Jump to content

Par zemes siltumsūkņiem


binary
 Share

Recommended Posts

Izskatās Izklausās, ka zemes siltumsūknis rada pīkstošus trokšņus - 12 kHz pašā siltumsūknī (pieņemu, ka troksnis nāk no invertora; kompresors ir ar mainīgu ātrumu) un 6 kHz noplūdes automātā. Kāds ir ar ko tādu saskāries? Kā tos trokšņus novērst?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

3 fāzes? Ja viena fāze, var sākumā mēģināt samainī fāzi ar nulli vietām. Bet tas tā, savā ziņā pa "brutālo".

Link to comment
Share on other sites

Ja jau kompresors ir ar mainīgu ātrumu, tad visticamāk, ka tas tiek vadīts ar frekvenčnieku un tas dzirdamais pīkstiens ir no frekvenčnieka PWM. Visi frekvenčnieki, ar ko bijusi darīšana ir pīkstējuši, tāpat arī to vadītie motori. Cita lieta, ka nekad nav bijusi doma ar to cīnīties, jo tie visi ir atradušies kaut kādās ražošanas telpās, kur tas pīkstiens ir absolūti nenozīmīgs uz pārējo trokšņu fona.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī šķita, ka dators vai kāda cita aparatūra izdod uzmācīgu klusu sīkoņu, sanēšanu utml skaņu. Slēdzu ārā visu, staigāju pa istabu meklēju... Beigās sapratu, ka mana galva pati ģenerē to problēmu.😀Tāpēc autors var neuztraukties, jo tikai smadzenes vēl nevar atslēgt.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tā tauta jau lepna un salizturīga un neies par tādiem sīkumiem vaimanāt.😀 Man, šeit ar savu malku(granulām), zem 22°C jau ir diskomforts.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , M@R$$ teica:

Kā tauta jūtas

Es varu atbildēt tikai par sevi. Ir atnākusi apskaidrība, ka elektrība ir kaut kas ekskluzīvs, kas nepienākas visiem un nav domāta ikdienas lietošanai. Bet tas izriet no kapitālisma cikliskās attīstības + austrumu kaimiņa riebeklību spēles. Droši vien manus jumtus tuvākajā laikā rotās saules paneļi. Pie viena, vai kāds nav parēķinājis cik izmaksā ar benzīna ģeneratoru ražotas elektrības kWh?

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Aizmirsti par tādiem ''benzīna ģeneratoriem'' mājas ikdienā pilnvērtīgai dzīvošanai.Tāpat nedomāju, ja man ir lieki tūkstoši ko ieguldīt, tad saules paneļi būs tas efektīvākais veids extra peļņas iegūšanai, lai kompensētu enerģijas sadārdzināšanos?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka pirms tam man bija parasts malkas čuguna katls bez akumulatoriem, kurš nodrošināja siltuma variāciju telpās no 15-25grādiem, atkarībā no kurināšanas cikla, tad šobrīd jūtos ļoti komfortabli.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , jacobs teica:

saules paneļi būs tas efektīvākais veids extra peļņas iegūšanai, lai kompensētu enerģijas sadārdzināšanos?

mana doma ir padarīt savu dzīvi mazāk atkarīgu no elektrības piegādātāju cenām, nevis gūt peļņu. Piemēram man ir vajadzīgas 6000 kWh gadā.

Enefit tādu sistēmu piedāvā uzstādīt par 7000 eur,

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , dzincha teica:

Kads ražotājs&modelis?

Ir vietējais izplatītājs?

Thermia Calibra.

 

pirms 4 stundām , jacobs teica:

Beigās sapratu, ka mana galva pati ģenerē to problēmu.😀

Būtu tā pīkstoņa galvā ģenerēta, tad to nevarētu tā vienkārši nomērīt ar tehniskiem līdzekļiem.

 

pirms 3 stundām , M@R$$ teica:

Kā tauta jūtas ar siltumsūkņiem pēc jaunajiem ST tarifiem? 

Labāk nekā bez siltumsūkņa. Ir tomēr atšķirība - 500W ar SS vai 2500W bez SS ;)

Bet jā, arvien vairāk šķiet, ka 150mm vates vietā būs jāliek 200mm.

Būs jāpadomā, kā "uzķert" tās stundas, kad elektrības cena ir nesamērīgi augsta - varbūt jāslēdz ārā SS uz stundu, divām.

Vēl ilgtermiņā var apsvērt iespēju uzlikt kaut kādus akumulatorus, UPS, kas varētu darboties 6-12 stundas. Nav jau tā, ka tā augstā cena turas vairākas dienas no vietas. Piemēram, 21. decembris - max cena 62 centi par kWh, bet naktī bija 10-20 centi par kWh. Vai 7. decembris, kad vienu stundu bija ~1 eiro par kWh - toreiz naktī arī bija 15 centi par kWh.

Vēl varētu papētīt iespēju ierīkot divus elektrības pieslēgumus - vienu ar dinamisko tarifu, otru ar fiksēto. Nezinu, varbūt jānopērk kaimiņu zemes gabalu - tad automātiski būs pieejami divi elektrības pieslēgumi 🤪

 

pirms 3 stundām , jacobs teica:

Jā akumulatori ir laba lieta arī jebkurai apkurei. 

SS gadījumā siltuma akumulators samazina COP. Tādā vienkāršā variantā grūti to nosaukt par labu lietu. Ja elektrības tarifs fiksēts, tad siltuma akumulators to pasākumu viennozīmīgi sadārdzina - gan ierīkošana dārgāka, gan arī lietošanas izmaksas augstākas.

 

pirms 3 stundām , Daiļais teica:

Droši vien manus jumtus tuvākajā laikā rotās saules paneļi.

Tad, kad tie paneļi ražoja kaut cik vērā ņemamu daudzumu elektrības, elektrības cena biržā bija 5-10 centi par kWh ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Daiļais teica:

mana doma ir padarīt savu dzīvi mazāk atkarīgu no elektrības piegādātāju cenām, nevis gūt peļņu.

Nuu, tad jau iznāk tikai par pontiem vien maksāt tos tūkstošus, ja peļņa neinteresē..?

Man pēdējā mēnesī bija par ~20 eiriku lielāks rēķins, teiksim gadā būtu, hipotētiski, kādi +200-300...

Lai gan es arī ''pontoju'' citās sfērās🙂.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Thermia Calibra.

To jau siltumsuknis.lv izplata? Ko šie saka par to pīkstoņu?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , binary teica:

Būs jāpadomā, kā "uzķert" tās stundas, kad elektrības cena ir nesamērīgi augsta

To var piemēram ar HomeAssitant automatizācijas softu. Sasaistot ar vadāmu slēdzi, var nodefinēt, ka piemēram, ja pašlaik cena ir dienas max. apkuri atslēdz. 

 

Man līdzīgi ir ar el silto grīdu vannenē, vakaros iesledz tad, ja cena ir zem dienas  vidējās.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Man vienmēr ir interesējis, vai tiešām daudziem ir mājās tik jaudīgas apkures sistēmas, kas ļauj ātri izmainīt vidējo temperatūru, teiksim par 5 grādiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , jacobs teica:

Nuu, tad jau iznāk tikai par pontiem vien maksāt tos tūkstošus

Vai vēlme dzīvot ļoti komfortablos apstākļos ir pontu mētāšana? Obligāi ir jācieš, jāmokās? Čerez ņemagu? Tā ir pareizāk?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , dzincha teica:

To jau siltumsuknis.lv izplata? Ko šie saka par to pīkstoņu?

Pirku caur citu kantori (caur to, kurš uzstādīja). Pagaidām ar šiem neko daudz nav sanācis runāt. Ievācu info, viedokļus, pieredzes.

Mazliet mulsina, ka pīkst arī noplūdes automāts. Pagaidām gan sadalnei nav virsū vāka (virsapmetuma sadalne, pagaidām visi vadi rēgojas). Nezinu, varbūt uzlikšu plastmasas kasti/vāku un ar to pietiks, lai noizolētu tos 6 kHz…

Pašam SS ir pāris caurumu, caur kuriem tā pīkstoņa varētu tikt ārā. Tanī telpas stūrī, kur ir tie caurumi, pīkstoņa tā stiprāk dzirdama. Tos var mēģināt aizlīmēt.

 

Pirms 14 minūtēm , saf teica:

To var piemēram ar HomeAssitant automatizācijas softu. Sasaistot ar vadāmu slēdzi, var nodefinēt, ka piemēram, ja pašlaik cena ir dienas max. apkuri atslēdz. 

Ar vadāmo slēdzi? Tādu, kas pilnībā atslēgtu elektrību tam siltumsūknim? Nez, vai tas būtu jēdzīgākais variants :D

Tam SS noteikti var pieslēgties un softiskā veidā kaut ko kontrolēt, bet manā gadījumā tas pagaidām nav aktuāli. Varbūt pēc pāris gadiem varēšu tam pieķerties.

 

Pirms 13 minūtēm , jacobs teica:

Man vienmēr ir interesējis, vai tiešām daudziem ir mājās tik jaudīgas apkures sistēmas, kas ļauj ātri izmainīt vidējo temperatūru, teiksim par 5 grādiem?

Atkarīgs, kam gribi mainīt to temperatūru - konstrukcijām vai gaisam. Ja gaisam, tad diezgan vienkārši - atver ziemā visus logus un ātri vien būs par 5 grādiem vēsāks :D

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu gan vai saules paneļi būs tie, kas tieši raksturos komfortablus dzīves apstākļus un to ka nebūs jācieš un jāmokās?😏

Domāju, mana augšminētā peļņa t.i. nauda, to visu nodrošinās pavisam vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

Forši, ka tēmā par siltumsūkņiem lielākā daļa komentāru ir par saules paneļiem :)

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Atkarīgs, kam gribi mainīt to temperatūru - konstrukcijām vai gaisam.

Vai tad viss mājā nav saistīts, ja vien nepūš siltu gaisu tieši zem segas.🙂 Man reti, pat ļoti reti gadās, ka jāatgūst ziemā telpās tie 5 grādi. Taču, piemēram atnākot no darba vakarā, diezin vai komfortu paspētu sagaidīt?

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Ar vadāmo slēdzi? Tādu, kas pilnībā atslēgtu elektrību tam siltumsūknim? Nez, vai tas būtu jēdzīgākais variants :D

Siltumsūkņiem dažiem ir "ārējā releja atļauja". Ja kontaktgrupa atslēgta, ss nevar palaisties, jo nav ļauts. Manējam šādi ir uzlikta fāžu secības kontrole, ja kkas ar fāzēm ne tā- relejs atslēdz cilpu un ss nevar palaisties. 

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

@jacobs, bet kas tev tie par 5 grādiem? Kāpēc gribi pēkšņi pacelt temperatūru par 5 grādiem?

 

Pirms 7 minūtēm , dzincha teica:

Siltumsūkņiem dažiem ir "ārējā releja atļauja".

Šim var kaut kādu BMS pieslēgt (nevis "battery management system", bet "building management system"), ir kaut kāds modbus protokols. Gan jau ar tiem var vadīt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

Kāpēc gribi pēkšņi pacelt temperatūru par 5 grādiem?

Tā saprotamāk:

Nuu, tu neesot dienā mājās, esi apkuri uz 17 nometis, lai diži ko ietaupītu. Ierodoties vēlies 22. Cik ātri tu to ziemā spēj pacelt un cik extra enerģija tam nepieciešama?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@jacobs, cik dienas ir jābūt ārpus mājas, lai temperatūru no 22 pazeminātu līdz 17? Pieņemot, ka runa nav par pagājušajā gadsimtā būvētu šķūnīti, kas paredzēts malkas žāvēšanai.

Ja nu tomēr to 8-10 stundu laikā ir iespēja tik būtiski pazemināt temperatūru, tad kamīns / kamīnkrāsns varētu būt risinājums. Bet arī atkarīgs no plānojuma.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Bļin, ko tu visu laiku par to pazemināšanu? Ja es tev jautāju par pacelšanu, par tavas apkures sistēmas tūlītējām iespējām. Nevis, kad tu vēl + krāsni tāpēc uzmūrēsi😀.

Link to comment
Share on other sites

Pie šodienas cenām laikam beidzot ir jēga gaiss-ūdens vietā izvēlēties zeme-ūdens siltumsūkni.

"Laime un prieks", ka man mājas celtniecība šogad tikai priekšā :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , itanium teica:

Pie šodienas cenām laikam beidzot ir jēga gaiss-ūdens vietā izvēlēties zeme-ūdens siltumsūkni.

"Laime un prieks", ka man mājas celtniecība šogad tikai priekšā :D 

Paga, paga. Vai tad @itanium jaunai mājai nebūs jābūt 0 siltumzudumiem? T.i. praktiksi bez apkures?

Link to comment
Share on other sites

Zeme-ūdens sanāk kādi 4K dārgāks. Par rakšanu, cauruli, šķidrums. 
man tagad ir atslēgti teni, janvārī varēšu novērtēt kaut cik reāli izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , binary teica:

Šim var kaut kādu BMS pieslēgt (nevis "battery management system", bet "building management system"), ir kaut kāds modbus protokols. Gan jau ar tiem var vadīt

Homeasisstant var sajūgt arī ar modbus protokolu.

 

pirms 11 stundām , jacobs teica:

Nuu, tu neesot dienā mājās, esi apkuri uz 17 nometis,

Kāpēc tik zemu jālaiž? Atstāj 19-20. Tā uzsildīšana atpakaļ no tik zemas temperatūras visu ekonomiju noēd. 

Labots - saf
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , binary teica:

Mazliet mulsina, ka pīkst arī noplūdes automāts.

Uzliku citu noplūdnieku - tas arī pīkst.

6 kHz

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , e = d teica:

janvārī varēšu novērtēt kaut cik reāli izmaksas.

Varēsi padalīties te forumā?

Šogad/nākamgad pašam draud mājas celtniecība, un tagad mēģinu sagrābstīt visu pieejamo informāciju par labāko apkures risinājumu mūsu platuma grādos un ar mūsdienu kurināmā/elektroenerģijas izmaksām.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

tas arī pīkst

Frekvenčniekam (ja šo tajā devaisā ir iespējams atrast) ir filtrs? Parasti metāla kārba. Nu jā... vai built-in.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pieņemu, ka tas noplūdnieks ir starp siltumsūkni un tīklu. Ja noplūdnieks pīkst, tas nozīmē, ka tā ierīce tos 6kHz un harmonikas pumpē tīklā. Tā nu gan tas siltumsūknis nedrīkstētu darīt.

Labots - M_J
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Frekvenčniekam (ja šo tajā devaisā ir iespējams atrast) ir filtrs? Parasti metāla kārba. Nu jā... vai built-in.

image.thumb.png.8d086c997f4112b270539614ad630d96.png

Frekvenčnieks ir tā baltā kaste? (bilde klikojama)

 

Pie viņas pienāk zils, pelēks un dzeltenzaļš vads, zilais un pelēkais met cilpu caur ferīta gredzenu (ja neko nejaucu). Otrs gals tiem vadiem ieiet "metāla kastē", kura gan laikam nav filtrs - tur iekšā ir plate, pie kuras slēdz visus kabeļus, sensorus un tml. Neesmu pētījis, kas tai kastē atrodas…

 

pirms 2 stundām , M_J teica:

Pieņemu, ka tas noplūdnieks ir starp siltumsūkni un tīklu. Ja noplūdnieks pīkst, tas nozīmē, ka tā ierīce tos 6kHz un harmonikas pumpē tīklā. Tā nu gan nevajadzētu būt.

Noplūdnieks ir sadalnē. Tur ir pienākošais kabelis, tas pieslēgts pie pārslēdža, tad ir mājas kopējais drošinātājs uz 32A, tālāk SS noplūdnieks uz 25A un tad noplūdnieka drošinātājs uz 16A. Vienīgais, kas tai sadalnē pīkst - tas noplūdnieks.

https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/170177-par-dzīvi-latvijā-par-šo-forumu-un-kaut-ko-no-tā/&do=findComment&comment=2335472

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...