Jump to content

Par zemes siltumsūkņiem


binary
 Share

Recommended Posts

Nea. Man tā ieslēgšanās t bija -5. 
teni domāti, lai kad SS vairs nevelk, var sildīt māju ar elektrību. Reāli tas ir pie grādiem mīnus 20 apmēram. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

Pašam plānojas (līgums jau parakstīts) karkasa māja, kas laikam skaitās daļēji labi siltināta.

@itanium es tomēr nesaprotu. Ja māja tagad tiks būvēta, vai tad uz to neattiecas būvnormatīvu prasības attiecība uz sliltumzudumiem, kuras tagad ir ļoti augstas? Pieļauju ka tādā mājā pietiktu arī ar gaiss - gaiss SS

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:

Ja māja tagad tiks būvēta, vai tad uz to neattiecas būvnormatīvu prasības attiecība uz sliltumzudumiem, kuras tagad ir ļoti augstas?

Šķiet, attiecas tās būvnormatīvu prasības, kuras bija uz būvatļaujas saņemšanas brīdi.

 

1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:

Pieļauju ka tādā mājā pietiktu arī ar gaiss - gaiss SS

Kā sildīt ūdeni? Kādas 2000 kWh siltumenerģijas gadā varētu būt vajadzīgas.

Man projektā (ēkas projekta energoefektivitātes novērtējumā) vispār minētas 4 MWh gadā karstā ūdens sagatavošanai…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , binary teica:

Kādas 2000 kWh siltumenerģijas gadā varētu būt vajadzīgas

šis plus mīnus atbilst, man ar parastu elektrisko boileri 4 cilvēkiem iet ~150kwh/mēnesī.

man SS arī var pielikt boileri karstā ūdens sildīšanai - bet ja paskatos cenas starpību(~300 vs ~800) starp boileriem, 20 mēnešus man būtu no SS par velti jābūt karstajam ūdenim, lai atsistu starpību, bet kā zināms, arī SS gadījumā elektrība ūdens sildīšanai tiek tērēta, un arī ne maza vismaz ziemas laikā, ja tomēr grib to ūdeni vismaz 40 grādus..

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Daiļais teica:

Ja māja tagad tiks būvēta, vai tad uz to neattiecas būvnormatīvu prasības attiecība uz sliltumzudumiem, kuras tagad ir ļoti augstas? Pieļauju ka tādā mājā pietiktu arī ar gaiss - gaiss SS

Protams, ka attiecas, bet ko nozīmē pietiktu? Un kāpēc, lai es liktu gaiss-gaiss, ja gaiss-ūdens ir daudz vairāk plusu, pie tam cena pie X telpām nav nemaz zemāka?

Labots - itanium
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , uldise teica:

SS gadījumā elektrība ūdens sildīšanai tiek tērēta

Manā gadījumā tikai 5% SS saražotā siltuma daudzuma tiek izmantoti siltā ūdens sildīšanai

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , itanium teica:

Un kāpēc, lai es liktu gaiss-gaiss

manā gadījumā šis nebija iespējams dēļ tā, ka telpu plānojums neatbilst nekādi. jo gaiss-gaiss vairāk paredzēts lielām telpām, nevis maziem kambariem.

pirms 1 stundas , Daiļais teica:

5% SS

Tev ir gaiss-ūdens? ja jā, kāda siltumnesēja temperatūra ir vajadzīga, lai karsto ūdeni uzsildītu uz vismaz 40 grādiem?

Link to comment
Share on other sites

zeme-ūdens ir pilnīgi cits stāsts. jo gaiss-ūdens ir vajadzīgs augsta sultumnesēja temp., lai ūdeni sildītu - tas nozīmē uzreiz pastiprinātu aizsalšanu.

ja kādam ir šāds setups ar gaiss-ūdens SS + karstais ūdens, padalaties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Daiļais teica:

Ūdeni man silda līdz 50 grādiem

 

Vai var par šo nedaudz sīkāk?

Kāds ir COP pie 50C (vidējais pa sezonu)?

Vai tik augsta temperatūra ir tāpēc, ka kombinētā zemgrīdas + radiatori + boileris?

Link to comment
Share on other sites

@mspBija domāta siltā ūdens temperatūra (tā ar kuru mazgājās). Apkurei ir zemāka temperatūra. Man ir tikai siltās grīdas. COP decembrī bija 4,2

Link to comment
Share on other sites

Ja boileris ir integrētais, tad SS vai nu dod siltumu apkures lokam vai silda ūdeni, abus vienlaikus nedara tieši temperatūru starpības dēļ. 

Link to comment
Share on other sites

Kā tie gaiss-ūdens tiek galā ar apkuri ja ierubī saldētavu, ka te dažreiz mēdz uznākt -10-20 uz nedēļu?tenus slēdz vai pietiek ar kompresoru?

Link to comment
Share on other sites

Man zeme - ūdens siltumsūknis. Thermia diplomat. pēc 12 gadu lietošanas sāka švaki sildīt. Nomainīja man zemes kontūrā siltumnesēju ( kaut kāds spirta ūdens maisījums). Iepriekš bija etilēnglikols ar zeļonkas piemaisījumu, lai var redzēt noplūdes. Tagad arī kaut kāds biezais spirts. Teņus jau no pirmssākumiem atslēdzu, bet jā - pie -20 grādiem tie gribētu ieslēgties divās pakāpēs 6 un 12 kW.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nē, netraucē (vēl neesmu ievācies).

Vispirms citas problēmas jāatrisina :)

Link to comment
Share on other sites

itanium

Skaidrs.

Tev siltumsūknim ir 3 fāzu B noplūdnieks tenu dēļ? Cik skatos, tad pašiem siltumsūkņiem patēriņš nav diez ko liels (~2kW).

Link to comment
Share on other sites

itanium

Kāpēc Tev 6-7kW siltumsūknim ir 3 fāžu drošinātājs, ja viņiem pārsvarā ir 1 fāze un ~2kW patēriņš?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ko? :D

 

Pirmīt tu vaicāji par noplūdnieku, tagad - par drošinātāju. Pa manam tās ir divas dažādas lietas.

 

"B" noplūdniekam galīgi nav tas pats, kas "B" drošinātājam. Noplūdnieka gadījumā tam burtam nav nekādas saistības ar jaudām vai strāvas stiprumiem. Nēnu OK, neliela saistība ir - A, AKV, F un EV var izturēt tikai minimālu DC strāvu, lielākai vajag B.

http://www.typebrcd.com/assets/images/chart-1241x497.png

 

Ko nozīmē "viņiem pārsvarā ir 1 fāze"? Man ir trīsfāzīgais. Iekšēji viņam ne tikai teni, bet arī citas lietas "sadalītas pa fāzēm". Ja pieslēdz tikai pirmo fāzi, tad ekrāns ieslēdzas, bet SS kopumā nestrādā, met kļūdu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 17 minūtēm , binary teica:

"B" noplūdniekam galīgi nav tas pats, kas "B" drošinātājam.

Ja Tev ir kombinētais noplūdnieks (noplūdnieks + drošinātājs), tad ir gan (B/C līkne), bet, ok, šis nav tev.

Pirms 17 minūtēm , binary teica:

Man ir trīsfāzīgais.

Skaidrs. Interesanti, jo pagaidām visiem (Daikin, Panasonic, Ferroli), kurus tajās jaudās skatos, ir tikai 1 fāze, tapēc neliels apjukums. 1 fāze gan jau var nobarot to siltumsūkni, bet par tenu galīgi nebūtu tik pārliecināts. Varbūt tos kaut kā ignorē specenēs 😕

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 17 minūtēm , itanium teica:

Ja Tev ir kombinētais noplūdnieks, tad ir gan (B/C līkne).

Gribas pastrīdēties? Nu var jau…

 

Arī kombinētajam tas "B" nebūs viens un tas pats. Kombinētajam būs divi parametri - viens attiecas uz noplūdnieku, otrs - uz "drošinātāju". SE specenē, piemēram, tas pirmais būs "Earth-leakage protection class", otrs - "Curve code".

Kā piemērs standarta (nu… cik nu standarta…) trīsfāzīgajam noplūdniekam, kam specenē ir minēti abi šie parametri - https://www.se.com/uk/en/product/A9D87432/acti9-ic60-rcbo-4p-32-a-b-curve-6000a-6ka-30-ma-a-type/?%3Frange=64209-acti9-ic60-rcbo-2p-3p-4p&parent-subcategory-id=1620&selected-node-id=12144421131 (A tipa noplūdnieks, B līkne).

 

Cita lieta - parasti neviens neiespringst un tik pērk/pārdod visparastākos AC tipa noplūdniekus (tai skaitā kombinētos), kas tad arī būs tas, ko jāliek tam vasarnīcas spices ūdenssūknim, lai nejauši nenomirtu.

 

Pirms 17 minūtēm , itanium teica:

Interesanti, jo pagaidām visiem (Daikin, Panasonic, Ferroli), kurus tajās jaudās skatos, ir tikai 1 fāze,

Man skaitās visai mazjaudīgs siltumsūknis, štrunta 7 kW. Parasti, šķiet, liek vismaz 10-12 kW. Pat manējam "nīkulim" teni ir uz 6kW, vienai fāzei tie būtu 25A. Tās pašas sērijas 12kW siltumsūknim teni jau ir uz 9kW (38A?).

 

Bet vispār te runa ir par zemes siltumsūkņiem ;)

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Var būt ne par tēmu. Man siltumsūksnis. Gada patēriņs elektrībai 11703 kW. Tagad Baltcom piedāvā pa 12 centiem. Bet man dienas un nakts tarifs pie enefit. Baltkomam nav. Starprība rēķinā būtu mīnus štuka. Vai tur nav kādi slēpti akmmeņi.

Link to comment
Share on other sites

Vai tajos 12 centos ir iekļauta sadales tīkla cena par piegādi? Baidos ka nē, bet tas ir kaut kur +4,8 vai vairāk centi.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Pagaidīsim jūlija rēķinu. Kaut kā liekas, kā pašas elektrības cena būs nenozīmīgs lielums

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
pirms 14 stundām , gitis teica:

Tagad Baltcom piedāvā pa 12 centiem

Es ne uz ko neaģitēju, bet lūk man šogad piestādītās elektrības cenas pa mēnēšiem. No Enefit.

janv - 8,3 cnt/kWh,

feb - 9,9

mar - 7,6

apr - 5,8

mai - 5,6

jūn - 7,5

Biržas cena, ss kurš to ņem vērā. Citus lielos patērētājus arī cenšamies lietot pa lēto. Gada kopējais patēriņš ir 6000-6500 kWh

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Jau ne vienu vien gadu gada pirmajā pusē elektrības cena ir krietni zemāka nekā gada otrajā pusē ;) 

 

pirms 18 stundām , itanium teica:

A man likās, ka par sīcošu noplūdnieku. 

Tad kāpēc saki, ka (pieņemu, ka gaisa) siltumsūkņi ir vienfāzīgi, ja reiz sīcošais noplūdnieks ir trīsfāzīgam zemes siltumsūknim? :crazy:

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

dzincha
pirms 10 stundām , Daiļais teica:

Biržas cena, ss kurš to ņem vērā.

Kas notiek ja biržas cena ilgāku laiku ir augstāka par noteikto limitu? 

Tas uz aduino balstīts pasākums, kurš salīdzina biržas cenu ar vēlamo un ja ir zem, tad kontakti savienoti vai pretējā gadijumā atvieno kontaktu? Interesanti būtu redzēt c++ kodu. 

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Gan jau, ka tas ir firmas noslēpums. Prioritātes, jādomā, ir šādā secībā - 1. noturēt māju siltu, 2. izdarīt to max lēti. Man kā lietotājam ir papildus opcijas telpas temperatūras komfortam no 1 līdz 10, kur vienā galā ir max komforts, otrā max ekonomija. Realitātē tas izpaužas temperatūras svārstībās. Vienā gadījumā tās būs minimālas, otrā lielākas, pie kam uz abām pusēm, proti, lētas elektrības gadījumā var papildus piesildīt. Cik esmu ievērojis, tā elektrības cenas atmiņa ir diennakts gara, t.i. katru dienu sākam jaunu dzīvi. Piem., vakar 5 cnt bija lēti, bet šodien dārgi utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

nē, iebūvēta funkcija, kuru palaidu, kad cenas sakāpa kosmosā

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...