Jump to content

Accenture, TestDevLab un karjeras maiņa (pārkvalificēšanās)


EvilOtter
 Share

Recommended Posts

pirms 13 stundām , binary teica:

ir redzēti kadri, bez kuriem darbs komandā norit ātrāk nekā ar viņiem

Diemžēl, bet jāatzīst. 

Mēs te uzņēmuma augšanas nolūkā ik pa laikam meklējam ITM komandā pirmā līmeņa supporta cilvēku. Tehniskas priekšzināšanas principā neprasām (pietiek ar basic datorlietošanas prasmēm un forši, ja zina aiz kura gala jātur skrūvgriezis, bet tas nav obligāti), galvenais vēlme darboties, pārējo iemācīsim. 

Pa 3 gadiem laikam esam izrotējuši 5 kadrus. 

1) Students. Bija pilnīgi bezcerīgs, motivācija nulle, visu laiku bija jālabo viņa lažas, kuras varēja nebūt, ja viņš pajautātu - hei, šito tā jādara/tā ir ok? Pēc pāris mēnešiem atvadījāmies.

2) Zema motivācija, drusku apķērīgāks par iepriekšējo. Pēc mēneša pats aizgāja.
Šajā brīdī sākām rīkot "trešo" kārtu - otrās kārtas kandidāti nāk ciemos pie komandas, lai saprastu - būs vai nebūs, 2vi no tiem bija ļoti sakarīgi, viens strādā pie mums jau vairāk kā gadu, otrs saprata, ka tas nav viņa aicinājums, kas ir pilnīgi ok. 

5) It kā intervijā sevi apliecināja labi, stāstīja, ka kaut ko pat saprot. Bet kad sāka strādāt, laikam bija kādas mentālas problēmas - vispār nespēja uzklausīt kritiku un padomu, kā darīt labāk. Beigās pazuda uz nedēļu it kā slims, pēc tam vairs neiznāca no kontaktu.

Pēdējo pieņemām šī gada sākumā, pagaidām izskatās ok, bet laiks rādīs. 

Link to comment
Share on other sites

Man būs UK pensija ( un privātā ) , ja es tik ilgi nodzīvošu.  Latvijā visi tie pašnodarbinātie IT speciālisti droši vien kautkur bomžos?     Ogrē esot kautkāda "sociālā māja" maznodrošinātajiem.  

Link to comment
Share on other sites

Es tevi apbēdināšu, tiem, kas izrāda prāta vājuma pazīmes jau jaunība, vecumā demence ir diezgan garantēta. Ja tu neesi sapratis, ka situācija pēdejos 20 gados ir būtiski mainījusies, pats vainīgs. Ikurāt nupat paskatījos, man kā 30 gadu slieksni nupat pārkāpušam pensijā ir uzkrājušies 100k, vēl pēc 35 darba gadiem un procentiem var cerēt uz 700k+ pensijas kapitālu. Visu mūžu esmu strādājis IT :)

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Pa 10 gadiem 100k? Kautkā baigi daudz izklausās esi maksājis.

Ja tīrs P2, tad pie S&P 500 procentiem, kas 10 gadu griezumā nav nevienam P2 fondam, bruto algai jābūt ~5 800 EUR no pirmās dienas.

Ja tīrs P3, tad, ieguldot tajā pašā S&P 500, ~350 EUR mēnesī no pirmās dienas :D

Var jau būt, var jau būt.

 

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , itanium teica:

Ja tīrs P3, tad, ieguldot tajā pašā S&P 500, ~350 EUR mēnesī no pirmās dienas :D

Ar 350 mēnesī nesanāks. Ar S&P 500 procentiem (vidēji 10.5% gadā pa pēdējiem 10 gadiem) vajadzēs 475 mēnesī no pirmās dienas.

https://www.thecalculatorsite.com/finance/calculators/compoundinterestcalculator.php

Link to comment
Share on other sites

Ah, nu tur jau matu skaldīšana. Tāpat jau reāli ieguvums no fondiem nav identisks indexam. Pa vidam vēl fondu komisijas un citas izmaksas.

 

Kautkādu citu kalkulātoru vajag vai vienkārši datus, jo tava lapa atļauj rēķināt tikai tā ka ja visa summa ir jau no pirmās dienas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Kautkādu citu kalkulātoru vajag vai vienkārši datus, jo tava lapa atļauj rēķināt tikai tā ka ja visa summa ir jau no pirmās dienas.

Es jau arī tikai datiem metu to linku.
Bet, jā, vienalga - @DjUbuntu ir mega ieguldītājs jau kopš pirmās dienas. Prieks, ka cilvēks domā par vecumdienām :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , itanium teica:

Es jau arī tikai datiem metu to linku.
Bet, jā, vienalga - @DjUbuntu ir mega ieguldītājs jau kopš pirmās dienas. Prieks, ka cilvēks domā par vecumdienām :D

a) Tas gan ir P1 + P2 + P3 skaitot kopā, es jau gribēju notroļļot. P2 + P3 ir mazāk, bet nu savi 40k jau ir :)
b) Es strādaju gan no diezgan palielas jaunības, gadiem 16. Nu tur no sākuma tā ar dievu uz pusēm, bet principā vienmēr nodokļi ir +/- maksāti un pēdejos gados dēļ IIN atmaksas arī P3 savu lieko naudiņu var ielikt. Es kaut kā labāk ceru savu mūža nogali sagaidīt laiski ceļojot, nevis kaujoties ar rēķinu apmaksu. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2022 at 4:53 PM, MarisO said:

Par ko tad viņi maksā vairāk par minimālo?  

Nu, pat ar 0 programmēšanas prasmēm 2000 ajā varēja dabūt vairāk kā minimālo. Bez augstskolas un neesot datoriķim.

Rīgā, bez aploksnes un viss ar nodokļiem. 

Cita lieta, ka dažās vietās pat sētniekam prasīja pieredzi, nerunājot par datoriķi. 

Augstskolu diplomu prasīšanas ēra sākās pēc 2000ā.

90 ie?  Šito māki? Kas ir darīts? Da labi, un šito arī māki? Ak vēl nemāki? Nekas, iemācīsies.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2022 at 5:32 PM, EvilOtter said:

mans šī brīža atalgojums savā nozarē ir līdzīgs mid level developer atalgojumam IT nozarē, bet tas nenozīmē, ka es neesmu gatavs strādāt darbu par 500-700eiro

Dīvaina iniciatīva. 

Pat ja Jūs pārbaudes laiku izturēsiet,  rūpīgi katru vakaru ( pat naktī ) un brīvdienu mācīsieties klāt,  esošo algas līmeni sasniegsiet domājams labi ja pēc gada pusotra. 

Kamēr Jums jau esot pieredze nozarē, kur  kā sakat, pieredze gados daudz ietekmē algu. 

Turklāt es nojaušu, ka Jums ir kaut kāda izglīība tai nozarē, visdrīzāk augstākā.😀 

 

Tas ir liels bonuss un varbūt labāk ieiet IT caur t.s domain pieredzi.😄 Nozares prasmēm, savas nozares  izglītību  un pieredzi. 

Citādi vajadzēs konkurēt ar jaunatni, kura meklē pirmo darbu IT visā pasaulē. IT Jūs konkurējat ar visu pasauli.  Tajā nav tikai 2-3 mēn govnokursu ( visa pasaule tos tirgo, xxx biznesi ) absolventi, pietiek arodeņu, koledžu un augstskolu absolventu, kuriem IR tie pet projekti, githuba acc utt. Nereti klāt govnokursi  un tādi iet kandidēt uz firmu bootcampiem! 

 

Iesaku normāli palasīt angliski un yeah, pat krieviski tās forumu sadaļas par karjeru. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daudzi kādā brīdi grib mainīt nodarbošanos un līdz ar to arī nozari. Ja ir iekrājumi, iespēja, spējas (galvenais) un interese, var arī 1 - 2 gadus strādāt ar daudz zemāku atalgojumu. Neredzu tur problēmu. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Firmu kursi par velti nav govnokursi, tas ir vairāk kā daļa no personāla atlases procesa. Labākos firma savāc. 

Komerckursi, kuri ņem naudu un sola, ka 2-3 mēn laikā būs programmētājs, tas ir...

 

Firmu kursi is labāki arī tādēļ, ka tie pārbauda CV,  nereti ir arī anketas plus testi pirms uzņemšanas. 

Firma arī ir ieinteresēta apmācīt.

 

2 minutes ago, Metrs said:

audzi kādā brīdi grib mainīt nodarbošanos un līdz ar to arī nozari.

Neredzu īsti jēgu. 

Visu nezinu, bet te visdrīzāk stikla griesti atalgojumā tika sasniegti ap 2017 o. 

 

Kaut kur ap 5k uz rokas " baltā alga " plus ikdienišķās bonusu paketes.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

EvilOtter
Pirms 5 minūtēm , Achat teica:

Neredzu īsti jēgu. 

Visu nezinu, bet te visdrīzāk stikla griesti atalgojumā tika sasniegti ap 2017 o. 

Stāsts nav galīgi par atalgojumu. Savā nozarē jau sen esmu sasniedzis horizontālās izaugsmes griestus. Ir pienācis laiks iegūt padziļinātas zināšanas vēl kādā nozarē + kardināli pamainīt ikdienas darba procesu. Augstais atalgojums IT nozarē ir kā papildus pluss, ne mērķis.

 

Pirms 18 minūtēm , Achat teica:

Citādi vajadzēs konkurēt ar jaunatni, kura meklē pirmo darbu IT visā pasaulē. IT Jūs konkurējat ar visu pasauli.  Tajā nav tikai 2-3 mēn govnokursu ( visa pasaule tos tirgo, xxx biznesi ) absolventi, pietiek arodeņu, koledžu un augstskolu absolventu, kuriem IR tie pet projekti, githuba acc utt. Nereti klāt govnokursi  un tādi iet kandidēt uz firmu bootcampiem!

Iesaku normāli palasīt angliski un yeah, pat krieviski tās forumu sadaļas par karjeru. 

Tev ir absolūti taisnība par konkurences līmeni. + pēdējos gados no visām malām tiek sludināta IT nozares evanģēlija un visi tiek aicināti pārkvalificēties. Bet bieži vien tas viss rezultējās lielā vilšanās procesā. Piemēram šeit:

https://www.sudzibas.lv/accenture-bootcamp-nepatiesa-informacija-reklamas-c2191984

 

Jauniešu konkurence ir nopietna lieta, bet ņemot vērā manu līdzšinējo pieredzi meklējot, intervējot un pieņemot darbā jaunos censoņus savā nozarē, secinu, ka situācija ir vairāk nekā bēdīga. Sliņķu/muļķu/pārmērīgi ambiciozo absolventu un talantīgo absolventu proporcija pēdējos gados vairāk ir aizgājusi par labu pirmajiem. Tāpēc ar jaunajiem censoņiem un viņu pet projektiem es konkurēšu ar savu korporatīvo pieredzi un soft skills. Labāk nekā nekas, kamēr top mani paša projekti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Achat teica:
Pirms 17 minūtēm , Metrs teica:

audzi kādā brīdi grib mainīt nodarbošanos un līdz ar to arī nozari.

Neredzu īsti jēgu. 

Dzīvei jēgu redzi? Jebšu arī tā īsti nē? Jebšu redzi, un tā ir nauda, kuru kapā līdzi tāpat nepaņemsi?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, binary said:

zīvei jēgu redzi? Jebšu arī tā īsti nē?

Nezinu. Ja sagaidīšu jaungadu, būs liels bonuss. 

Man nekad nav bijusi sākotnēja vēlme tikai kau ko programmēt. Vairāk interese par to kas ir zem " kapota ". 

Pirmajā vietā, kur es kaut ko programmēju, noteicošais bija manas domain zināšanas 2 citās nozarēs. 

Plus jaukums, ka tad viņi formāli nevarēja  piespiest mani kaut ko programmēt vai darīt un ko citu. 

Birokrātiska vieta.  

 

Izspiedu portabli, apmaksātu mobilo utml. 

 

Jums visdrīzāk IT ir primārā augstākā izglītība, man tā nebija. 

Testētāja arī nebija (  mans komentārs nekādā veidā neattiecas uz tēmā minētajām firmām!) .

Vienīgi tas bija cool, ka specene netika mainīta un tas bija waterfall  un bija laime strādāt ar labiem citas  nozares speciem- inženieriem. 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

 

Вакансия Junior (Trainee) Web Developer в компании Scandiweb Bel в Беларуси

 

Piem, Jūs konkurēsiet ar šo:  Junior dev, kam ir ne tikai (!!!!!) 2-3 mēn govnokursi, kas būs gatavs kapāt par 350 USD/ mēn. 

BY IT algas parasti esot 400-4500 USD/ mēn. 

Baķkka vēl ļauj tiem būt kaukādām mikrām,  Augsto Tehnoloģiju Parka teritorija Minskā ir ofšora zona. 

Ukrainā lielākā daļa datoriķu strādā kā mikras, IK etc, palasiet ebanoe ( punkts ) it.   

Jo maksāt mikras, taisīt sijas utml ir cool. 

Krievijā par aplokšņu algām atklāti runā programmētāju forumos utml.  

 

Redzēs, kā modi te reaģēs uz postu. 

 

Par ieejas problēmām IT varat palasīt kaut U.K thestudentroom  vai freecodecamp forumā. 

 

 

Par jaunajiem ienācējiem; nu ir visādi,  cits gadās, ka kaut it kā  samoučka, labi zina nokārtot tehnisko interviju,  yeah, pat bez augstskolas papīra var zināt datu struktūras, algoritmus un datu struktūras, pat kaut ko no kombinatorikas. Nerunāsim par sintaksi. Cita runa ir, ka tas nav 2- 3 mēn fulltime govnokursu produkts. 

 

 

 

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Achat teica:

Krievijā par aplokšņu algām atklāti runā programmētāju forumos utml. 

 

Vai tad Latvijā tā nav.   Es tur kādreiz strādāju tādā sia BTG ( Baltic Technology Group ) vispār bez darba līguma.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā....    ilgi es tur nebiju, bet to Dagniju vienreiz satiku.  Man pietika prāta neteikt, ko es par to Unisys domāju 

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi atceros, Maris minēja, ka tie 50 dolāri aploksnē esot bijuši ap 2000o. 

01.01.1999- 30.06.2001  minimālā alga bija Ls50

01.07.2001- 31.05.2002 minimālā alga bija Ls60 ( uz papīra).

Interesanti, tā firma patiešām maksāja datoriķim mazāk nekā apkopējiem? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , MarisO teica:

to Dagniju vienreiz satiku

Dagnijai salta sirds /Limuzīns J.N.K/

 

Sorry, par offtopic

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Achat teica:

Droši vien viņa datoriķus nohipnotizēja, ja patiešām varēja noalgot par 50 dolāriem/ mēn.

 

Tad jau nebija citu programmēšanas darbu.   Vai nu tāds darbs vai nekāds.

Link to comment
Share on other sites

Kādēļ? Tajos gados  vismaz vienā vietā ( nav minēta šai tēmā !) pat dežurantei un apkopējai bija oficiāli izmaksāta minimālā + visi nodokļi nomaksāti. 

Vēlāk parunāšu par citiem amatiem. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja reiz reiz tiek salīdzināts ar Maris minēto algu un ņemot vērā dolāra kursu, var būt ļoti vērtīgi. 

 

Datoriķiem eks padomijā parasti piemīt dažas īpašības, kuru nav datoriķiem Kanādā, lielākajā ASV daļā. Nerunāsim par Japānu, Austrāliju utml. 

 

Link to comment
Share on other sites

Augstprātība un personīgās izredzēības sajūta. Citas šķiras piederības apziņa utml. 

 

Piem, vienā iestādē  viņu sisadmins bija xxx ar chipu uz uzpleča. 

Dievs ZB. 

Kaut tikt galā ar fīčām priekš vienas progas nejēdza, tad  kunkstēja par departamenta iekšējās lietošanas custom made progu un ne tikai par to. 

Nelietojams programmētājs,  0 testētāja utml. 

Visi Dievi, damn. 

Pietiekami bija redzēti jau 2000 o sākumā. Kungs, palīdzi. 

 

Tagad gan datoriķi ir jaukāki attieksmē un komunikācijā, izņemot forumus. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kāds tur sakars specifiski ar datoriķiem? To var attiecīnāt uz jebkuru profesiju - santehniķiem, elektriķiem, arhitektiem, ārstiem ....

Link to comment
Share on other sites

@Achat visi zin, ka esi liels Guru, pie tam visās sfērās! Tomēr - ja tas nav par daudz prasīts, pieturies pie tēmas! Ne tikai šajā tēmā, bet arī citās!

Pretējā gadījumā var atnākt niknie, kompleksainie cilvēciņi, kuri, salīdzinot ar tevi, nesaprot ne nieka, un nospiedīs kādu podziņu, kas var liegt iespēju turpināt visus šeit esošos apgaismot :(

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, rubb said:

visi zin, ka esi liels Guru, pie tam visās sfērās!

Tas ir Jūsu pārspīlējums, Jūsu manipulācijas taktika, kaut Jūs nekad dzīvē neesat bijis pat junior dev līmenī. 

 

Vēl Jūs cerat, ka Jūsu reakcija ir kaut kā vērta? 

 

Spaidiet pogas,  es varu normāli relaksēties ENG/RU/DE valodas čatos. 

 

N.B, mazais, piem Māris O programmēšanas prasmju līmenis Jums ir nesasniedzama virsotne, mīļais.

 

Nu gaidu eksploziju,  visādus čekas stila gājienus, nepūlies. 

 

LV val lapas, mazais  čekist, ir ~0,001% no interneta.

 

 

rubb, es tev to - ieliku, jo tu esi 0 ar uzplečiem. 

0. 

 

Pat ne NC līmenim tuvu. 

 

LOL. Spaidi pogas, kļūsti vienreiz guru expert par real junior dev utml. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

EvilOtter
pirms 2 stundām , itanium teica:

Tagad autors noteikti ir priecīgs, ka ir informēts par 2000 gadu apkopēju algām :D

Diez gan interesanti lasīt apbižotu dinozauru stāstus par viņu unikālajām pieredzēm 2000to sākumā. Bet es viņus saprotu, manam onkulim ir līdzīgi, viņam patīk visur uzbāzties ar saviem stāstiem par vecajiem laikiem, jo neko par šodien viņš nevar pateikti, būdams iestrēdzis kaut kādā sava pagātnē, pie kuras visi viņa dzīves sasniegumi arī beidzās.

Arī MarisO neizskaidrojamā sāpe par Latvijas IT algām ir interesants temats psihologiem. Skatos, ka censonis gandrīz katrā vietā, kur komentē, ieraksta savu ģeniālo atklājumu cik UK ir kruta, bet te dzīvo dumji nabagi.

Šos stāstus es arī atklausījos 2009-2010. gadā, kad daži mani draugi atbrauca no zemeņu vagām un gaļas fabrikām tālajā Anglijā un pēc 4. plosta dienas un sasista telefona stāstīja par savu sapņu dzīvi UK, kur kopā ar 6 poļiem un 4 lietuviešiem vada savas dienas sabiedrības krējumā. Man ir neviltots prieks par viņiem, tāpat kā par MārisO un viņa milzīgajiem ienākumiem.

 

Skaidrs, ka nozarē strādājošie profesionāļi savu viedokli šeit ir izteikuši un paldies par to. Bet nu, diletantiem visos laikos un visās vietās ir viena kopēja īpašība - ar muti braukt un gudri spriedelēt viņi labi prot. Diemžēl tas arī ir vienīgais, ko viņi prot un ar to iegūst kaut kādu pašapliecināšanos (vēlams publisku).

Labots - EvilOtter
typos
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Achat teica:

Kādēļ? Tajos gados  vismaz vienā vietā ( nav minēta šai tēmā !) pat dežurantei un apkopējai bija oficiāli izmaksāta minimālā + visi nodokļi nomaksāti.

 

Droši vien tāpēc, ka tur ļoti daudzi bija ar mieru strādāt par tām 50$ algām.  Tur pat bija ļoti liels konkurss.  Kādi 20 cilvēki piedalījās tādās "apmācībās" , kur mācīja kautko COBOLam līdzīgu. Tikai dažiem labākajiem tur piedāvāja strādāt.  

 

Es gan nekad neredzēju tur nevienu kautko praktisku darām tajā "diždatoru" sistēmā.  Es tur strādāju par Java programmētāju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...