Jump to content

Par zemes siltumsūkņiem


binary
 Share

Recommended Posts

Pie kādiem mīnusiem šī atkausēšana ar kompresoru (~1kWh) sākas? Un kā tas ietekmē Tavu komfortu - troksnis, siltuma zudums vai kā savādāk?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

ja godīgi, tad atkausēšanas veida izvēle nav tikai atkarīga no āra temp. servisa manuālī algoritms bija aprakstīts, reiz mēģināju iedziļināties, vairs neatceros.. manu komfortu tas nekā īsti neietekmē, siltums ražots tad netiek, bet nu mājai jau ir inerce, maciņu gan ietekmē :) 

man iekšas modulis atrodas pieliekamajā, ja stāvi blakus, tad protams, ka dzird kārtīgi, citādi man nekā netraucē.

Link to comment
Share on other sites

@uldise  Lūk tieši tā atkausēšanas problēma arī ir tā, kuras dēļ es pats vairāk sliecos par labu zeme-ūdens sistēmai, pat neskatoties uz paredzamo 6-7 tūkstoši starpību cenā starp gaiss-ūdens. Cik saprotu no lasītā, šie piespiedu atkausēšanas cikli arī nenāk par labu āra sistēmai. 

 

Vai zeme-ūdens risinājumam ir kādi ievērojami mīnusi, atskaitot ~25-30% cenas starpību un lielāku izārdīto zāliena apjomu uzstādīšanas procesā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

(..) un lielāku izārdīto zāliena apjomu uzstādīšanas procesā?

Man zālienu necik daudz neizārdīja - divi urbumi pa 60m priekš 6-7 kW SS.

Cita lieta - urbšanas laikā tika nopludināts kaimiņu zāliens un pabojāts viņu dīķa krasts, bet nu tur piesaistītie urbēji izrādījās neadekvāti…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Artanis teica:

Cik saprotu no lasītā, šie piespiedu atkausēšanas cikli arī nenāk par labu āra sistēmai.

nav ne jausmas - katrā ziņā tas ir normāls darba režīms, ka viņš aizsalst un ir jāatkausē.

Pirms 11 minūtēm , Artanis teica:

lielāku izārdīto zāliena apjomu uzstādīšanas procesā?

manuprāt mīnuss ir tas, ka tomēr zem zemes. man te kaimiņam ir zemes SS - pirms divi gadi laikam plīsa truba, ilgi pēc tam meklēja, kur ir pušu, beigās jau atrada, sataisija. šogad redzēju, ka ierok trubu pa jaunu citā vietā.. iespējams, ka arī līki racēji bija gadījušies..

tā kā, ja sistēmā kas iet pušu, tad..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Artanis teica:

pats vairāk sliecos par labu zeme-ūdens sistēmai, pat neskatoties uz paredzamo 6-7 tūkstoši starpību cenā starp gaiss-ūdens

Hmm....agrāk kad Fonons LV ražoja zemes ss, 8-10kw gāja pa ~3000 eur.

Nez cik tagad....

Igauņiem ir Gapsal m vai kas līdzīgs arī ap to ciparu. Dažreiz vairumtirgotājiem ir stokā aizķēries kāds modelis par saldu €€€. 

Protams tas būs vienkaršāks vadībā, bez canbus vai modbus, bet funkciju pildīs. 

Top brendi kā Thermia, Nibe, Heliotherm jau tad maksāja ap 7k un +.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , binary teica:

Cita lieta - urbšanas laikā tika nopludināts kaimiņu zāliens

Ūdensvadā ieurbās? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , dzincha teica:

Thermia

Šis skatās dārgais brends? Es tieši šo biju noskatījis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , binary teica:

Sākumā gribēja palaist bez ārā temperatūras devēja, saregulēt, lai dzen grīdā konstantu temperatūru. Abi (tas, kurš uz vietas, un tas, kuram viņš zvanīja) bija pārliecināti, ka to var izdarīt. Tā arī nesanāca.

To parasti var izdarīt. Jāpārslēdzas no līknes setpoint uz fixed setpoint. Tik katram ražotājam tas izdarāms pa savai loģikai. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

divi urbumi pa 60m priekš 6-7 kW SS.

Cik sapiķoji par urbimiem un cauruļu ieguldīšanu tajos?

Link to comment
Share on other sites

12 gadus atpakaļ Thermia gāja pa ~7k, kamēr vietējo Fonons vai EE Gapsal, vai stoka pārpalikumus no vairumniekiem varēja pa 3k dabūt. 

Tagad iespējams cita attiecība. 

Vismaz kādreiz tas skaitījās labs brends, bet tagad varbūt ne tik, ņemot vērā, ka Thermia Calibra pīkst...

Starp citu tas Calibra ir jauns vai kāds refurbished vai ar mainītu kompresoru,vadību?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raivix95 teica:

Ūdensvadā ieurbās? :D

Nē, kur nu laukos ūdensvads ;) Bet tajā dziļumā pieejamais ūdens daudzums ir lielāks nekā ūdensvadā ;)

Urba ar gaisu, attiecīgi periodisks fontāns 10 metru augstumā.

 

Pirms 2 minūtēm , dzincha teica:

To parasti var izdarīt. Jāpārslēdzas no līknes setpoint uz fixed setpoint. Tik katram ražotājam tas izdarāms pa savai loģikai. 

Nu šie jau arī bija pārliecināti, ka tas ir izdarāms. Staigāja pa tiem menu un tā arī neatrada, kā. SS tik "bļāva", ka sensors nav. Nu neko, fiksi izslēdza SS, pielika sensoru, atstāja turpat telpā un saregulēja apmēram konstantu temperatūru iesākumam.

 

Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

Cik sapiķoji par urbimiem un cauruļu ieguldīšanu tajos?

Neatceros. Bet projektēšanas laikā man pateica, ka vertikālais būšot par kādiem €1000 dārgāks nekā horizontālais (man gan arī horizontālo sākumā gribēja ielikt 1100m vai 1200m).

Katrā ziņā tas beigu cipars par urbumiem bija pietiekami adekvāts, ņemot vērā, ka tagad praktiski nav ierobežojumu zemes izmantošanā (mazums, sagribēsies kaut kur pagrabu izbūvēt).

 

Ja projektētu vēlreiz, tad varbūt vairāk iespringtu uz siltinājumu un mēģinātu izvairīties no apkures iekārtas nepieciešamības. Bet tad jāliek rekuperatoru (mums nav plānots) un jārēķinās, ka grīdas varētu būt vēsas (lai gan pie tā tāpat ir pierasts). No otras puses - "kā būtu, ja būtu"… Varbūt arī darītu visu tāpat :)

 

Pirms 3 minūtēm , dzincha teica:

Starp citu tas Calibra ir jauns vai kāds refurbished vai ar mainītu kompresoru,vadību?

Gribētos ticēt, ka jauns.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

horizontālo sākumā gribēja ielikt 1100m vai 1200m).

Ohohoo...uz cik jaudīgu ss un majas m2?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , dzincha teica:

Ohohoo...uz cik jaudīgu ss un majas m2?

Pirmajā stāvā ~100m2, mansarda stāvu nezinu, vai jāpieskaita. Siltuma zudumi tomēr ir caur sienām un jumtu, nevis caur starpstāvu pārsegumu…

 

Atradu vecu meilu, tur rakstīja, ka horizontālajam vajagot 1100m, esot rēķinājis, ka apkurei vajadzēšot 9.6 kW. Pamatojums tādam garumam - "vadoties pēc ģeoloģiskajiem apstākļiem no zemes varam iegūt ~10 W no 1 m2". Par vertikālo toreiz rakstīja, ka "būs vēl dārgāka kā horizontālā lauka, jo būtu nepieciešami aptuveni 2 līdz 3 urbumi ~120 m dziļumā".

 

Nu… Rezultātā man ir 2 urbumi pa 60m, kas būtu ekvivalents vienam tādam 120m urbumam. Ja atmiņa neviļ, urbuma gadījumā no viena metra varēja ņemt 50W. Bet varēja, protams, ar ausīs sabāztiem batoniem rakt 1100m garu cauruli pusotra metra dziļumā mālsmiltī :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Artanis teica:

Vai zeme-ūdens risinājumam ir kādi ievērojami mīnus

Tie rakšanas darbi nav neko patīkamā lieta. Viss sarakņāts, dabīgie augsnes profili izpostīti. Man ieraka 500m 40mm cauruli. Nākošajā gadā vēl jāpiestrādā pie mikrorejefa, jo tranšejo vietas būs sasēdušās. Ja blakus ir liels dīķis vai ezers, tad kontūru teorētiski var iegremdēt tajā. Visu ziemu pienākošajā plūsmā būs pozitīva t. Urbumu gadījumā tas ir liels pluss, jo t visu gadu ir salīdzinoši lielos plusos, droši vien kādi +8 grādi. Man pašlaik nāk iekšā +0,7, bet prom iet -2,7. Pagājušo ziemu pienākošais tā arī zem nulles nenokritās, zemākais bija +0,3.

Pirms pēdējām cenu izmaiņām šis bija ticams apkures izmaksu kalkulators. Tagad siltumnesēju cenas neaktualizētas, bet tendence jau saglabājās

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Daiļais teica:

Urbumu gadījumā tas ir liels pluss, jo t visu gadu ir salīdzinoši lielos plusos, droši vien kādi +8 grādi. Man pašlaik nāk iekšā +0,7, bet prom iet -2,7. Pagājušo ziemu pienākošais tā arī zem nulles nenokritās, zemākais bija +0,3.

Man no urbumiem nāk ap +1...

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 12 stundām , binary teica:

ka horizontālajam vajagot 1100m

 

Būtu ļoti interesanti redzēt cirkulācijas sūkņu jaudas un prognozēto patēriņu horizontālajam kontūram un urbumiem vienai un tai pašai mājai.

Ir redzēts gadījums, kad vertikālajam kontūram (urbumiem) vajag stipri jaudīgus sūkņus. Neskatoties uz to, ka ir spiediens sistēmā un pretestība varētu būt līdzīga, "laist lejā" un "celt augšā" ilgtermiņā var sanākt dārgāk. Pa ausu galam saklausīts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Daiļais teica:

ticams apkures izmaksu kalkulators

Siltumsūknis (siltie/aukstie griesti). Lietderības koeficients: 5.50.
Kāds var pastāstīt par šo?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Lieta teica:

Kāds var pastāstīt par šo?

Domāju, ka tas pamatojās uz principu, ka palielinās "radiatoru" platība līdz ar ko var vēl vairāk pazemināt siltumnesēja temperatūru

Link to comment
Share on other sites

Manam znotam Ādažos māja 110 kv m.temp.23 gr.     ss laikam gaiss gaiss .kaste stāv ārā. decembrī tikai siltums 457 kwh  siltais ūdens un siltums 583kwh.iekšā stāv kaste kā leduskapis.Panasonic.apkure pa grīdu.    Ja es liktu ss tad nečakarētos ar tām rakšanām un urbšanām. ir dzirdēti divi gadījumi ka kurmis pārgrauž to zmejeviku.

Ā,piemirsu,vasarā kad bija karsts.viņš ar ss dzesēja māju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Daiļais teica:

Domāju, ka tas pamatojās uz principu, ka palielinās "radiatoru" platība līdz ar ko var vēl vairāk pazemināt siltumnesēja temperatūru

Siltajām grīdām jau ir tas pats princips, bet tām rakstīts lietderības koeficients 4.5.

Link to comment
Share on other sites

Siltie, aukstie griesti mums bija birojā, kad pie atmazgātājiem strādāju. Subjektīvi nepatika. Kaut kā nepareizi tas siltums stājās, kad no apakšas nāk ir pavisam citas sajūtas.

Link to comment
Share on other sites

2022.01.12. , 11:42, JurisDo teica:

ss laikam gaiss gaiss .kaste stāv ārā. decembrī tikai siltums 457 kwh  siltais ūdens un siltums 583kwh.iekšā stāv kaste kā leduskapis.Panasonic.apkure pa grīdu.    Ja es liktu ss tad nečakarētos ar tām rakšanām un urbšanām.

Tad sanāk, ka ir gaiss-ūdens, jo gaiss-gaiss nenodrošina ne siltās grīdas, ne silto ūdeni.

~10 kWh mēnesī uz mājas vienu m2 liekas visai daudz. Pie tam vēl ar šī brīža elektrības cenām.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , itanium teica:

~10 kWh mēnesī uz vienu m2 liekas visai daudz

Decembris tomēr bija auksts, un KWh/kvm ir jāvērtē gada griezumā lai varētu salīdzināt

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kā jūs rēķināt to izmaksu uz kvadrātmetru? Man sanāk apmēram 4kwh uz kv.m

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , e = d teica:

Kā jūs rēķināt to izmaksu uz kvadrātmetru?

Siltuma sažošanai patērētās KWh / apsildāmo platību

Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Man sanāk apmēram 4kwh uz kv.m

Apsveicu, ļoti labs rādītājs

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man JurisDo piemēra cipariem sanāca 4 😀

Kaut kā citēšanu uz ipada nestrādā kādu laiku. Kur @itaniumizraka nez kur 10

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Labi siltināta māja?

noteikti nē - 140g. veca guļbūve papildus ar 10cm akmens vati no ārpuses.. logi ari vecā tipa ar divām vērtnēm.. tur jau daudz nianses var salasīt. man noteikti ir vietas, kurās būtu papildus jāpiestrādā, lai vējš nepūstu :) bet no otras puses, ventilācija darbojas.

Link to comment
Share on other sites

@e=d, es ņēmu iekšā arī ūdens uzsildīšanu, kas noteikti ir tālu no 100% korekti, bet tajā pašā laikā jau 2 "katlus" atsevišķi (1 priekš ūdens uzsildīšanas, 1 priekš apkures) arī neliks. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , itanium teica:

~10 kWh mēnesī uz mājas vienu m2 liekas visai daudz. Pie tam vēl ar šī brīža elektrības cenām.

Ja tas par @JurisDo skaitļiem, tad "tikai siltums 457 kwh  siltais ūdens un siltums 583kwh" - tas nav 1040 kWh siltumam un ūdenim, tas ir 457 kWh siltumam un 126 kWh ūdenim.
 

Link to comment
Share on other sites

  

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Ja tas par @JurisDo skaitļiem, tad "tikai siltums 457 kwh  siltais ūdens un siltums 583kwh" - tas nav 1040 kWh siltumam un ūdenim, tas ir 457 kWh siltumam un 126 kWh ūdenim.
 

Ok, tagad jūtos neērti, ka nemāku lasīt. Pardon :D

 

P.S. Pašam plānojas (līgums jau parakstīts) karkasa māja, kas laikam skaitās daļēji labi siltināta.

Šobrīd izskātās, ka no zeme-gaiss nav tik lielas jēgas un sākumā laikam būs jāliek gaiss-ūdens. Ja pēc dažiem gadiem gribēsies ko citu, varēs taču "nomainīt".

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man decembra cipars neko nedos, jo 4 dienas teni ieslēdzās un uzgrieza pa tām ap 500 kWh 😂😂😂. Nebija atslēgti.

Link to comment
Share on other sites

Bet tad siltumsūknis nesasalst? Vai ta tie nav nepieciešami priekš atkausēšanas, lai siltumsūknis varētu darboties?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...