Jump to content

Videomaģa remonts.


IMANTS
 Share

Recommended Posts

Sveiki.
Uz savas ādas izjūtu, ka seno laiku mēdijus nevar atskaņot.  
Manā apkārtnē nav strādājošu VHS maģu. Nemaz nerunājot par S-VHS. 
Bet sava videoarhīva digitalizēšanai man ir Panasonic NV HS1000.

 

 

 

Un tam pazuda krāsas. InternĀta forumos raksta - varētu būt vainīgi videotraktā esošie, 
izžuvušie elektrolītiskie kondensatori. Servisa manuālī skatījos - elektrolītu ir daudz.

Vai kādam ir pieredze ar Panasonic servisa darbnīcām? Kurām? 
Varbūt kādām PAŠAM ir iespēja remontēt? 

Man pašam "rokas VAIRS nav taisnas"....
 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AlCohol teica:

atrauj vaļā un paskaties, kuri baloni uzpūtušies

Viģikā parasti nav uzpūtušies kondensatori, ja nu vienīgi impulsu barblokā. Konkrētajā situācijā defekts nav barošanas blokā, bet drīzāk krāsu apstrādes blokā. Diemžēl, Panasonic firma neatpaliek no pasaules modes, paredzēt tā saukto ieprogramēto novecošanu. Krāsas VHS videomagnetofonos parasti nepazūd dēļ netīrā videogalvām. Ja netīras galviņas, tad arī melnbaltā bilde ir trokšņaina.

Gan jau varu mēģināt palīdzēt, jo savulaik maizīti pelnīju ar Videomagnetofonu remontu. Cita lieta, ka remonts noteikti izmaksās vairāk, kā ejošs videomagnetofons. Tagad tak ejošu VHS viģiku par piečuku var mierīgi nopirkt. Cilvēki pārsvarā skatījās parasto VHS un tādu maģu pa pilnam. NV HS1000 viģiks ar S-VHS un Hi Fi skaņu parasti bija mazo televīziju studijās. Jāapskatās, varbūt vēl šķūnītī kāds NV HS1000 mētajas. Savulaik savācu, bet tā sanāca, ka kasetes pārdzenu datorā ar vēl profesionālāku videomagnetofonu.Vārdu sakot, jāskatās, vai atmaksājas remontēt, vai vienkāršāk iedot kasetes pārdzīt man , vai piemēam foruma biedram Racer, kurš arī to darbiņu izdarīs godam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Videoarhīvs ir vairāk kā viena kasete. 

Un maksa par DAUDZU kasešu pārdzīšanu var izrādīties lielāka par remontu.

Gan Didzis, gan Racer, nešaubos, darbiņu izdarīs godam.

Par piečuku NEVAR nopirkt viģiku ar SVHS un TBC!!!

Didzi, Tavs HS1000 ir strādājošs? Cena?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nu @IMANTS nepaņem, mani arī tas HS1000 interesētu. Iestājos rindā.

Link to comment
Share on other sites

Nedaliet nenošautu lāci. Man šķūnītī stāv vesala kaudze ar dažādiem viģikiem. Es tos vācu priekš bērnu nometnēm. Dodu sīčiem jaukt, jo baigi daudz skrūvīšu ko skrūvēt un bērniem intresanri. Kautkas ar atveramu šūplādi točna bija, bet man pārdzīšanai ir labāki un biezāki viģiki, vārda vistiešākajā nozīmē, tapēc baigi uzmanību neesmu pievērsis. Man atdeva viena mazā studija un vispār iestājies piesātinājums ar VHS. Vakarā mēģināšu apskatīties.

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes.... 

Kas ir tā baltas krāsas, nežūstoša smērviela, ar ko saeļļotas plastmasas detaļas lentas mehānismā?

Kur Latvijā to pārdod. Sakarīga tilpuma iepakojumā?

Link to comment
Share on other sites

@Didzis  Teikšu kā ir - visas savas atlikušās lentas jau pārdzinu pāris gadus atpakaļ (neatminos, vai tas bija ar Racer palīdzību, vai kāds cits no foruma), un vēlos augšminēto (vai līdzīgu) maģi tīri kolekcijas nolūkos, lai ir ar ko padarboties brīvos vakaros. Visu bērnību esmu siekalojies uz VHS maģiem ar jog dial kontroles šaibu un atveramo paneli - gribu vienu iegūt savā īpašumā, kamēr vēl viņi nav zelta cenā rūdītu kolekcionāru zobos.

 

Pirms 5 minūtēm , IMANTS teica:

Kas ir tā baltas krāsas, nežūstoša smērviela

PTFE (politetrafluoretilēna) smēre. Tirgojas visādos mehānikas smērvielu un dažos moto detaļu veikalos.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , IMANTS teica:

TBC!!!

Iebūvētais tai mağī galīgi neko nedod ciparošanai.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, šī viģika laika bāzes korektors strādā atskaņošanas režīmā.

Un ar aci varēja redzēt atskaņotā attēla uzlabošanos. 

Un es ciparoju analogo signālu.

Ciparu signāla viģikā nav NAV! Bet derēja.....

Kur es kļūdos?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Artanis teica:

PTFE (politetrafluoretilēna) smēre

Ko saka citi?

Google latviešu valodā NEKO nesaka par smalkmehānismiem (videomaģis taču tāds ir?)

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , IMANTS teica:

Kas ir tā baltas krāsas, nežūstoša smērviela, ar ko saeļļotas plastmasas detaļas lentas mehānismā?

 

Pirms 23 minūtēm , IMANTS teica:
pirms 4 stundām , Artanis teica:

PTFE (politetrafluoretilēna) smēre

Ko saka citi?

Google latviešu valodā NEKO nesaka par smalkmehānismiem (videomaģis taču tāds ir?)

 

Link to comment
Share on other sites

Domāju to PTFE smēri pat seksā var lietot? Jaunatne var pamēģināt.😀

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , IMANTS teica:

Google latviešu valodā

Kas, ellē, ir smalkmehānismi? :D

 

Lūdzu, ja tev tik grūti ar meklēšanu teflona smēre mehānismiem - https://deltamobile.lv/product/tf-smerviela-silikons-teflons/

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Parasta litija smēre arī derēs.

Plastamsas zobratiem - silikona smēre, metāla zobratiem un mehānismiem - litija smēre. Universāla smērviela - teflona PTFE smēre.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Artanis teica:

Plastamsas zobratiem - silikona smēre

Es te izjaucu vācu 80 gadu mikseri, un tur uz plastmasas zobratiem pēc silikona smēres nesmaržoja (gan pārnesta nozīmē, gan tiešajā).

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Tad kad printerus laboju, tur bija plastmass/plastmass, plastmass/metāls oriģinālās smēres tomēr atsevišķas. 

To "ptfe" smēri var lietot visur, gan plastmasu pret plastmasu, gan metālu pret plastmasu saziest?

Link to comment
Share on other sites

Nav jau nekāda industriālā iekārta, kas drillē 24/7 zem lielas slodzes, jebkura smēre, kas nesaēd plastmasu derēs.

Lielāka problēma varētu būt ka dažas smēres vienkārši sakalst, ja gadiem nekustina.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Artanis teica:

Kas, ellē, ir smalkmehānismi? :D

Manā skatījumā viģika mehānika....

pirms 14 stundām , Artanis teica:

Lūdzu, ja tev tik grūti ar meklēšanu teflona smēre mehānismiem - https://deltamobile.lv/product/tf-smerviela-silikons-teflons/

Paldies, šo es jau biju atradis, grūti nebija. Bet, paldies par vēlreizēju norādīšanu.

2022.01.11. , 20:55, IMANTS teica:

Vai kādam ir pieredze ar Panasonic servisa darbnīcām? Kurām? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2022.01.11. , 20:55, IMANTS teica:

Vai kādam ir pieredze ar Panasonic servisa darbnīcām?

Par VHS maģiem nepateikšu (šaubos vai kaut kur vispār vēl oficiāli remontē), bet ir bijusi vairākkārt darīšana, sakarā ar Panasonic video kameras, dažu Philips un SONY verķu remontiem un vēl šo to - neko sliktu nevaru teikt par šiem.   Bet nu VHS maģiem rezerves daļas nez vai kāds vēl ražo, tā kā nez vai tos ņem remontēt.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Es labāk iedotu Didzim saremontēt - viņam gan pieredze ir, gan šķūnī šis tas mētājas, kas var noderēt remontam. Gan jau deviņas ādas neplēsīs... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pēc divu diennakšu barošanas neizslēgšanas, šodien  krāsas parādījās. 

Tagad baidos izslēgt....

 

Un, ja izslēgšu, un būs jāremontē, meklēšu Didzi.

Didzi, sildi lodāmuru!

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...