Jump to content

Kā uzzīmēt locījuma līniju .dxf failā?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Mazliet atšķaidīšu forumu no tēmas, kas notiek kaimiņos.

Tātad, vajadzēja izgreizt un uzlocīt vairākas detaļas uz metāla cnc frēzes.

Pēc ilgiem laikiem un vairākiem zvaniem cnc uzņēmums pasaka, ka .dxf failā trūkst locījuma līnijas (tās ir papildus .pdf dokumentā, kurā uzlocītā detaļa ir redzama ar visiem izmēriem).

Esmu totāls iesācējs 3D modeļos, tāpēc, vai kāds var iedot kādu linku, kas ir locījuma līnija .dxf failā. Pašu detaļu zīmēju SketchUp un no tā arī exportēju uz .dxf, bet ja plaknes vidū uzzīmēšu līniju, tad man taču tur pārbrauks ar cnc un man būs divas detaļas, nevis viena locīta. Pats cnc griezējs bija ļoti skops paskaidrojumos - vienkārši pateica, ka trūkst un viss.
Varbūt tas bija "smalks" veids, kā atšūt neapjoma klientu?!

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nezi vai prasta atšūšana. Mēģini meklēt pēc "bend line in dfx file for cnc" vai kaut kā tā. Tā problēma laikam ir izplatīta.

Link to comment
Share on other sites

Athlons
pirms 6 stundām , _dunduks_ teica:

atšūt neapjoma klientu

yes...

beet, no sketchupa dabūt ārā ko ražošanai noderīgu... pagrūti...

kāda tā detaļa izskatās? pēc apraksta saprotu, ka plakans bleķis tiek izgriezts pēc formas un tad salocīts detaļā?

sik tādus esmu sūtījis, tad ir vajadzīgi divi faili - dxf (bieži der arī dwg, tā pat to liek iekšā spec programmā) un pdf ar rasējumu, kur norādīts kādos attālumos no attiecīgajām malām jāloka izgrieztais bleķis...

apmēram ideja...

 

Labots - Athlons
broken link
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)
pirms 3 stundām , Athlons teica:

kāda tā detaļa izskatās? pēc apraksta saprotu, ka plakans bleķis tiek izgriezts pēc formas un tad salocīts detaļā?

Nu tā arī ir - ir izgriezts bleķis, kurš būtu jāsaloka pa 2 asīm.
Jā, linkā pieminēto izskatu (ar locījumiem, leņķiem un R) es no SketchUp dabūt nevaru :( Tos laikam tīkai ar īstām CAD programmām var tikai dabūt?

Izrādās, ka man jau bija šāds .dwg (nevis .dxf) fails:

fig_1.PNG.46b4b2d1ac3bb64ddadc8f52b641e05a.PNG

 

kas būtu jāsaloka šādi:

lay_1.PNG.e456b248ce60381f3a83b8877f52475e.PNG

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Athlons

interesanti, kā Tu uzģenerēji to dwg izklājumu, jo Sketchups ir par tupu priekš tam... izklājumā jāparedz attiecīgā materiāla izstiepšanās lokot, citādi detaļa nebūs ar precīziem izmēriem... un jā, to dara ar Solidworks, Inventor, vai citu piemērotu cad softu...

taču ja jau Tev izklājums ir (pieņemsim, ka izmēri pareizi, vai detaļas precizitāte nav kritiska), tad var kaut vai ar rociņu 2D AutoCADā, vai līdzvērtīgā tūlī piezīmēt un pierakstīt klāt kurā vietā kāds locījums uz kuru pusi...

dwg, vai dxf nepieciešams digitāli ar izmēriem, lai lāzers, plazma, cnc, ūdenstrūkla, vai kas cits varētu precīzi izgriezt... locīšana pēc tam ir daļēji manuāls process... tur der kaut vai ar roku atzīmēti izmēri un detaļas kopskats...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...