa objektu nu vismaz kādus 10-15 vadus - lai būtu katram instrumentam. Un piekodini, lai nesapinās tajā vadu mudžeklī.

 

Pirms pāris dienām lēkāju pa sijām ar putekļsūcēju… Nu nevarētu teikt, ka būtu bijis sajūsmā par putekļsūcēja vadu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Didzis teica:

Mūžīgā problēma, kad fiksi vajag, aķis vienmēr tukšs.

Iepērk visus no vienas sistēmas dažādus verķus. Ik pa laikam uzlādē profilaktiski, kā es to daru dāžādām citām ierīcēm. Li-Ion tas nav īpaši kaitīgi, kā arī Li-Ion pašizlāde salīdzinoši niecīga.

Protams, tagad skriet uz visu nopirkt arī nebūs prātīgi, un ne visiem būs tam nauda. Bet var paskatīties kaut ko, ko biežāk sanāk lietot. Tad paskatīties ražotāju, kam ir konrkētam aķim plašs klāts un pieņemama cena, un ar to tad sākt. Nevajadzētu tagad arī uz kaut kādu mazāko spriegumu orientēties (ja vien tas nav kāds skrūvgriezītis). Paņemt vismaz kādu 18V sistēmu, un no tās sākt.

Link to comment
Share on other sites

Didzis
pirms 7 stundām , binary teica:

Man vajag reti, bet kad vajag, tad gadās arī 100-150m attālumā no tuvākās no rozetes

Tapēc katram darbam vajag savu instrumentu. Loģiski, ka 150m nevilksi pagarinātāju. Tai pat laikā man pārsvarā sanāk darboties savā darbnīcā un nafig nevajag smagāku fleksi ar akumulatoru, jo elektrības rozetes visapkārt. Protams, jumiķim fleksis ar aķīti ir kā kulaks uz acs. Ja par to akumulatoru izlādēšanos, tad laikam neesmu apzinīgs meistars, kurš vienmēr pēc darba uzlik aķīti lādēties. Pilnīgi pofig, kāda tipa aķis, ja tas, sākot strādāt, izlādejās, tad mani tas izbesi un nav man laika gaidīt arī desmit minūtes, kamēr kautcik uzlādejas. Paņemu elektrisko urbmašīnu un uzreiz varu strādāt. Mājas vajadrībām jau parasti visur ir rozetes un nav jāvelk 150m pagarinātāji. Cita lieta profrsionāls darbs. Tad protams attiecīgs akumulatora instruments. Lai gan, elektriskais perforātors tomēr ir niknāks par akumulatornieku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Tad protams attiecīgs akumulatora instruments. Lai gan, elektriskais perforātors tomēr ir niknāks par akumulatornieku.

Vadu instrumenti nekur nav pazuduši un nepazudīs. Celtnieki strādās ar piemērotāko instrumentu, ar kuru labāk darbs veicas, esmu prasījis celtniekiem, lieto gan vadiniekus, gan akumulatorniekus, atkarībā no vajadzības un pēc situācijas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Vīri, jo vairāk atbilstošu, parocīgu instrumentu katram darbam un katrai situācijai, jo pats darbs rit ātrāk, kvalitatīvāk un dara pašam prieku.

Arī parēķinot tās ietaupītās stundas, veselību, nekad nevajag žēlot naudu jaunu darbarīku iegādei. Man pašam to kopskaits sen jau nojucis.🙂

Bet viss rezultāta un tā gandarījuma vārdā.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 6 minūtēm , jacobs teica:

Vīri, jo vairāk atbilstošu, parocīgu instrumentu katram darbam un katrai situācijai, (..)

(..), jo vairāk naudas iztērēts uz instrumentiem, kas netiek lietoti :D

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Kas nu kuram, kas nu kuram.

Arī zemnieks daļu tehnikas lieto tikai reizi gadā.😏

Un man vienmēr atradīsis, teiksim lieks tk., lai tūlīt iegādātos, nomainītu vajadzīgo lietu.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Didzis teica:

nav man laika gaidīt arī desmit minūtes, kamēr kautcik uzlādejas. P

Priekš tam ir otrs aķis (parasti) ;)

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Didzis
Pirms 36 minūtēm , ju teica:

Priekš tam ir otrs aķis

Tā nu sanācis, ka ir dažādu firmu aparāti un katram turēt pa pāris aķiem nav ekonomiski izdevīgi. Pirms vairāk kā divdesmit gadiem, kad pirku pirmos akumulatoru instrumentus, nebija tādu iespēju iegādāties vienas firmas darbarīkus. Neiešu tapēc tagad ko mainīt, ja aparāts godam kalpo. Vot ar akumulatoriem gan bēda, nu netur tie tik ilgu laiku, kā gribētos. Protams remontēju, jo pat fiziski jaunus tādus vairs neražo un vispār bieži akumulators sastāda lielu daļu instrumenta vērtības. Sāc štukot, vai ir vērc jaunā ieguldīt. Tapēc man labāk patīk no tīkla darbināmi. Nu neskrūvēju es riģipsi astoņas stundas katru dienu. Piemēram zobenzāģi gadus trīs neesmu paņēmis rokā un ķēdes elektrisko zāģi labi ja reizi gadā lietoju. Tai pat laikā visi instrumenti ir un neiešu tak ar rokas fuksīti zāģēt. Es tikai stāstu no savas ilgās pieredzes, jo pirmo urbmašīnu Maļvina nopirku vairāk kā pirms četrdesmit gadiem. Neviens akumulators tik ilgi nekalpos.

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 6 minūtēm , Didzis teica:

bieži akumulators sastāda lielu daļu instrumenta vērtības

Tāpēc jau arī instrumentu kolekcijas ņem no vienas sērijas, nevis taisa mājās zoodārzu. Kad kolekcijā ir jau 5+ instrumenti, tad uz to vairs neskatās kā "instruments par 100, baterija arī par 100".

 

Protams, ja saimniecībā jau ir pērnā gadsimta instrumentu kolekcija, kas kalpo godam, neviens neliek to visu mest ārā un vietā pirkt citus instrumentus. Bet ir gana daudz cilvēku, kas tikai tagad sāk veidot savas instrumentu kolekcijas. Nevajag viņiem censties tagad uzspiest viedokli, ka jāpērk 30 gadus vecus instrumentus ar vadu tikai tāpēc, ka tev tādi kalpo godam.

 

Par vadu instrumentiem - man pirms gadiem 15 pirkta zilā Bosch urbjmašīna vairākkārt ir likusi vilties. Ir tam aparātam tāda ass ar zobratu, kas pēc pāris caurumiem priekš aizkaru stangām saliecās. Kā servisā izrādījās, viņas jau no rūpnīcas nāk līkas (gan ne tik līkas kā pēc pāris caurumu izurbšanas). Nu un vienā brīdī tas aparāts vispār atteicās strādāt. Tad nu sēdi un domā, ar ko lai kokā izurbj štrunta caurumu. Neviens akumulatora instruments tādus pigorus ar mani vēl nav izspēlējis ;)

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 34 minūtēm , binary teica:

Bet ir gana daudz cilvēku, kas tikai tagad sāk veidot savas instrumentu kolekcijas.

Un arī tikai tagad pieredzi krāt... Vārdu sakot ''solagas''.😃

Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
Pirms 8 minūtēm , jacobs teica:

Vārdu sakot ''solagas''.

Piedod, "no entiendo espanol".

 

P.S. Krieviski ir "салага", nevis "солага". No vārda "Алаг" (sala tāda, "Откуда ты?", "С Алага").

Labots - binary
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
(labots)

Vai tad es krieviski rakstu? Tā mēs latvieši runājam, kad krievos dienējam.☺️

Bet tu nesatraucies.Arī šņabi dzert uzreiz neiemācās. Kādu laiku vēl streipuļo apkārt ar novemtām šlipsēm.😃

Labots - jacobs
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...