Jump to content

Nekvalitatīvi RAM moduli vai arī mana veiksme?


vovanslv
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Gribēju pakonsultēties ar foruma biedriem par sekojošu situāciju kas ar mani jau ir notikusi otro reizi.

 

Pirmā reize bija vasarā, mazajam brālim liku datoru kopā. Visas komponentes jaunas, nopirkām mēs kaut kādu G.SKILL RAM ddr4, 3200mhz. Precīzi neko vairāk nepateikšu. Uzlikām OS, viss ok, pēc tam izdomāju biosā ieslēgt XMP, jo nu RAM standartā strādā uz 2133, bet spēj taču darboties uz 3200mhz. Sākumā bija viss labi, bet ar laiku parādījās ļoti dīvainas problēmas - BSOD, nevarēja uzinstalēt programmas, meta ārā dīvainus errorus saistītus ar %appdata% utt.. Beigās notestēju RAM abus moduļus ar memtest86 un konstatēju ka 1 modulis ir beigts. par laimi bija atteikuma tiesības un RAM veiksmīgi samainījām uz citiem Corsair, kurus šobrīd diemžēl tā arī darbinam uz tiem 2133mhz...

 

Otra situācija notika vakar - respektīvi nopirku sev i7-7700k + msi z270 m5 gaming. Nopriku arī RAM Corsair CMK16GX4M2A2400C16 (RAM tiek supportēts pēc mātesplates support list). Sākumā arī viss labi, ieslēgts XMP kas ļauj RAM griezties uz 2400mhz. Kaut kādus manuālus voltage maiņas nedaru...

Pēkšņi vienā brīdī izlec BSOD un pēc tam slēdzot iekšā datoru ekrāns melns, klaviatūra/pele arī neizgaismojas. Ventilatori datorā griežas, gaismiņas arī deg bet nekas vairāk. Kā arī uz MB mirgo RAM led lampiņas kas signalizē par to, ka problēma ir ar to.

Testēju RAM un sapratu ka ar vienu no diviem moduļiem dators ieslēdzas un varu strādāt, bet ar otru paliek tajā melnajā režīmā. Respektīvi atkal viens modulis ir beigts...

 

Jautājums - vai tiešām ir tā ka iebūvētais mātesplates XMP režīms bojā tos RAMus vai arī tā ir mana veiksme tikt pie nepārāk kvalitatīviem moduļiem ?

Šos došu atpakaļ un nopērkot nākamos nezinu vai slēgt to XMP iekšā vai tomēr sēdēt uz standarta ātruma...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , vovanslv teica:

Jautājums - vai tiešām ir tā ka iebūvētais mātesplates XMP režīms bojā tos RAMus

XMP ir RAMā iebūvēts nevis platē - tā kā nē, XMP RAMu noteikti nebojā. Visticamāk, ka RAMs jau bija bojāts, tikai XMP ieslēgšana to problēmu izcēla dienas gaismā, jo "piespiež" RAMu strādāt ar paaugstinātu frekvenci.  

Mans padoms - ņem Kingston moduļus, mana pieredze rāda, ka tie ir visuzticamākie. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ruukjis teica:

XMP ir RAMā iebūvēts nevis platē - tā kā nē, XMP RAMu noteikti nebojā. Visticamāk, ka RAMs jau bija bojāts, tikai XMP ieslēgšana to problēmu izcēla dienas gaismā, jo "piespiež" RAMu strādāt ar paaugstinātu frekvenci.  

Mans padoms - ņem Kingston moduļus, mana pieredze rāda, ka tie ir visuzticamākie. 

Paldies par XMP labojumu! Galvenais ka domu uztvēri pareizi :)

Ok, centīšos nākamreiz meklēt kaut ko no Kingston puses kas būtu saderīgs ar manām pārējām komponentēm.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Nu nav gluzhi ta, ka tikai Kingston ir labie modulji. Vai netisha sagadishanas, vai ari gadijies brakjis. Esmu nemis Corsair Vengance bet tie ir dargaki gan.

Link to comment
Share on other sites

Un es tieši ar Corsair Vengeance esmu ieberzies vairākkārtīgi, esmu ieberzies ar G.Skill, esmu ieberzies ar A-data un ar Patriot, BET ne reizi man nav gadījies brāķēts Kingstons. KĀDAM noteikti ir gadījies brāķēts Kingstons, es nesaku, ka viņi ir perfekti, es savu apgalvojumu balstu uz savu pieredzi un caur maniem nagiem ir izgājuši simtiem moduļi.  

Link to comment
Share on other sites

Es gan par kingstonu neesmu dikti augstās domās, jo tieši tāpēc ka "dikti uzticams ražotājs" nopirku kingston SD karti (nu jā nav jau RAMs) dārgāk nekā citu ražotāju, bet šī pēc pāris nedēļām šo to mēdz aizmirst, paliek tikai daļa fotogrāfijas vai tukšs fails... tā kā arī kingstons māk saražot brāķi ...

Link to comment
Share on other sites

Tak visi viņi no vienas/vienām rūnīcas nāk no Taiwānas. Kurā nu kuru modeli ražo. Tapēc bezjēdzīgi teikt kuram vairā, kuram mazāk brāķu.

Pārējais viss brendings ir vistīrākais mārketings.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pats tu esi bezjēdzīgs. 

1. Ir pietiekoši daudz čipu ražotāju

2. gandrīz katram ir savs PCB ražotājs

3. kvalitātes pārbaudes pa posmiem ir atšķirīgas.

Šos 3 var miksēt un iegūt dramatiski atšķirīgus rezultātus.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 38 minūtēm , ruukjis teica:

Jā... es nekad dzīvē nevienam nerekomendētu pirkt Kingston SSD... 

Man kompī ir 9 gadus vecs Kingston V300, kas vēl līdz pagājušajai nedēļai tika lietots kā system drive (beidzot upgreidojos uz NVMe)

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Un tu zini kur tieši katrs RAM modulis ir ražots, lai kautko vispārinātu? Tjip no sērijas viens brends labāks, otrs sliktāks.

Pietiekoši daudz fabriku, kas ražo priekš visiem Kingstoniem, Corsairiem, <ieliec te jebkuru brendu>.

 

 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Starp citu ja pavero, tad interesanti, ka lodetie RAM, kas nak portativajos datoros, cik zinams procentuali mazs defektivs. Neesu es nekur dzive saskaries, ne ari lasijis, ka butu. Tikai nevajag uztvert to ka es so pasniedzu, to ka itka vispar nebutu.

Link to comment
Share on other sites

Nu reāli jau varbūt kādi lielie veikali var pateikt daudzmaz uzticamu statistiku, kuru konkrēti modeļi ir ar biežāku defektu skaitu, tīri balsoties uz atgrieztajām precēm.

Nomainot simts random RAM moduļus vai nopērkot 10 laptopus, neko nevar pateikt, tā ir vistīrākā muldēšana, bez nekāda īpašā seguma.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

bez nekāda īpašā seguma.

O, jā, tevis teiktajam gan ir segums... Tad kādus tieši moduļus pirkt autoram? Nu tā lai nav muldēšana bez seguma.

Link to comment
Share on other sites

Tāda sajūta ka gaidīšu nedēļu jaunu RAM no internetveikala, nopirkšu, ielikšu datorā, palietošu ~2/3 dienas un atpakaļ uz atteikuma tiesībām :D

i to vēl paveiksies ja tas RAMs tajās 14 dienās nobeigsies... pēc tam jau garantijas remonts kas pēc pieredzes bišk vairāk laika aizņem.
īsumā sakot - laikam vajag tomēr arī kādai rezervei kabatā jābūt ar kuru vismaz kompi lietot var :D

Link to comment
Share on other sites

Skatās kas der, ko var reāli dabūt un kas lētāks.

Brāķi mēdz būt visiem, ja neiet tad atdod atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz arī pagrūti atrast to kas der. es parasti skatos ražotāja dokumentos RAM sarakstus kuri tiek atbalstīti un tad arī meklēju pa mūsu veikaliem, pārsvarā skatos 1a.

pagāja kāds laiciņš līdz atradu ka konkrētais Corsair man der.

 

Cik pētīju, tad man der arī kaut kāds Corsair kuri ir sarkanā krāsā, paši moduļi. un 3200mhz..
varbūt nākamos būs jāpamēģina tos, ja jau ir tā, ka tiešām tādas problēmas arī citiem ir bijušas un ne reizi vien...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , vovanslv teica:

pagāja kāds laiciņš līdz atradu ka konkrētais Corsair man der

Hmmm, ar dažām minūtēm pietiek.

 Bet - kāda mārrutka pēc pirkt švakāku RAM, lai to pēc tam ar XMP nokautu, ja var paņemt ātrāku un darbināt normālā režīma?

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , raiviic teica:

Hmmm, ar dažām minūtēm pietiek.

 Bet - kāda mārrutka pēc pirkt švakāku RAM, lai to pēc tam ar XMP nokautu, ja var paņemt ātrāku un darbināt normālā režīma?

to sarakstu es arī atradu, bet skatoties uz šī brīža veikalu piedāvājumi, tad tik daudzi nemaz neder

 

p.s. par xmp - tieši tāpēc ir šis topiks lai es saprastu vai tas XMP ir slikta lieta vai tomēr ok. un šobrīd arī sapratu, ka XMP nav nekas slikts un kā izrādās pats ražotājs to visu ir iestrādājis savā produktā. respektīvi ja tiek lietots XMP režīms tad visam jau jābūt ok. nav jau tā ka es pats voltus regulēju un mēģinu izspiest vēl vairāk

Labots - vovanslv
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , raiviic teica:

 Bet - kāda mārrutka pēc pirkt švakāku RAM, lai to pēc tam ar XMP nokautu

Vēlreiz - XMP neko nenokauj. XMP ir paša RAM ražotāja profils. JEDEC specene ir ļoti strikta un šaura, tā beidzas pie 1,2V un 3200Mhz.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Par cik tava RAM veiksme ir konsekventa, provē biosā:

Runa ir par dažādām platēm, dažādiem PC kopumā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

Vēlreiz - XMP neko nenokauj.

Ir atšķirība - un ne tikai RAM, bet jebkādam dzelzim, mehānismam un pat organismam - strādāt normālā, vai maksimālā režīmā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , raiviic teica:

Ir atšķirība - un ne tikai RAM, bet jebkādam dzelzim, mehānismam un pat organismam - strādāt normālā, vai maksimālā režīmā. 

Beidz fantazēt un mētāties ar idiotiskiem salīdzinājumiem. XMP IR normāls režīms - tev ražotājs dod garantiju, ka šajā režīmā tavs RAMs darbosies x gadus. XMP profili tiek veidoti tāpēc, ka savādāk RAM ražotājs nevar izdabāt divām pusēm JEDEC un patērētājam.

 

Link to comment
Share on other sites

Kur tieši var būt līkie pirksti ja svaigā platē pašā sākuma lapā ir 2 pogas - gaming mode kas overclocko CPU un XMP on/off.

 

Es atceros ka vasarā uz brāļa datora bija tā ka vajadzēja izvēlēties no vairākiem XMP režīmiem, tad vēl varbūt varētu runāt par līkajiem pirkstiem, kaut gan loģiski domājot tur arī varēja saprast kurš režīms jāizvēlas, bet šobrīd kā teicu - on, off.. visu izdara tavā vietā un pašam nekas nav jādomā.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ilgs laiks pagājis, bet īsumā problēma bija RAMos. Atdevu atpakaļ uz garantiju, dabūju vietā jaunus. Kopš tās reizes esošie sticki uz xmp strādā.

 

Tik tā iepostoju zināšanai, jo daži labi domā ka rūpnīcas brāķi vairs nevar trāpīties.

Link to comment
Share on other sites

  • vovanslv locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...