Jump to content

2.0 akustika vai soundbārs datoram?


raivix95
 Share

Recommended Posts

Gribētos kādu nedārgu akustisko risinājumu datoram. Skatījos uz 2.0 tumbiņām, bet uzgāju soundbārus, kas smuki integrētos esošajā monitorā un neaizņemtu vietu uz galda virsmas. Vai kādam ir pieredze ar līdzīgiem soundbāriem? Vai viņš ir lietojams fona mūzikai? Varbūt prātīgāka izvēle tomēr būtu 2.0 tumbiņas?

 

Noskatītie produkti:

https://www.1a.lv/p/datoru-skalrunis-dell-ac511m-melna-5-w/16od?mtd=search-popup&pos=autocoplete&src=searchnode

 

https://www.1a.lv/p/datoru-skalrunis-logitech-z200-balta-melna-10-w/3xgh?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

 

Vēl metu aci uz Creative T60 tumbiņām, bet tās mazliet citā cenas kategorijā un bezvadu savienojumi it kā nebūtu nepieciešami.

Link to comment
Share on other sites

Varu šādu notirgot 

a1303e21-3ae3-49b0-8e2c-168ff26619c9_1.J

Fona mūzikai tīri ciešams. Kaut kāds zils apgaismojums pogai. 15EUR.

Nomainīju monitoru, tam iebūvētie skaļruņi. Priekš radio fonā ciešami. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Es savam monim šito nopirku:

 

Datoru skaļrunis Dell AC511M, melna, 5 W

 

Pie monitora jau stiprinās normāli, kompakts arī ir. Bet nu skaņas kvalitāte sarūgtināja. Nu varējuši būtu tajā garajā desā iespraust vismaz 2 skaļruņus uz kanālu. Vismaz kaut kādu papildus tvīteri - to, ka ka basu nebūs to sapratu jau pirms pirkšanas. Vieni vienīgi vidi. Skaļums arī nav nekāds izcilais. Kopumā nemaz nezinu vai skan daudz labāk, par manu ThinkPadu. Tik tik daudz, ka skaļruņi ir pareizāk vērsti.

Ir vēl viens soundbāra modelis, kas der šiem pašiem monitoriem, tam tik nav grozāmpoga sānos, bet džoistika tipa pogas priekšā, vidū. Biki dārgāks. Varbūt tam skaņas kvalitāte par kapeiku labāka - man liekas, ka jauda pēc papīriem tam bija krietni lielāka.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

Es savam monim šito nopirku:

arī ir tāds. troksni taisa, man nebija prasība priekš baigās kvalitātes. kalpo jau no 2017.gada.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , VebKamera teica:

Vismaz kaut kādu papildus tvīteri

Tur jau tikai 2 pīkstuļi arī ir :)

Tam otram, laikam ir iebūvētais mikrofons. Un tīrs USB savienojums, nav vēl audio vads kaut kur jāsprauž.

Tam, ko piedāvāju, arī tikai kaut kādi 2x2" skaļrunīši. Tā kaste pati par sevi jau ir lielāka, kā tie dell, un arī skan tā kaut kā (loģiski).

 

Tie logitech Z200 varētu būt sakarīgākā izvēle.

Man darbā pie datora foniņam ir Z120. Tie skan labāk par to trust soundbaru. Tie Z200 noteikti būs labāki par tiem dell pīkstuļiem.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 19 minūtēm , ju teica:

Un tīrs USB savienojums, nav vēl audio vads kaut kur jāsprauž

 

Manam arī ir tīrais USB. Audio vada nav. Tik sānos var austiņas un papildus mikrofonu iespraust. Es teiktu, ka skaņas regulators ar to apaļo pogu man tīri labi patīk - domāju, ka pat ērtāk, kā priekšējās pogas spaidīt. Bet skaņas kvalitāti es biju gaidījis labāku.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
pirms 12 stundām , VebKamera teica:

Es savam monim šito nopirku:

 

Datoru skaļrunis Dell AC511M, melna, 5 W

 

Pie monitora jau stiprinās normāli, kompakts arī ir. Bet nu skaņas kvalitāte sarūgtināja. Nu varējuši būtu tajā garajā desā iespraust vismaz 2 skaļruņus uz kanālu. Vismaz kaut kādu papildus tvīteri - to, ka ka basu nebūs to sapratu jau pirms pirkšanas. Vieni vienīgi vidi. Skaļums arī nav nekāds izcilais. Kopumā nemaz nezinu vai skan daudz labāk, par manu ThinkPadu. Tik tik daudz, ka skaļruņi ir pareizāk vērsti.

Ir vēl viens soundbāra modelis, kas der šiem pašiem monitoriem, tam tik nav grozāmpoga sānos, bet džoistika tipa pogas priekšā, vidū. Biki dārgāks. Varbūt tam skaņas kvalitāte par kapeiku labāka - man liekas, ka jauda pēc papīriem tam bija krietni lielāka.

 

Eh.. Samulsinājāt mani. Liku lielas cerības uz to soundbāru. Vienīgi, cik noprotu, tam USB pieslēgumam ir blakus efekts - ar grozāmpogu skaļums regulējas OS līmenī. Un tad attiecīgi ausis ir jāsprauž pašā soundbārā nevis line-out. Pareizi?

 

Varbūt kādām ir Creative T60 vai T20 tumbiņas un var ko pakomentēt? Internetā atsauksmes tādas neviennozīmīgas.

pirms 2 stundām , VebKamera teica:

Tik sānos var austiņas un papildus mikrofonu iespraust.

Vai tas gadījumā nav aux-in nevis mikrofona pieslēgvieta?

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Tādas T60 noteikti būs labākas par tiem soundbariem, tā uz aci :) . T20 nez vai, jo tam T60 ir visādas pieslēguma iespējas.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Ir Z200 darbā. Skan labāk par visām tām pavisam mazajām tumbelēm un soundbariem. Fona radio imho pilnīgi pietiek. 

Man pašam pie datora ir piespraustas kkādas mazās Vigoole, ko nopirku tepat forumā. Varētu būt C2028. Pie 2 TV stāv SVEN SPS-615 un SPS-619.
Visi varianti augstumā tik pat lielis kā tās Z200, tikai drusku platākas un skan labāk, manuprāt. Tiesa, Z200 esmu dzirdējis atvērtajā birojā, kamēr trīs mani varianti ir dzīvokļos ar 20m2 istabām. 

Ja var ietucīt tādas uz galda, teiktu ka ir vērts uz šāda tipa skaļruņiem paskatīties.

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)

Tad tik pat labi es varu savas Technics SB-CA01A uzstutēt uz statīviem blakus galdam un pastūzi uz taburetes noguldīt. Tik nezinu, vai es to gribu :D

Bet laikam tas būtu labākais kompromiss šajā situācijā. Skaidrs, ka neviens Logi grabulis neturēs līdzi tām Technics tumbām.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Es šitādu setupu lietoju portatīvajam, skan labi, bet pārvietot nav viegli :sarkasms:

 

20220307_125722.jpg

 

Pa tēmu, saundbāru var lietot, bet tur skaņai prasās rukšķi, nesen priekš viena tv nopirku šitādu

https://www.rdveikals.lv/products/lv/197/239313/sort/1/filter/0_0_0_0/Stage-2.1-mājas-kinozāle.html

Kā redzams pēc cenas, nav nekāda Stradivāri vijole, bet noteikti skan labāk kā visi iebūvejamie verķi un random 2.0 tumbeles, arī feini tas, kas visas vajadzīgās pieslēgvietas ir.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Vienīgi, cik noprotu, tam USB pieslēgumam ir blakus efekts - ar grozāmpogu skaļums regulējas OS līmenī.

 

Pareizi. Soundbārs darbojas kā ārējā skaņas karte - grozot mainās sistēmas skaļums uz šo izeju. Grozāmpoga iet "pa riņķi" - t.i. digitāla regulācija, nav atdures. Aiziet skaņa līdz maksimumam un tad var droši turpināt kruķit uz priekšu - vairs nekas nemainās.

 

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Un tad attiecīgi ausis ir jāsprauž pašā soundbārā nevis line-out. Pareizi?

 

Cik saprotu, pareizi. Ja skaņas kartei nenorāda, ka skaņa jādod uz āru pa citu verķi kā pa primāro. Man nav bijusi vajadzība - neesmu ne reizi tur austiņas iespraudis.

 

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Vai tas gadījumā nav aux-in nevis mikrofona pieslēgvieta?

 

Pēc apzīmējuma izskatās, ka ir tas aux-in. Man nav bijusi vajadzība mēģināt.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
1 stundu atpakaļ, ju teica:

Tām technics jau vajadzēs vēl pastiprinātāju.

Pastiprinātājs ir, bet tas vairāk kalpo kā standalone skaņas sistēma ar cd un tūneri, negribās to visu jūgt kopā ar pc.

 

Par to soundbāru Amazon atsauksmēs arī saka, ka skan kā vecs tranzistoru radio.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Paspārdīšu mironi.

Arī gribu kaut ko labāk skanošu par monitora iebūvētajiem murmuļiem.

Pamatā fona mūzikai, tieši sēžot pie PC. (webradio, spotify)

Klasiskajām tumbelēm īsti nav vieta, tad nu aizdomājos par soundbaru.

Ir kādam praktiska pieredze ar Creative Stage 2.1 ? Tieši pie PC.

Itkā jau apskatos ļauži čurā karstu, kaut gan ir lasīti viedokļi, ka skaņu projicē vairāk uz pleciem vai kaut kā tā.

Un vai ir jūtama starpība starp V1 un V2?

Itkā jau V2 jūtami platāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , kukuruku teica:

kaut gan ir lasīti viedokļi, ka skaņu projicē vairāk uz pleciem vai kaut kā tā.

Loģiski, ja tas stāv uz galda, tad pamatvirziens ir taisni -> horizontāli. Nekas neliedz tev palikt kaut ko apakšā priekšpusei, lai tas soundbar paceļas uz augšu, un šauj uz ausīm

Vai vispār uzkrāmē kaut kā augšā uz monitora, kaut vai plauktiņa.

Link to comment
Share on other sites

Nu tagad man atkal gribēsies to soundbāru nopirkt.

Es tikko iedomājos, ka monitoram pie VESA stiprinājumiem var skaļruņu kronšteinu pietaisīt. 

Apmēram šādi:

nonxGrR_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , raivix95 teica:

kronšteinu pietaisīt

...pietaisīt var bikses...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...