Jump to content

Kā skapī pareizi pieslēgt vairākus drošinātājus aiz galvenā drošinātāja


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Maksimālais pieļaujamais strāvas stiprums divdzīslu vadam, kura šķērsgriezuma laukums ir 1,5 mm2, ir 18 A Bet pie šādas strāvas, atkarībā no instalācijas veida, viņš būs silts ~60°, kas nav košers. Tāpēc pieņemts, ka 1,5mm² vadu pielieto vietās, kur strāva nepārsniedz 10A. No šī arī var dancot, izvēloties automātu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Maksimālais pieļaujamais strāvas stiprums divdzīslu vadam, kura šķērsgriezuma laukums ir 1,5 mm2, ir 18 A

 

g-kirke-ar-diegiem-nav-arsana-1987-plakats-58_793_xl.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , alusbundza teica:

dafiga elektriķi savākušies, tad uzdevums sekojošs ....

ir 1,5m2 vara divdzīslu vads 100 m,

Mans kometns bija saistībā ar Bundžas jautājumu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Varbūt, bet, ņemot vērā ka jauna tāda barokļa cena būs tuvu 300 EUR un citādi tas savu funkciju pilda lieliski - atturēšos.

 

Tev tur kas, 1kW? Pie jaunām cenām svilināt šādu... Nē nu skaisti dzīvot neaizliegsi...

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
1 stundu atpakaļ, M_J teica:

Lai tā nenotiktu, barokļos ķēdē slēdz termistoru, kas ierobežo ieslēgšanas strāvu. Dažreiz šis termistors izbeidzas un tiek vienkārši ātrajā remontā nahrenizēts, saslēdzot ķēdi pa taisno.

Tāpēc var uztaisīt tādu shēmu, kurā virknē ar to kondensatoru uzlādi ielikts cits rezistors. Kaut vai elektriskais sildītājs. Tad nu ieslēgšana sastāv no 2 secīgiem procesiem - ieslēgšana caur to pretestību un tad, kad kondensatori uzlādēti, tad pretestībai paralēli ir tāds slēdzītis, kas jāpārslēdz. To, protams, var uztaisīt automātisku sistēmu. 

pirms 2 stundām , jacobs teica:

Jā, jums tur tēmā tikai vēl Raimonda padoma pietrūkst, lai to varētu slēgt.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Cik apmēram maksā termistoru nomainīt servisā, zelta stieņi, donoru orgāni?

Nav ne jausmas, nekad nav nācies vērsties datoru servisā. Pati detaļa maksā centus, lielākais darbs tur ir to barokli izjaukt un salikt.

 

Pirms 47 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tāpēc var uztaisīt tādu shēmu, kurā virknē ar to kondensatoru uzlādi ielikts cits rezistors. Kaut vai elektriskais sildītājs. Tad nu ieslēgšana sastāv no 2 secīgiem procesiem - ieslēgšana caur to pretestību un tad, kad kondensatori uzlādēti, tad pretestībai paralēli ir tāds slēdzītis, kas jāpārslēdz. To, protams, var uztaisīt automātisku sistēmu.

Jaudīgākās iekārtās, piemēram, frekvenčniekos tā arī ir būvēts. Vispirms tiek uzlādēti kondensatori, pēc tam nostrādā relejs. Tur jau parasti ir ne tikai vienkārši taisngriezis, bet arī jaudas faktora korektors. Datora baroklis jau tāds nīkulis vien ir, tur parasti viss pa lēto un vienkāršo. Lai gan, kas zina, varbūt brendīgākos ir arī jaudas faktora korektors. Ir piedzīvots, ka problēmas taisa tieši jaudas faktora korektors.

Labots - M_J
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 4 stundām , ju teica:
pirms 15 stundām , alusbundza teica:

 

Mums darbā tāda nav. Bet es noteikti zinu, ka mums ir resnākie.

kaut ko jauc, man no ārā kastes , kur skaitītājs, pie staba, nāk alumīnija 4x16 kabelis zemē ierakts, pats pirku un ieraku zemē

tas uz darbnīcu, pēc tam uz māju un citām vietām aiziet tievāki, dažāda resnuma

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95
Pirms 11 minūtēm , alusbundza teica:

kaut ko jauc, man no ārā kastes , kur skaitītājs, pie staba, nāk alumīnija 4x16 kabelis zemē ierakts, pats pirku un ieraku zemē

tas uz darbnīcu, pēc tam uz māju un citām vietām aiziet tievāki, dažāda resnuma

Tev tur mērvienība ir kvadrātmetri.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Mikelis95 teica:

ka var būt trīsstūris uz 380 V?

Neesmu speciāli pētījis, cik procentuāli, bet lielie motori visi (kurus esmu redzējis) ir trīsstūris uz 380. Palaišana notiek zvaigznē un tad pārmet uz trīsstūri.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 16 minūtēm , Arnis2002 teica:

Jurkins- tieši otrādi!

Esi pārliecināts? Vari pamatot?

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Kas tad otrādi? Visi lielie motori mums strādā ar trīs kontaktoru palaišanu. Sākumā zvaigzne, tad trīsstūris. Principā šamos varētu zvaigznē laist no kādiem 600.

Fonona kompresoros un brikešu presēs stāv "mīkstie" palaidēji. Neesmu pētījis, kas šiem uz plāksnītēm. Intereses pēc paskatīšos.

 

Mazajiem gan ir 380 zvaigzne/ 220 trīsstrūris. Šamie bieži tiek ar 1f frekvenčniekiem stūrēti.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Labākais 2022. gada pavediens. Nav brīnums, ka nosvilst dzīvokļi, mājas.

Pilnīgs fizikas trūkums orgranismos. Turpiniet vīri, turpiniet.

 

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, vismaz viens no šeit rezidējošiem pilsoņiem pats projektē, uzrauga un labo lieljaudas rūpnieciskas jaudas iekārtas un vēl kādi var noteikt to iekārtu un pieslēgumu atbilstību tehniskajiem noteikumiem. Konkrēti kas nav pareizi?

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95

Mans jautājums nebija kādu aizvainot, bet noskaidrot varbūt man nezināmas lietas.  Tagad , pameklējot internetā, atradu Jurkina minēto palaišanas veidu.

Mana pieredze ir tikai ar "mazajiem" motoriem, un arī ar spriegumu 3x220, kāds ir joprojām manā pārvaldāmajā mājā Rīgas centrā. Sadales tīkli pievilkt 380 sola šogad vai nākošgad.

Toties man ir 25 gadu pieredze ar elektriķiem, kuri , neņemot vērā trīsstūra slēgumu, savelk dzīvokļos elektrību, ka arī mēģina pieslēgt pie trīsstūra iekārtas ar dzinējiem, piemēram trisfāzu šujmašīnas.

 

Šķita, ka šis atkal ir tas gadījums, kad kāds neņemot vērā motora slēgumu, mēģina pieslēgt pie tīkla.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Fruzz teica:

Nav brīnums, ka nosvilst dzīvokļi, mājas.

Masveidā svilst. Kvartāliem veseliem. Mohendžo-Daro arī esot tādēļ nosvilusi.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 

Šujmašīnu Tu vari slēgt, kā gribi. Strāvas nav lielas, drošinātājus neizsitīs, vadi nesadegs. Tas ir galvenais. Kad pieslēdz riktīgas lieljaudas iekārtas (es te nerunāju par gludekli vai fēnu), Tad jau cits jautājums. BET, fizikas likumus neviens nav atcēlis. Kā teica pazīstams dakteris: "Elektrība ir tumša lieta, kas gaiši spīd".

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Mikelis95 teica:

piemēram trisfāzu šujmašīnas

Dzīvajā neesmu nevienu šujmašīnu redzējis 😁, bet pieļauju, ka pie 3x220 tieši trīsstūrī ir jāslēdz. Vot tādu motoru, kam zvaigzne būtu tikai uz 220, gan nav gadījies dzīvē redzēt. Varbūt, ka ir, nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Insekc teica:

"Elektrība ir tumša lieta, kas gaiši spīd".

Pēdējos vakaros to varu novērot, ejot garām kaimiņu "elektriskajam ganam", kur tas, šķiet, ar drātiņām atsaitēts pret metāla žogu :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Dzīvajā neesmu nevienu šujmašīnu redzējis 😁, bet pieļauju, ka pie 3x220 tieši trīsstūrī ir jāslēdz. Vot tādu motoru, kam zvaigzne būtu tikai uz 220, gan nav gadījies dzīvē redzēt. Varbūt, ka ir, nezinu.

Kad draugs ievācās dzīvoklī Ģertrūdes ielā (starp Brīvības un Tērbats) tur bija tiešām kašmars. Piirms ~20 gadiem. Vecais centrs. 3F, bet starp fāzēm 110! Vajadzēja iepriekšējo mītnieku kakas no parketa noslīpēt, bet parketa mašīna ta 380! Nācās pārlikt no zvaigznes uz trīsstūri (mašīnu). Vispar interesanti, uz katru dzīvokli 2 fāzes un nav "0". Nu lab, tā vēsture., draugs tagad citur dzīvo un ceru, ka tur ar vairs nav tāda marasma.

Link to comment
Share on other sites

Motoru jau var saslēgt, ja ir visi izvadi. BET tiešām bija 3f un tikai starp fāzēm 220 v. Pats kāpņutelpā at testeri mērīju un brīnījos. Ne esmu elektriķis, un nekad nebiju. Tikai pensionēts radioinženieris, kurš tomēr ar pamatskolas fiziku uz TU.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kā tie amīši tiek galā ar savu zemspriegumu. Plītis, cepenes, vešenes, tējkannas, mikrovelni, kondicionieri un viss pārējais. Tur pat ar 50A drošinātāju par maz. Ne par velti katrā ielas stūrī trafo  staba galā. 

Link to comment
Share on other sites

Nu, starp fāzēm 220(nevis 110) tas vecais tīkls. Parasti jau motoriem visi seši vadi ir izvilkti ārā, kaut kādiem specifiskajiem mazajiem ir redzēts, ka nāk ārā tikai 3.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ggg97 said:

Maksimālais pieļaujamais strāvas stiprums divdzīslu vadam, kura šķērsgriezuma laukums ir 1,5 mm2, ir 18 A Bet pie šādas strāvas, atkarībā no instalācijas veida, viņš būs silts ~60°, kas nav košers. Tāpēc pieņemts, ka 1,5mm² vadu pielieto vietās, kur strāva nepārsniedz 10A.

Kaut kā tā arī ir. 

Silšana ilgermiņā ir slikta lieta, tādēļ  nevis 16 ( kur nu vēl 18 ), bet 10, vēlams zem 10 A. 

 

Ir vietas, kur 30+ gadus instalācija nerada nekādas problēmas, ir kur ir kā ir. 

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95

Man viens nomnieks atnāca no citas vietas ar savām šujmašīnām un tad nācās tās pārslēgt. Tās bija trīsfāzu.

 

Baznīcas ielā joprojām vēl ir 3x220.  Jā mājā ir arī 380 pieslēgums dažiem birojiem, bet dzīvokļi barojas no 3x220. Sola pārslēgt dažu gadu laikā. Pašam pieslēgties pie 380 ir pārāk dārgi, jo jāpieprasa papildus jaudas, bet plānoto pārslēgšanu apmaksā ST vai arī tās ir Eiropas naudas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 3 stundām , Fruzz teica:

Labākais 2022. gada pavediens. Nav brīnums, ka nosvilst dzīvokļi, mājas.

Pilnīgs fizikas trūkums orgranismos. Turpiniet vīri, turpiniet.

 

ar nepacietību gaidu, kad gudrais @Fruzz man pateiks, pie kāda automātiskā slēdža man jāpieslēdzas, lai aizvadītu strāvu droši un stabili uz siltumnīcu

 

galā 0,6 kw ūdens sūknis

Labots - alusbundza
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , alusbundza teica:

galā 0,6 kw ūdens sūknis

Es laikam atstātu to pašu 1.5 vadu un C6 automātu.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 1 stundas , Insekc teica:

Šujmašīnu Tu vari slēgt, kā gribi. Strāvas nav lielas, drošinātājus neizsitīs, vadi nesadegs.

Varētu būt, ka šujmašīnu trīs fāzes ir tāpēc, ka ražošanā nav VIENA šujmašīna. Bet, piemēram, divdesmit. Vai piecdesmit. Katrai, teiksim, divsimt vati, kopā 10 kilovati. Ja nu lielāka jauda vai vairāk, tad kopā vēl vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95
1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

Varētu būt, ka šujmašīnu trīs fāzes ir tāpēc, ka ražošanā nav VIENA šujmašīna. Bet, piemēram, divdesmit. Vai piecdesmit. Katrai, teiksim, divsimt vati, kopā 10 kilovati. Ja nu lielāka jauda vai vairāk, tad kopā vēl vairāk.

Nē tur bija tikai divas šujmašīnas .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...