Jump to content

Vatmetrs vienam patērētājam


JDanen
 Share

Recommended Posts

Sveiciens forumiešiem!

 

Parādījās neliela ziņkāre šad tad paskatīties, cik kura ierīce reāli aprij. Ir redzēti aparāti, kas spraužās starp kontaktligzdu un patērētāju, un māk parādīt gan momentāno jaudu, gan patēriņu laikaposmā, gan visādus citus brīnumus. Problēma tikai tāda, ka nezinu, zem kāda nosaukuma meklēt - piemēram, Lemonas lapa uz vaicājumiem pēc "vatmetra" vai "patēriņa mērītāja" rausta plecus un teicās tādu nepazīstam. Ja kādam ir rekomendācijas par konkrētu ierīci, vispār būtu skaisti - jo īpaši, ja tā ierīce māk savus mērījumus ierakstīt kādā SD kartē vai kā citādi saglabāt un eksportēt.

Link to comment
Share on other sites

Ja grib ar ierakstu, tad jāskatās kāda attālināti vadāmā rozete. Tur parasti arī ir skaitītājs iebūvēts. Parasti gan tur uzskaite aprobežojas ar to, ka rāda patēriņu šodien, pa nedēļu un pēdējās 30 dienās. Grafiki vai tml. parasti nav.

Tādai attālināti vadāmai rozetei (ar wi-fi) arī vēlāk atradīsies pielietojums, es pieļauju. To var izmantot tīri kā laika releju. Man, piem., pie tādas pieslēgts boileris, kas ieslēdzas tikai naktī, kad zemāks tarifs biržā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Pats aizsāku uz sonofiem (nu jau ir 24 slēdži), un uz boilera stāv "POWR2", patēriņu tur pēdējos 3 mēnešus, pa dienām var redzēt patēriņu. Esmu diezgan apmierināts. Vienīgi nebūs gluži "iespraušana rozetē", ir šis tas jāpavieno..

Link to comment
Share on other sites

Vienai vajadzībai Rimcī ieķēru LEDVANCE pa 17€. Mākons, ieslēgt izslēgt, taimeris, elektriskie parametri. Max 10A gan tikai, bet man der. Telefona uzlādi jūt, vājāku patērētāju nejūt (rāda 0). Apakšējo jūtības slieksni nezinu

 

Ledvance.jpg.8eb696e2c283c2dc863744d2e682290c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Man viena viedā rozete ir TP-Link, otra kaut kāda, neatceros kas (Roberts?), bet ņēmu tādā veikalā Pus12, bija kaut kādi 10EUR.

Neesmu skatījies, varbūt šiem bez aplikācijas ir arī mākonis, kur var redzēt kaut ko detalizētāk kā aplikācijā. Bez maz vai jāpaskatās.

Link to comment
Share on other sites

Hm, tās visas attālināti vadāmās ligzdas izskatās arvien garšīgākas. Pēdējais variants - Gosund SP111 - izskatās gandrīz vai jēdzīgākais - viss vienā korpusā, patēriņu mērīt māk, Tasmotu pēc tam laikam arī varēs uzlikt. Attiecībā uz Suņoffiem, kā ar tiem tikt skaidrībā, kurš māk mērīt un kurš tikai releju raustīt? Tam pašam te ieteiktajam Dual R2 neko par patēriņa mērīšanu atrast neizdevās.

Link to comment
Share on other sites

2022.01.5. , 21:03, JDanen teica:

Hm, tās visas attālināti vadāmās ligzdas izskatās arvien garšīgākas. Pēdējais variants - Gosund SP111 - izskatās gandrīz vai jēdzīgākais - viss vienā korpusā, patēriņu mērīt māk, Tasmotu pēc tam laikam arī varēs uzlikt. Attiecībā uz Suņoffiem, kā ar tiem tikt skaidrībā, kurš māk mērīt un kurš tikai releju raustīt? Tam pašam te ieteiktajam Dual R2 neko par patēriņa mērīšanu atrast neizdevās.

Tā, palasīju, laikam mērīt mācēs tieši šis - POWR2 Smart Switch , jeb internetveikalā Slēdzis Sonoff Pow R2 Smart Switch

Duālais tikai "raustīt" mācēs.  Sonoff arī Tasmotu varot uzlikt

 

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Labrīt! Jautājums spečukiem par patērētās jaudas/strāvas mērījumiem. Dots OLED televizors - standby režīmā gudrā rozete un arī strāvas mērītājs rāda 25-27w patēriņu. Pēc specenes jābūt 0,5-1w. Sazvanot ražotāja servisa centru, man paskaidroja, ka mērītājs nepareizi rāda - reaktīvo slodzi, jo Lietuvā esot bijusi pretenzija un neatkarīgā laboratorijā pierādījuši, ka nepārsniedz 1w. Man tur nav īpaši liela sajēga un īsti nezinu ko uzskaita viedais Sadales tīklu skaitītājs. Nav īsti iespēju visu pārējo izslēgt un atstāt tikai TV uz dažām stundām, lai nofiksētu viedā rādījumus. Kā tur īsti ir?

Link to comment
Share on other sites

Cik es kaut kad ar savu lēto rozetes aparātiņu skatījos, tad, šķiet, man rādīja korekti.

Vakarā varu paskatīties vēlreiz.

Katrā gadījumā, reaktīvajai arī nevajadzētu būt tik lielai, šķiet.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Racer teica:

ko uzskaita viedais Sadales tīklu skaitītājs

uzskaita aktīvo enerģiju.

Piekrītu, ka ar vatmetru nebūs korekts mērījums, vislabāk kāds kontrolskaitītājs, kas parāda tieši aktīvo slodzi

Link to comment
Share on other sites

Power faktoru rādīja laikam 0,6, bet paskatīšos vakarā. Ko tur var izpīpēt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

Power faktoru rādīja laikam 0,6

0,6 - tas ir ļoti zems. Vidējais tīklos parasti mēdz būt ap 0,93

Link to comment
Share on other sites

10.01.2023. , 10:18, Racer teica:

Dots OLED televizors - standby režīmā gudrā rozete un arī strāvas mērītājs rāda 25-27w patēriņu.

drīzāk, tv ne uzreiz ir devies dziļajā standby, ja tas atpakaļ ieslēdzas pāris sekundēs, tad izslēgts ir bijis tikai ekrāns.

iepriekšējam Philips varēja pat iestatījumos norādīt, kurās stundās tam ir jābūt gatavam operatīvai ieslēgšanai

 

ar veco, ne Android, tv, kurš mostas relatīvi ātri, lietoju vadāmo rozeti

EnerGenie PMS2-LAN kuru komandēju ar skriptu no Dreambox

var arī ar vienkāršāku PCW-MS2G

USB lai nemusina, tas gals seko vien barošanas kontaktiem, ir vai nav 5v

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , MartiniB teica:

Philips varēja pat iestatījumos norādīt, kurās stundās tam ir jābūt gatavam operatīvai ieslēgšanai

Tas latviski runājot, ''gaidstāvei'' ir jāpāriet darbībā?😀

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Tas latviski runājot, ''gaidstāvei'' ir jāpāriet darbībā?😀

precīzāk, norādītajos periodos, dziļajai ~1w gaidstāvei ir jāpāriet seklajā ~30w gaidstāvē, lai tv varētu fixāk ieslēgties.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...