Jump to content

Portatīvais dators sievastēvam.


kitt
 Share

Recommended Posts

Pirms 4 minūtēm , Artanis teica:

artanisrecommends1.thumb.png.9fd88b6576d329602917bdf67930b139.pngartanisrecommends2.png.47dc99777140ccc1b10202041e632ce3.pngelectronics-computers-noutbooks-44052376_800.jpg.38050caf906d6fcbc7c19b37b2949a3a.jpg

 

nebūtu ne vainas, bet ir vainas :D

 

 

Pirms 11 minūtēm , Artanis teica:

Bet nu ne jau pirkt kaut kādu Celeron miskasti ar 1300 papagaiļiem, kur Delfi vērsies vaļā 15 sekundes.

Vai tu kādu tādu redzi ieteiktu šajā topikā?

Link to comment
Share on other sites

Lai nebūtu pārpratumu - es nevienam konkrēti nebraucu virsū, vienkārši norādu, ka mūsdienās būtu loģiskāk piekrāt drusku vairāk, un nopirkt datoru, par kuru nesāpēs galva, un pēc gada nebūs atkal jādomā par maiņu. Skopais maksā divreiz. Un 4GB+HDD+1.5k papagaiļu ir mazohisms pat priekš pensionāra.

 

Tas nenozīmē, ka jāpērk par 1k+ € dators, bet nu žmiegties un pirkt lēnu sūdīgu datoru tā vietā lai drusku piekrātu vai sarunātu samesties ar radiem, un paņemtu kaut cik lietojamu, ir diezgan muļķīgi, jo nav jau tik liela tā cenas starpība starp pilnīgu miskasti un akut cik modernu dzelzi. 
 

Protams, ka brīnumi nenotiek un par 100€ neko kaut cik mūsdienīgu iepirkt nav iespējams. Bet ja sametās ar radiniekiem un budžetu pastiepj vismaz līdz 200€, kaut ko no lietotajiem lapšiem jau var iecelt.

Labots - Artanis
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

2021.12.23. , 12:48, raivix95 teica:

Var tīri labi dzīvot. Nevienam no kompjiem manā saimniecībā nav vairāk par 4GB. Laptopiem šā vai tā parasti pudeles kakls ir cpu...

Mjā, CPU ir pudeles kakls... It kā saucās forums tehniskiem cilvēkiem, bet nu tādas muļķības runāt vēl vajag atļauties...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , tinch teica:

bet nu tādas muļķības runāt vēl vajag atļauties...

Paskaidrosi?

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Paskaidrosi

Jā! Te nav vajadzīgi paskaidrojumi. Te biedri с жиру бесятся.

Link to comment
Share on other sites

Un nevienam neinteresē, ka penionāram, ieslēdzt datoru, ir po, kad viņš startēsies. Pa to laiku Ome atradīs brilles, bet opis ar savu prostatu, atvainojiet, pačurās. A Jums te kaujas par disku tipiem un operatīvo atmiņu. Kauna jums nav. Nē nu protams, tad - to, ko atradīsi - pašam regulāri būs jāapkopj. Bet, jebkurā gadījumā - iemesls apciemot vecākus radiniekus ir apsveicams.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

Paskaidrosi?

Ko tur skaidrot? Kāds CPU pudeles kakls, lai norma būtu 4Gb RAM? Tas ir pilnīgs absurds, muļķības un diršana.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , tinch teica:

Ko tur skaidrot? Kāds CPU pudeles kakls, lai norma būtu 4Gb RAM? Tas ir pilnīgs absurds, muļķības un diršana.

Sīkāk lūdzu. Palika interesanti.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stasss teica:

Sīkāk lūdzu. Palika interesanti.

Uzdod precīzu jautājumu, ja vēlies precīzu atbildi. Kādu CPU modeli laptopā, kuru viennozīmīgi par pudeles kakliņu nevar nosaukt? Vai ko tu tieši nesaproti vai ir grūtības saprast?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Īstenībā šo tēmu nelasīju, tikai redzēju tos pēdējos postus, kas parādās labajā pusē.🤣 Palasīju... un pārsmējos.

Maķ vašu! Kādi jums te papagaiļi. Tas sievastēvs 4K video renderēs vai ar BIMu kaut ko taisīs vai...  Ja tā, tad nefig sipt bobi un uzdāvināt dārgajam sievastēvam normālu lapsi ~ 2.5 kEiro, ja nē tad ņekuj sipt smadzeni un par ~200-250 eiro kaut vai iekš mdata nopirkt lowlevwl lapsīti un cilvēks būs laimīgs. Jā, nu tas ir mans viedoklis. Man sievastēvu nav, bet sievasmātei gadus 3 atpakaļ uz z-svētkiem uzdāvināju lowlevel acer un baltcom netu, muterītei mdata 2 gadus atpakaļ mdata i3 datoriņu. Un viss ir super.

Priecīgus Ziemassvētkus.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 

Arī 200 - 300 💶 vērts lapsis nedos garantiju, ka nebūs nepieciešams apciemot apdāvināto. Un, vēl jo vairāk,- jo sarežģītāku...

Apnika.

Jaukus Jums biedri svētkus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , gitis teica:

apciemot apdāvināto

Vecīt, neticēsi. Nav bijis vajadzības apciemot. Jūzeris bez admina tiesībām.

edit: nē, nu ciemos pie sievasmātes esmu bijis 🤣, bet rekoverot lapsi nav bijis vajadzības.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Ir tak Ziemassvētki. Neesiet jau bomāri. Nem jaunu Macbuku no salona un bēdu nezināsi. 

Labots - e = d
  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

Maķ vašu! Kādi jums te papagaiļi.

 

ņekuj sipt smadzeni un par ~200-250 eiro kaut vai iekš mdata nopirkt lowlevwl lapsīti un cilvēks būs laimīgs. Jā, nu tas ir mans viedoklis. Man sievastēvu nav, bet sievasmātei gadus 3 atpakaļ uz z-svētkiem uzdāvināju lowlevel acer un baltcom netu, muterītei mdata 2 gadus atpakaļ mdata i3 datoriņu. Un viss ir super.

Priecīgus Ziemassvētkus.

Atvēru mdata.lv viss tāds sagatavojies ieraudzīt kādu celeronu ar <1000 papagaiļiem un uzrakstīt "tiešām tu domā, ka cilvēks ar šito būs laimīgs", gandrīz vīlos, par 220 eur tur ir viens ar celeron 2950M (1264 gaiļi) bet pārējie līdz 250 ir i5 otrā paaudze. Tiesa, lombardā vai ss.com tādus var dabūt ~2x lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Jurkins teica:

Nav bijis vajadzības apciemot. Jūzeris bez admina tiesībām.

Apsveicu.

Man gan mammai 75. Arī tiek galā ar visu. Māsas bērniem palīdz 12 un 11 klasē ar ķīmiju u.c. attālināti.

Lai nebūtu lieki šajā tēmā: Silti iesaku ārējo monitoru, peli un klaviatūru (no pieredzes)!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , e = d teica:

Ir tak Ziemassvētki. Neesiet jau bomāri. Nem jaunu Macbuku no salona un bēdu nezināsi. 

Pastāstii un vieglāk palika?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , e = d teica:

Neesiet jau bomāri. Nem jaunu Macbuku no salona un bēdu nezināsi. 

Iespējams jēdzīgākais variants. Ja jau saņēmās un izdomā vairāk tērēt par 100, tad Macbooks visjēdzīgākais variants, nevis tur čakarēties ar to Windows šņagu, visiem vīrusiem, updeitiem un braukt kautko labot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

To mdata devu tikai par piemēru. Bez jebļas nopirku to, ko gribēju un viss. Davai būsim reālisti. 100 eiro - rupji runājot 2 reizes uz lielveikalu aizbraukt. Dažiem vienu vai pat nepietiks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , tinch teica:

Mjā, CPU ir pudeles kakls... It kā saucās forums tehniskiem cilvēkiem, bet nu tādas muļķības runāt vēl vajag atļauties...

Pēc šī es sapratu (ja pareiz sapratu), ka "pudeles kakls" parasti ir Ram, nevis CPU?

 

Link to comment
Share on other sites

Dzīve mierīgāka ar Maku. Tāpat arī ar Linuxu, uzinstalē un miers. nav nekas jālabo, viss strādā, vienkārši lietot.

Kādreiz muterītei visulaiku kautkas negāja utt, piebesīja, aizsūtiju Maku un tagad miers, gadiem viss darbojas. Plus visādi "padomdevēji" no malas nevar neko sačakarēt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Pēc šī es sapratu (ja pareiz sapratu), ka "pudeles kakls" parasti ir Ram, nevis CPU?

Daļēji saprati. Sievastēvam Max iespējamais Ram būs owekil, jo viņš nenoslogos kompi līdz tā maksimālajiem resursiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Tāpat arī ar Linuxu

Nu kā to ņem. Paskaties statistiku, cik (ne serveru) kompju ir ar ar w un linuksu.

Pirms 1 minūtes , gitis teica:

Sievastēvam

būs pilnīgi pokuj par jūsu papagaiļiem, gigabaitiem un centimetriem.🤣

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Jurkins teica:

Nu kā to ņem. Paskaties statistiku, cik (ne serveru) kompju ir ar ar w un linuksu.

Nav ne jausmas, man tik Linuxi un Maki apkart, nezinu nevienu ar Windowsu.

Bet nu ja tiešām tik pa netu ložņāt un filmas paskatīties, tad Linux kā reiz.

 

Bet mazliet ne pa tēmai: Linuxu starpcitu vairāk kā tu domā ir apkārt, kānekā populārākā OS uz planētas Zeme. Visi televizori, telefoni, rūteri, un jebkādi tosteri, kas ko vairāk par LED midžina utt, nu domu saprati.

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB, es saprotu, man pašam mājās ierīču ar linuksu ir vairāk nekā ar w. Bet labāk lai sievasmātei uz datora ir w 🤣

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nē, man šķiet autoram tur ir cita doma apakšā..

Sapratu cienījamais Stasss!

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Biedri!

Vai tiešām neesat sapratuši, ka tēmas autors, kurš diskusijā nepiedalās, vienkārši gaida no jums kaut ko dāvanā? Ir taču svētki.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, AndrisBB said:

Dzīve mierīgāka ar Maku. Tāpat arī ar Linuxu, uzinstalē un miers. nav nekas jālabo, viss strādā, vienkārši lietot.

Nu es parasti saku: 8GB RAM,  128-256 GB SSD, papagaiļi, OS, pieslēgvietas; pēc rūpīgas izvēles, ekrāns utml tāpat.

IMHO, un neesmu guru.

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par ieteikumiem...te vells,ar to visu Svētku padarīšanu nebij laika pie datora piesēsties.....

 

Dāvanas negaidu,par to arī paldies,nu par to izteikumu.....

Šādi tādi varianti jau apmēram padomā ir,paldies visiem par atsaucību...

Un pareizi te rakstīja,ka sievastēvam būs pilnīgi pajāt uz tiem papagaiļiem,utt....

Link to comment
Share on other sites

2021.12.25. , 23:29, kitt teica:

Dāvanas negaidu,par to arī paldies,nu par to izteikumu....

piedod.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...