Jump to content

Radio sēta sunim.


Maris77
 Share

Recommended Posts

Kranča sperma spējīga caursit tanka bruņas. Ja nekā savādāk, viņš raks un paraksies.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pamācīt vajag, biežāk pastaigās izvest, ārpus iežogotās teritorijas, lai iepazīst pasauli. bumbuļus atņemt arī palīdzēs.

vispār, baigi daudz bija puiši, VAS, vienu gadu bija, kad kaimiņos ierakās, bet tagad kuce, vispār nekādas intereses. ja vel kāds cilvēks ārpus telpām, tad metra attālumā ganīsies.

Labots - AlCohol
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lielos vilcienos visas radiosētas ir vairāk domātas, lai dzīvnieks neiet ārpus jau kaut kādā mērā iežogotās teritorijas. Ja žoga vai šķēršļu nav, tad pat tupākie sugas pārstāvji pāris nedēļu laikā atkož kā tā šņaga strādā un iestājas tas, par ko tautā saka “tirsā darbs un materiāli”. Vairāki kaimiņi ir uz šo iegrābušies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu palielam, ja nav žēl eksperimentam ap 300 eur, tad vari mēģināt

https://radioseta.lv/lv/produkti/c-73-radiosetas/g-189-radiosetas/s-463-radiosetas-ar-vadu/p-3722-radioseta-deluxe-maziem-un-videjiem-suniem

 

Vads jārok zemē, vari arī viņiem youtube kanālā aci uzmest, kā tas strādā.

 

Nav tā ka vot tagad uzliks radio sētu un viss būs kulē, skuju, tev arī suni ar radio sētu būs jāiepazīstina, jāapmāca, ka tagad viņa dzīvē ir izmaiņas un ierastais ritms ir izmainīts. Citam sunim pietiek ar 1-2 dienu kursu, citam požizņi nedelec un ir pie*irsas tā radio sēta.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , AlCohol teica:

 tagad kuce, vispār nekādas intereses. ja vel kāds cilvēks ārpus telpām, tad metra attālumā ganīsies.

https://e-dog.lv/numaxes-canifugue-mix-2015/

Esmu uzlicis šito pirms kādiem gadiem pieciem. Man gan ir iežogota teritorija, bet tik un tā divas vācu aitu suņu meitenes plēsa pītajā žogā caurumus vienu pēc otra un devās klejojumos pa mežu. Vispār jau darbojas tas pasākums, bet ir viens liels mīnuss- baigi fiksi izbeidzas baterijas kaklasiksnām, īsti neiztur pat divas nedēļas un tās nav diez ko lētas. Vienīgais labums, ka sunēm pamazām izveidojies reflekss neiet tuvāk par pāris metriem žogam arī bez siksnām. Otra lieta, kas novērota- suņiem ir dažāda izturība pret strāvas impulsu. Viena palecas un mūk tiklīdz siksna iepīkstas, otrai vispār pofig- mierīgi pienāk pie žoga kad sagaida saimniekus.

Labots - ridao
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 17 minūtēm , e = d teica:

Lielos vilcienos visas radiosētas ir vairāk domātas, lai dzīvnieks neiet ārpus jau kaut kādā mērā iežogotās teritorijas. Ja žoga vai šķēršļu nav, tad pat tupākie sugas pārstāvji pāris nedēļu laikā atkož kā tā šņaga strādā un iestājas tas, par ko tautā saka “tirsā darbs un materiāli”. Vairāki kaimiņi ir uz šo iegrābušies.

Jā tieši tā, tas var pasargāt no izrakšanās zem žoga. Bet to ka var ātri ar ieskrējienu tikt garām radio sētai atkodīs ātri.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Prime teica:

Vads jārok zemē

Kolēģim jau otrajā pavasarī sākās problēmas ar vadu. Nebija kaut kāds lētucis, no "radiosētas", precīzāk gan nemācēšu pateikt. Bet ir palicis zemē kā artefakts nākamajām arheologu paaudzēm.

Link to comment
Share on other sites

Dzīvē problēmu jau tā pietika, bet tad, nezin kāpēc sadomāju, ka man vēl vajag suni...😃

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ar suni ir jāstrādā,lai viņš būtu adekvāts, mazu vai lielu, bet jāstrādā

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pasākums nav mans, bet čoma

zemē ierakts vads, izmantots parastais dzeltenais ar zaļo svitru( iezemējuma vads) kaut kas ap 4mm apmēram. Oriģinālais dārgs esot.

Sunim ap kaklu spec. kakla siksna. Kā tuvojas perimetram, sākumā sāk pīkstēt  pie kaut kāda attālumā ,beigās bliež ar elektrību. Strāvas stiprumu var regulēt. Apm. pēc nedēļas sunim ir skaidrs cik tālu var vazāties. Kā noņem tā siksnu, suns saprot ka var doties pastaigā. Suns  adekvāts, mācīts. 

Zemē iesprausti tādi kā karodziņi, lai suns saprot cik tālu var iet.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Te bij tēma, mazliet saistīta, autors var palasīt. Man vislabāk patika šis komentārs :D 

 

 

  

12.04.2020. , 18:23, Didzis teica:

Nu radiosēta arī nav panaceja. Man paziņai bieži ap māju skraida kaimiņu suns. Labi ka miermīlīgs, bet nu milzīigs. Tad nu kā šis vienreiz  ieraudzīja smuku suneni pie kaimiņiem, tā radiosētai pāri. Nostājas pagalma vidū,  ieskrienas cik spēka un tad ar baigo kaucienu pārlido pāri tam kontūram. Skaidrs, ka strāvas sitienu dabū, bet dzimtas turpināšanas instinkts tomēr lielāks. Nelaime tā, ka atpalaļ netiek un klīst pusbadā visu dienu apkārt, kamēr saimnieki no darba ierodas. Sunenes dēļ ir vērts paciest mokas, bet ēdiena dēļ tak neleks atpakaļ.

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Radiosēta bez žoga toč nelīdzēs. Būs tikai sliktāk- prom aizskries, bet atpakaļ netiks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jacobs teica:

Dzīvē problēmu jau tā pietika, bet tad, nezin kāpēc sadomāju, ka man vēl vajag suni...😃

es pat nevarētu savu dzīvi iedomāties bez tām četrām ķepām. visu mūžu nodzīvojis ar ķepaini blakām, kā bērni visur tiek vests līdzi. :) tādu ganu priekš viņiem nekad neliktu, labāk pamācītu, kaut vairāk laiku aizņemtu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , AlCohol teica:

pamācīt vajag, biežāk pastaigās izvest, ārpus iežogotās teritorijas, lai iepazīst pasauli.

Kā mācīšana, pastaigas līdzēs? No manas necilās pieredzes - nekā. Bet nu katram savs - atkarīgs kā no saimnieka, tā arī no suņa.

 

Mūsējā JRT ~10 gadu vecumā pēkšņi sāka klaiņot - patstāvīgi devās tajā virzienā, kurā mēdzām iet garākās pastaigās. Kā vēlāk uzzinājām, nekautrējās iet pie kaimiņiem rakņāties pa "organisko atkritumu bedrēm" (lauki), nekautrējās iet kaimiņu mājās. Nu tā vienu vasaru paklaiņoja, pēc tam pārgāja. Pirms tās klaiņošanas varēja laist ārā bez bažām, ka ies prom no teritorijas (nav iežogots).

Link to comment
Share on other sites

Suņi ir ne vien gudri, bet arī viltīgi. Manējās parasti tusē mājās, kamēr saimnieki uz vietas. Kā aizbraucam uz darbu, tā žogs saplēsts un prom. Kad pārrodāmies no darba, abas guļ pagalmā un izliekas, ka nekur nav gājušas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , binary teica:

Kā mācīšana, pastaigas līdzēs? No manas necilās pieredzes - nekā. Bet nu katram savs - atkarīgs kā no saimnieka, tā arī no suņa.

 

Mūsējā JRT ~10 gadu vecumā pēkšņi sāka klaiņot - patstāvīgi devās tajā virzienā, kurā mēdzām iet garākās pastaigās. Kā vēlāk uzzinājām, nekautrējās iet pie kaimiņiem rakņāties pa "organisko atkritumu bedrēm" (lauki), nekautrējās iet kaimiņu mājās. Nu tā vienu vasaru paklaiņoja, pēc tam pārgāja. Pirms tās klaiņošanas varēja laist ārā bez bažām, ka ies prom no teritorijas (nav iežogots).

palīdzēs, tici man.suņam galvenais dzīvē ir iepazīt jauno. ja ap savu teritoriju, ko viņš redz, parādīsi, nebūs vēlme pašam iepazīt.

Link to comment
Share on other sites

@AlCohol, tici man, nepalīdz, ir pārbaudīts ;) Vēl vairāk - vajag taču nevis iepazīt, bet uzpasēt "parādītās" teritorijas.

 

Kā jau rakstīju - atkarīgs no suņa. Turklāt pat konkrētam sunim tā vēlme klaiņot jebkurā brīdī var kardināli mainīties.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Ne katram cilvēkam ir dots mācīt, dresēt suni. Un suņi to jūt, kuram klausīt, un kuru sūtīt nopakaļ krievu kuģim.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , AlCohol teica:

tici man.suņam galvenais dzīvē ir iepazīt jauno

Tieši tā- arī vairāku kilometru attālumā. It īpaši, ja apkārt mežs un meža lopu pēdas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , ridao teica:

https://e-dog.lv/numaxes-canifugue-mix-2015/

Esmu uzlicis šito pirms kādiem gadiem pieciem. Man gan ir iežogota teritorija, bet tik un tā divas vācu aitu suņu meitenes plēsa pītajā žogā caurumus vienu pēc otra un devās klejojumos pa mežu. Vispār jau darbojas tas pasākums, bet ir viens liels mīnuss- baigi fiksi izbeidzas baterijas kaklasiksnām, īsti neiztur pat divas nedēļas un tās nav diez ko lētas. Vienīgais labums, ka sunēm pamazām izveidojies reflekss neiet tuvāk par pāris metriem žogam arī bez siksnām. Otra lieta, kas novērota- suņiem ir dažāda izturība pret strāvas impulsu. Viena palecas un mūk tiklīdz siksna iepīkstas, otrai vispār pofig- mierīgi pienāk pie žoga kad sagaida saimniekus.

Tad laikam man arī šī jāņem, nezin vai mana sterilizētā kucīte vilks pāri , ja sitīs ar elektrību. Nav jau suns kuču laikā, tad protams nekāda sēta un pat mūris nenoturēs. Problēma tā, ka ir ierīkojusi kaimiņu pagalmā tualeti un kaimiņiene vakar pokemonu valodā, bez garumzīmēm un pieturzīmēm, uzrakstīja sirdi plosošu vēstuli, ka esot jātīra sūdi. Viņa kā jau pastulba, bet ar ambīcijām, bija arī deputātu kandidāte uz domi. Paldies dievam palika pēdējā, ja rakstīt neprot, kādus likumus var pieņemt?  :) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:
pirms 2 stundām , binary teica:

@AlCohol, tici man, nepalīdz, ir pārbaudīts ;) Vēl vairāk - vajag taču nevis iepazīt, bet uzpasēt "parādītās" teritorijas.

 

Kā jau rakstīju - atkarīgs no suņa. Turklāt pat konkrētam sunim tā vēlme klaiņot jebkurā brīdī var kardināli mainīties.

atbrauc ciemos, nodemonstrēšu. :D vārti vaļā, vai pastaigas režīms,vienalga.

Link to comment
Share on other sites

@AlCohol, nodemonstrēt vari vien ar atsevišķiem suņiem - tiem/to, kas tev ir tagad. Būtu citi suņi (cits raksturs) - ļoti iespējams, būtu cits stāsts. Un jā, manējā arī nekur nevazājas, kad "savējie" uz viņu skatās ;) 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

@AlCohol, nodemonstrēt vari vien ar atsevišķiem suņiem. Būtu citi suņi (cits raksturs) - ļoti iespējams, būtu cits stāsts. Un jā, manējā arī nekur nevazājas, kad "savējie" uz viņu skatās ;) 

nodemonstrēt varu tikai ar savu suni. 8 gadi kopā dzīvojam un visus 8 gadus socializēju viņu. ja suns visu mūžu ķēdē sēž, redzu kā man kaimiņos, nešaubos, ka no ķēdes noraujoties arī aizskries, kur deguns rādīs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ggg97 teica:

Ne katram cilvēkam ir dots mācīt, dresēt suni. Un suņi to jūt, kuram klausīt, un kuru sūtīt nopakaļ krievu kuģim.

Jā un nē. Man pirms gadiem 30 bija divi suņi, abi izgājuši skolu, ar abiem arī mājās daudz ņemtnes bija un ~ pēc 2 gadu vecuma pat komandas vairs nevajadzēja, varēja runāt kā ar cilvēku. 

Pirms 7 gadiem (pilni būs aprīļa beigās) paņēmu kucēnu, pilnīgi dulla, bet uzcītīgi ar meitu izgāja suņu skolu, daudz darbojāmies mājās un, neskatoties uz to, ka tikai mani uzskata par galveno suni :D , respektē un klausa gan meitu, gan sievu. Arī var sarunāt bez komandām. Tagad mierīgi pastaigājos pa Teiku bez pavadas un pirms ielas vnk pasaku - pagaidi utt. :)20220408_224324_copy_590x1030.jpg

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Bija rotveilers puika izgāju kursus uz izstādēm braukāju, kamēr neapnika nopirktās izstādes rotveileros, kursos jau suni nemāca, bet saimnieka attieksmi pret suni, puika aizgāja, uz varavīksni, sāku just ka prāts brauc prom, ļoti mīlēju puiku, atradu sludinājumu, un izrādās tikai meitiņas, sieva teica, kāpēc baidies ņemam, uz kursiem laiks nebija vest, ko mācēju to rādīju, par cik meitenēm, spīts ir mazāka, pasakaina paklausība, kad palika viņai 2 gadi, sāka podus gāzt, rakt sētas pie kaimiņiem iet draudzēties, mēs paņēmām kucēnu no Ulubeles, viņa viņam pati visa komandas samācīja, man mājās peiteik pie stikla 2x uzsit pēc 3 min abi pie durvīm sēž! Vienīgas ko es nevaru pārmācīt, krancis kad tiek no mājām ārā pie sētas rej uz cilvēkiem, maizi pelna, laikam gēni

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , jema teica:

Bija rotveilers puika izgāju kursus uz izstādēm braukāju, kamēr neapnika nopirktās izstādes rotveileros, kursos jau suni nemāca, bet saimnieka attieksmi pret suni, puika aizgāja, uz varavīksni, sāku just ka prāts brauc prom, ļoti mīlēju puiku, atradu sludinājumu, un izrādās tikai meitiņas, sieva teica, kāpēc baidies ņemam, uz kursiem laiks nebija vest, ko mācēju to rādīju, par cik meitenēm, spīts ir mazāka, pasakaina paklausība, kad palika viņai 2 gadi, sāka podus gāzt, rakt sētas pie kaimiņiem iet draudzēties, mēs paņēmām kucēnu no Ulubeles, viņa viņam pati visa komandas samācīja, man mājās peiteik pie stikla 2x uzsit pēc 3 min abi pie durvīm sēž! Vienīgas ko es nevaru pārmācīt, krancis kad tiek no mājām ārā pie sētas rej uz cilvēkiem, maizi pelna, laikam gēni

ar to riešanu ar neesmu ticis galā. kad pati iet, bez pavadas, arī kranči apkārt rej, pat nepaskatas virsū. kad savā teritorijā, nu hotj cilvēks apstāsies, lai piepīpētu, būs koncerts. nerunājot par citiem suņiem. bet arī pamanīts, ka tā lielā agresija sākas, tik ja kādu no kaimiņiem sadzird, citreiz pat pofigā gulēs un noskatīsies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AlCohol teica:

ar to riešanu ar neesmu ticis galā.

Viss vienkārši, pats taču rakstīji:

7.04.2022. , 21:52, AlCohol teica:

pamācīt vajag

Strādā uz visiem suņiem, "ir pārbaudīts ar vienu indivīdu, tāpēc zinu" 🤪

 

 

pirms 19 stundām , jema teica:

Vienīgas ko es nevaru pārmācīt, krancis kad tiek no mājām ārā pie sētas rej uz cilvēkiem, maizi pelna, laikam gēni

Nebūtu sētas, varbūt nerietu. Varbūt rietu.

 

Mūsējo savulaik bija grūti dabūt garām kaimiņu zirgiem - metās virsū, rēja. Tas nekas, ka zirgi lieli - JRT, būdami alu suņi, lapsu mednieki, tikuši "atbrīvoti" no bailēm (alā baidīties nav laika). Pēc kāda laika ievērojām - ja suns pie pavadas, tad skrien virsū zirgiem un rej, ja ejam bez pavadas, tad paskatās uz metra-divu attālumā esošo zirgu un paiet garām. Mājās arī ir atsevišķi "trigeri", kas izraisa riešanu - telefona zvans, kam seko ģērbšanās (atbraucis kurjers, tātad jārej), loga atvēršana (saimnieks ar kaut ko sarunāsies, tātad jārej) :D Gēni, medību suns tomēr, jāziņo saimniekiem par visu, vajag vai nevajag :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nomaini pret haskiju un riešanas problēma būs atrisināta. 

Bet tad jāsamierinās būs ar citiem trokšņiem.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Offisā domājam vienu tādu go1 nopirkt, ko studentiem likt mocīt.

Plus karjeras dienās ar ko pievilināt studentus pirmām kārtām :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pajautāju kolēģim par to sētu. Maksāja ap 250 eiras. Problēmas bija jau nākamajā pavasarī. Meklēja, izolēja. Nākamajā pavasarī nospļāvās. Un suns bija piešāvies ātri (un sāpīgi, bat, ja seksu gribas, tad poh...) pārmaukt pāri aun aiziet savās ģelas bīdīt.

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Bet tad jāsamierinās būs ar citiem trokšņiem.

Tipa, cilvēka krūšukurvis haskija zobos lūst ar riebīgu krakšķi?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Haskiji jau pa lielam nekož un ir draudzīgi. Protams ja baigi grib, tad jau kautkādu mežoni var izaudzināt.

Gaudojošas skaņas gan viņiem patīk.

Jebkurā gadījumā sargsuņi no viņiem nekādi :D

 

Link to comment
Share on other sites

Jā, zinu, es tik smejos.

Esmu kaķu cilvēks. Ar suņiem saskarsme cik, pie draugiem, paziņām. Bet suņiem patīku, laikam jūt, ka man viņi arī (vispār dzīvnieki) patīk. Iekāpj klēpī tāds zelta retrīvers uz 50 kg...😁. Ar vienu haskijuarī bija labas attiecības. Haskijam patīk būt ģimenē par galveno. 😁

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu sev es arī suni neņemtu, varbūt laikos vēl, bet ne pilsētā. Kādreiz kad laukos dzīvoju, tad jau bij visādi.

Kaķi OK, tie paši ar savām ģelām tiek galā.

 

Kaimiņam ir huskijs. Pa dienu kad tur neviena nav mājās, tad pa šķirbu starp sētām izlien un nāk tusēties. Ārkārtīgi laimīgs tad. :D

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Pa dienu kad tur neviena nav mājās, tad pa šķirbu starp sētām izlien un nāk tusēties.

Gluži kā mana kaimiņa sieva!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...