Jump to content

Developer darba sludinājumu salīdzinājums


kods
 Share

Recommended Posts

Hey! Jau ilgāku laiku lasu šo forumu kā guest, bet tā kā uzradās jautājums, tad izveidoju profilu. 

 

Tātad, jautājums ir sekojošs: šobrīd strādāju IT Supportā un paralēli aptuveni pusotru gadu (ar nelielām pauzēm pa vidu) mācos frontendu (HTML, CSS, SCSS, JS, TS, React, UI/UX).

Šobrīd liekas, ka esmu gatavībā kaut kur mēģināt pieteikties uz trainee/junior React dev vakancēm (no idea vai vispār pieņemtu, bet nu mēģināts nav zaudēts).

Pamanīju divus Junior React dev sludinājumus iekš cv.lv un tāpēc vēršos pie jums, lai uzzinātu kādu inside info/pieredzes stāstus par šīm abām kompānijām. 

Gribās saprast, kurš ir potenciāli labāks darba devējs.

 

  1.  https://cv.lv/lv/vacancy/732017/scandiweb/junior-react-developer
  2.  https://cv.lv/lv/vacancy/723175/idt-media-sia/junior-react-developer

 

Kāds ir jūsu viedoklis?

Link to comment
Share on other sites

Piesakies uz intervijām visur, kur piedāvā. Patrenē tīri 'interviju skillu' un tad piesakies tur, kur reāli gribi dabūt darbu.

Lai nav tā ka tev intervijā iedod kautkādu 'coding game' uzdevumu un tu vienkārīs apstulbsti, sastresojies utt. 

Nav jau teikts ka tevis minētie vispār tevi intervēs vai arī piedāvās darbu. Ja būs vairāki piedāvājumi, tad domā.

 

Es ik pa laikam veicu tehniskās intervijas interniem un junioriem, sastresošanās ir bieža parādība.

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nav slinkums, pastāsti par savu pašvadītās mācīšanās procesu. Kā izvēlies apgūstamās tehnoloģijas? Cik dziļi pēti katru no tām? Mācies no pamācībām vai mēģini patstāvīgi izburties?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , kods teica:

Pamanīju divus Junior React dev sludinājumus iekš cv.lv

Pirmais, nekad neceri ka tava pozīcija būs tieši tajā p-valodā, kādu vēlies, to Tu uzzināsi tikai kad apsēdīsies pie darba galda un tad tas nav akmenī cirsts. nedēļas mēnešu laika kodēsi tajā valodā, ko šefs teiks.

 

Otrs CV.LV es sludinājumus es nerekomendētu lasīt, man asociācija ir ar "Krūmu" kantoriem, kur naudas lietās iet raibi (pašnodarbinātais, autor atlīdzība, patenti utt utp), pēc tam ej VIDam pierādi ka neesi ļaunprātīgais idiots, bet gan labticīgais idiots.

Labots - soks
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2022 at 10:44 AM, raivix95 said:

Ja nav slinkums, pastāsti par savu pašvadītās mācīšanās procesu. Kā izvēlies apgūstamās tehnoloģijas? Cik dziļi pēti katru no tām? Mācies no pamācībām vai mēģini patstāvīgi izburties?

 

Pašos pirmsākumos izgāju codecademy un freecodecamp frontend kursus, pēc tam pamācījos no Youtube dažādiem pasniedzējiem pieejamajiem "kursiem", tad paņēmu kaut kādus Udemy bootcamp kursus, pačekoju arī The Odin Project.

Diezgan ilgi muļļājos pa to saucamo "tutorial hell", bet mācīšanās no daudziem pasniedzējiem lika kārtīgāk ierubīt topicus no dažādiem leņķiem, kas, manuprāt, ir galvenais.

Ilgāku laiku bija problēma, ka koncentrējos tikai uz pliku teoriju, man bija kaut kāds mentālais blocks uzsākt praktiskos projektus.

Bet nu tagad jau koncentrējos vairāk lasīt dokumentācijas, rakstus, izprast lietas "dziļāk", taisīt kaut ko praktisku, ko būtu iespējams parādīt portfolio.

On 1/20/2022 at 10:55 AM, soks said:

Pirmais, nekad neceri ka tava pozīcija būs tieši tajā p-valodā, kādu vēlies, to Tu uzzināsi tikai kad apsēdīsies pie darba galda un tad tas nav akmenī cirsts. nedēļas mēnešu laika kodēsi tajā valodā, ko šefs teiks.

 

Otrs CV.LV es sludinājumus es nerekomendētu lasīt, man asociācija ir ar "Krūmu" kantoriem, kur naudas lietās iet raibi (pašnodarbinātais, autor atlīdzība, patenti utt utp), pēc tam ej VIDam pierādi ka neesi ļaunprātīgais idiots, bet gan labticīgais idiots.

 

Kur tad tu rekomendē čekot sludinājumus?

Es personīgi skatos cv.lv un linkedin, bet droši varat ieteikt, kur citur čekot.

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2022 at 10:30 AM, AndrisBB said:

Piesakies uz intervijām visur, kur piedāvā. Patrenē tīri 'interviju skillu' un tad piesakies tur, kur reāli gribi dabūt darbu.

Lai nav tā ka tev intervijā iedod kautkādu 'coding game' uzdevumu un tu vienkārīs apstulbsti, sastresojies utt. 

Nav jau teikts ka tevis minētie vispār tevi intervēs vai arī piedāvās darbu. Ja būs vairāki piedāvājumi, tad domā.

 

Es ik pa laikam veicu tehniskās intervijas interniem un junioriem, sastresošanās ir bieža parādība.

 

Jap, jap - piekrītu. Es noteikti pieteikšos uz visām vietām, kur piedāvā, jo ļoti labi saprotu, ka nav tā, ka pieteikšos uz vienu vietu un to arī dabūšu.

 

Bet man galvenokārt interesē vai šeit ir kāds, kuram ir pieredze ar šiem diviem manis pieminētajiem uzņēmumiem.

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos abus sludinājumus.

 

Subjektīvais spriedums, ej un dari. tur kolektīvs būs liels un raibs, ja nesanāks, tad ieguvējs vienalga būsu Tu.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kods teica:

Ilgāku laiku bija problēma, ka koncentrējos tikai uz pliku teoriju, man bija kaut kāds mentālais blocks uzsākt praktiskos projektus.

Front-endā, manuprāt, jo ātrāk sāc kaut ko darīt, jo ātrāk kaut ko vispār sāc saprast. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Developerim nekas nav jāsaprot, jādevelopē tik kā analītiķis liek.

Tas lielos uzņēmumos. Vidējos un mazos tu būsi analītiķis, developers un testētājs viss vienā :D

Varbūt kāds seniors ik pa laikam pārbaudīs ko tu tur esi savārijis.

Link to comment
Share on other sites

Man jau liekas, ka analītiķis kā atsevišķa pozīcija ir "so 2000 and late". Protams, vietām tādus noteikti ka vēl vajag, bet pa lielam, ja ir normāli izstrādātāji, tad daudzos uzdevumu veidos var mierīgi arī iztikt.

Vairums mūsu DEVu priecājas, ka var uzņemties arī analītiķa lomu - vairāk cērt par "aizkulusēm" + audzē kompetenci + kļūst svarīgāki uzņēmumā.

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kur sākt? Kur pieņem.

 

Autoram jebkurā gadījumā iesaku paspēlēties ar Git, ieviest Github kontu un kaut ko tur submitot, ar feature brančiem paspēlēties.

Tas būs tikai pluss. Ātrāk sāksi spēlēties - ātrāk izslimosi bērnu slimības.


Ir redzēti vairāki programmētāji, kas ar 5..10 gadu pieredzi programmēšanā nav dzirdējuši par Git rebase (kur nu vēl rebase -i) un rezultātā Git izskatās pēc metro kartes:
_116112246_064832377.jpg

 

 

 

Firmām patīk lietot Jira. Loģiski, ka neviens mājās tādu nelieto, bet tā vietā vari patrenēties savu darbu organizēšanai ar bezmaksas Trello, uztaisot Kanban tipa board'u (vairākās kolonnas), kur reģistrēt sev tāskus un patrenēties, bīdot savus reālos tāskus tos starp "Todo" un "development" (izstrādē), "testing" un "done". "Development" tikai max viens tāsks vienlaicīgi. 

kanban%20method%20with%20tasks.png?width

Labots - usver
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , usver teica:

patrenēties savu darbu organizēšanai ar bezmaksas Trello, uztaisot Kanban tipa board'u (vairākās kolonnas), kur reģistrēt sev tāskus un patrenēties, bīdot savus reālos tāskus tos starp "Todo" un "development" (izstrādē), "testing" un "done".

A kur tolks? Normālos uzņēmumos par boardu nav izstrādātājs atbildīgs. 

Link to comment
Share on other sites

Tolks ir saprast kas vispār tas tāds ir un ko nozīmē plānot un strādāt komandā.

Link to comment
Share on other sites

Kā vienatnē, bīdot tāskus pa kolonnām, sapratīsi komandas darbu?

Mūsdienās arī darbu izstrādātājiem pārsvarā plāno kāds cits. Izstrādātāji tikai sniedz novērtējumus (lai to izdarītu, jāsaprot uzdevums un ūdeņi, kuros tas taps) un tad tik ņem tāskus, sākot ar augšējo.

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , usver teica:

No projektu vadības rīkiem esmu lietojis ko līdzīgu - Trello

Ari JIRA var izmēģināt bez maksas. Tad jau lai uzreiz mēģina to.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , usver teica:

Tā nav kritiski svarīga prasme, bet lietoju Trello jau +/- 6 gadus (ja atmiņa neviļ) savu darbu organizācijai.
Priekš kam Trello junioram? Divi ieguvumi:

Piekrītu. 

Kad mācījos universitātē, savus tāskus krāmēju pēc kolonnu (TODO, in progress, done) principa uz lapiņām uz korķa tāfeles. Reāli palīdz darba organizācijā. Tagad, kad darbā ir savairojušās visādas pieteikumu sistēmas, ar kurām jāstrādā (kādas 3 Jiras, Azure Devops, Servicecloud, OTRS), izskatās, ka būs jāuztaisa kāds dēlis, kas māk savākt taskus no visām sistēmām vai manuāli jākrāmē kādā Trello. 

Link to comment
Share on other sites

Gitlab serverī ir dēļi (boards), kādi vien vēlies.

Pirmstam izmantoju Jira (citiem pprojektiem tāpat tiek izmantoti), bet bij čakars, ka jāuztur tāda paralēlā pasaule, kur taski/tickets venā, bet reāli darbs citā. Gitlabā tas viss intergrējas: issues -> taski -> merge rekvesti -> release utt. Pietam darbojas arī augstākā līmenī, var redzēt bordus vairākiem projektiem vienā lielā boardā.

Tapat arī integrējas CI, Wiki un citi sīkumi, reāli tiketā var referencēt kautkodas koda vietas.

 

Vismaz kad es gāju universitātē, tad jau mums bij jātaisa grupas projekts, pat vairāki, 3 - 5 cilvēki. Universitāte jau ar izmantoja Gitlab (tā arī visi darbi tika iesniegti). Tad arī gribot negribot nācās lietot git, kautkādu Agile veidīgu boardu, lai var redzēt ko konkrēti kuršbij darījis utt.

Piemēram bij mums tur universitātes "mācību kernelis", tāda vienkārša OS. Gada sākumā noklonē un tad kā grupa strādā pie kautkādas fīčas, tur failu sistēmas vai Schedulera. Pēctam viegli var varedzēt, ko reāli kurš izdarījis, kā arī jākordinē grupas darbs (kādam jāizvirzās par līderi).

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...