Jump to content

Kā skapī pareizi pieslēgt vairākus drošinātājus aiz galvenā drošinātāja


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Pievada kabeli pievieno pie apakšas automātam un ķemi liec augša, schneider automātiem ķēmi var pielikt no abām pusēm.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ju teica:

Kur problēma? Ja sliede pareizā pusē (ja nav samuģīts), tad var smuki pa vienam izcelt.

Nezināju. Man pat ar peremičkām bija, ko nomocīties, lai izceltu noplūdnieku.

Bet vispār nestādos priekšā, kā to izdarīt…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Aphopis teica:

schneider automātiem ķēmi var pielikt no abām pusēm

Nemānies?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , darklight teica:

Vienkārši novelc 4-6mm vadu un nečakarē sev prātu 😎 Par visu pārējo jau te ir pateikts.

Te tiek daudz runāts par 6 mm2, bet kādas vispār patēriņa strāvas? Kāds ienākošais kabelis, cik A kopējais drošinātājs kastē ārpus mājas?

Šķiet, ka 4mm2 vads varētu būt vajadzīgs/vēlams tikai no kopējā drošinātāja līdz pirmajas stsevišķajam un tākāk ķemme. Pārmērīgi resni vadi rada neērtības izlocīt un bieži arī pieskrūvēt. Man laukos ārpus mājas 32A kastē. Al kabelis zemē 4x35 mm2. Mājā kastē 3f slēdzis un tad 4mm2 vadi uz pirmajiem drošinātājiem. Kāpēc 35mm2? Lai kurmīšiem ziemā nebūtu silti😁.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 17 stundām , Arnis2002 teica:

ienākošo st automātu neiesaka atslēgt ja gudrais skaitītājs-nevar nolasīt rādījumus.

Kaimiņš savu ienakošo drošinātāju vienmēr tur izslēgtu, kad prom uz ilgāku laiku, un skaitītājs darbojās bez problēmām, moš bezvadu elektrība?

 

pirms 17 stundām , vvv teica:

Vai tad ķemme to neļauj?

Ķemme neļauj. Es savus skapjus būvēju tā, lai uz telpu visi slēdži būtu vienkopus. Blakus noplūdnieks, gaisma, vājstrāva, releji, pēc telpas pielietojuma.Tā lietotājam ērtak, elektriķim ērtāk noplūdnieku jaunā rindā ielikt, bet tad tas nav tik ērti lietotājam

Link to comment
Share on other sites

"vienmēr tur izslēgtu, kad prom uz ilgāku laiku, un skaitītājs darbojās bez problēmām"

Tātad automāts ir PĒC skaitītāja. Kas gan tur tāds nesaprotams?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Vasarnieks teica:

Tā lietotājam ērtak, elektriķim ērtāk noplūdnieku jaunā rindā ielikt, bet tad tas nav tik ērti lietotājam

Ko jūs savos elektrības skapjos darāt? Regulāri tur kas vajadzīgs? Ka tagad jācīnās par kaut kādām lietotāju ērtībām. Visu izveido, saliek uzrakstus, kas ir kas un miers.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Vasarnieks teica:

Ķemme neļauj.

Kā neļauj. Var jau būt, ka ir kaut kādi nesmuki uztaisīt, ABB ir smuka slīpa maliņa nosacītajā apakšā. Atvelk vaļā fiksatoru, un var izņemt. OK, pats jau nekrīt ārā. Bet var izņemt neko nesalužot.

 

pirms 5 stundām , binary teica:

Nemānies?

Kādu ķemmi nopērk

kemme-1f-12mod-psh1-12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 2 stundām , vvv teica:

Ko jūs savos elektrības skapjos darāt?

Vārds vietā! Ir pilnīgi pie vienas vietas, kas tajā skapī darās, jo vāks virsū :D svarīgi ir lai ērti atslēgt vajadzīgo slēdzi neburoties cauri sarakstiem, tas nozīmē, ka noplūdniekam būs būt blakus gaismai, un ķemmei tur nav vietas

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:
pirms 8 stundām , binary teica:

Nemānies?

Kādu ķemmi nopērk

Nu pag, viņš rakstīja, ka schneiderim ķemmi var pielikt no abām pusēm - gan augšā, gan apakšā. Es to lasu tā, ka schneiderim ir paredzēts ķemmi likt gan augšā, gan apakšā. Es savējiem schneideriem vietu, kas paredzēta ķemmei, redzu tikai apakšā. Likt ķemmi vada vietā un teikt, ka "var likt arī no augšas" - tas man šķiet kaut kā nepareizi. Vēl jo vairāk - ja tai pašā caurumā jābāž arī vadu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , binary teica:

ja tai pašā caurumā jābāž arī vadu.

Kāpēc tas būtu jādara?

Un es tik ieliku bildi, kur ir ķemme, kas paredzēta arī tam caurumam, kas standartā ir vadam. Un tad jau vienalga kurā galā to liec. Un vadus tad arī var kaut vai uz leju. Neviens jau arī neliedz automātus likt otrādi, tā ka ķemmes caurumi ir augšpusē :)

Labots - ju
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jūs te matus skaldiet. 😁

It kā to automātu būtu 18 rindās katrā pa kādiem 48 😁.

Var jau likt otrādāk automātus, bet tīri no estētiskā viedokļa 😁 - izsistam automātam pipļuks uz augšu... ņe pa košeram 😁.

Un vēl viena lieta, par kuru ir dzirdēti kaismīgi strīdi - automātam ir dziļi pofig, kur "ieeja" un kur "izeja".

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

dafiga elektriķi savākušies, tad uzdevums sekojošs ....

ir 1,5m2 vara divdzīslu vads 100 m, un galā patērētājs, un divi drošinātāji 

 

pirmajā gadījumā drošinātājs C32, cik būtu optimāls izmantojamais vads, lai nostrādātu drošinātājs, ja patērētājs saiet uz īso, 100m ; 50m ; 25m 

otrais gadījums tāds pats, bet drošinātājs B16 ?

Link to comment
Share on other sites

C32 uz 100 metriem  1,5m2 vada? Tu dulla vai?

Labots - Koala
  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , binary teica:

Nemānies?

Gan mānās, gan nē.... Schneider ir dažādas produktu sērijas.

Labots - Koala
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

dafiga elektriķi savākušies, tad uzdevums sekojošs ....

ir 1,5m2 vara divdzīslu vads 100 m, un galā patērētājs, un divi drošinātāji 

 

pirmajā gadījumā drošinātājs C32, cik būtu optimāls izmantojamais vads, lai nostrādātu drošinātājs, ja patērētājs saiet uz īso, 100m ; 50m ; 25m 

otrais gadījums tāds pats, bet drošinātājs B16 ?

Ja teorētiski , tad ir formula no fizikas kursa , lai aprēķinātu kabeļa pretestību un tad rēķinam īsslēguma strāvas katram garumam , ja praktiski - tad veicam cilpas "fāze-nulle" pretestības mērīšanu .

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

ir 1,5m2 vara divdzīslu vads 100 m

 

Pirms 51 minūtēm , alusbundza teica:

vajag optimālos metrus, pie abiem drošinātājiem

Un vada sākumā transformators, vai vēl kāda līnija n metrus?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

2022.01.14. , 14:27, HIGH-Zen teica:

Vienkāršāk ir izsaukt elektriķi. Drīz būs jautājumi, kā pašam salabot sev zobus.

 

Mlja, tiešām to var, ja?!?!?! 😄

 

Sertificēta elektriķa uzstādīta automātu savienojuma daļa muterītes dzīvoklī...

aut_sav.thumb.jpg.024d20a97709aca60bfe7f4baa4f7d2a.jpg

 

Sveiciens arī tiem kas liek divus vadus zem vienas klemmes!

 

Saldajā ēdienā padomjlaiku skrutka (smuka!) nozarkārbā (ja vien par nozarkārbu var saukt ar tapeti pārlīmētu caurumu betona sienā). Kur sāls? Tāda tā arī bija - bez izolācijas, ar apmetumu virsū!

skrutka.thumb.jpg.22ee08d56694abbd812d4bf87ec4a97e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Augšējā bildē alumīnījs? Ja pievelkot nav atbilstoši pievilkts, vai pārkosts, tad visādi var gadīties.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man uz L=100m īsslēguma strāva sanāk Ik=203 A , B16 turēs .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , alusbundza teica:

vada sākums kastē, kur pienāk 16m2 kabelis

 

Pirms 6 minūtēm , Grossmeister teica:

Man uz L=100m īsslēguma strāva sanāk Ik=203 A , B16 turēs .

Tur vēl virknē 16mm² kabelis, nezin, cik garš, un kas tur vēl līdz trafam. Dziļš īsslēgums B16 visdrīzāk jau, ka atslēgs. Bet visādas pārslodzītes...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

jautājums ir cits, cik metrus kabeli var droši likt, ja gadījumā notiek īsais un tūlīt nostrādā drošinātājs, nevis sāk kust kabelis

Link to comment
Share on other sites

Tas jau stigri atkarīgs, kur šis kabelis pieslēgts. Tuvu pie trafa, vai pa starpu ir vēl kāda līnija, kur īsslēguma gadījumā krīt spriegums un rezultātā trūkst datu aprēķinam.

Un vienfāzes garas līnijas es nerēķināšu. Airējos nost.

Link to comment
Share on other sites

C automātam elektromagnētiskais "atslēdzējs" iedarbojas pie 5...10 nominālajām strāvām. Siltuma "atslēdzējs", kā papīros raksta, kaut kur apmēram 36 (1.13 * I) A tur vairāk par  1 stundu (nav noteikts cik 😁), 1.45 * I = 46A mazāk par stundu. Iespējams, ka dažādiem ražotājiem kaut cik atšķiras. Šķiet ABB šitā bija.

1.5 vadam 1 oms ir ~90m (nerēķināju, tabulā paskatījos) 😁, tātad 2 komats kaut cik omi ~ 100 A.

5...10 nomināli  - 5*32... 10*32, B32 uz robežas.

Vienīgi uz siltuma aizsardzību var cerēt.

Link to comment
Share on other sites

Gadus 10 atpakaļ...

Elektriķis slēdz klāt ~4kw motoru, tādu, kam uz 380V trīsstūris. Kaste ar kaut kādu, nezinu... 50mm² vadu 2 metru attālumā. Šis izrēķina, kādu automātu vajag, ieliek nākamo nominālu. Jeblisss! Automāts laukā. Pārbauda visus vadus, ar megommetru izzvana motoru ..., jebliss, automāts ārā. Un tā pārdesmit reizes. Skrūvē motoru nost, liek tačkā, stumj ~200m pa dubļiem (līst lietus) uz savu midzeni. Saka, ka motors beigts. Neviens netic. Pieslēdz. Motors iet. Krauj motoru tačkā... Un tādā garā līdz pusdienlaikam.

 

Atrisinājums. Šim midzenī elektrība pienāk sazin velns no kurienes un sazin velns pa kādu vadu. Motoram notiek "mīkstā" palaišana 😁. Savukārt īstajā vietā 2 metrus no HESa lielā kabeļa trīsstūris dara savu. Pielika zvaigzne->trīsstūris un viss kārtībā. 😁

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nu man bija pirms dažiem gadiem tā, savajadzējās siltumnīcā nelielu ūdenssūkni pieslēgt, paņēmu 1,5 kabeli pieslēdzos darbnīcā uz ātro, kur C32 A drošinātājs, līdz siltumnīcai ap 70 m, vis iet bez problēmām līdz vienam stulbam brīdim, kad aizdegās no pečkas skursteņa siltumnīca, daudz nekas nenosvila, jo rāmis koka ik pa metram, ap 4m2 izkusa plēve, un arī tas kabelis no karstuma sakusa , izolācija kirdikt, īsais, drošinātājs bija nostrādājis, bet nezinu, pēc cik ilga laika, jo tas kabelis visā garumā bija ar puskusušu izolāciju, un tas bija naktī pustrijos, pamodos,  (svētais gars piebakstīja) un pa logu ieraudzīju aizskrēju, un nodzēsu, 

Link to comment
Share on other sites

C32 noteikti uz siltumu nostrādāja.

p.s. tas svētais gars bija ar pupiem un nešpetni lamājās?😁

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , alusbundza teica:

16m2 kabelis

Mums darbā tāda nav. Bet es noteikti zinu, ka mums ir resnākie.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Jā, jums tur tēmā tikai vēl Raimonda padoma pietrūkst, lai to varētu slēgt.☺️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nopirku reiz lietotu PC barošanas bloku lēti priekš tāda brenda un jaudas un kalpoja tas OK, bet, raugi, pēc kāda gada pamanīju ka izsit B16 drošinātāju bloka ieslēgšanas brīdī.

Baroklim vieta.  Ja 16A noklāj.

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir tā bijis, ka BB startēšanas brīdī izsit AS. Nu tur man bija laikam B6A - nomainīju uz B10A un viss ok. Nu ja jau sit B16A ārā, tad izskatās, ka baroklī kaut kas

Link to comment
Share on other sites

Mikelis95
pirms 11 stundām , Jurkins teica:

 

Elektriķis slēdz klāt ~4kw motoru, tādu, kam uz 380V trīsstūris.

Varbūt kaut ko nesaprotu, bet ka var būt trīsstūris uz 380 V?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , xp teica:

Man arī ir tā bijis, ka BB startēšanas brīdī izsit AS. Nu tur man bija laikam B6A - nomainīju uz B10A un viss ok. Nu ja jau sit B16A ārā, tad izskatās, ka baroklī kaut kas

Impulsu baroklī ieejā ir taisngriezis un aiz tā elektrolītiskie kondensatori, kas ieslēgšanas brīdī ir jāuzlādē. Šādā variantā ieslēgšanas brīdī sanāk praktiski īsslēgums, kas, protams, centīsies izbliezt korķus. Lai tā nenotiktu, barokļos ķēdē slēdz termistoru, kas ierobežo ieslēgšanas strāvu. Dažreiz šis termistors izbeidzas un tiek vienkārši ātrajā remontā nahrenizēts, saslēdzot ķēdi pa taisno.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...